Skocz do zawartości
arab

Serwis Konsoli

Rekomendowane odpowiedzi

Co do uznania gwarancji zależy jaka usterka - znając jednak zakres usterek występujących w ps3 to poza awarią zasilacza będą odrzucać wszelkie roszczenia jak niedziałający laser, YLOD itp własnie z uwagi na taki upadek. Co do obudowy to oryginalna z przekładką, w zależności od modelu to koszt 120-150zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy orientuje się ktoś czy zasilacz z wersji cech2004A będzie pasował do wersji cech2504B?

Edytowane przez jib

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Niedawno dołączyłem do forum i nie jestem za bardzo wtajemniczony w sprawy techniczne. Opiszę mój problem...

2 lata temu kupiłem PS3 Fat 60 Gb (używane) w bardzo dobrym stanie, jednak na moje życzenie gość, który mi odsprzedawał dołączył do niego jego dysk 500 Gb. Przez 2 lata konsola chodziła bez szwanku jak nowa. W lutym tego roku kupiłem Battlefielda 3. Bez problemu grałem aż do sierpnia. Wtedy zaczęły się cyrki.

Gdy grałem w multiplayera broń bardzo powoli mi się ładowała, aż w końcu po którymś odrodzeniu biegałem bez broni, jednak naboje, zmiany serii ognia itp. były pokazywane i je dało się zmieniać. Szło również wystawiać apteczki i amunicje. Często po zakończeniu sesji nie pokazywała się tabela wyników i nie szło tego wyłączyć inaczej, jak tylko przez przycisk na środku pada. Jednak, gdy nacisnąłem "Zamknij grę" pojawiał się czarny ekran, konsola wydała odgłos "pip" i nie szło nic zrobić. Trzeba bylo nacisnąć przycisk sieciowy na konsli. To powodowało tylko miganie lampki i dalej nic nie szło zrobić. W końcu musiałem wyłączyć listwę, do której została ona podłączona. Po kolejnym uruchomieniu nie czytało płyty i zacinało się zaraz przy włączeniu, resetował się. Aż w końcu odchodziłem wkurzony od konsoli i robiłem coś innego.

Postanowiłem sprawdzić, czy tak dzieje się z innymi grami (Rayman Orgins i F1 2010). Gdy przeszłem pierwszy poziom Raymana doszedłem do momentu save, to wtedy się zaciął i znów działo się to co opisałem wyżej. Z F1 2010 było podobnie. Po ukończonym wyścigu, gdy miał być save, to bolid dałej jechał, ale nic nie szlo zrobić. Po próbie wyłączenia robił się czarny ekaran i "pip" i trzeba było przejść do dyrastycznych metod.

Nie wiem co robić. Na początku sądziłem, że jest temu winny laser. Kupiłem więc płytę czyszczącą jednak i z tym był problem. Nie szło do końca przeprowadzić czyszczenia (error). Teraz myślę, że może być winny temu napęd. Jednakże nie znam się na tym i chciałem się upewnić wśród osób, które lepiej są w tych sprawach rozeznane

Serwis jest drogi, dlatego zasięgam porady u was. Jednak jeśli serwis będzie nieunikniony to nie będe mieć wyjścia.

Z góry dziękuje za poświęcenie czasu i za wszelkie rady. Przejrzałem tematy i nie ujrzałem podobnych. Jeśli napisałem w złej rubryce - przeprszam :) Żółtodziób ze mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

kupiłem konsole ps3 od kolegi, który uprzednio zakupił ją w Anglii na jakimś targu (tak pisał) i nie dostał gwarancji.

konsola jak pisał, działała cały czas sprawnie, wczoraj grałem jeszcze w fife 11.

podłączyłem się do sieci bezprzewodowej, aby pobrać kilka gierek z store, jednak aby uruchomić tą usługę musiałem aktualizować system.

nie pamiętam czy zaraz po aktualizując czy kilka chwil poźniej przestała działać stacja dysków (wyskoczył jakiś error).

jak dla mnie dziwna sprawa, bo zdążyłem jedynie pograć w fife przez krótki moment.

zdjęcie konsoli http://i.imgur.com/Hos5z.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta czyszcząca tutaj nic nie pomoże - czeka cię wymiana lasera na nowy i skończą się problemy (bo rozumiem, że zrobiłeś już porządek na dysku opcją numer 3 a potem 4 w Recovery menu?)

Co do laserów (regenerowany - allegro, czy oryginał - nówka, serwis) była już nie raz dyskusja na forum - poszukaj albo szybcie odezwij się do mnie na PW lub tel to naświetlę + i - obu opcji :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym jednak najpierw spróbował wsadzić płytę z muzyką i filmem i sprawdzić czy to laser. Jeśli odtwarza ok to spróbuj odbudować bazę danych plików czy jak to tam się dokładnie nazywa. Myślę, że to tam mógł powstać błąd, bo gdyby jedna gra Ci nie działała to najlepiej ją zainstalować ponownie natomiast tu dzieją się dziwne rzeczy w różnych tytułach co wskazuje na błędy w oprogramowaniu konsoli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalałem swój pad kubkiem z wodą. Tzn nie wpadł cały tylko woda chlusnęła na prawy analog. I niestety przyciski odmówiły posłuszeństwa. Działają analogi dwa, przycisk PS. Mam jeszcze gwarancje w Sony Centre. Jest sens oddać, czy w przypadku nieuznania gwarancji mogę mieć jakieś nieprzyjemności ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taki oto problem związany z moim PS3, a mianowicie, gdy naciśnie się lewy dolny róg konsoli to ta automatycznie się zawiesza, po czym albo sie zresetuje samoczynnie tak, że nawet się nie świeci czerwona lamka dopóty nie nacisnie sie Power Button na konsoli, lub wcale się nie zresetuje i trzeba ją resetować ręcznie. A tak to konsola działa normalnie, po nawet 6+ godzinnym graniu się nie zatnie, a wystarczy naciśnąć ten róg i po zawodach. Konsola z tego roku PS3 Slim 160Gb.

Dobrze pokazane jest to na tym filmiku. http://www.youtube.com/watch?v=JDlKXVt1Nek&feature=youtu.be

Edytowane przez Misiek_M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, szybkie pytanie. Jak sprawdzić i naprawić błędy na dysku twardym?? Najlepiej na Macu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mały offtop.

Niejednokrotnie czytałem, że plejakowi nie służy wyłączenie od razu po intensywnym graniu. Długoterminowo patrząc pczyczynia się to do YLOD-a.

Problem ten można by ograniczyć stosując opcję Zarządzanie Energią-Automatyczne Wyłączanie.

Problem w tym, że najkrótszy czas jaki można tam ustawić to 1 godzina.

Gdyby było do wyboru np. 5-10-15 minut, to plejaka można by nie wyłączać w XMB, lecz sam by się wyłączał po schłodzeniu 10 minutowym.

Czyli: kończysz grę- wyłączasz TV-ps3 sam się wyłącza za 10 min.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapytam się tylko po co? Wyłączając konsole szybciej wystygnie niż 10 min bezczynności w XMB. Bez sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

choćby po to by konsola wydmuchała ciepłe powietrze z wewnątrz, tak by nie osadzało się zaraz po wyłączeniu na podzespołach ;)

Edytowane przez amigo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak wylaczony procesor jest zimniejszy i szybciej sie ochladza niz wlaczony bez zadnego obciazenia niewazne jak szybko chodza wiatraki to i tak mnimalna jego temp to 30*C. Powietrze sie dosc szybko miesza wiec też konsoli nic sie nie stanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taki oto problem związany z moim PS3, a mianowicie, gdy naciśnie się lewy dolny róg konsoli to ta automatycznie się zawiesza, po czym albo sie zresetuje samoczynnie tak, że nawet się nie świeci czerwona lamka dopóty nie nacisnie sie Power Button na konsoli, lub wcale się nie zresetuje i trzeba ją resetować ręcznie. A tak to konsola działa normalnie, po nawet 6+ godzinnym graniu się nie zatnie, a wystarczy naciśnąć ten róg i po zawodach. Konsola z tego roku PS3 Slim 160Gb.

Dobrze pokazane jest to na tym filmiku.

http://www.youtube.com/watch?v=JDlKXVt1Nek&feature=youtu.be

Najwidoczniej jest coś nie w porządku z wewnętrzną strukturą konsoli. Najlepiej nie naciskaj konsoli w tym miejscu jak jest włączona. Obstawiał bym jeszcze złącza kabli. Gdy naciskasz konsole być może poruszasz też styki na kablach.

Bardzo nietypowy problem więc nic więcej ci nie doradzę xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, nie za bardzo ogarniam sprawy techniczne więc postanowiłem zapytać tutaj.

Moja konsola dostała YLOD. Kupiłem już nowy egzemplarz i chciałbym się zapytać czy istnieje możliwość zgrania danych z dysku zepsutej konsoli na tą nową?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez naprawy konsoli praktycznie nie - teoretycznie- tak ale tylko w serwisie sony we Francji - koszt usługi równy cenie nowej konsoli :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wysłałem na gwarancję (a raczej wyślę, bo kurier będzie po moje PS3 w tygodniu), dam znać co było nie tak, jeśli wpiszą to do karty dokładnie, i jeśli uda im się naprawic ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak wylaczony procesor jest zimniejszy i szybciej sie ochladza niz wlaczony bez zadnego obciazenia niewazne jak szybko chodza wiatraki to i tak mnimalna jego temp to 30*C. Powietrze sie dosc szybko miesza wiec też konsoli nic sie nie stanie.

Sorry, ale to nie jest za grosz logiczne.

Jest dokładnie odwrotnie niż piszesz, a te 30 stopni to sorry, ale brak w tym sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli uda im się naprawić

Sony przeważnie daje odnowioną konsolę, chyba że zażyczyłeś sobie naprawy...

Edytowane przez PonurakPS3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo proszę o poradę dotyczącą slimki 120gb. Konsola działa normalnie, bardzo rzadko się zwiesza, praktycznie zero problemów. Jednak od pewnego czasu zauważyłem, że dość głośno chodzi, praktycznie po godzinie grania zaczyna buczeć i wywalać z siebie fale gorącego powietrze, dodatkowo napęd też jakby głośniej działał. Nie rozkręcałem jej (mam trzyletnią gwarancję do grudnia), jedynie odkurzam z zewnątrz i raz zrobiłem fan testa - trochę kurzu wyleciało, ale wiatraki ciągle chodzą głośno. I teraz pytanie - czy poczekać do końca gwarancji, opchnąć ją i kupić nową (początki ylod'a?), czy też wystarczy oddać ją do serwisu na czyszczenie i wymianę pasty, a problem głośnego chodzenia i nagrzewania się zniknie?

Edytowane przez Rev

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt Ci nie może zagwarantować, że problem zniknie. Ogólnie ja, na Twoim miejscu wybrałbym opcję pierwszą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ile za taką konsolę można wyciągnąć? Wizualnie stan bardzo dobry, do tego jeden pad i kable. Pytam, bo nie chcę palnąć zbyt niskiej/wysokiej ceny, a na aukcjach są dość duże rozbieżności :) Chociaż z drugiej strony mocno się waham, bo jeśli +/- 100zł za czyszczenie rozwiąże problem, to nie ma sensu bawić się w sprzedaż/kupno, zwłaszcza, że za rok-dwa na rynku powinna być już nowa generacja :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie orientuję się zbyt dobrze w rynku rzeczy używanych, jednakże nową (model 160GB, zwykły Slim) możesz dostać za 800zł. Natomiast 28 września swoją premierę ma Super Slim 500GB, aczkolwiek jest to koszt rzędu 1250zł :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z +/- 600 zł powinieneś za nią dostać :P

Edytowane przez amigo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ceny sklepowe znam, bardziej chodziło mi o wycenę używki :) Przemyślę to jeszcze wszystko, w każdym bądź razie dzięki za opinię :) Jeśli puściłbym ją za 600, to jest to opłacalne jak najbardziej :)

Edytowane przez Rev

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×