Skocz do zawartości
ONE

Heavy Rain: The Origami Killer

Rekomendowane odpowiedzi

Heavy_rain.png

Gra od Quantic Dream, ekipy odpowiedzialnej za genialnego Fahrenheit. Poważna gra traktująca o poważnych tematach, żadne tam ratowanie świata przed złym magiem, tylko przedstawienie problemów, które mogą spotkać każdego z nas. Developer obiecuje niespotykaną dotąd oprawę graficzną (przy tym elemencie mocno pomagają im ludzi z Sony) i przede wszystkim bardzo dobrą fabułę (to będzie główny atut tej gry). Quantic Dream stawia głównie na ludzkie emocje i aby je odpowiedni oddać posiadają najlepsze na świecie studio motion capture.

Premiera jest przewidziana na końcówkę tego roku (gra trafi tylko na PS3)

Jestem przekonany, że o Heavy Rain będzie baaardzo głośno, to będzie prawdziwy killer!

PS. Trailer który ma chyba z 2 lata, jeżeli ktoś nie widział...

plus fragment, który podobno pochodzi prosto z gry (zaprezentowany kilka miesięcy temu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm.... pierwszy raz o niej slysze ale moze cos z tego bedzie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może coś z tego będzie? To jest Quantic Dream, developer tak pewny jak Naughty Dog, Insomniac czy R*. Poza tym Sony pakuje w ten tytuł sporo zielonych i z plotek krążących po necie wynika, że to ma być jeden z większych exclusiwów na koniec roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale o co będzie chodzić w tej grze ? Bo z tego co czytam powyżej wydaje się to być interesujące.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Licze ze ten tytul pokaze ze gry naprawde potrafia reprezentowac soba wysoki poziom a nie byc "rozrywka dla dzieci" jak to niektorzy twierdza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ciekawie ale jaki to gatunek? Horror jakis? czy co :?

EDIT:

Juz zobaczlem na gry-online ;] przygodowka, zapowiada sie fajnie i jeszcze ta grafa ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po "Fahrenheit" jestem gotowy łykać od nich każdą grę.

Trailer mam już ściągnięty na dysk od długiego czasu i dalej jestem nim zachwycony. Szykuje się głęboka opowieść która może nami wstrząsnąć jak nic do tej pory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra na 100% must have. Wspierajmy ambitne i wybijające się tytuły - ot co !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na gry-online pisze ze lzy sa generowane w czasie rzeczywistym co jest szokiem wsrod gier i nowoscia

Rozumiem gdy cieni generowane sa w czasie rzeczywistym, np. przejdziemy kolo lampki to cien bedzie ustawial sie odpowiednio tak jak w realu, ale nie rozumiem jak lzy moga byc generowane w czasie rzeczywistym czy tu chodzi o to ze im bardziej postac jest przytloczona to wiecej bedzie plakac jak tak to bomba! No i must have Tylko chcialbym poznac bardziej o co w grze bedzie chodzilo ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten patent z tymi łzami może być extra. Postać jak na prawdziwych thrillerach będzie mimowolnie ronić łzy. Miodzio. Co do Fabuły - nie chce znać. Niech mnie ludzie zaskoczą. Da lepszego kopa

Obejrzałem trailer. Boski. Sposób w jaki dziewczyna gra, wczuwa się w postać, każdy ruch, mimika twarzy, muzyka podkreślająca klimat... wszystko na najwyższym poziomie. Nie chodzi tu o grafikę. Przekonała mnie ta postać. Trailer ? Nie ma strzelania, potworów... a jednak jest najlepszym trailerem jaki kiedykolwiek widziałem. Tego porostu nie da się opisać słowami. Takie gry (trailer) zapadają w pamięci. Jeżeli całość będzie w podobnym klimacie to mam grę mojego życia... nie przesadzając. Po prostu czegoś takiego szukałem. Interaktywny film?

Pozostaje mi czekać, czekać i jeszcze raz czekać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tylko chcialbym poznac bardziej o co w grze bedzie chodzilo ?

Tego nikt nie wiem, tzn. sama rozgrywka będzie w stylu tej z Fahrenheit (jeżeli nie grałeś to gorąco polecam!)

Co do historii to wiemy obecnie tylko tyle, że cała fabuła będzie opierała się wokół 4 głównych bohaterów, a sam gracz będzie musiał podejmować bardzo trudne (moralne) decyzje. Szykuje się nam tytuł, dotykający zwykłych ludzkich problemów. Sam z niecierpliwością czekam na nowe informacje. Jedna z bardziej wyczekiwanych gier.

Obejrzałem trailer. Boski. Sposób w jaki dziewczyna gra, wczuwa się w postać, każdy ruch, mimika twarzy, muzyka podkreślająca klimat... wszystko na najwyższym poziomie. Nie chodzi tu o grafikę. Przekonała mnie ta postać. Trailer ? Nie ma strzelania, potworów... a jednak jest najlepszym trailerem jaki kiedykolwiek widziałem. Tego porostu nie da się opisać słowami. Takie gry (trailer) zapadają w pamięci. Jeżeli całość będzie w podobnym klimacie to mam grę mojego życia... nie przesadzając. Po prostu czegoś takiego szukałem. Interaktywny film?

Dobrze napisane. Sam ten trailer mam już około 2lata na dysku i czasami sobie go puszczam. Mistrzostwo świata jeżeli chodzi o nastrój (muzyka) i grę aktorską.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dobrze napisane. Sam ten trailer mam już około 2lata na dysku i czasami sobie go puszczam. Mistrzostwo świata jeżeli chodzi o nastrój (muzyka) i grę aktorską.

Za każdym razem gdy go oglądam na początku widzę niedoróbki i pewną prostotę (w końcu ma już "swoje lata") by od 1/4 zostać porwanym PO RAZ KOLEJNY klimatowi. Raz w życiu tak miałem! Gdy oglądałem "Żądło", myślałem że to staroć a jednak jego potęga mnie porwała. To samo jest tutaj...

Nie wiem czy gra będzie tak dobre jak sobie to wyobrażam, jednak ma wielką na to szansę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę "pogooglowałem" i trafiłem na coś takiego.

http://kotaku.com/366150/new-heavy-rain-de...illed-lapped-up

Już o tym czytałem, ale może ktoś trafi na ten tekst pierwszy raz.

On Story:

"Heavy Rain is about normal people that have landed in extraordinary situations. I wanted a much more personal story. The first thing that came to my mind, as a father of two little boys, was that the main theme should simply be a father's love for his son. This is not a game about saving the princess or the world. Its purely about a father's love."

On Graphics:

"People will be surprised. Internal (Sony's) feedback on graphics has been great. This is going to be a truly next-gen game. But still, we want to do something unique with the graphics, going beyond just making the most photorealistic world we can."

PS. Plus dwa ostatnie screeny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh nic dodac nic ujac chociaz watpie zeby to byla grafika prawdziwa z gry nawet crisis wymieka przy takiej grafice ale jesli taka zzeczywiscie bedzie to opad szczeny gwarantowany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
heh nic dodac nic ujac chociaz watpie zeby to byla grafika prawdziwa z gry nawet crisis wymieka przy takiej grafice ale jesli taka zzeczywiscie bedzie to opad szczeny gwarantowany

W tym całym trailerze grafika jest najmniej istotna... Postać, sposób w jaki przemawia (tak wiarygodny,że wgniata w fotel!), klimat i muzyka. Grafika to tylko polewa ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie ktoś dodał tą grę tutaj... trailer widziałem mnóstwo razy - tak samo puszczałem go po paręnaście razy do tej pory jeśli nie więcej... czekam na tytuł z niecierpliwością bo już dużo się grało w różne gry a ta po prostu swoim klimatem z samego trailera wgniata w fotel a dodatkowo fabuła ma być pierwsza klasa.. takiej gry Nam potrzeba na konsolkę gdzie nie trzeba ciągle albo strzelać albo ciągle jeździć jak najszybciej- po prostu gra wymagająca ludzkiego myślenia...

Jak dla mnie totalny must have i czekam już tylko na premierę...

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wreszcie ktoś dodał tą grę tutaj... trailer widziałem mnóstwo razy - tak samo puszczałem go po paręnaście razy do tej pory jeśli nie więcej... czekam na tytuł z niecierpliwością bo już dużo się grało w różne gry a ta po prostu swoim klimatem z samego trailera wgniata w fotel a dodatkowo fabuła ma być pierwsza klasa.. takiej gry Nam potrzeba na konsolkę gdzie nie trzeba ciągle albo strzelać albo ciągle jeździć jak najszybciej- po prostu gra wymagająca ludzkiego myślenia...

Jak dla mnie totalny must have i czekam już tylko na premierę...

Pzdr

tylko kiedy dokładnie ta premiera.... ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno pod koniec tego roku (jeżeli się wyrobią)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech się nie śpieszą. Wole grę wydaną bez bugów ^^

Jak będzie data premiery to lecę do tel. ustawić na tydzień przed przypomnienie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dzięki za ten temat! Niezwykle inspirujący trailer - zapowiada się wspaniala gra. Grałem w Fahrenheita na PS2 i wgniotło mnie na długie godziny. Klimat, muza i nowatorskość. Mam nadzieję że panowie z quantum zrobią co do nich należy

Oby wiecej gier tego typu.

Pamieta ktoś ICO albo Fatal Frame (wszystkie części)? Lubię nietypowy gameplay.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pamieta ktoś ICO albo Fatal Frame (wszystkie części)? Lubię nietypowy gameplay.

W ICO grałem Masz rację gameplay nietypowy. Ale ten klimat... ehh! Szkoda, że tak mało pojawia się takich wspaniałych gier.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu jest tak mało? Teraz "na fali" są elo-hyp-hop-gangsta-getto-giery. Po co wydawać ambitny, nowatorski produkt skoro można wypuścić GTA18 i 10 podobnych gier, które się sprzedadzą lepiej?

Dzięki Bogu ja cenie sobie takie produkcje jak Heavy Rain.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czemu jest tak mało? Teraz "na fali" są elo-hyp-hop-gangsta-getto-giery. Po co wydawać ambitny, nowatorski produkt skoro można wypuścić GTA18 i 10 podobnych gier, które się sprzedadzą lepiej?

Dzięki Bogu ja cenie sobie takie produkcje jak Heavy Rain.

He he no coż trudno Ci odmowić racji, ale wiadomo jakie są prawa rynku. Stąd krok już do powazniejszej dyskusji na temat " ile cukru w cukrze". Myślę że podział ktory już dawno funkcjonuje w sztuce (malarstwo, muza, film, literatura) na wysoką i niską, wyraźnie zaczyna się rysować także w branży gier. Osobiscie nie przeszkadza mi pop jesli jest zrobiony uczciwie i rzetelnie a nie tylko po to by nabić kabzę paru wazniakom. Gta 18? Nie mam nic przeciwko jesli tylko powali na kolana. Ale już robienie gier z czysto marketingowych przeslanek bo film był super wiec gra tez sie sprzeda...hmmm przyznacie że rzadko mozna tu mówić o czystej frajdzie - zwykle czujemy się nabrani. To tak jakbyś chodził z fajną dupką, i zastanawiasz się czy aby nie puknać przy okazji mamusi...o babci nie wspominając:) Nie, nie to co świeże ma najlepszy smak! (z wyjatkiem sera i wina)

Wracając do Heavy Rain i temu podobnych produkcji. Nie wydaje się Wam, że mała ilość tego typu tytulów jest przede wszystkim podyktowana popytem? W pop-kulturze jest popyt na pop-towar po prostu. Kształtowanie gustów młodych graczy ma zasadnicze znaczenie dla towarów jakie wybiorą w przyszłości. Pokemony zawsze będą "lepsze". Mam 9 letniego syna, zafascynowanego Magic the Gathering itp. Sam zaczyna "robić" gry quazi planszowo-karciane. CZasami wciąga mnie do zabawy i wymyslamy razem jakieś proste systemy, rysujemy wycinamy i takie tam. Zdaję sobie sprawę, że nie jestem w stanie odciąć go od szlamu płynącego wartką strugą z tv ale staram się pokazywać mu rzeczy i projekty artystycznie ambitne i zwracać uwagę na "szczegóły". Te pozornie nieistotne mało wazne duperele, które poxniej decydują o tym czy produkt jest zauważony czy znika...

Nie powstało by np ICO gdyby nie wrażliwy na sztukę, oczytany w klasyce, psychologi i mitologii człowiek. U źródła jest zawsze idea, zamysł i to w gruncie rzeczy on decyduje o kształcie. Graficy i cała machina produkcyjna jest już podporządkowana temu zamysłowi przecież. Molyneux, Kojima i inni guru wskazują kierunki. Trend w branży gier jednak to zawsze wypadkowa trzech wektorów: technologii, popytu i sztuki - oczywiście moim skromnym zdaniem:)

Módlmy się aby nie zabraklo odważnych ludzi chcacych kształtować trendy z większym wektorem "sztuka" a nie zabraknie nam wspaniałych ambitnych tytułów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
He he no coż trudno Ci odmowić racji, ale wiadomo jakie są prawa rynku. Stąd krok już do powazniejszej dyskusji na temat " ile cukru w cukrze". Myślę że podział ktory już dawno funkcjonuje w sztuce (malarstwo, muza, film, literatura) na wysoką i niską, wyraźnie zaczyna się rysować także w branży gier. Osobiscie nie przeszkadza mi pop jesli jest zrobiony uczciwie i rzetelnie a nie tylko po to by nabić kabzę paru wazniakom. Gta 18? Nie mam nic przeciwko jesli tylko powali na kolana. Ale już robienie gier z czysto marketingowych przeslanek bo film był super wiec gra tez sie sprzeda...hmmm przyznacie że rzadko mozna tu mówić o czystej frajdzie - zwykle czujemy się nabrani. To tak jakbyś chodził z fajną dupką, i zastanawiasz się czy aby nie puknać przy okazji mamusi...o babci nie wspominając:) Nie, nie to co świeże ma najlepszy smak! (z wyjatkiem sera i wina)

Wracając do Heavy Rain i temu podobnych produkcji. Nie wydaje się Wam, że mała ilość tego typu tytulów jest przede wszystkim podyktowana popytem? W pop-kulturze jest popyt na pop-towar po prostu. Kształtowanie gustów młodych graczy ma zasadnicze znaczenie dla towarów jakie wybiorą w przyszłości. Pokemony zawsze będą "lepsze". Mam 9 letniego syna, zafascynowanego Magic the Gathering itp. Sam zaczyna "robić" gry quazi planszowo-karciane. CZasami wciąga mnie do zabawy i wymyslamy razem jakieś proste systemy, rysujemy wycinamy i takie tam. Zdaję sobie sprawę, że nie jestem w stanie odciąć go od szlamu płynącego wartką strugą z tv ale staram się pokazywać mu rzeczy i projekty artystycznie ambitne i zwracać uwagę na "szczegóły". Te pozornie nieistotne mało wazne duperele, które poxniej decydują o tym czy produkt jest zauważony czy znika...

Nie powstało by np ICO gdyby nie wrażliwy na sztukę, oczytany w klasyce, psychologi i mitologii człowiek. U źródła jest zawsze idea, zamysł i to w gruncie rzeczy on decyduje o kształcie. Graficy i cała machina produkcyjna jest już podporządkowana temu zamysłowi przecież. Molyneux, Kojima i inni guru wskazują kierunki. Trend w branży gier jednak to zawsze wypadkowa trzech wektorów: technologii, popytu i sztuki - oczywiście moim skromnym zdaniem:)

Módlmy się aby nie zabraklo odważnych ludzi chcacych kształtować trendy z większym wektorem "sztuka" a nie zabraknie nam wspaniałych ambitnych tytułów

AMEN ! Chleba i najlepszego konia mu podać !

Co do podziału na "wysoki" i "niski" jest idealny. Ale sami sobie odpowiedzmy... czy ambitne, oryginalne gry nie powinny być traktowane jako dzieło sztuki? Przecież jak spektakl w teatrze zawierają morał, poruszają, uczą, a niejednokrotnie silniej wpływają na odbiorcę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwestia gustu xP Jestem fanem GTA i w GTA pogram oczywiscie ale ta gre kupie bo widac po grafie i mozliwosciach ze moze byc super.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×