Skocz do zawartości
KopaczK

Metro: Last Light

Rekomendowane odpowiedzi

Pograłem troche wczoraj i widze duże podobieństwo do poprzedniej części. Oczywiście graficznie jest lepiej, dźwięk też został poprawiony lecz ciągle mam wrażenie że gram w Metro 2033. A dlaczego? Część lokacji jest ta sama. Broń również się nie zmieniła. Patenty typu zapalniczka czy kompas z notatnikiem też żywcem ściągnięte z poprzedniej części. Oczywiście jak i pierwsza część tak i ta jet rewelacyjna a fabuła potrafi wciągnąć. Gra trzyma w napięciu lecz brakuje mi tu jakiegoś świeżego pomysłu. Czegoś innowacyjnego.

Tyle z mojej strony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem już prawie przy końcu i niestety, ale gra jakoś specjalnie mnie nie wciągnęła...

Jest parę fajnych patentów które budują klimat i trochę urealniają rozgrywkę (zapalniczka, maska gazowa, prądnica), ale to wszystko już było w poprzedniej części. Graficznie i dźwiękowo jest bez zarzutu - i fajnie, że całość działa w 1080p z przyzwoitym frameratem. Fabuła też jakoś specjalnie porywająca nie jest - ale jednak potrafi przykuć do ekranu...

 

Gdybym miał na coś ponarzekać, to są to "zabawy" z oświetleniem - niby możemy sobie wyłączyć (bądź zniszczyć) źródło światła, ale dość często nic z tego nie wynika. Wrogowie albo nie reagują wcale albo bardzo sporadycznie - a masz bohater, nawet jeśli stoi metr od nich, jest nie do zauważenia. I wydaje mi się, że w późniejszych etapach, ten dość porządnie budowany klimat gdzieś ulatuje i gra zamienia się w zwykłego shootera z przerywnikami...

 

Gra jest porządną rzemieślniczą robotą, ale spodziewałem się po niej trochę więcej feelingu - pod tym względem, Bioshock dalej stoi na pierwszym miejscu...

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pochwalę się Wam że właśnie wbiłem platynę. Niewiele mam w swoim dorobku platyn ale ta za Metro LL była bardzo przyjemna. W sumie grę przeszedłem dwa razy.Za pierwszym razem strzelałem do wszystkiego co się rusza wbijając trofea promujące rozwiązania siłowe, za drugim z kolei jak Hitman, po cichu nikogo nie zabijając.

Dla wszystkich nie wiedzących gra ma dwa zakończenia. To drugie, trudniejsze do zdobycia jest o wiele ciekawszym i lepiej wieńczy całą grę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy cały czas w grze są tunele i ciemne budynki ? Może głupie pytanie ale przez tą wszeobecną czerń Metro 2033 nie skończyłem.

( Kurde wolę tropiki jak w FarCry3 )

Edytowane przez kyron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasami wychodzisz na powierzchnie, ale ogólnie ciemność dominuje w tej grze...

 

@upgrade: I końcówka za mną. Spodziewałem się trochę ciekawszego zakończenia (wiem - są dwa) a dostałem zwykłego sztampowca, który raczej po niczym nie kopie. Od momentu jak do naszego bohatera dołącza "coś" (nie będę mówił co/kto żeby nie psuć ewentualnej zabawy innym), gra zmieniła się diametralnie - zrobił się z tego dosłownie Black Ops 1 i tak praktycznie do końca już pozostało. Klimat gdzieś uleciał i dopiero obrona D6 trochę to nadrobiła. Co prawda nie żałuje czasu który z nią spędziłem (jest parę naprawdę fajnych momentów i miejscówek a i graficznie i muzycznie jak pisałem wcześniej jest świetnie), ale jak dla mnie to gra na raz - nie czuję tej samej "ciągoty", którą miałem przy nowym Bioshocku (którego ograłem już siódmy raz)...

Edytowane przez kloose

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka pytań odnośnie trofeów.

 

Trzeba mieć fantazję - chodzi o zabicie mutantów i ludzi, czy tylko ludzi?

 

Stalker z cieni - Które są te momenty dokładnie? Bo z tego co pamiętam to widziałem, że dwa.  

 

Gra jest dobra, ale błędy techniczne irytują musiałem w kilku etapach powtarzać, bo jakaś scenka się zacieła...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam się własnie do zakupu, ale zastanawiam się czemu taka mała popularność tej gry na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo w dzisiejszych czasach lepiej sprzedają się gry causalowe ;) vide. TLoU np.

A tak na poważnie chyba brak marketingu tej grze zaszkodził najbardziej...mamy już koniec sierpnia i póki co dla mnie to jest najlepsza gra tego roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja również mam zamiar zakupić, zwłaszcza żę cena jest już  bardzo atrakcyjna .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem kupić na premiere (kasa była) ale wcześniej sprzedałem AC3 zanim brat je ukończył i postanowiłem kupić Ac anthology (niedługo napiszę recke ;) ) Ja mam zamiar sprzedać rdr, borderka 2 i SR:TT i kupić gta5 a jak kasy zostanie to na 100% kupie metro 2033:ll. Przeczytałem 2 ksiązki i muszę poznać przygody Artema/Artiom'a Btw. Po ile chodzą teraz używki i nówki. Pytam się bo jestem na wyjeździe a ten komputer dławi się przy odpalaniu przeglądrki.

Edytowane przez wwseba97

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcę przejść grę bez 1 alarmu .

Może mi ktoś powiedzieć kiedy ten alarm"zalicza"

Jak mnie usłyszą ? jak zobaczą? jak znajdą zwłoki ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu skusiłem się na tą gierkę bo cena zrobiła się atrakcyjna. Gra naprawdę warta swojej ceny, super klimat. Martwi mnie jedna rzecz. Pograłem gdzieś w sumie około trzech godzin i już trzy razy gra się zawiesiła na historyjkach, musiałem wyłączyć konsolę i odpalać jeszcze raz, miał ktoś taki przypadek??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A możecie mi powiedzieć czy w wersji z PSS gra.posiada np polskie napisy ? ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ;)

By nie robić off to mam nadzieję że gra jest lepsza od pierwszej części. Ponieważ po przeczytaniu książki jakoś czułem niedosyt hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest spoko, rozkręca się powoli i im dalej tym lepiej. Miałem wersje z PSN wiec info o napisach pl jest pewne. Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wersja z plusa w pl tak jak kolega napisal.

Pogralem dopiero z 10 minut ale jestem zaskoczony, ze fabula to bezposrednia kontynuacja ksiazki Metro 2033. Zabawne, ze znajac ksiazke nie oddalem strzalu w strone czarnego :P

No i pytanie, czy poprzednia czesc gry bazuje bezposrednio na ksiazce? Jak tak to koniecznie bede musial ograc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra jest bezpośrednią kontynuacją... poprzedniej gry :P. I tak, bazowała ona na książce w jakichś 70% procentach (większość wątków wyleciała, część została zmieniona, ostała się w sumie główna oś fabularna ale też ze zmianami). Zdecydowanie warto ograć M2033, choć jest dostępna tylko na PC i X360.

Edytowane przez Numinex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do grających w wersje z Plusa, czy Stalker Mode jest już zawarty w grze czy tak jak było kiedyś jest jedynie dodatkową, odpłatną opcją ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest zawarty - do ściągnięcia osobno, jak wszystkie DLC. Nie sprawdzałem jaka jest cena.

Edytowane przez Numinex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie SP dla plusowiczów kosztuje 15 złociszy. Oferta ważna zdaje się jakoś przez dwa tygodnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja może napiszę to jako ostrzeżenie dla innych.

Gra jest genialna, przynajmniej pod względem fabuły i klimatu, ALE ma tendencje do zjadania zapisów bez powodu. Grałem sobie spokojnie, nagle zniknęły wszelkie dźwięki prócz zapętlonego kawałka muzyki, wczytany checkpoint skutkował zawieszeniem się gry i konsoli, po restarcie konsoli moje zapisy magicznie wyparowały, mimo że gra się nie zapisywała ani nic z temu podobnych. Powodzenia, ja tytuł odstawiam bo zirytowałem się cholernie, może po Bioshocku ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×