Skocz do zawartości
KopaczK

Metro: Last Light

Rekomendowane odpowiedzi

Tylko odbiega to trochę od książki.W książce bardzo mało przebywa się na powierzchni.Natomiast w grze jest się na niej bardzo długi czas

Jeszcze jedna sprawa.Przebywanie na powierzchni w ciągu dnia grozi wypaleniem oczy.Chyba twórcy gry zapomnieli o tym w najnowszej odsłonie.Bo o ile się nie mylę było do tego nawiązanie w poprzedniej części.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ale Last Light nie jest adaptacją żadnej z książek - to już akurat bezpośredni sequel growego Metro 2033, nie mający nic wspólnego z Metro 2034.

 

I nie, przebywanie na powierzchni nie groziło wypaleniem oczu - jedynie "nowi" mogli mieć problemy ze ślepnięciem po latach przebywania pod ziemią. Normalnie wystarczyły właśnie maski gazowe z filtrem, a niektórzy stalkerzy radzili sobie nawet bez nich (odsyłam też do innych książek z tego uniwersum :P).

Edytowane przez Numinex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem po 2 głównych książkach.Zaczynam dopiero czytać te z uniwersum

 

Liczyłem na to,że gra będzie bardziej nawiązywać do książek :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

A moim zdaniem to bardzo dobrze, zapozyczyli z ksiazek swietny swiat, klimat, kilka postaci, dorzucili sporo smaczkow, i rozwijaja swoja wlasna historie, tak to powinno wygladac moim zdaniem. Osobiscie nie chcialbym aby zrzynali z ksiazki historie etc.

 

Na powierzchni jestesmy dlugo ale bez przesady, dalej lwia czesc gry spedzamy w ciasnym Metro, jednak mimo to, te sekwencje na zewnatrz zrywaja pape z dachu klimatem.

Edytowane przez Bansai

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem po 2 głównych książkach.Zaczynam dopiero czytać te z uniwersum

 

Liczyłem na to,że gra będzie bardziej nawiązywać do książek :/

 

Uniwersum- do światła,w mrok jest nie złe.Piter jest najsłabszą częścią moim zdaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Do światła i W mrok są bardzo fajne, bo nie ma filozoficznych bredni i flaków z olejem, które zabiły Metro 2034. Pitera nie czytałem jeszcze, ale opinie faktycznie nie zachęcają (jest gorzej niż w M2034?).

Edytowane przez Numinex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Słyszałem,że metro 2034 jest słabsze od 2033,więc sobie odpuściłem.Teraz przymierzam się do korzeni niebios-tym razem akcja dzieje się w rzymskich  katakumbach.Może być ciekawie.

Edytowane przez MAG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ja zacząłem od razu od najwyższego poziomu trudności tryb Ranger-Trudny. Gram bez żadnych podpowiedzi i stoję z Anna przed dzwiami kombinuję jak się zakłada maskę :P

Edytowane przez Palpatine_79
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem po ograniu ok 45 minut gry noi co moge powiedziec gierka cud miód i ubóstwo. Chociaż ma jeden dosyć duży minus: sterowanie!(w wersji na ps3) Trudne i strasznie nie intuicyjne, oczywiscie mowie tu o wybieraniu broni , wlaczaniu latarki itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Witam

 

Panowie jest ktoś w stanie powiedzieć mi coś więcej o trybie multiplayer?? (tryby gry itp.) Bo chciałbym zakupić ów grę lecz ciekawi mnie jeszcze ta kwestia...

 

EDIT: Jeszcze jedno 2 źródła, rozbieżne info:

 

Gry-online.pl:

"Ponadto Metro: Last Light w przeciwieństwie do poprzedniej części oferuje nie tylko kampanię dla pojedynczego gracza, ale również tryb multiplayer."

 

Ps3site.pl:

"Wady: ...choć zdarza im się popełniać karygodne błędy, trudno identyfikować się z niemym bohaterem, kulejąca mimika, brak trybu multiplayer może niektórym przeszkadzać, choć gra doskonale radzi sobie jako tytuł koncentrujący się na samotnym graczu"

 

Zbaraniałem :P

Edytowane przez Lambert PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma trybu multi. Gdzieś czytałem, że będzie do pobrania w nieokreślonej przyszłości z PSS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupuj ta gre i nie patrz na multiplayer, dostaniesz 10-15 godzin rozgrywki na wysokim poziomie. Multi co najwyzej bedzie sredniakiem lub calkowita kupa, gdzie singiel to najbardziej klimatyczna przeprawa przez ponury swiat tym roku.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka godzin już za mną. Mam wersję z ps store i jest możliwe zrobienie sobie combo polskie napisy+rosyjskie dialogi, więc o to nie musicie się już martwić. Co do samej gry to klimat jest i to jaki, zwłaszcza etapy na powierzchni. Jednakże gra idealna nie jest, drażni mnie bohater niemowa, a niektóre tekstury albo np. wygląd płomieni pamiętają chyba czasy psx-a, co wyraźnie kontrastuje z etapami na powierzchni, przy których z przyjemnością przystaje się co chwilę podziwiać widoczki. A może to był specjalny zabieg twórców, metro zrobić paskudne graficznie i obskurne, a powierzchni nadać odcień dawnej, przedwojennej świetności? :d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupie jak portfel przytyje. heheh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A zadam trochę inne pytanie - która gra jest bardziej klimatyczna: Metro czy Bioshock?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Trochę ciężko odpowiedzieć, bo Metro to jednak przytłaczające i miejscami straszne post apo, a BioShock jaki jest to sam wiesz:) Jak dla mnie mnie pierwsze Metro klimatem zabijało, ale przez myśl mi nie przyszło porównywać z BioShockiem, bo to skrajnie różne gry. Klimat w tym wypadku można oceniać jedynie w czysto subiektywnych kategoriach.

Edytowane przez Numinex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Proste ze Metro.

 

Bioshock to zajebista gra z ekstra napisana historia, ale jesli chodzi o klimat, Metro nie ma sobie rownych, ten klimat wychodzi z ekranu jak Samara z The Ring i zaczyna Cie dusic. Jednak jest tak jak napisal Numinex, strasznie subiektywna sprawa, Bioshock rowniez jest strasznie klimatyczny, ale ta cukierkowa oprawa troche MNIE osobiscie wytracala z tego dystopijnego swiata, gdzie w Metro wszystko ze soba gra i buczy pod tym wzgledem.

Edytowane przez Bansai

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, że zawsze będzie to subiektywne, mimo wszystko dzięki za odpowiedzi... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam chętkę na ta grę czuję że klimacik by mi podpasował zwłaszcza że jest to typowy singlowiec .

Mam nadzieję że szybko stanieje :p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Prawda jest taka, że gra powala klimatem. Jeśli ktoś jest fanem klimatów post-apo czy samego uniwersum Metra to pozycja obowiązkowa. Nawet graficznie na PS# wygląda dobrze, aczkolwiek ja obiektywny w tej kwestii nie jestem bo na grafikę przestałem zwracać uwagę gdzieś po przesiadce z Amigi 500 :P

Edytowane przez Palpatine_79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie miałem styczności z Metrem w żadnej postaci a Last Light jest moją pierwszą grą z tej serii ale muszę przyznać że po ograniu trzech godzin klimat mnie na prawdę wciągnął. Do tego stopnia że chyba sięgnę po książkę Dmitrija Głuchowskiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto sięgnąć po jego wszystkie dwie z trzech książek Metro :) na pewno poznasz ten świat głębiej no i dowiesz się co i jak się stało poprzednio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stanowią one jakąś wartość samą w sobie, czy mają tylko pogłębić/poszerzyć świat gry?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×