Skocz do zawartości
Patricko

Grand Theft Auto V

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba tylko nie ma potwierdzenia co do literek pl jeśli chodzi o wersję z PSS....czy się mylę?

pytałem na tweeterze rockstara, powiedzieli, że są pl i odesłali do tego samego linku co wyżej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6v7z.jpg

Taki oto autobus jeździ po Poznaniu.

Jeszcze nie widziałem tak reklamowanej gry :-)

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miło widzieć, że w takim kraju jak PL jest reklamowana jakakolwiek gra poza internetem i czasopismami.

Swego czasu były jeszcze reklamy samego PS3, ale to nie trwało też długo.

Jednak do zachodu to wciąż nam bardzo daleko pod tym względem, tam gry to już są jak filmy, a u nas wciąż przekonanie, że gra to zło i tylko nerdy grają.

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwyczajnie, rynek niewielki to i promocje niewielka - w skrocie to jest tak, ze dopoki gospodarczo bedziemy na dnie to nie ma co liczyc na ogromny rozwoj rynku a tym samym i marketingu zwiazanego z grami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak do zachodu to wciąż nam bardzo daleko pod tym względem, tam gry to już są jak filmy, a u nas wciąż przekonanie, że gra to zło i tylko nerdy grają.

Dla części moich bliskich granie to marnowanie czasu i powinienem już tym skończyć bo to ogłupia, a w ogóle to jestem na to za stary.

Natomiast siedzenie przy TV i oglądanie Dlaczego Ja?, M jak Miłość i innych tego typu seriali to już porządna rozrywka i nic w tym złego nie ma :P

Tak to jest jak ktoś swój światopogląd buduje na bazie tego co usłyszy i zobaczy w TV.

  • Like 9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to jest jak ktoś swój światopogląd buduje na bazie tego co usłyszy i zobaczy w TV.

Madrze mowisz.

Ja juz czekam na wysyp artykulow "zabil/zgwalcil/odgryzl ucho bo gral w GTA!". ;)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swojego czasu po Śląsku jeździły autobusy oklejone reklamami Maxa Payne 3, całkiem sporo ich było :) serce rośnie widząc coś takiego na mieście. Liczę, że nie inaczej będzie przy premierze GTA V :) ogromny baner w centrum Wawy już wisi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A takie pytanie, co do listy możliwości itp. jakie pojawią się GTA V. Przy punkcie gdzie pisze " Wanted Level będzie podobny do tego z filmu Drive" - o co chodzi? Że jak zgubimy ogon, i się gdzieś przyczaimy to zniknie? Bo nie ogarniam :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jakimś wideo z IGN mówili, że Wanted Level będzie bardziej realistyczny, policjanci będą mieli stożek widzenia, można się na przykład schować pod mostem czy w jakiejś alejce i jeśli policja fizycznie nas nie widzi to tracimy gwiazdki. Chyba nie będzie już takiego okręgu jak wcześniej, bo w IV nawet jakbyś się schował pod ziemię to i tak wanted level nie zniknie jeśli jesteś w kółeczku :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra kur*wa, rozumiem, że porządek musi być, ale to trochę kur*wa przesada, jak usuwacie każdy post który nie ma "GTA5" w treści. -_- A później pierd*licie, że nie usuwacie tych dotyczących gry. GTA5

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I to mi się podoba. Bardzo mnie wnerwiały te okręgi. Czasami ta policja była jak jakieś mrówki mutanty, zewsząd i wszędzie i widzieli cię wszędzie. ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra kur*wa, rozumiem, że porządek musi być, ale to trochę kur*wa przesada, jak usuwacie każdy post który nie ma "GTA5" w treści. -_- A później pierd*licie, że nie usuwacie tych dotyczących gry. GTA5

 

 

Ooooj, Forum się znudziło? No trudno. Paputki!

 

 

 

Dla przypomnienia:

 

Moderacja będzie usuwała wszystkie posty traktujące lub w jakikolwiek sposób odnoszące się do:

 

- gdzie kupiłem, gdzie można kupić, gdzie nie można kupić, gdzie ktoś kupił, gdzie mógł kupić, gdzie nie kupił, gdzie nie kupił a mógł kupić itd, itp.

 

- za ile jest gdzieś tam, a nie bo tam jest 2 złote taniej, a jeszcze za rogiem już nie itd, itp.

 

- a kiedy będzie, a czy już jest, a czy będzie w Biedronce, a czy z PSS już się pobiera, a czy warto kupować preordera? itd.

 

- słowa klucze powodujące skasowanie posta - MUVE, CENEGA, ZNIŻKA, 50%, KOMPANIA GRACZY, KOD itd, itp.

 

 

Za uporczywe nieprzestrzeganie powyższych zaleceń nagrodzimy zbanowaniem na Forum na okres tygodnia.

  • Like 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra kur*wa, rozumiem, że porządek musi być, ale to trochę kur*wa przesada, jak usuwacie każdy post który nie ma "GTA5" w treści. -_- A później pierd*licie, że nie usuwacie tych dotyczących gry. GTA5

O co Ci chodzie chłopie? Nikt tutaj nic nie usuwał...

Usuwane są płaczliwe posty, jak to Cenega wyruchała klientów, itd. bo to temat o GTA, a nie dupie marynie.

I ogarnij się, bo warna wyłapiesz za bluzgi, gwiazdka nic nie znaczy.

EDIT:

Kill mnie ubiegł :biggrin:

  • Like 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień 3 IGN.

 

 


 

Dzisiaj dowiemy się w jaki sposób grupa najlepszych ludzi z R* stworzyła cudo nazywane
Grand Theft Auto V.
Jedną z ciekawszych rzeczy dotyczących Manhunta (jednej z wcześniejszych gier R*) jest fakt, że możemy go poczuć w San Andreas. Rockstar wziął kilka elementów z Manhunta i zaimplementował je w SA. Cały ten zabieg wyszedł na dobre.
Manhunt był skradanką z widokiem zza pleców bohatera, a zarazem grą potrzebującą dobrze dopracowanej mechaniki. Proste kucanie i opieranie się zastosowane w Vice City nie było doskonale, dlatego oczywistością było, że Manhunt pod tym względem wygrywał z VC. Potem wszystko to powędrowało do San Andreas.
Dobre pomysły zawsze znalazły sposób, by zostały zastosowane w serii Grand Theft Auto. Może to stary przykład (Manhunt został wydany w listopadzie 2003 roku, a w Australii dopiero we wrześniu 2004), ale należy przypomnieć, że Manhunt dał bardzo dużo pomysłów i rozwiązań, które zostały wykorzystane w GTA.
Filozofia tworzenia Grand Theft Auto V jest podobna, lecz również bardziej rozbudowana. Sposób w jaki specjaliści Rockstar połączyli małe i duże elementy przypominał nieco proces budowania śnieżki. Najpierw wszystko było małe, a potem coraz większe. W efekcie dostaliśmy coś znakomitego, GTA V, ale jeszcze nie do końca dopracowane. Efekty, które zostały zaczerpnięte z MP3, Midnight Club: Los Angeles oraz Red Dead Redemption składają się części składowe Grand Theft Auto V i można powiedzieć, że są wystarczające.
rsggtavscreenshot342jpg-882ef3_640w.jpg
Gdy tylko poczujesz znajomą mechanikę bądź element, dotrze do ciebie, że to wszystko jest bardzo mocno ze sobą powiązane. Wtedy docenisz trud, który został włożony w produkcję gry. Nagłe padanie na skrzydło samolotu, zmienianie broni używając koła i odskakiwanie do tyłu, gdy tylko ujrzysz przeciwników to znajome elementy, które pewnie pamiętasz z RDR bądź Maxa Payne'a 3. W jednej minucie pędzisz stuningowanym wozem doceniając nowy system kontroli nad pojazdem i używając mocy specjalnej Franklina (spowolnienie czasu), by doznać niesłychanych manewrów (tak bardzo wspominanych z Midnight Club: Los Angeles), a potem próbujesz uniknąć najechania na zwierzę, które wyskoczyło tobie na drogę. Zwierzęta mogą, lecz nie muszą tego robić, miej to na uwadze i pamiętaj o dzikiej przyrodzie z RDR.
Głównym filarem dla Rockstar Studios jest stworzenie produktu, w którym nic nie zostanie zminimalizowane bądź usunięte. Grand Theft Auto V jest grą, która zawiera świetne strzelaniny i samochody będącymi lepszymi elementami od programów w TV czy robienia akcji na piechotę. Dostajemy coś, co wręcz rzuca nas na kolana.
Tajemnicą jest w jaki sposób te wszystkie elementy zostały ze sobą połączone, ale faktem jest, że spędziłem przy tej grze wystarczająco dużo czasu, by stwierdzić, że sprawy techniczne i framerate są nadzwyczajne. Dyrektor techniczny Rockstar North, a zarazem główny projektant Phil Hooker ma nadzieję, że gracze od razu zauważą, że wszystkie zaczerpnięte elementy zostały poprawione.
Mamy nadzieję, że gracze zauważą, że całość jest bardziej intuicyjna, stała i szczelna. - mówi Hooker - Każda pojedyncza rzecz została potężnie zmodernizowana, by gracz mógł bez większych problemów zaznajomić się z mechaniką, a mógł więcej czasu spędzić w samej grze, by poznał świat i sytuacje, które tam występują."
Gracz powinnien łatwo wykonywać ruchy, więc naprawdę czuć, że jest się cześcią akcji. Dla przykładu, jazda została całkowicie zmieniona, by jeździło się bardziej elastycznie. Czujesz, że prowadzi się bardziej pewniej, co pozwala na kontrolowaną nadsterowność i boksowanie zachowując przy tym pełną kontrolę.To samo tyczy się strzelania czyli w sumie każdy system jaki znajduje się w grze.
rsggtavscreenshot350jpg-e94293_640w.jpg
Wiele wysiłku jak i czasu poświęcono na strzelanie, celowanie, animacje oraz pracę kamery. Grand Theft Auto w końcu jest klasyczną, spontaniczną grą akcji. Uważamy, że gracze docenią szybkie strzelanie z biodra, nowe przejścia jak i efektywne chowanie się za zasłoną. Mamy również wiele opcji celowania w grze, które możemy zmieniać
Każdy szczegół - od reakcji postaci po postrzale, rozszerzonej sztucznej inteligencji, zróżnicowania świata, mechaniki strzelania, wspinaczki postaci i otoczenia - powinien dodać tony większych i mniejszych zmian, które są odczuwalne przez gracza. Jesteśmy podekscytowani, by zobaczyć, co gracze zrobią kiedy gra ujrzy światło dzienne.
Są dni, kiedy przychodzimy do pracy chcąc stworzyć grę, w której fabuła poprowadzi nas sama, a my pozwolimy graczom używać tylko parę narzędzi, lecz GTA takie nie jest. My budujemy wielki otwarty świat z rowerami, samochodami, ciężarówkami i samolotami i chcemy, by gracz bawiąc się nimi, samemu stwarzał cudowne sytuacje.
Jako gracz zawszę czuję się oszukany, gdy jestem do czegoś zmuszany, albo gdy najlepsze momenty trwają bardzo krótko. Mamy do dyspozycji bardzo dużo rozgrywki, ale gracz spokojnie przejmie nad tym kontrolę. Zawsze lepiej czuć, że zrobiło się coś po swojemu i taką właśnie możliwość wam udostępniamy. W grze jest wiele momentów, którymi gracz będzie bezpośrednio sterował, a które są nieprzewidywalne – dzieje się tak dlatego, gdyż stworzyliśmy świat, w którym wszystko odbywa się samoistnie, a my tylko czekamy aż gracze sami je wypróbują, gdy dostaną już grę.
Końcowy rezultat jest czymś, co wygląda tak bardzo “next-genowo”, iż przewyższa większość tytułów wychodzących tego roku na PS4 oraz Xbox One. Daniel Krupa z IGN UK ujawni więcej detali w tym temacie w nadchodzących dniach, ale jak dla mnie tytuły startowe gier następnej generacji nie dorównają temu co pokazało dotychczas GTA V.
Kiedy zaczynaliśmy, wiedzieliśmy, że GTA V będzie grą ogromną, o wielkich ambicjach - powiedział Hooker - Całe szczęście, że już po skończeniu GTA IV posiadaliśmy drużynę, która była zaznajomiona ze sprzętem.
rsggtavscreenshot317jpg-882ef1_640w.jpg
Każdy aspekt gry musiał być lepszy, bogatszy w rozgrywkę i bardziej płynny. Wiedząc, że zaczynaliśmy na tych samych platformach, pozwoliło nam to skupić się na wyciągnięciu co najlepsze z obecnych konsol i w stworzeniu tak wspaniałej gry na ile to możliwe.
Pod koniec nasza praca przekroczyła oczekiwania wszystkich i podczas dalszego rozwoju myślę, iż każdy z nas był zaskoczony ulepszeniami zarówno graficznymi, jak też nową mechaniką, sztuczną inteligencją, czy spektakularnością misji. Gdy gracze zobaczą wszystkie te ulepszenia, w porównaniu do GTA IV, wyglądać to będzie naprawdę jak „nowa generacja”. Dzień Pierwszy - GTA V

 

 

Trochę spierdzieliłem ten spoiler, jakby moderator poprawił, to byłoby git.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Screeny które tu umieszczacie powodują u mnie opad szczęki, jak oni to robią że każda odsłona wygląda zdecydowanie lepiej na tym samym sprzęcie ??. Jeśli fabularnie nie zawiodą to będzie chyba jedna z najlepszych gier w jakie grałem w życiu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o wanted level to wydaję mi się że będzie dało się kryć np. pod mostem. Na pierwszym gameplay trailerze był pokazany radar z mapą i z tego co zauważyłem nie był on pokazany całkowicie z góry tylko pod małym kątem, jak kamera w Chinatown Wars. To może wprowadzić coś nowego do rozgrywki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozkminiacie sobie akcje, że po udanej ucieczce przed glinami, dzień później napotykamy policjanta z patrolu pościgowego, w nocnym sklepie "liquor"? Chwila mierzenia się wzrokiem, czy nas rozpoznał jako tego, za którym wczoraj całą swoją zmianę się uganiał czy nie. A może cię rozpoznał, ale nie chce robić awantury, wszak przyjechałeś z "ziomalami" '63 Impalą, masz do pomocy wściekłego pitbulla a z kieszeni wystaje ci mac-10/tec-9? Chwila napięcia... Takich akcji właśnie spodziewam się po każdym kolejnym GTA, lecz coś mi się wydaję, że poczekam do kolejnej edycji, na pewno już na PS4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozkminiacie sobie akcje, że po udanej ucieczce przed glinami, dzień później napotykamy policjanta z patrolu pościgowego, w nocnym sklepie "liquor"? Chwila mierzenia się wzrokiem, czy nas rozpoznał jako tego, za którym wczoraj całą swoją zmianę się uganiał czy nie. A może cię rozpoznał, ale nie chce robić awantury, wszak przyjechałeś z "ziomalami" '63 Impalą, masz do pomocy wściekłego pitbulla a z kieszeni wystaje ci mac-10/tec-9? Chwila napięcia... Takich akcji właśnie spodziewam się po każdym kolejnym GTA, lecz coś mi się wydaję, że poczekam do kolejnej edycji, na pewno już na PS4

Haha, chyba cię trochę fantazja poniosła. : D Ta gra będzie rozbudowana, no ale bez przesady.  :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swojego czasu po Śląsku jeździły autobusy oklejone reklamami Maxa Payne 3, całkiem sporo ich było :) serce rośnie widząc coś takiego na mieście. Liczę, że nie inaczej będzie przy premierze GTA V :) ogromny baner w centrum Wawy już wisi :)

pamiętam! nawet na przystankach były plakaty i reklamy za szybami z 2x1m, moje zdziwinie gdy wyszedłem z szkoły i na przystanku pod nią widzę Max Payne 3 od Rockstara, hahaha :biggrin:

Edytowane przez DaaV

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co tam plakat :D Pamietam ze byla taka akcja ze w ramach kampanii reklamowej Battlefielda 3,ze po ulicach Londynu jezdzily czolgi z napisem Battlefield 3 Szkoda ze u nas czegos takiego nie ma.No i jedyne reklamy na ktore nie narzekam to te reklamujace jakas gre.Chcialbym zobaczyc reklame GTA V w TV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie hype już dawno osiągnął zenitu i preorder złożony ale zastanawia mnie na ile IGN koloruje ta recenzje

 

rozumie recke po wydaniu gry dla wszystkich, ale taki exclusive to może być jedynie forma marketingu i narobienia większego szumu bo przecież wg nich ta gra nie ma błędów i jest idealna, czerpiąca garściami tylko co najlepsze z najlepszych tytułów R* - oby to nie był podpłacony zabieg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mówiłem że redaktor może pisać to ze spluwą przy skroni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to jest podpłacony zabieg. Kiedyś recenzje wychodziły miesiąc po premierze i mogliśmy mieć pewność, że jej autor ograł tytuł do cna. Zna jej każdą wadę i zaletę i nie jest tylko pod wpływem pierwszego wrażenia. A teraz?

 

Chłopaki dostają ekskluzywnie płytkę 2 tygodnie przed premierą. I co? Jeśli skrytykują to już nigdy nie dostaną do rąk niczego tak wcześnie. Po drugie - jak można recenzować grę po 2-3 dniowym graniu? (mówię o tak gigantycznym tytule).

 

Po trzecie i najważniejsze - IGN jak zresztą cała konkurencja już dawno popadły w jakąś paranoję. 3/4 gier ma oceny ok 9.0. Połowy z tych 3/4 nawet nie tykam, ze łzą w oku wspominając czasy kiedy widząc 9/10 wiedziałem, że to jest cudo nie gra.

 

Tak czy siak, o GTA bym się raczej nie martwił :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×