Skocz do zawartości
unknown3d

The Last Of Us

Rekomendowane odpowiedzi

Ja tam za bardzo na oceny nie patrzę, nie ma co się oszukiwać, że nakręcił się hype na tę grę i dużo recenzji jest 10/10 żeby się nie wyłamywać. Jaka średnia by nie była i tak zagram, uwielbiam klimaty post apo, uwielbiam zombie (no, tutaj prawie zombie), więc ta gra idealnie do mnie trafia. Mam nadzieję, że nie będzie zbyt trudna, bo zbytnio nie idzie mi strzelanie na padzie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Własnie kupiłem pre z PSN

Można już pobrać plik instalacyjny :)

e-mail z psn:

...............before the pre-order expected release date: 14/06/2013 @ 12:00 AM

No to już wiadomo kiedy będzie dostępna :)

Edytowane przez lennox

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam za bardzo na oceny nie patrzę, nie ma co się oszukiwać, że nakręcił się hype na tę grę i dużo recenzji jest 10/10 żeby się nie wyłamywać. Jaka średnia by nie była i tak zagram, uwielbiam klimaty post apo, uwielbiam zombie (no, tutaj prawie zombie), więc ta gra idealnie do mnie trafia. Mam nadzieję, że nie będzie zbyt trudna, bo zbytnio nie idzie mi strzelanie na padzie. 

Nie powinno być dużo strzelania, jako że ammo ciągle będzie za mało. Brak skilla w strzelaniu pomoże Ci się wczuć w ten klimat zaszczucia :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie ktoś wie jak z dostępnością limitek na Muvie?

Ktoś chyba wspominał, że pierwsza partia się rozeszła...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ej, jak jest na muvie gra z językiem CZ/PL to znaczy, że nie ma angielskiego? Bo mi zależy na angielskim dubbingu i polskich napisach.

Edytowane przez Tukan29

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki mały apel do wszystkich "napalonych" na grę, którzy będą chcieli jak najszybciej ukończyć i podzielić się swoimi wrażeniami. Używajcie SPOILERÓW, bo nie każdy bierze grę na premierę i z pewnością będą takie osoby jak ja, które sobie spokojnie poczekają aż gra stanieje i dopiero kupią:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CDA się tak ośmieszyło w recenzji, że aż mi ich szkoda. Od momentu gdy kupiłem PS3, czytuje tylko PSX Extreme, a na tą pseudo gazetkę o podtytule "chwalmy xboxa i pc" nawet uwagi nie zwracam. CDA na przestrzeni ostatnich dwóch lat zeszło tak mocno na psy, że generalnie nie przejmowałbym się ich opiniami i recenzjami. Redakcją zarządzają stare, ponad 40-letnie zgredy, które nie kumają pewnych mechanizmów, a potem efekty są takie, a nie inne.

 

Jeśli już ktoś chce się kierować opiniami mediów, niech zasięga ich z wielu magazynów zagranicznych. Z resztą, kto ograł demko, ten wie, że TLOU to tytuł wybitny i tutaj się nie ma nawet nad czym zastanawiać, tylko kupować. Ja jestem zachwycony.

Edytowane przez blackhawkPL
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh nie pamiętam chyba od czasów premiery red dead redemption takiej podniety premierą jakiegokolwiek tytułu... Jest śmiesznie - nie że z was ale ogólnie mam czasem wrażenie że co po niektórzy nie wytrzymają do premiery i zejdą na zawał ;)  

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh nie pamiętam chyba od czasów premiery red dead redemption takiej podniety premierą jakiegokolwiek tytułu... Jest śmiesznie - nie że z was ale ogólnie mam czasem wrażenie że co po niektórzy nie wytrzymają do premiery i zejdą na zawał ;)

I znów będzie, że gry to złoooooo ;)

 

Nie będę mówił, kto sam schodzi na zawał przy niektórych tytułach ;) :D

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CDA się tak ośmieszyło w recenzji, że aż mi ich szkoda. Od momentu gdy kupiłem PS3, czytuje tylko PSX Extreme, a na tą pseudo gazetkę o podtytule "chwalmy xboxa i pc" nawet uwagi nie zwracam. CDA na przestrzeni ostatnich dwóch lat zeszło tak mocno na psy, że generalnie nie przejmowałbym się ich opiniami i recenzjami. Redakcją zarządzają stare, ponad 40-letnie zgredy, które nie kumają pewnych mechanizmów, a potem efekty są takie, a nie inne.

 

Po pierwsze to te "zgredy" mają więcej pojęcia o grach i graniu niż może Ci się wydawać.

Jako jedni z naprawdę nielicznych przetrwali całe lata kryzysu czasopism.

Także trochę szacunku, bo jak oni interesowali się grami to Ty na chleb mówiłeś pep.

Jak słyszę teksty, że ktoś ma 40 lat i więcej i nie może się znać na grach, to aż mnie skręca...

Zastanów się następnym razem, niż zaczniesz głosić tego typu mądrości.

 

Masz ból w zadku bo wypisali to co im nie pasowało i nie dali 10/10? Mają się spuszczać nad gierką tak jak to robi reszta świata?

Proszę Cię...zastanów się co piszesz. Bo to, że wszyscy dają 9/10 nie znaczy, że nagle każdy tak musi dać.

Przeczytałeś recenzję, czy po prostu opierasz swoją wypowiedź na samej ocenie?

Na pewno nie pojechali gry, jestem wręcz przekonany, że została chwalona, ale zostały również pokazane minusy, tak jak powinno być.

Recenzja ma być indywidualną oceną recenzenta, a nie tak jak to wygląda dzisiaj, czyli im gra popularniejsza tym wyższą ocenę jej dajemy.

 

Nie jestem jakimś fanbojem CDA, ani jakiegokolwiek innego pisma/strony. Odkąd mam internet to słucham opinii samych graczy i tylko.

Ale na Boga...to burzenie się, że dali ocenę nie taką jak komuś się to umyśliło to przecież jest śmieszne.

Dzisiaj jak gra dostaje 8 to już jest źle, a poniżej to po prostu dno...to jest chore i powoduje, że skala ocen nie ma racji bytu...

Bodajże Famitsu zrobiło dobry patent "kupić/nie kupić". Skala ocen jest dzisiaj gówno warta, tyle.

 

Jak ktoś myśli, że ta gra to ideał to gratuluję naiwności.

Po pierwsze nie ma takiej gry i nigdy nie będzie, a po drugie to akurat w tego typu grach/filmach fabuła jest zawsze przewidywalna.

  • Like 6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy ma swój ideał - kwestia indywidualna i subiektywna...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie ktoś wie jak z dostępnością limitek na Muvie?

Ktoś chyba wspominał, że pierwsza partia się rozeszła...

Rozeszła się, ale dostali kolejną tylko, że w bardzo małej ilości. Ogólnie z tego co wiem, to jest bardzo duży popyt i niektóre sklepy zamawiają kolejne partie.

Ej, jak jest na muvie gra z językiem CZ/PL to znaczy, że nie ma angielskiego? Bo mi zależy na angielskim dubbingu i polskich napisach.

Na 99% będzie angielski dubbing, będziesz miał po prostu na pudełku naklejkę PL/CZ i instrukcje w tych językach. Tak było min. z GoW: Wstąpienie.

 

PS. Kumple pracuje w empiku i twierdzi, że u nich gra będzie po 199zł. Ja właśnie zamówiłem limitke w ultimie.

PS2. Cena limitki na muve właśnie poszła do góry, 299zł.

Edytowane przez ONE
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze to te "zgredy" mają więcej pojęcia o grach i graniu niż może Ci się wydawać.

Jako jedni z naprawdę nielicznych przetrwali całe lata kryzysu czasopism.

Także trochę szacunku, bo jak oni interesowali się grami to Ty na chleb mówiłeś pep.

Jak słyszę teksty, że ktoś ma 40 lat i więcej i nie może się znać na grach, to aż mnie skręca...

 

Dokładnie. Jak ktoś gra w gry od 20-30 lat, to wie o tych grach więcej (choćby wyłapuje schematy pojawiające się w nich na przestrzeni lat) niż jakiś młodzian, który kupił sobie najpierw ps3 i jara się wszystkim jak głupi, bo wszystko to jedna wielka ,,nowość".  

Edytowane przez vann

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fake kaz niszczy system

kazpolygon_zps620d7211.jpg

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heheh, jak zawsze, mistrz!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fake kaz niszczy system

kazpolygon_zps620d7211.jpg

 

1368113726727fcutw.gif

 

 

@Patricko

 

Akurat ta recka CD Action to niezle kapciem smierdzi, ogolem cale to czasopismo zalicza spadek formy na przestrzeni lat. Ocene inna niz 10 szanowac moge, ale jak gra taka jak TLoU dostaje minus typu "przestarzala grafika" to raczej powaznie ich traktowac sie nie da.

Edytowane przez Bansai
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie akurat to czy ktoś gra w gry od wczoraj czy 40 lat to żaden wyznacznik. Mam swój gust, sam oceniam czy mi się gra podoba czy nie i sam przyznaję jej ocenę z którą nikt nie musi się zgadzać. Czasem też czuję że gra jest cholernie dobra jak Deus Ex HR ale z jakiegoś powodu podchodzę do niej 3 raz i nie daję rady jej ukończyć. Gusta są tak różne że każdy powinien sam sobie wystawiać oceny za gry a nie czytać odczucia kogoś.

 

Co do samego TLoU to jak pisałem nie ukończyłem dema. Pierwsze podejście było ok ale nie rzuciło mnie na kolana. Na pewno zrobię drugie podejście przed premierą. Grę pewnie kupię, nie wiem czy w dniu premiery czy krótko po niej ale takiego exclusive'a i to od ND wypada mi kupić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie to ocena cdaction.pl nie samej gazety ... oceniają niezależnie ... ale wiadomo poszla fama, że 8,5 to od razu ludzie na strone wchodza i odsłony skacza i kasa leci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o wersje językowe to wysłałem na muve.pl maila z pytaniem czy w wersji cz/pl będzie można grać z angielskim dubbingiem i polskimi napisami.Odpowiedzieli cytuję: "Niestety nie możemy tego zagwarantować." Poza tym czeska wersja GOW:A ma w opisie języki pl/ang, a TLOU tylko pl więc może być różnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To kiepsko... :-c Ale co to za gadanie, że nie mogą zagwarantować, no kurde, prosta odpowiedź, tak lub nie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi nie chodziło o to, że ten co ma 40 lat to wie wszystko, a ten co 15 nie wie nic.

Chodzi mi o to, że stwierdzenie "masz 40 = jesteś ciemniakiem w dziedzinie gier" jest uwłaczające, szczególnie dla osób, które rzeczywiście tyle mają i się graniem interesują.

Większość z nas jest już bliżej 40 niż dalej, więc lepiej się zastanowić nad tym. Co byście zrobili, jakby jakiś dzieciak Wam powiedział, że nic nie wiecie bo stare dziady z Was, mimo iż z grami spędziło się całe życie? Szlag może trafić, prawda? Z kimś takim się po prostu nie dyskutuje, bo to nie ma sensu wtedy.

O to mi chodziło...

 

Jak czytam recenzję to tylko i wyłącznie dla własnej przyjemności, nigdy w celu zdeklarowania się czy kupić czy nie.

Jeśli gra wywołuje u mnie szybsze bicie serca już po samych trailerach, screenach czy w końcu gameplayach, to wiem że nie muszę czytać żadnej recki przed dokonaniem zakupu.

Ale jak ktoś ma bóle żołądkowe i nie może spać po nocach, bo ktoś zamiast 9/10 dał 8/10 to zalecam naprawdę kilka tygodni odpoczynku od grania, a przede wszystkim czytania w necie opinii ludzi nt danego tytułu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie też wpieniła taka lakoniczna odpowiedź, która może oznaczać nie/nie wiemy/wiemy ale nie powiemy.Trzeba będzie sie dowiedzieć gdzie indziej bo polskiego dubbingu nie zniosę.Obejrzałem na YT kawałek dema po polsku i to jest większa padaka niż resistance 3 a to już obelga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

recki nie czytałem, CD Action w rękach nie miałem od czasów jak "walczyli" na rynku z Secret Service ale każdy ma prawo do własnego zdania....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh nie pamiętam chyba od czasów premiery red dead redemption takiej podniety premierą jakiegokolwiek tytułu... Jest śmiesznie - nie że z was ale ogólnie mam czasem wrażenie że co po niektórzy nie wytrzymają do premiery i zejdą na zawał ;)

Ja się tam cieszę, że gry jeszcze przed premierą u mnie umieją wywoływać takie emocje :P. Niewiele rzeczy jara mnie tak jak fakt że ma przyjść do mnie paczka z wyczekiwaną grą.

 

Na stronce CD-Action recenzje często piszą ludzie którzy dużo wspólnego z samym czasopismem nie mają, są to jacyś praktykanci czy coś w tym stylu. Recenzję TLoU pisał niejaki Szoki, jest to jego pierwszy artykuł na tej stronie. Albo jest to któs zupełnie nowy, albo któryś z tych "starych zgredów" obawiał się shitstormu i założył nowe konto. Zresztą co się wszyscy przejmujecie, jak pisałem wcześniej oni exclusivy PS3 oceniają wyraźnie niżej niż inne serwisy/czasopisma. Przecież chyba nikt z Was nie zmienił zdania co do zakupu gry z powodu 2 czy 3 recenzji w których TLoU został oceniony gorzej.

 

Jak przejdę TLoU to wtedy mogę się odnieść do recenzji i wskazać bezsensowne argumenty, które w ich recenzjach występują nader często. Na razie nie ma się czego za bardzo czepiać, jako że nawet wersji demo nie ograłem.

Edytowane przez adams1001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×