Skocz do zawartości
ONE

Limbo

Rekomendowane odpowiedzi

Pobrało już ponad milion osób! Produkcja zadebiutowała latem 2010 r. na XBLA, a od tamtej pory trafiła także na PC, PS3 (do pobrania przez PSN). 9 wersji językowych jest dostępne w 153 krajach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprostu genialna gra. Gdyby była platyna to próbowałbym "zginąć mniej niż 5 razy" a tak to nic już do niej nie przyciąga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprostu genialna gra. Gdyby była platyna to próbowałbym "zginąć mniej niż 5 razy" a tak to nic już do niej nie przyciąga.

Wkurzające trofeum, ale da radę :) rzadko robię 100 % w grze, musi być wyjątkowa produkcja, taka jak Limbo dla mnie i dla tej gry warto się pomęczyć. Udało się 3 życia stracone, chyba 45 minut grałem. :) )

Edytowane przez Marcoch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprostu genialna gra. Gdyby była platyna to próbowałbym "zginąć mniej niż 5 razy" a tak to nic już do niej nie przyciąga.

Heh - czyli gra nie jest aż taka genialna skoro tylko platyna by Cię przyciąga do jej przejścia po raz kolejny... Nie rozumie grania tylko dla trofeów - ps2 ich nie miało, a mimo wszystko grało się na niej zajebiscie :biggrin:

Ps Limbo jest dobrą grą - przede wszystkim z zajebistym pomysłem na realizację - niezwykły klimat, ale po jej przejściu czuje niedosyt - jak dla mnie zakończenie to kpina , plus kilka rozdziałów jest heh ciężkich, ale dlatego że nie wiadomo co zrobić - ale nie są to zagadki logiczne - błąd polega w projektowaniu poziomów - wyskok pod odpowiednik kątem - heh problem w tym że gracz nie wie o tym i błądzi szukając innego rozwiązania... - to jest duży błąd bo sprawia iż gra robi się irytująca... Nie ma też kliku opcji przejścia - zawsze ta sama wytyczona ścieżka.... Mimo tych minusów gra jest świetna, ogólnie 8/10 - za te "zręcznościowe zagadki" i beznadziejne zakończenie....

Ps z gier nietypowych wole zdecydowanie Flower

Edytowane przez Mac88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obejrzyjcie i posłuchajcie :) . Szkoda że to tylko teledysk a nie Limba 2 !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W związku z tym że Limbo dla PS+ jest darmowe to postanowiłem wypróbować tą gre, choć szczerze mówiąc nie robiłem sobie po niej wielkich nadziei (kiedyś widziałem jakiś gameplay, ale nie bardzo wiedziałem o co w tym chodzi).

Przyznaję - jest to w bardzo udana produkcja. Na plus specyficzny klimat gry (czarno-białe barwy, brak muzyki, jedynie od czasu do czasu jakieś dźwięki otoczenia) i zagadki (czasem trzeba się nagłowić żeby przejść dany poziom).

I ta satysfakcja z samodzielnego przejścia dalej. W pewnym momencie niestety utknąłem na dobre i po blisko godzinie bezowocnych prób skorzystałem z Youtube ;(

Szkoda tylko że gra jest taka krótka - pierwsze przejście zajęło mi około 3 godzin, a kolejne niewiele ponad godzinę.

Cena z tego co wiem też raczej nie przyciągała.

Co do fabuły - można ją różnie interpretować. Gdzieś wyczytałem że jest to historia o chłopcu który zmarł w wyniku upadku z domku na drzewie. Trafił do Limbo (otchłani lub granicy piekła) z którego próbuje się wydostać by zobaczyć swoją siostrę (jako duch). W końcowej scenie widzimy jak dziewczyna wyczuwa obecność brata.

Do mnie to trafia ;)

Ps. Przejście gry ze stratą maksymalnie 5 żyć - stresujące (szczególnie etapy z prądem, i końcówka z piłami), ale udało się ;)

I ten dodatkowy poziom w którym nic nie widać i trzeba sobie radzić głównie za pomocą słuchu - genialne :biggrin:

Edytowane przez yamata-no-orochi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W związku z tym że Limbo dla PS+ jest darmowe to postanowiłem wypróbować tą gre, choć szczerze mówiąc nie robiłem sobie po niej wielkich nadziei (kiedyś widziałem jakiś gameplay, ale nie bardzo wiedziałem o co w tym chodzi).

Przyznaję - jest to w bardzo udana produkcja. Na plus specyficzny klimat gry (czarno-białe barwy, brak muzyki, jedynie od czasu do czasu jakieś dźwięki otoczenia) i zagadki (czasem trzeba się nagłowić żeby przejść dany poziom).

I ta satysfakcja z samodzielnego przejścia dalej. W pewnym momencie niestety utknąłem na dobre i po blisko godzinie bezowocnych prób skorzystałem z Youtube ;(

Szkoda tylko że gra jest taka krótka - pierwsze przejście zajęło mi około 3 godzin, a kolejne niewiele ponad godzinę.

Cena z tego co wiem też raczej nie przyciągała.

Co do fabuły - można ją różnie interpretować. Gdzieś wyczytałem że jest to historia o chłopcu który zmarł w wyniku upadku z domku na drzewie. Trafił do Limbo (otchłani lub granicy piekła) z którego próbuje się wydostać by zobaczyć swoją siostrę (jako duch). W końcowej scenie widzimy jak dziewczyna wyczuwa obecność brata.

Do mnie to trafia ;)

Ps. Przejście gry ze stratą maksymalnie 5 żyć - stresujące (szczególnie etapy z prądem, i końcówka z piłami), ale udało się ;)

I ten dodatkowy poziom w którym nic nie widać i trzeba sobie radzić głównie za pomocą słuchu - genialne :biggrin:

Troche kolego spoilerów dowaliłeś , ogrywałem na PC ale do konca nie doszedłem , ale gra ciekawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra całkiem ciekawa, mnie przynajmniej nie nudziła. Został jeszcze tylko do wbicia pucharek za przejście gry ze stratą maksymalnie 5 żyć i będzie 100%. Poziom w ciemnościach fajny pomysł ;) Jak za darmo w PS+ to tylko brać i grać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za darmo i owszem można pograć, ale gra na mnie w ogóle szału nie zrobiła.

Nie rozumiem tego fenomenu, który panuje (panował?) wokół tego tytułu.

Takie granie bez celu, a w dodatku nic ciekawego po drodze się nie dzieję.

Zagadki to żadne wyzwanie, wszystko można machnąć raz dwa.

Przejście całej gry zajmuje chyba około godziny.

Jedyne wyzwanie to ten etap w ciemności, gdzie trzeba słuchać co się dzieje, ale dobrych słuchawkach też nie sprawia to większego problemu.

Nie rozumiem tylko jednego...jak można za taką popierdółkę żądać prawie 50zł...

Albo autor stwierdził, że gra jest tak zajebiaszcza, że sprzeda się nawet w tak chorej cenie, albo gra na Ps3 pojawiła się już tak po czasie, że lepiej dać większą kwotę i zarobić trochę więcej na sztuce.

W każdym razie gra do przejścia w kilka godzin i wywalenia z dysku i zapomnieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

grałem kiedys na xklocu... teraz znajomy udostepnił mi konto z plusem i przejdę z checią raz jeszcze. Tytuł nie wart ponad 40 zł chociaż jest dosyć dobry.... W tej cenie grzechem nie brać journey czy papo and yo w podobnych klimatach ale generalnie sam tytuł zły nie jest...

ps. bez głosników/słuchawek 5:1 nie podchodzić... Niesamowite udźwikowienie tego tytułu... Dla mnie takie mocne 7-/10 ale tytuł stanowczo za krótki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na z360 kosztowało 1200 msp , czyli też 50 zł i był to ex na klocka i to ms podyktował cenę , a potem nie można było z tego po prostu zejść. Oczywiście się zgadzam , że 50 za jakąkolwiek mnini grę to zdzierstwo. hs klasyki itp , to jeszcze rozumiem... .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tyle że swego czasu pointsy za grosze na alledrogo chodziły wiec te niby 50 wyniosło mnie około 8 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem tylko jednego...jak można za taką popierdółkę żądać prawie 50zł...

No tu masz zdecydowanie rację. Gdyby nie gra za damo w Plusie na pewno bym jej nie kupił, gdyż jest zdecydowanie więcej tytułów, które można znaleźć i przeznaczyć tę kwotę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich :biggrin: Może ktoś mógłby mi pomóc? Mam problem z pobraniem Limbo, wykupiłem plusa, Limbo bezpłatne, klikam w grę, pojawia się odblokowanie pełnej wersji, instalacja, całość trwa 5 sekund i nie ma gry nigdzie na dysku... Nie wiem co jest grane, w pozostałe tytuły, które łykam w ramach plusa za darmo pobieram, instaluję i gram bez żadnych problemów (aktualnie Batman: AC ) Proszę o pomoc, szkoda tego Limbo, może i krótka, ale warta zagrania. Pozdrawiam serdecznie!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tysiąc pytań o to samo. Ściągnij triala, później aktywator.

Wysyłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tysiąc pytań o to samo. Ściągnij triala, później aktywator.

Wysyłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2

Masz rację, już jest gicior, zakręciłem się, miałem kiedyś demo i odinstalowałem je. Dzięki za cierpliwość i odpowiedź, pozdrowienia :biggrin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I ten dodatkowy poziom w którym nic nie widać i trzeba sobie radzić głównie za pomocą słuchu - genialne :biggrin:

tak tez to odkrylem, bardzo mily bonus. ponoc tylko w wersji na nasza konsole

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po przeczytaniu tego wątku postanowiłem sobie ją sciągnąć i zobaczyć.

Nie zawiodłem się gra jest świetna, klimat i wykonanie ekstra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale takich niezaleznych gier ciekawych jest jak na lekarstwo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale takich niezaleznych gier ciekawych jest jak na lekarstwo.

No niestety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Limbo przeszedłem jakiś czas temu na PC, teraz jak dali za darmo w + postanowiłem zagrać jeszcze raz i przeszedłem ponownie zdobywając 90% trofeów (na trofeum, w którym trzeba przejść grę ginąc maksymalnie 5 razy chyba się nie skuszę ;) )

Gra jest jedną z tych, które bardzo mi się spodobały, świetny klimat, ciekawe zagadki, grając w nocy przy zgaszonym świetle można naprawdę trochę się zestresować. I rzeczywiście - szkoda, że nie ma innych tego typu niezależnych gier (Knytt Underground, które dostaliśmy w Plusie to chyba jakiś żart...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tak samo 90% bez tego trofika. Ale grając w nocy gdy jeszcze gramy w to pierwszy raz, a tu jakiś pająk albo pułapka odcina nam głowę jest nieźle :D :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS+ to byl jeden z pierwszych zakupow po kupieniu PS3. O Limbo slyszalem, recki sa raczej albo subiektywnie wychwalajace gre albo sa subiektywnie krytykujace.

To chyba jeden z tych tytulow ktory mocno polaryzuje graczy.

Z racji ze byla to jedna z gier w pakiecie PS+ jak go kupilem nie bede wypowiadal sie o ewentualnym stosunku mozliwosci do ceny.

Gry nie skonczylem utknalem i czekam az mi na jakis wlasny pomysl. Niemniej to co rzuca sie w oczy to skromnosc srodkow wyrazu w grze. Z racji wieku i tego ze gralem mniej lub wiecej ale zawsze interesowalem sie elekroniczna rozrywka moge powiedziec ze po gamie kolorowych, blyszczacych, migajacych gier ten zabieg przypadl mi do gustu. Mnie gra wciagnela (trudnosci z jej przesciem mam chyba bo od paru lat jestem niedzielnym graczem), ale mroczny klimat, i radosc z tego ze udalo sie rozwiazac zagadke nie ginac lub ginac raz tylko jest przednia. To co moze doprowadzic niektorych graczy na krawedz wytrzymalosci po ktorej slychac uderzenie pada o sciane to ilosc zejsc smiertelnych ktore mozna zaliczyc. Szczegolnie jesli komus zdarzy sie utknac i ginie wielokrotnie przy jednym i tym samym wyzwaniu.

Ogolnie musze powiedziec ze warto zagrac, warto sprobowac (jesli macie PS+). Jak wspomnialem na poczatku nie bede ocenial wartosci rozrywki w stosunku do ceny.

Zyczcie mi powodzenia w drodze do celu :)

pozdro

\m/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra całkiem niezła. Spodobała się nawet mojej żonie, która raczej nie przepada za tego typu rozrywkami. Co nie zmienia faktu, że nie zapłaciłbym za nią 50 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×