Skocz do zawartości
arab

Serwis Konsoli

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano 17 październik 2012 - 12:34:28

A ja mam podobne pytanie z HDD, otóż zaczął mi powoli działać system, jest taki jakby zamulony, to mi jeszcze aż tak nie przeszkadza, najbardziej przeszkadza mi powolne nagrywanie gry (demek). Pokasowałem trochę gier i myślałem, że się poprawi, no i nie bardzo jest nadal tak samo, wolnego miejsca mam 190/320 GB.

Czy to może być oznaka padającego HDD ?

Dodam, że gry nagrane na HDD nie ścinają się.

Konsola ma 1.5 roku

Ktoś coś wie?

Jeszcze zauważyłem, że jak nagram jakieś demo to po zainstalowaniu pisze instalacja ukończona naciskam kółko a po tym jeszcze przez 10 sek. pisze komunikat: Czekaj

To normalne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A masz problemy z usuwaniem danych , zwlaszcza wiekszych ? Usuwa bardzo dlugo albo nie do konca i zostawia uszkodzone dane ?

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie z usuwaniem problemów nie mam, długo to nie trwa, uszkodzonych danych nie zostawia.

Najgorsze to nagrywanie długo dużych demek i powolne menu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to mialbys pewnosc , chociaz ja i tak obstawialbym dysk , w kazdym badz razie masz jeszcze pol roku gwarancji z tego co widze

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gwarancje mam wykupioną spokojnie do 3 lat.

Nie będę się przejmował co się tym dzieje będę ignorował, a jak dysk padnie to wymienię.

thx za pomoc :)

Edytowane przez krzys94

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wykupiłem w sklepie, którym kupiłem konsole, w RTV Euro AGD, ze względu na to, że konsole (zwłaszcza ps3) szybko padają czy to na YLOD'a czy to na inne rzeczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem bardzo ciekaw jak taka gwarancja jest respektowana. Czy Ty lub ktokolwiek na forum oddawal konsole na naprawde powolujac sie na wykupiona rozszerzona gwarancje? Taka gwarancja nie jest respektowana przez sony-jest to umowa z firma ubezpieczeniowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka gwarancja nie jest respektowana przez sony

tylko, że po roku nie zwracasz się z gwarancją do Sony, tylko do sprzedawcy :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę wam powiedzieć jak taka gwarancja jest respektowana bo serwisujemy konsole w ramach przedłużonych gwarancji (PG) oraz następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW) dla np. AVANS-u, Vobis-a, Media-expert.

Jak kończy się gwarancja sony (1 lub 2 letnia w zależności od czasu zakupu konsoli), uszkodzenia zgłaszane są do ubezpieczyciela, konsola jest dostarczana na serwis do ekspertyzy/naprawy i na jej podstawie ubezpieczyciel podejmuje decyzję o dalszych losach konsoli (naprawa lub wymiana na nową).

Każdy, kto kupuje slima powinien o takiej opcji ubezpieczenia pomyśleć - to taka dobra rada :)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko, że po roku nie zwracasz się z gwarancją do Sony, tylko do sprzedawcy :P

no tak sony daje 1 rok gwarancji. Drugi ustawowo daje sprzedawca jednak z tego co sie orientuje ma on praktycznie nieograniczony okres czasu aby konsole naprawic;)

Serwis wiadomo ze z checia konsole naprawi ale czy ubezpieczyciel chetnie idzie na reke klientowi? Duzo macie takich zlecen? Czy to tajemnica zawodowa;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To czy dana konsola jest naprawiana na koszt gwaranta zalezy od zakresu ubezpieczenia i danej usterki - dlatego najlepsze jest ubezpieczenie NNW - obejmuje swoim zakresem więcej "zdarzeń".

Ubezpieczenie PG operuje praktycznie w takim samym zakresie jak gwarancja producenta więc wszelkie mechaniczne usterki jak potłuczone LCD, wyrwane złącza na skutek upadku itp. - roszczenia za takie usterki są odrzucane - klient sam musi pokryć koszty naprawy ale to chyba oczywiste :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, kolega z forum ma taki problem jego PS3 nie wykrywa pada, nie łączy się z siecią i się zawiesza co może byc przyczyną??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krzywo wpieta tasma do plytki od lacznosci , na bsnk

mógłbyś rozwinąć?? Czyli trzeba rozkręcić ps3 i co dalej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A masz fata , janusz ? Byla naprawiana i ktos mogl zle wpiac ta tasme lub mogla sie przesunac podczas jakiegos transportu czy cos ? Objawy sa dokladnie takie , natomiast samo z siebie ciezko , zeby sie zrobilo .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A masz fata , janusz ? Byla naprawiana i ktos mogl zle wpiac ta tasme lub mogla sie przesunac podczas jakiegos transportu czy cos ? Objawy sa dokladnie takie , natomiast samo z siebie ciezko , zeby sie zrobilo .

Nie była naprawiana konsola slim. A co to jest za taśma??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No taśma to jest kilka małych kabelków sklejone razem , a ta płytka odpowiada za bluetooth ( pady nie będą się łączyć bezprzewodowo ) czy za wi-fi ( to samo z internetem ) i może robić zwarcie w związku z czym dysk będzie miał problem i konsola zawiesi się w momencie podłączenia dodatkowych urządzeń ( pendrive , pad na kablu ) lub w ogóle system się nie załaduje , jeżeli włączymy ją z już podłączonymi urządzeniami . Weź jeszcze sprawdź czy tak się dzieje i będziesz wiedzieć na pewno . W facie to wygląda tak , pierwsza płytka po zdjęciu obudowy , w slimie z tego co kojarzę niestety jest trochę głębiej , ale na pewno wygląda podobnie i znajdziecie , trzeba poprawić tą taśmę , wypiąc , wpiąć i sprawdzić .

http://img651.imageshack.us/img651/8093/dsc06704yr.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po dzisiejszej aktualizacji konsola po włączeniu wyświetla niebieski ekran. Czeka wizyta w serwisie czy da się to jakoś naprawić. Recovery nie chce się włączyć chyba że coś źle robię. Sorry za znaki .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli poprawnie próbujesz uruchomić recovery menu i nie słychać standardowych sygnałów dźwiękowych (dwa szybkie piknięcia przy drugim uruchomieniu konsoli to najprawdopodobniej aktualizacja zrobiła "porządek" z Twoją konsolą. W takiej sytuacji pozostaje Ci walka poprzez BOK SONY o przynajmniej darmową ekspertyzę w PRAMIE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam poważny problem z moim PS3 otóż wyskakuje mi błąd 80710102 kiedy próbuje wykonać czynność związaną z wykożystaniem internetu .

Wiem, wiem czytałem na waszym forum dużo postów na ten temat ale żaden nie pomógł.

Próbowałem zmieniać DNS na wszystkie możliwe sposoby, bez skutku. Tworzyłem nowego użytkownika bez skutku. Jeszcze nigdy nie kożystałem na tym PS-ie z internetu. Irytuje mnię to .

Dodam jeszcze że mam Wi-Fi i przy próbie autonatycznego wykrycia IP routera PS przekracza dozwolony czas ale kiedy wpisze go ręcznie wyskakuje mi błąd 80710102.

PS-a kupiłem jakieś miesiąc temu.

Z góry dziękuje za pomoc .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uszkodzona karta sieciowa? Konsola po burzy? Takie odpowiedzi nasuwają mi się od razu jak czytam co się dzieje z ta konsolą. Naprawa kosztowna o ile w ogóle mozliwa (po burzy i kablu LAN potrafi wypalić dziurę w laminacie - bez diagnostyki czarno to widzę)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×