Skocz do zawartości
arab

Serwis Konsoli

Rekomendowane odpowiedzi

Witam otóż wczoraj gram sobie w grę i nagle pojawiły się artefakty na obrazie czyżby konsola nadawała się do naprawy???, ponieważ dzieje się tak teraz w każdej grze PS3 mam dopiero 7 miesięcy.

z góry dziękuje pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczow.

Jestem tutaj nowy, aczkolwiek konsole PS3 slim 320GB posiadam od ponad roku.

Dzis postanowilem otworzyc sprzet w celu lekkiego serwisu w postaci przedmuchania wnetrza powietrzem zeby usunac zwaly kurzu:-)

Rozebralem sprzet i zauwazylem cos dziwnego. Cos co nigdy mi nie dzialalo!

Chodzi o panel z klawiszami power i wysuniecia plyty. Klawisze sa podswietlone na bialo a nad nimi diody stanu ...to jest ok ale co dziwne zauwazylem ze caly ten panel powinien sie swiecic, a dokladniej to ta szczelinka miedzy gorna a dolna czescia obudowy!

Jest plexa przewodzaca swiatlo, jest ladny pryzmacik kierujacy swiatlo, baa sa nawet diody led!

Czy u Was sie to swieci?

W zalaczeniu foto (z telefonu niestety)

Dodam ze rozebralem rowniez ten panel i diody (miejsce zaznaczone na zolto kółkiem)sa na 100%

...zaznaczam ze konsole kupilem nowa.

...nie ogladalem nigdy zadnego filmu na BluRay, moze wtedy sie swieci?

Pozdrawiam!

/Maciek

post-48337-0-93860900-1349964266_thumb.j

post-48337-0-26342700-1349964388_thumb.j

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem strasznie wkurzony. Podłączyłem dwóm małolatom konsole. Później dowiedziałem się że im spadła z szafki, teraz włączając PS3 wyskakuje komunikat ''Nie można uruchomić nie znaleziono prawidłowego dysku twardego'' Więc poszedłem do sklepu komputerowego, może oni coś zdziałają. I zdziałali, powiedzieli że padł procesor za który muszę zapłacić 700zł. Czy to aby na pewno możliwe? Może to banda idiotów którzy chcą tylko na mnie zarobić. Konsola nadal u nich jest , powiedzieli że pogrzębią może to wina czegoś innego, ale jeżeli nie zmienią swej decyzji co do ceny to chyba wyśle konsole do serwisu który zajmuje się tylko PS3. Miał ktoś podobny problem z konsolą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to konsola Fat jak najbardziej opłaca się naprawiać, ale nie za taką kasę :|, lepiej dać do serwisu zajmującego się na co dzień z konsolami.

Napisz do http://www.ps3site.pl/forum/user/20304-serwis-konsol/, może on tobie pomoże.

Nowa nie zawsze znaczy lepsza (ciekawe czy ten nowy Super Slim wytrzyma chociaż rok intensywnej pracy :D).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam zamiaru tego naprawiać za 700zł, ani nie kupie nowej konsoli. Nie stać mnie na to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrezygnowales z drugiego roku gwarancji , zeby wyczyscic konsole , zwlaszcza ze ona moze zrobic to sama ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam zamiaru tego naprawiać za 700zł, ani nie kupie nowej konsoli. Nie stać mnie na to.

Przesadzili co najmniej "trochę" - możesz mieć np. uszkodzony tylko hdd lub złącze. Najgorzej jak masz pękniętą/wyrwaną płytę ze złaczem - wtedy może się nie udać odratować konsoli ale 700zł... -zgroza podawać taką diagnozę bez otwierania konsoli.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcialbym sie dowiedzieć ile kosztuje (orientacyjnie) wymiana generatora obrazu HDMI.

konsola slim 160gb. Dostała strzała z pioruna, na AV działa poprawnie. Che wiedziec czy się to opłaca.

Oraz prosiłbym o namiary na jakis rzetelny pogwarancyjny serwis

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Mam uszkodzoną plejke 3 padł mi rdzeń, jest jakaś możliwość, żeby coś z niej jeszcze wycisnąć sprzedać ją na części, coś z niej jeszcze wykorzystać ? Plejka została zalana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam pytanie. Kupiłem niedawno pierwsze PS3 z dyskiem 500gb. I podczas gry w fife czasami mi ją przycina. Zaświeca się wtedy czerwona lampka oznaczona jako wskaźnik dostępu do pamięci masowej gdy światełko to świeci czasem słychać także stukanie. Mógłby mi ktoś wytłumaczyć co to może być lub jak to usunać. I co zrobić aby Fifa tak nie przycinała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak słychać nienaturalne stukanie to winny jest HDD - pytanie czy problem będzie się nasilał czy występuje tylko na tej FIF-ie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam podobne pytanie z HDD, otóż zaczął mi powoli działać system, jest taki jakby zamulony, to mi jeszcze aż tak nie przeszkadza, najbardziej przeszkadza mi powolne nagrywanie gry (demek). Pokasowałem trochę gier i myślałem, że się poprawi, no i nie bardzo jest nadal tak samo, wolnego miejsca mam 198/320 GB.

Czy to może być oznaka padającego HDD ?

Dodam, że gry nagrane na HDD nie ścinają się.

Konsola ma rok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka dni temu przesiadłem się z wysłużonej już slimki 120gb na 320gb. Niestety, mam dziwny problem (o ile można nazwać to problemem...) - poprzednia slimka w 3roku użytkowania zaczeła mi się strasznie nagrzewać, wiatraki wchodziły na wyższe obroty, ale była to zwykła, szybka praca tych wentylatorów. Przy 320gb jest coś dziwnego natomiast - konsola chodzi cichutko, nie nagrzewa się, ale wiatrak wchodzi w dziwny tryb, tzn. obraca się minutę prawie niesłyszalnie, po czym przez 5sekund zaczyna coś stukać w środku, wydawać taki dziwny dźwięk, po czym znów wraca na normalne obroty, a po minucie powtarza to stukanie (jest to gdzieś centralnie na środku, z tyłu konsoli). Napewno nie jest to praca dysku/napędu/plastik, bo te odgłosy znam dość dobrze i są całkiem inne. Czego to może być przyczyna? Mogą być jakieś luzy na wentylatorze/coś tam wpadło (konsola jest nowa), czy raczej to normalne na początku użytkowania tych konsol CECH3004B i wiatrak nie jest po prostu rozchodzony?

Co więcej, dziwne jest też to, jak konsola czyta płytki. Bluray wchodzi na swoje słyszalne obroty, ale jak przyłoży się na rękę do wierzchu konsoli, to zaczyna ona dziwnie wibrować (w 120 czegoś takiego nie miałem). Nie mam pojęcia, czy reklamować te objawy, czy też jest to coś normalnego w tych nowszych modelach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SPADŁO PS3

Dwóm małolatom podłączyłem konsole po czym poszedłem do znajomych. Gdy wróciłem okazało się że im upadła. Teraz wyświetla się napis ''Nie można uruchomić. Nie znaleziono odpowiedniej pamięci masowej systemu" Poszedłem do serwisu PC, Notebooków itd. (tylko taki jest w moim mieście) Trzymali konsole ponad tydzień i powiedzieli mi że naprawa będzie kosztowała 700zł. Podobno padł procesor, albo płyta główna.

Więc myślę nad sprzedażą konsoli. Jak myślicie może da się to jakoś zrobić. Czytałem na forach o jakiś recoverach. Zrobiłem tak jak było napisane, gdy usłyszałem dwa piknięcia recovery się nie włączyły. Więc nie wiem czy coś mi pomoże. Jeszcze mogę sprawdzić dysk twardy, ale boję się rozkręcać konsole.

Edytowane przez bipop22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz rozkrecac konsoli zeby wyjac dysk , tylko otworzyc klapke pod ktora sie znajduje i odkrecic niebieska srubke ( lub na odwrot w zaleznosci czy slim czy fat )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyżby to ten sam serwis co już jednemu koledze na forum doradzał? Nawet cenę taką samą podali :)

Kłania się instrukcja obsługi i procedury wyjęcia hdd - wyjmij, wepnij ponownie - jak nadal nie działa to albo masz dysk do wymiany albo uszkodzone złącze. Obie rzeczy w miarę za rozsądne pieniądze do ogarnięcia.

No i najważniejsze- nie zostawiaj konsoli bez nadzoru pod okiem małolatów ;)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konsole sprzedaję za 400zł, bez pada. Kupi się nową za 800 ;)

Gwarancję bedę miał, więc następnym razem nie będę miał problemów. Możecie mi tylko powiedzieć co z grami które miałem na dysku lub online passami.

Będę mógł je ponownie pobrać na nową konsolę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak , musisz pamietac maile i hasla do kont i na nowej konsoli sobie pobierzesz .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×