Skocz do zawartości
ONE

Heavy Rain: The Origami Killer

Rekomendowane odpowiedzi

Już druga osoba marudzi że głosy są za cicho nagrane.

Podaje genialne rozwiązanie:

Opcję -->Dźwięk --> Otoczenie=70%, Efekry=70%, Głosy=100%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myślałem że to jakis crap będzie. Ale demko zaje.biste napewno kupie ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myślałem że to jakis crap będzie.

Oj, człowieku małej wiary, ja od czasu pierwszego trailera wiedziałem, że to będzie coś wyjątkowego, w końcu to gra Quantic Dream. :biggrin:

Ogólnie czytając opinie na różnych forach, 90% osób jest bardzo zadowolonych z tego co pokazało demko, co tylko cieszy, bo trochę się bałem o reakcje graczy (także swoją).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Demko naprawdę świetnie. Nawet moja żona je przeszła i stwierdziła że mam kupić pełną wersję w dniu premiery ;)

klimat jest świetny, te drobiazgi jakie wykonują nasi bohaterowie naprawdę pozwalają się z nimi identyfikować (np napad astmy). Co do polonizacji to imho jest naprawdę dobra, nawet Norman jakoś bardzo mi nie przeszkadzał.

Co do genialnego sposobu przedstawionego wyżej, to nie o to chodzi. Cześć głosów jest nagrana dobrze, a część zdecydowanie za cicho, więc zmiana ustawień głośności nie wiele da.

Sama gra jest obłędna, tak jak myślałem MUST HAVE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy było takie pytanie czy też nie, ale zapytam ;D

Czy demo to wycinek z gry czy jak? Dużo spoiler-owania czy nie? Miałem nie grać, ale musze! :) Widziałem z 2 trailery. Czy jak zagram w demko to dużo sobie zdradzę? :<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Powiem tak... Wydaje mi sie, ze w tej chwili wlasnie posiadacze xboxa widzac u swoich kolegow na PS3 demo HR moga zaczac sprzedawac swoje konsole... bo dla tej gry to warto... Mimo prostoty w calej "zabawie" wyborow gra ma to cos, czego nie czulem od czasu grania w Syberie na PC. Do tego swietna sciezka dzwiekowa. Szczerze mowiac nie widzialem takiej grafiki na zadnej grze na xboxa (a posiadam rowniez to pudlo), a na PS3 to chyba tylko Uncharted moze sie zmierzyc. I teraz jedno nachodzi mi glowe - ZE JAK SIE POTRAFI TO PROSZE JAKIE MOZNA GRY ROBIC NA PS3 - poprostu miazdza.

Bardzo podoba mi sie system sterowania, a nawet blache rzeczy typu wstrzasniecie leku wziewnego daje frajde, malo podoba mi sie pomysl natomiast z okularami agenta FBI ( takie futurystyczne przegiecie), co do dubbingu uwazam, ze nie jest taki zly, ale niestety nie wszyscy aktorzy adekwatnie do swoich rol podeszli, Pani Różdżka - glos pasuje, ale tam nie ma dramatu rozpaczonej matki-prostytutki, dedektyw w miare ok, a agent fbi powinien miec glos jak dla mnie bardziej chlodny. Co do poziomu glosnosci u mnie wszystko bylo ok na 100%, moze dlatego, ze na 5.1 .

Ogolnie gra niesamowita, w koncu ktos obiecywal i dotrzymal slowa. Gra niepowtarzalna w kazdym calu, demo zrobione od A do Z nawet jest PL Dubbing w demie !. Zbieram kase....

Edytowane przez gnom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy było takie pytanie czy też nie, ale zapytam ;D

Czy demo to wycinek z gry czy jak? Dużo spoiler-owania czy nie? Miałem nie grać, ale musze! :) Widziałem z 2 trailery. Czy jak zagram w demko to dużo sobie zdradzę? :<

Są to dwa fragmenty gry, niezbyt długie ale i nie za krótkie, nie sa ze sobą powiązane więc nie zdradzają w zasadzie nic z fabuły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

IMO demko calkiem spoko, ale u mnie grafika nie powoduje orgazmu - mimika twarzy daje rade, jest naprawde dobrze ale reszta troche sredniawa. Do sterowania mozna sie przyzwyczaic, natomiast mnie nurtuje jedna rzecz.

Gralem w demko 2 razy - za pierwszym razem grajac Jaydenem najpierw poszukalem dowodow(poszedlem do autostrady itd), a potem gadalem z Blakiem ktory powiedzial mi, zebym mu powiedzial jak cos znajde. Wczesniej poszukalem dowodow, wiec powinienem moc mu powiedziec to od razu, a nie mialem ochoty wchodzic na ta gorke drugi raz(przeciez to bez sensu), nic sie nie stalo, wyszedlem poprostu z miejsca zbrodni. Za drugim razem grajac Jaydenem najpierw pogadalem z Blakiem, a potem poszedlem na gorke i nie moglem mu powiedziec o niczym, co znalazlem, nieogarniam :P

Polska lokalizacja - hmm, nie pasuje mi troche glos Jaydena, jest za gruby i brzmi jakby to byl jakis staruszek. Natomiast przeklenstwa - calkiem fajnie, ze sie znalazly

Gra generalnie mnie do siebie nie przekonala, ale jeszcze zagram w demko, moze mnie cos przyciagnie. Nie wiem czym sie ludzie jaraja jesli chodzi grafike. Przerywniki w ktorych widac twarz glownych bohaterow zwracaja uwage, ale reszta... sredniawa, zero przelomow jak dla mnie.

Ps.: Wychodzac z miejsca zbrodni(podczas bycia Jaydenem) chcialem np. pogadac z gapiami lub z typem stojacym kolo mojego samochodu, ktory wygladal dosyc podejrzliwie - i w tym momencie gra mi sie zacina, zaczynaja sie piski itd. srednio fajne ;)

Edytowane przez feeleap

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do gier typu wybierz coś i czekaj 5 minut filmiku itp podchodzę sceptycznie.

Ale demo jest naprawdę zajebiste walka tak mnie wciągnęła, że szok.Naprawdę demo mnie przekonało w 100% i uważam,że jeśli nie będzie strasznie krótka lub wątek będzie nudny to będzie naprawdę hit.

Naprawdę jestem pod wrażeniem aczkolwiek grafika nie jest to jak dla mnie rewolujca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy polska lokalizacja gry bedzie wygladac podonie jak to mialo miejsce w killzonie? mieszkam poza granicami kraju i martwie sie aby czasem nie przyszlo mi zagrac w wersje anglojezyczna.

Chyba tak - tu jest link.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed zagraniem w demo wiedziałem, że gry nie kupie, bo niby co ma fajnego... :pardon:

Po zagraniu w demo już wiem, że grę na pewno kupie :laugh: Ta gra ma w sobie coś co powoduje, że chce znać dalsze losy tej historii :sweat:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie skończyłem przechodzić demko. To jak byłem napalony na tą grę wcześniej, to pikuś przy tym, jak jestem napalony na nią teraz. Nic tylko czekać do pięknego dnia premiery i lecieć do sklepu, żeby zakupić swój egzemplarz xd No i dzięki niemu utwierdziłem się w moim pierwotnym wyborze pierwszego scenariusza jaki mam zamiar przejść. Norman Jayden. Głównie wybrałem go wcześniej dlatego, że z jego scenariuszem było najmniej przecieków (żadnych?), co pozwoli mi się w pełni cieszyć historią. No i Trailer z końca dema, aż mi zjeżył włos na głowie. A teraz idę jeszcze trochę pomęczyć Shelbyego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i dzięki niemu utwierdziłem się w moim pierwotnym wyborze pierwszego scenariusza jaki mam zamiar przejść. Norman Jayden. Głównie wybrałem go wcześniej dlatego, że z jego scenariuszem było najmniej przecieków (żadnych?), co pozwoli mi się w pełni cieszyć historią. No i Trailer z końca dema, aż mi zjeżył włos na głowie. A teraz idę jeszcze trochę pomęczyć Shelbyego.

W grze nie będzie możliwości wyboru kim chcesz grać, sceny z całą czwórką postaci przeplatają się przez całą grę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dokańczam ściągać te, już rozsławione, demo i w tzw. międzyczasie podzielę się z Wami, drodzy forumowicze - najnowszą recenzją z PSM3- UK - magazynu, który sprytnie czekał na mnie pod drzwiami podrzucony przez listonosza. :ninja:

Disclaimer: Recenzji jeszcze nie przeczytałem, więc ostrzegam przed ewentualnymi spoilerami zawartymi w tejże.

PSM3 - Okładka podtrzymywana przez Demonic Pig & Evil Bear :rofl:

PSM3 - HR str. 1

PSM3 - HR str. 2

PSM3 - HR Str. 3 OCENA + pupcia Madison :woot:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niezła ocena i pupcia tez niezła, dzięki za skany.

Co do dema, świetne i klimatyczne, tylko te okularki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę słaba ta ocena, jeśli max to 100, to cieniutko jak na taką grę. Spodziewałem się więcej. Ale mimo wszystko mnie to demko przekonało w 100% to będzie jak dla mnie gra roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej mam świeży kod na pobranie demka. Mi już jest niepotrzebny. Ile razy można z tego kodu pobrać demko ?

Jak więcej niż raz to mogę go tu podać, jak tylko raz to mogę wysłać pierwszej osobie która się zgłosi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chętny na kod wwnowak@op.pl

Bede wdzięczny

Dzięki wielkie swój ziomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogralem demko. Ogolnie napisze o wrazeniech.

Grafika - wg. mnie wyjebana w kosmos! naprawde boska i klimatyczne - momentami naprawde mocny blur ale to wszystki pasuje no i deszcz. Naprawde jesli chodzi o grafike w demie to 11/10.

Muzyka - pasuje + w trailerze tez kosmiczna 10/10

Ok reszty nie bede tak rozdziela tylko napisze jeden spojny tekst. Zaczynamy :

Rozpoczynam gre , tutorial leci i pierwsze co to troche dziwne sterowanie - mowie tu o poruszaniu sie postacia. Po chwili jednak sie przyzwyczailem i szlo mi juz dobrze - podczas sceny z agentem FBI jak musialem nieco wieksza lokacje przemaszerowac zauwazylem zalety tego sterowania - poprostu trzymamy trigger i postac idzie... delikatnie , powoli , melancholijnie... hmm.. i ten deszcze. Tak pasuje to wszystko do siebie

Dodam ze scenka agentem znacznie bardziej mi sie podobala - i nie chodzi mi to o te super-duper okulary + palec dłubalec ale ogolnie jakos tak bardziej klimatycznie , ciekawiej , dluzej.

Troche smieszy mnie to ze naprawde niektore pierdoly trzeba tzw qte robic - jak np nacisniecie sprayu na astme - kto ma problem a nacisnieciem sprayu? Poza tym dialogi jakos szczegolnie mnie nie urzekaly - nasze tlumaczenie troche zuboza jezyk (nie mowie tu o bluzgach a raczej o epitetach). Spodobal mi sie fakt ze mozna podczas rozmowy spokojnie poruszac sie i wykonywac pewne czynnosci/ gesty - mam nadzieje ze to jakos przelozy sie na sytuacje na ekranie - z tego co widzialem to jak usiadlem dedektywem kolo panny to ta odwrocila glowe... nie wiem czy tak byloby jakbym nie usiadl. Poza tym calosc naprawde mnie wciagnela - czulem mocny niedosty i straszny glod na HR zaraz po przejsciu dema.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej bałem się o klimat w tej produkcji ,ale teraz po ograniu dema jestem spokojny tak jak napisał przedmówca gra wciąga i chce się jeszcze więcej i więcej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej rozwala mnie tekst detektywa na Pl wersji " I gówno sie dowiedziałem" myślałem że sie poleje ze śmiechu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś miał nie wykorzystany kod to jestem chetny.Mój adres :

sipap@wp.pl

Miałem nie ściągać,ale po tych wszystkich entuzjastycznych opiniach na Forum muszę sam sie przekonac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

emko mnie uspokoiło. Gra jest przednia. Polski dubbing taki sobie, ale w sumie i tak mnie nie interesuje. Bardzo mnie cieszy sterowanie. Jest całkiem zmyślnie przygotowane i idealnie sprawdza się w rozgrywce. BTW jeśli ktoś tę grę nazwie "festiwalem QTE", to zaproszę go do demka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Demko zagrane. Klimat świetny. Grafika, efekty dźwiękowe i muzyka super. Fajnie że nie które sceny można zagrać na kilka sposobów, tak jak zapowiadali, chociaż ciekawe czy będzie to miało wpływ na dalsze sceny. Narazie błędów/minus odnośnie samej gry nie zauważyłem. Ale...

Jeśli chodzi o polski głosy/dubbing to jest tam poważny techniczyny błąd(same głosy bohaterów nie są złe), gdyż głośność głosów postaci sama sie zmienia. Jeśli są to myśli detektywa to strasznie głośno(aż mój pies się obudził), kiedy zaś rozmawiał to już troszeczkę za cicho(a przy recepcjoniście to już stanowczo za cicho). Zaś w scenie z agentem to już fatalnie, efekty niezłe i głośne, ale rozmowy to bardzo słabo słyszane, jego myśli jako tako, ale już gdy badał te ślady to za przeproszeniem ch*ja słyszałem. Nawet jak ściszyłem efekty i muzykę do 1/3 to bardzo słabo słyszalne. Jak dla mnie taki stan dubbingu jest gorszy niż jakby były fatalnie dobrane głosy pod bohaterów. SCEP mam nadzieję że to naprawi, choć i tak już jestem pewien że pierwszy raz zacznę grać z angielski dubbingiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza polska recenzja Heavy Rain!

-

I jak jedynie zgaduje napisana na podstawie tego co pisali inni oraz ograniu wersji demo, bo jakoś nie chce mi się wierzyć że portal mający 44 użytkowników dostał do zrecenzowania przed premierą tą grę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×