Skocz do zawartości
arab

Serwis Konsoli

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam problem z moim PS3, grałem w COD MW3 i konsola się zawiesiła, nie wiem jakim cudem ale zaraz po tym jak wyrzuciło mnie z serwera, nie szło wyłączyć jej na guziku więc postanowiłem wyłączyć ją od prądu. Teraz za każdym razem gdy ją włączam nie wchodzi nawet do menu systemu, tylko pojawia się komunikat przywracania systemu, więc klikam na ok i gdy już kończy restartuje się i dalej to samo, co robić oprócz oddania na gwarancję?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Odwołując się do poprzednich postów, które tutaj umieściłem- i na które odpowiedział Zomos, oddałem konsolę do naprawy pod koniec listopada. Niestety po dziś dzień, konsoli z powrotem nie otrzymałem, mimo kontaktowania się z oddziałem sklepu w którym konsola została zakupiona. Dzwoniłem do ich siedziby oraz do oddziału w moim mieście. Uzyskałem informację,że konsola nadal jest w naprawie i jeżeli okres oczekiwania na konsolę przekroczy 80 dni będę miał możliwość uzyskania nowego ps3. Czy to prawda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam Slimke 3004-B od tygodnia. Kupilem Battlefield 3 i konsolka chodzila cichutko. Dzisiaj na 1 sekunde wylaczyli prad i wlaczyli. Wlaczylem tv potem konsole plyta byla w srodku i odpalilem gre.

http://www.youtube.c...feature=related

Na tym filmiku od 2:00 slychac takie zaciecia co to moze byc? Mam teraz to samo ale tylko podczas gry. Co pomoze zeby "uciszyc" spowrotem konsole?

Moja konsola wydaje takie same dźwięki podczas grania w Black OPSa więc to chyba normalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

szanowni koledzy i koleżanki

mam mały problem z ps3

od jakichś 2 tygodni czarnula ma problem z czytaniem płyt

po włożeniu płyty do czarnej nie widzi płyty nie wyświetla ikony płyty w menu XMB

konsole mam od nowości od jakichś 4 lat

model fat 40 GB

podejrzewam że problem tkwi po stronie lasera

czy moje podejrzenia są prawdziwe

mam jeszcze gwarancję przez rok czy ewentualną naprawę lasera obejmie gwarancja

z góry dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Odwołując się do poprzednich postów, które tutaj umieściłem- i na które odpowiedział Zomos, oddałem konsolę do naprawy pod koniec listopada. Niestety po dziś dzień, konsoli z powrotem nie otrzymałem, mimo kontaktowania się z oddziałem sklepu w którym konsola została zakupiona. Dzwoniłem do ich siedziby oraz do oddziału w moim mieście. Uzyskałem informację,że konsola nadal jest w naprawie i jeżeli okres oczekiwania na konsolę przekroczy 80 dni będę miał możliwość uzyskania nowego ps3. Czy to prawda?

Rozumiem, że oddałeś konsole do naprawy za pośrednictwem sklepu, czyli reklamujesz ją na podstawie niezgodności towaru z umową. W takim wypadku nie ma określonego czasu w jakim muszą konsole naprawić (na pocieszenie powiem, że w przypadku gwarancji producenta, jeśli chodzi o ps3 też nie jest on określony). W ustawie, na podst. której dochodzisz swoich praw, czas naprawy jest określony jako "odpowiedni czas". Jest to pojęcie nieostre i w przypadku każdej rzeczy określa się go indywidualnie (tzn. w ramach danego rodzaju rzeczy np. telewizor, telefon, samochód). Jeśli czas naprawy jest dłuższy niż "odpowiedni czas" to możesz domagać się stosownego (do uszkodzenia) obniżenia ceny lub wymiany sprzętu na nowy - to TY o tym decydujesz. Uprawnienia te przysługują Ci względem sklepu a nie serwisu.

Być może sklep, w którym kupiłeś konsole ma zdefiniowany w regulaminie "odpowiedni czas naprawy" jako 80 dni. Jeśli tak jest, to nic nie wskórasz i musisz czekać. Jeśli jednak nie jest to określone w regulaminie, to na Twoim miejscu powiedziałbym im, że jak nie oddadzą Ci sprzętu naprawionego szybciej to poinformujesz o sprawie rzecznika praw konsumenta (a on może przywalić im karę). Mógłbyś też skierować sprawę do sądu i prawdopodobnie byś wygrał i dostał jakieś odszkodowanie za poniesioną stratę z tytułu niemożności graniablush.gif. Sąd Najwyższy orzekł, że w odniesieniu do gwarancji producenta zwrot "odpowiedni termin naprawy" jeśli nie jest w gwarancji określony nie powinien przekroczyć 14 dni. W tym przypadku można twierdzić podobnie, przez analogie legis. I o tym, orzeczeniu w rozmowie ze sklepem na pewno powinieneś wspomnieć. A i regulamin sklepu, o którym wcześniej wspomniałem musi być ogólnodostępny (np. przez wywieszenie na terenie sklepu lub przez wydanie przy kasie).

Witam

szanowni koledzy i koleżanki

mam mały problem z ps3

od jakichś 2 tygodni czarnula ma problem z czytaniem płyt

po włożeniu płyty do czarnej nie widzi płyty nie wyświetla ikony płyty w menu XMB

konsole mam od nowości od jakichś 4 lat

model fat 40 GB

podejrzewam że problem tkwi po stronie lasera

czy moje podejrzenia są prawdziwe

mam jeszcze gwarancję przez rok czy ewentualną naprawę lasera obejmie gwarancja

z góry dzięki

A skąd masz tak długą gwarancję? Sony daje 1 rok, a z ustawy o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej masz 2 lata? Jeśli jednak np. przedłużyłeś gwarancję np. wykupując ją na dłuższy okres czasu to tak, powinna obejmować laser. Jeśli jednak jest tam napisane, że nie obejmuje lasera to nie - przeczytaj co tam jest napisane, bo takie postanowienia można dowolnie formułować.

Edytowane przez Zomos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Niestety pierwsze dni posiadania konsoli i już niemiła przygoda i rozczarowanie. Grając w grę ok godziny, półtorej ni stąd ni zowąd konsola się po prostu wyłączyła. Bez żadnych wcześniejszych oznak typu mulenie, głośniejsza praca itd. Gaśnie również czerwona dioda. Próbując ją włączyć ponownie nic się nie dzieje (na kontrolerze migają szybko wszystkie diody). Wyjmując z gniazdka i wkładając za chwilę znowu pojawia się znowu czerwona dioda, wciskając przycisk włączenia dioda zapala się na zielono, słychać jedno piknięcie i od razu pada znowu bez żadnych oznak życia. Czy mógłby mi ktoś powiedzieć co się mogło stać? Mam oglądać ją z każdej strony czy od razu na gwarancję? Chciałbym zaznaczyć że o jakimś zwarciu nie ma mowy- w telewizorze nic się nie stało, a konsola była podłączona do porządnej listwy. Masakra co za szajs ;/

Czy ktokolwiek mógłby mi powiedzieć czy przydarzył się mu podobny przypadek lub o takim słyszał? Oddałem konsolę do sklepu, pan powiedział że w związku z tym iż od daty zakupu nie minęło 30 dni przysługuje mi wymiana na nowy, jednak wysyłają oni ją najpierw do serwisu i jeśli serwis nie orzeknie mojej winy zepsucia (nawet nie chcę myśleć jak bym w takim wypadku wybuchnął) najprawdopodobniej dostanę nową sztukę. No i nie dziwne, bo wg mnie to ewidentnie jakaś trefna sztuka..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z konsolą PS3 Slim. Nie odczytuje płyty BluRay gry, a działa czyta tylko DVD. Trzeba do naprawy? Jak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z konsolą PS3 Slim. Nie odczytuje płyty BluRay gry, a działa czyta tylko DVD. Trzeba do naprawy? Jak?

Pewnie walnięty laser -> do wymiany. Jak masz gwarancje to wiadomo. Jak nie, to też serwis, chyba że się na tym znasz i sam sobie przełożysz.

Edytowane przez Zomos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też tak miałem i oddałem do serwisu. A może mi ktoś napisać ile trwac ma reklamacja? Od dnia gdy oddałem sprzęt minęło już dwa tygodnie i nie mam jeszcze żadnej informacji.

Edytowane przez lluukkaass

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie walnięty laser -> do wymiany. Jak masz gwarancje to wiadomo. Jak nie, to też serwis, chyba że się na tym znasz i sam sobie przełożysz.

Dzieki za info! W menu PS3, kod błędu: "80010514". Co to znaczy?

Rzadko zdarza się awaria dysku twardego, jeden plik - "uszkodzone dane" :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za info! W menu PS3, kod błędu: "80010514". Co to znaczy?

Rzadko zdarza się awaria dysku twardego, jeden plik - "uszkodzone dane" :(

Zgodnie z tym co twierdzi wujek google i inni forumowicze (na forum był już poruszany problem tego błędu) to oznacza on: Possibly reading blu-ray disc problem czyli napęd pewnie uszkodzony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też tak miałem i oddałem do serwisu. A może mi ktoś napisać ile trwac ma reklamacja? Od dnia gdy oddałem sprzęt minęło już dwa tygodnie i nie mam jeszcze żadnej informacji.

Moja była w naprawie gwarancyjnej 5 tygodni :verymad:

Tu mozna sprawdzić status naprawy http://www.pram.com.pl/index.php?start=status_naprawy

Edytowane przez am0708

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja była w naprawie gwarancyjnej 5 tygodni :verymad:

Tu mozna sprawdzić status naprawy http://www.pram.com....=status_naprawy

Dzięki, sprawdziłem status naprawy i napisane jest w TYP NAPRAWY: odmowa gwarancji . Czy to oznacza że jej nie uwzględnią?

Edytowane przez lluukkaass

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie - oddajesz sprzęt na gwarancji z ewidentną usterką a oni co na to że masz Pan omamy a sprzęt masz Pan sprawny... paranoja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie - oddajesz sprzęt na gwarancji z ewidentną usterką a oni co na to że masz Pan omamy a sprzęt masz Pan sprawny... paranoja

Poczekam jeszcze na rozwój zdarzeń. wychodzi na to że serwis odmówił gwarancji klientowi czyli Sklepu w którym kupiłem konsole. Zobaczymy co mi powiedzą w sklepie. Mam u nich 2 lata gwarancji wiec nie mogą mi wkręcić ze sprzęt jest dobry. Mam nadzieje ze wszystko bedzie ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i mnie też dopadło YLOD :confused: Konsola kupiona w lipcu 2007, wymieniałem już w niej laser na początku tamtego roku. Opłaca się kupić nową czy do serwisu ?

BTW konsola wyłączyła się jak grałem. Jak wyjąć płytę ze środka ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz model 60gb to tylko przez rozkręcenie napędu - jak inny to przytrzymaj eject i włacz z tyłu konsolę.

A co do naprawy/zakupu to lepiej naprawiac bo jeszcze ze 2 lata może pociągnąć a slimy sa bardzo kiepskiej jakości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...a slimy sa bardzo kiepskiej jakości.

Czemu tak uważasz?

Edytowane przez Mation

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, sprawdziłem status naprawy i napisane jest w TYP NAPRAWY: odmowa gwarancji . Czy to oznacza że jej nie uwzględnią?

Witam

Moja PS3 nie miała jeszcze roku, a naprawe zgłaszałem w centrum serwisowym sony. Po około 30 min. od zgłoszenia zadzwonił do mnie kurier, a po około 2 godz. przyjechał ją odebrać. Po 2 dniach zadzwoniłem do tej firmy Pram zapytać o moje ps3 i dowiedziałem się ze moja czarnula pojechała na naprawę gwarancyjną do Francji, aha no i że naprawa moż trwać do 6 tygodni.

Jezeli odmowili Ci naprawy to powinni Cię o tym fakcie poinformować a nie trzymać jej 2 tygodnie :wacko:

Edytowane przez am0708

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam z kolei problem jedynie z padem w konsoli PS3, który mogę użytkować tylko na kablu, teoretycznie mi ładuje, ale gdy odpinam kabel to nie ma możliwości bezprzewodowej gry, gdyż migają wszystkie czerwone kropki kontrolera (inne pady normalnie chodzą na mojej konsoli). Napisałem dzisiaj do serwisu Sony w Rzeszowie, gdyż mam najbliżej, ciekaw jestem co odpiszą i w razie czego ile bym musiał czekać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biechu, też tak miałem po tym jak pozyczyłem dla kolegi pada. Troche pokombinowałem i działa. Robiłem duzo, a z tego co pamietam to tak: Reset pada, podłączyłem kablem do konsoli puźniej za pomoca pada wyłączyłem konsole i ponownie włączyłem(ciagle był podpięty), puźniej pamiętam, że po jakis 10 min grania sie zdenerwowałem i odłączyłem kabel no i pad działał normalnie. Pokombinuj, nic nie zaszkodzi :P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Ostatnio moja konsola zaczęła bardzo głośno pracować podczas odczytywania płyt czy to DVD czy BR. Dźwięk jaki wydaje z siebie podczas odczytu płyty zamieszczam poniżej jak wyjmuję płytę konsola cichnie i nie wydaje z siebie żadnego niepokojącego dźwięku. Czy może pada napęd czy może wystarczy przeczyścić napęd i będzie po sprawie.

http://w615.wrzuta.pl/audio/305ez3S4ltm/konsola

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brzmi jakby drżała płyta w srodku. Wątpie, żeby głowica lasera wydawała taki dzwięk. Jeżeli masz konsole na gwarancji to odsyłaj, jeśli nie a czujesz sie na siłach to rozkręc i sprawdz co tam sie dzieje :). Poczekajmy co inni napisza na twój przypadek :).

Edytowane przez Abarth091

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam że konsola ma prawie 2 lata

Dźwięk nie zależny od płyty wkładałem 2 gry i kilka filmów na płytach DVD jest czasem cisze.

EDIT:

literówki

Edytowane przez Kosiar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×