Skocz do zawartości
arab

Serwis Konsoli

Rekomendowane odpowiedzi

Wymiana jest prosta - parę śrub na obudowie + 2 tasiemki - jesli to FAT 60GB to był jeden model zasilacza, jesli nowsze modele to musisz podać dokładnie jaki model APT- jest w Twojej konsoli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymiana jest prosta - parę śrub na obudowie + 2 tasiemki - jesli to FAT 60GB to był jeden model zasilacza, jesli nowsze modele to musisz podać dokładnie jaki model APT- jest w Twojej konsoli.

Mam 80GB . Zeby sprawdzić model to musze rozkręcić konsolę? Bo na pudełku i konsoli nie widzę żadnego przedrostka "APT"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To teraz ja (glownie do Serwis Konsol) - dwie konsole CECHL03, obydwie przesmarowane i wyczyszczone. Jedna z nich przy normalnym zachowaniu w XMB zalancza 2 "bieg" wentylatora -ledwo slychac, wszystko chodzi pieknie. Do czasu.. W czasie gry, po 10 min wbija 4 "bieg" i co najwazniejsze - juz taki pozostaje. Nie ma znaczenia, czy gram dalej, ogladam film, czy wychodze do XMB - nie zwalnia. Wydmuchiwane powietrze niemalze zimne. Nie jest to wprawdzie najwyzszy tryb pracy wentylatora, ale zawsze.. Moje pytanie, czy w jakikolwiek sposob, da sie wplynac na prace tego ustrojstwa, ktore odpowiada za tryb pracy wentylatora?

PS

Przypomnialo mi sie - niezla zagwozdka - jak wspomnialem powyzej, obydwie sa z "jednego wypustu" a niezle sie zdziwilem po otwarciu - jedna ma heat pipe, druga jedynie bloki radiatora - czym spowodowana byla zmiana i czy byla ona na lepsze?

Edytowane przez m0rph

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyjąłem dysk z konsoli i przez adapter podłączyłem do laptopa na USB. I laptop nie widzi tego dysku - dlaczego? Kiedyś w taki sam sposób podłączałem do tego samego laptopa dysk z innego laptopa i wtedy było ok. Gdzie jest problem?

I drugie pytanie odnośnie powyższego - chcę podłączyć ten dysk do laptopa bo na tym dysku mam kilka uszkodzonych plików - komunikat: dane są uszkodzone (8002F225) - i nie mogę ich usunąć z konsoli. Miałem nadzieję, że podłącze dysk do lapa i usunę je właśnie przez lapa. No ale nie widzi mi dysku.

Będę wdzięczny za podpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyjąłem dysk z konsoli i przez adapter podłączyłem do laptopa na USB. I laptop nie widzi tego dysku - dlaczego? Kiedyś w taki sam sposób podłączałem do tego samego laptopa dysk z innego laptopa i wtedy było ok. Gdzie jest problem?

I drugie pytanie odnośnie powyższego - chcę podłączyć ten dysk do laptopa bo na tym dysku mam kilka uszkodzonych plików - komunikat: dane są uszkodzone (8002F225) - i nie mogę ich usunąć z konsoli. Miałem nadzieję, że podłącze dysk do lapa i usunę je właśnie przez lapa. No ale nie widzi mi dysku.

Będę wdzięczny za podpowiedź.

TU masz

Mam 80GB . Zeby sprawdzić model to musze rozkręcić konsolę? Bo na pudełku i konsoli nie widzę żadnego przedrostka "APT"

TU dowiesz sie wszystkiego o potrzebnym Ci zasilaczu - bez otwierania mozesz sie dowiedziec jaki masz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mojego kolegi konsoli doznała kontuzji. Problem opisuję w ten sposób: "Moja konsola uległa awarii - To znaczy włącza się, lecz nie chce się wyłączyć przyciskiem z przodu ( mogę ją wył. tylko przyciskiem z tyłu). Nie chcą się załadować jakiekolwiek rzeczy, poza tłem systemowym (miałem ustawione własne). Po włożeniu płyty, ta ładuje się (ze strony prawej u góry widać zegarek), lecz się nie włącza." Proszę o pomoc. Kolega nie napisał sam, ponieważ ma dziwne problemy z kontem na forum. Gdziekolwiek nie wejdzie pokazuje mu się "[#1000B]You are not allowed to visit this forum". Proszę o pomoc i z góry dzięki z odpowiedzi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

m)rph - a ta konsola "z problemem" ma na pewno właściwe położoną pastę i równe powierzchnie radiatorów? Jeśli problem wystąpił dopiero po wymianie pasty to czy konsola ma historię wczesniejszych napraw?

Jeśli na powyższe odpowiedź brzmi TAK to jedyne co może byc to problem błednego odczytu temperatury przez czujnik w którymś z procesorów - najczęściej RSX-a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Gdy gram w Fifę,Pesa lub Assasins Creed,lub w jakąkolwiek inną grę(ale chyba nie każdą),pojawia się problem.Otóż od ruchomych postaci lub rzeczy odchodzą różne dziwne linie,a przy powtórkach(Fifa i Pes) cały obraz jest zamazany.Konsola była kilka razy naprawiana i wysyłana do serwisu,ale nic nie pomogło.Problem zaczął się gdy kiedyś nie mogłem włączyć konsoli i została ona zabrana do serwisu,ale potem właśnie pojawił się ten problem.Proszę o pomoc!Odwdzięczę się!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli tylko w tych dwóch grach jet problem to dziwna sprawa - ja bym obstawiał na uszkodzony procesor RSX - pomoże tylko jego wymiana

Witam.Gdy gram w Fifę,Pesa lub Assasins Creed,lub w jakąkolwiek inną grę(ale chyba nie każdą),pojawia się problem.Otóż od ruchomych postaci lub rzeczy odchodzą różne dziwne linie,a przy powtórkach(Fifa i Pes) cały obraz jest zamazany.Konsola była kilka razy naprawiana i wysyłana do serwisu,ale nic nie pomogło.Problem zaczął się gdy kiedyś nie mogłem włączyć konsoli i została ona zabrana do serwisu,ale potem właśnie pojawił się ten problem.Proszę o pomoc!Odwdzięczę się!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pierwszej kolejnosci niech kolega spróbuje podpiąć inny dysk twardy - jak to nie pomoże o już tylko wizyta na serwisie - sam innej usterki w domu nie naprawi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, zapomnialem odpisac - okazalo sie, iz przyczyna zalanczania sie wysokich obrotow wentylatora byl.... wlasnie.... brak cierpliwosci :D

Pasta sie wygrzala, osiagnela swoje wlasciwosci - teraz leciwy FAT chodzi ciszej niz niejeden Slim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Może ktoś będzie w stanie pomóc. Od zainstalowania gry Fifa 12 mój Slim zwariował a dokładnie ( jest to 250g) wyłącza się samoczynnie i mruga czerwona kontrolka włącznika. Dzieje się to tylko przy uruchamianiu gry bądz płyty BR. Wczoraj bez problemu mogłem pokopiować wszystkie save ale już uruchomienie gry wyłączało konsolę. Po wczorajszym formatowaniu dysku chodziła aż miło, ale dziś znów ten sam problem, a do tego chodzi tak głośno jakby helikopter startował. Powtarzam, że serfować po XMB można bez problemu tylko próby grania powodują to wariactwo. Czyzby to YLOD czy może wina dysku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz ją na gwarancji to zasuwaj do sklepu - objawy wskazują na problem przegrzewania się rsx-a i automatycznego wyłączania konsoli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedż:) Mam konsolę już 1,5 roku ale po przypomnieniu sprzedawcy o tym, że musi nam konsumentom zapewnić dwa lata gwarancji bez problemu kazał mi ją przywieść. Ciekawe tylko jak długo będę musiał na nią teraz czekać? Może w dwa miesiące się wyrobią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć mam problem otóż moja konsola PS3 się sama resetuje nie wiem z jakiego powodu konsola mi się resetuje po dłuższym graniu w LBP2(nie sprawdzałem przy innych grach) Czekam na pomocną odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam... nie grałem na konsoli od paru dobrych miesięcy. Ostatni raz jak ją odpalałem był z 2-3 msc temu i wszystko działało należycie... aż do dziś.

Włączam konsole i wiele ikonek np wszystkie (w zakładce gdzie powinny być profile, albo muzyka, zdjęcia, video) albo pojedyncze (np wszystkie górne ikonki w "gra"), albo ostatnia ikonka w "internet" nie działają... w sensie, nie moge otworzyć tego czegoś bo dwie strzałki cały czas się kręcą... i nic

Konsola chodzi strasznie wolno, i nawet nie moge jej wyłączyć - w sensie, że jak ją wyłączam to ona miga i nie chce sie wyłączyc i musze ją wyłączyć "z tyłu"

A jak jest włączona, to jak już mówiłem działa strasznie wolno... np jak chce wybrać opcje systemu, to albo ta opcja ogole się nie włączy... albo mija z 15-20 sec zanim opcja ustawienia systemu się włączy...

Nie wiem co robić, wydaje mi się że coś z plikami na dysku jest nietak, skoro wszystkie "te" ikonki nie działają (ikonki save'ów, zdjęc, muzyki, profilów na konsoli)

Nigdy nie miałem z konsolą żadnych problemów... aż do dziś. Coś tam czytałem o Restore mode... ale wole zapytać na forum, co mam w takim przypadku zrobić niż samemu decydować o czarnulce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze czytałeś, zrób kopię zapasową swoich danych i wykonaj Restore.

Procedury znajdziesz na google i tutaj na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź na innych grach i opisz dokladnie co się dzieje.

Sprawdziłem przy innych grach i raczej jest normalnie tylko dlaczego tak jest tylko przy Little Big Planet 2?

P.S Mam aktualną wersje Little Big Planet 2, ale reszty moich gier nie aktualizowałem, bo mam słabego neta(korzystam z bezprzewodowego internetu tymczasowo)

2 P.S Dodam, że konsola się zresetowała po wyłączeniu gry LBP2

Edytowane przez Mati975

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam taki problem. Jak sprawdzić w kosoli ile ma GB ? Jeśli nie mogę jej włączyć bo ma YLODa, a pudełka itp. też nie posiadam. Sama konsola i kabel zasilający :) Jest jakaś opcja ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WItam nie wiem czy pisze tu gdzie trzeba ale moim problem jest to ze gta 4 mi sie tnie (z hdmi jak i bez) fifa09(jak jest hdmi sie czasami przycina czasami nie zaklucenia obrazu itp) UWAGA! TANI KABEL 17ZL, killzone 2 dziala dobrze. Czego to moze byc wina ? prosze o odp DODAM JESZCZE ZE ZOSTALA ONA KUPIONA NIESTETY W CAREFFOUR PONIEWAZ BYLY DOGODNIEJSZE RATY:(.

Edytowane przez luki232323

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem nowe PS3 Slim 320 GB.

Konsola nie czyta ani Batmana Arkham City, ani 2012 na Blu-Ray.

Walnięty laser Blu-Ray czy może coś źle robię? Wymieniać na nową? DVD/CD czyta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×