Skocz do zawartości
unknown3d

The Last Of Us

Rekomendowane odpowiedzi

Nie tylko Walking Dead przedstawia taka wizje. Tego typu produkcje (filmowe i serialowe) sa pospolite od dluzszego czasu i przedstawiaja spustoszale miasta, nielicznych ktorzy przetrwali oraz "przeciwnosci losu" ktore brobuja ich zjesc ;)

Co do plotek rozpisanych przez Jookerra nalezy uscislic ze ludzie nie zapadli na zaraze tylko zostali zainfekowani przez zabójczego grzyba, zas data wydania to zapewne 31 pazdziernika 2012.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko Walking Dead przedstawia taka wizje. Tego typu produkcje (filmowe i serialowe) sa pospolite od dluzszego czasu i przedstawiaja spustoszale miasta, nielicznych ktorzy przetrwali oraz "przeciwnosci losu" ktore brobuja ich zjesc ;)

Co do plotek rozpisanych przez Jookerra nalezy uscislic ze ludzie nie zapadli na zaraze tylko zostali zainfekowani przez zabójczego grzyba, zas data wydania to zapewne 31 pazdziernika 2012.

To prawda,można wymienić m.i.n "I Am Legend" czy "Last Man on Earth". A co do tego małego błędu to przepraszam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tym filmiku to z tym kalendarzem jest ciekawe, może rzeczywiście to będzie 31 październik. Uncharted też było wydawane przełom Październik / Listopad. Pytanie którego roku, mam cichą nadzieję na 2012.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do mnie akurat nie przemawia to, ze stoją za tym ludzie od uncharted. Gdyz nigdy mnie U zachwycalo, a wręcz obrzydzało. To wszystko przez klimat gry, tak jakbym ogladal rodzinny glupi przygodowy film o 12 w niedziele na TVN'ie. Tym razem klimat trafia w sam raz, a grafika mnie nie interesuje, bo nie jestem tą płaczką która hejtuje gre za zbyt słabą grafikę w porównaniu do pecetów.

to teraz będziesz mieć klimat jakbyś oglądał głupi horror o 23 w sobotę na polsacie...

jeśli komuś uncharted nie pasowało z racji "konstrukcji" to ta gra też pewnie nie przypasi, mi budowa uncharted nie przeszkadzała, tematyka last of us też jest oklepana, ale z uncharted w sumie też tak było, niby nic nowego a jednak gra dobra pożyjemy, zobaczymy : )

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby studio jedno, ale czy gry będą konstrukcyjnie podobne? Ciężko to określić. Miejmy nadzieje że to będzie bomba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tym filmiku to z tym kalendarzem jest ciekawe, może rzeczywiście to będzie 31 październik. Uncharted też było wydawane przełom Październik / Listopad. Pytanie którego roku, mam cichą nadzieję na 2012.

jezeli faktycznie gra powstaje od dwoch lat to przyszly rok jest jak nabardziej mozliwy. Poza tym w przypadku serii uncharted chyba zawsze pierwsze materialy pojawialy sie jakos na rok przed premierą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby studio jedno, ale czy gry będą konstrukcyjnie podobne? Ciężko to określić. Miejmy nadzieje że to będzie bomba.

ostatnie trzy gry w których się strzelało od tego studia były konstrukcyjnie podobne (żeby nie powiedzieć identyczne) oraz taka konstrukcja przypadłą do gustu graczom - ciężko byłoby to zmienić, tak samo jak call of duty - po co mają robić coś nowego skoro stare sprzedaje się dobrze : )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja czekam na więcej informacji.

Najbardziej śmieszą mnie ludzie, którzy czepiają się, że film jest wyrenderowany (cokolwiek to znaczy). Gra jest ładna i tyle, nie interesuje mnie ja to robią.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja czekam na więcej informacji.

Najbardziej śmieszą mnie ludzie, którzy czepiają się, że film jest wyrenderowany (cokolwiek to znaczy). Gra jest ładna i tyle, nie interesuje mnie ja to robią.

Wyrenderowany to znaczy, że nie jest wyświetlany w czasie rzeczywistym. Czyli, że podczas gry nie zobaczysz takiej grafiki. Wyrenderowanie sceny zajmuje więcej czasu niż jej odtworzenie, wielokrotni więcej czasu ;)

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi ten trailer bardzo przypomina serial/komiks "The walking dead" praktycznie na tej samej zasadzie z tego co narazie wiadomo, jeśli gra opierała by się na tym serialu to nie miałbym nic przeciwko :)

Edytowane przez marol0v

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja czekam na więcej informacji.

Najbardziej śmieszą mnie ludzie, którzy czepiają się, że film jest wyrenderowany (cokolwiek to znaczy). Gra jest ładna i tyle, nie interesuje mnie ja to robią.

Smieszy Cie to, czego nie rozumiesz. Ta gra tak nie będzie wyglądała ... w tym cały szkopuł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jejku, Trailer renderowany, jak większość dzisiejszych trailer-ów. W Uncharted też są renderowane przerywniki i jakoś na grafike nikt nie narzeka. Wątpie aby grafika była taka jak na filmiku, ale raczej grafika gorsza od tej w Uncharted nie powinna być . Nie wiem w czym problem ? Nic jeszcze nie wiadomo odnośnie grafiki a już spekulacje ze może być zle.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj odbyla sie konferencja prasowa ND za zamknietymi drzwiami odnosnie TLoU. Narazie wiadomo, ze gra bedzie z widokiem TTP, wyjdzie pod koniec 2012/poczatek 2013, wbrew pozorom nie bedzie horrorem i bedzie sie skupiala na relacji miedzy glownymi bohaterami, wiecej info na:

http://www.usatoday....r&dlvrit=110941

http://www.eurogamer...avo-santaolalla

Edytowane przez Żywy
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

liczę na dobry survival

może będzie konkurencja dla nowego Tomb Raidera który to też ma pokazywać typowy survival

panowie co do tych sporów dotyczących grafiki to sądzę że gra powstanie na silniku uncharted 3 ale oczywiście to są tylko moje domysły

a jednak widok TPP rewelacja !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na całym świecie potwierdzają, że trailer został nakręcony przy użyciu in-game engine. Nie żadnego CGI. Ale ok, U nas niech to będzie render... Cokolwiek to znaczy dla niektórych osób. Mylicie pojęcia już od dwóch stron.

Grafika została wyrenderowana (czyli zaprezentowana), za pomocą silnika gry w real time'ie. To znaczy, że program generował grafikę taką jaką zobaczymy podczas gry. Widzieliście kiedyś filmiki z FF, albo z gier Capcomu? To są CGI (filmy stworzone cyfrowo bez udziału silnika gry), zwane potocznie (acz źle), renderami. Trailerowi ND dużo brakuję by być CGI.

Real grafikę potwierdzał Evans twittując na kanale Lastofus, o czym pisałem na 1 stronie tematu. Teraz potwierdza to jeszcze Kotaku. Czego potrzeba, żebyście przestali snuć teorie z kosmosu i chociażby spojrzeli na budynki na końcu trailera, których krawędzie świecą się od braku AA aż miło albo rękawy dziewczyny w 0.58. Ewentualnie kaszaniaste poduszki na łóżku rażące słabymi teksturami, że o animacji brudnej firanki nie wspomnę.

I tak, z PS3 da się jeszcze wiele wycisnąć, bo każdy kto zaczynał swoją przygodę od PSX wie, że średnio co dwa lata postęp graficzny ma swoje odzwierciedlenie również na konsolach. Polityka Sony w tym względzie jest spójna i zawsze taka sama. To oni udostępniają coraz lepsze narzędzia programistyczne i odkrywają więcej możliwości sprzętu, po to, żeby konsola istniała na rynku kilka lat. Dev Kity też mają swoje update'y, a co bardziej zaprzyjaźnione, bądź wewenętrzne studia korzystają na bieżąco z profesjonalnej pomocy programistów SCE.

  • Like 8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kill ,nic dodać, nic ująć :)

Bardzo dobrze ,że widok TPP :) Prawdopodobnie akcja będzie filmowa ,tak jak w uncharted.. Masa skryptów itp. Czy to dobrze? Pożyjemy, zobaczymy. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Uncharted cut-scenki tez sa na silniku gry, ale jakos nie kojarze zeby podczas gameplay'u gra wygladala podobnie... Just sayin' whistling.gif

Edytowane przez Żywy
  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli miałaby to być gra stawiająca na survival, to wg mnie musi chociaż po części pozwalać na eksplorację świata. Mam wrażenie, że gra "korytarzowa" jak Unchartedy, gdzie prowadzi się gracza za rękę się tutaj nie sprawdzi. Z drugiej strony ta "korytarzowość" pozwala budować akcję w filmowym stylu :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do grafiki to na pewno będzie taka sama lub lepsza niż ta w U3.

Edytowane przez Dawm20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tiaaa @ONE kilka postów wyżej dał to samo :/

ups

nie zwróciłem uwagi rolleyes.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na całym świecie potwierdzają, że trailer został nakręcony przy użyciu in-game engine. Nie żadnego CGI. Ale ok, U nas niech to będzie render... Cokolwiek to znaczy dla niektórych osób. Mylicie pojęcia już od dwóch stron. Grafika została wyrenderowana (czyli zaprezentowana), za pomocą silnika gry w real time'ie

Kill, niestety strasznie gubisz się w tym co napisałeś. Na początku piszesz dobrze (potwierdzasz posty tematu), a potem dodajesz, że to był real-time, czego ND nigdy nie stwierdziło. Posługujesz się pojęciami, których chyba nie do końca rozumiesz. Co więcej, redaktorzy z serwisów growych sami się w tych technikaliach nie orientują. Proponuje więc odwoływać się tylko do oficjalnych informacji od ND, które dalej (jak głuchy telefon) przekazują serwisy:

Evan Wells: http://twitter.com/#!/evan_wells/status/145674485721341952

"trailer was entirely captured from a Playstation 3." - sam odwołałeś się do tego twitta, jakoby potwierdzającego real-time... Błąd!

Oficjalny twittera the last of us: http://twitter.com/#!/lastofus/status/145732521718579200

"trailer was rendered in-engine on PS3"

Z OFICJALNYCH informacji wynika więc, że:

  • Zwiastun wyrenderowano przy użyciu konsoli PS3 i z niej zgrano go do pliku
  • Zwiastun był renderowany przy użyciu SILNIKA GRY oraz wykorzystano assety (materiały, modele tekstury) pochodzące bezpośrednio z gry
  • NIE potwierdzono, ani NIE zaprzeczono czy jest to real-time czy pre-renderd - brak jakiejkolwiek oficjalnej informacji!
RENDERING dzielimy na:
  • real-time rendering - w czasie rzeczywistym - tak renredowane są np. gry w czasie gameplayu - jest to in-engine [na silniku gry] oraz in-game [renderowane podczas grania], a także wiele machinim popularnych na youtube
  • pre-rendering - wolniej, ze względu na niewystarczające zasoby sprzętowe - tak renderowane są cinematici Blizzarda (określane jako CGI, ale CGI to tak naprawdę też i gry, więc to masło maślane) czy efekty CGI w przemyśle filmowym, animacje typu Shrek itd.. Do tego wykorzystuje się specjalistyczne silniki renderujące, ale też czasem silniki gier w przemyśle growym, głównie w celu osiągnięcia wyższej jakości cut-scenek z możliwością doczytywania gry w tle (zaleta: brak loadingów!) - jest to wtedy in-engine[na silniku gry], inaczej mówiąc in-game-engine, ale nie in-game [NIE jest renderowane podczas grania] .

Amatorski przykład pre-renderingu na silniku gry i NIE w czasie rzeczywistym tylko wielokrotnie dłużej, klatka po klatce!

Pytanie: czy da się poznać, ze to nie był real-time? NIE DA SIĘ, bo to przecież stary Crysis ;)) Możemy się zorientować tylko dlatego, ze żaden domowy komputer niektórych z tych scen nie wyświetli płynnie w real-time... Co autor potwierdza w opisie filmu ;)

A teraz znany fakt: w każdej grze z serii Uncharted kilkanaście GB na płycie Blu-Ray zajmują PLIKI VIDEO ze skompresowanymi filmami będącymi wyrenderowanymi na silniku gry cut-scenkami z lekko wyższą jakością modeli i tekstur i z tego co można wyczytać, z bardziej rozbudowanymi kośćmi modeli, co pozwoliło na jeszcze lepszą animację twarzy niż gdyby to robić bezpośrednio w grze. Największą zaletą (oprócz wyższej jakości), jest możliwość loadingu gry w tle gdy my oglądamy nagrany filmik. ND opanowało tę technikę perfekcyjnie.

Kolejny fakt: ND wielokrotnie obniżało jakość cut-scenek, które wcześniej prezentowano na pokazach (i oficjalnych screenach) w wyższej jakości... Czemu? Bo optymalizacja płynności gry doprowadziła do lekkich zmian w wyglądzie i aby cut-scenki nie gryzły się z grafiką gry, ND musiało wyrenderować je na nowo. Na necie jest masa porównań.

Proste pytanie: Czemu nagle pogarszają grafikę, skoro wcześniej to było rzekomo zgrane real-time z PS3? No właśnie - tu jest pies pogrzebany - odpowiedź jest prosta: To nie był real-time (i ND nigdy tak nie twierdziło! Wymysł mediów i fanów)

  • Like 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×