Skocz do zawartości
arab

Serwis Konsoli

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Wpadłem w posiadanie PS3 Fat. Gdy ją włączam mruga czerwona dioda (nie, nie pokazuje sie żółta) i słychać 3 "piknięcia". Do konsoli nie posiadam pada i mam dysk Hitachi 160 GB 5400 RPM. Jak to naprawić? Proszę o szybką odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam problem ze swoją PS3. Mianowicie jeszcze rano grałem sobie na niej spokojnie, a wieczorem odpalam i niestety kabel HDMI się zbuntował i nie wykazuje połączenia z TV. Nie jest to kwestia ustawień, ani kabla. Sprawdziłem i na 99% jest to wina wejścia HDMI w konsoli. Tutaj moje pytanie. Czy jest na to jakaś rada? Konsola ma już dobrych kilka lat, więc gwarancji wiadomo nie ma. Wydawać jakiś wielkich sum na serwis Sony też nie planuję, bo zwyczajnie pewnie koszty wyniosą więcej niż ta konsola jest jeszcze warta. Czy we własnym zakresie idzie coś na to poradzić, czy pogodzić się z tym że wejście HDMI poszło do piachu??

Edytowane przez Cr@zy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema, własnie odebrałem swoją konsole z serwisu, na początku zdiagnozowali problem softwareowy. Niestety, stwierdzili ze problem lezy gdzie indziej. Dysk jest sprawny, tylko pamięc flash siadła. Z tego co zrozumiałem to trzeba płytę główną wymienić. Teraz moje pytanie... czy są jacyś magicy, którzy się mogą tym zająć? Jaki jest koszt (i czy w ogóle jest to opłacalne).... Mam nadziejze ze pomozecie.

Z góry dzieki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włączam dziś konsolę, gram w Deus Ex, w trakcie gry konsola się wyłączyła, uruchamiam ją ponownie i znów włączam grę, nie gram nawet minuty konsola znów padła, więc uruchamiam ją kolejny raz, tylko że tym razem odmawia posłuszeństwa i nie włącza się w ogóle, tylko miga cały czas czerwona dioda, ktoś wie o co chodzi ?

Edytowane przez TJHicks

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich użyszkodników i użyszkodniczki. Mam pewien problem z dyskiem twardym w konsoli. Model to CECHG04, FAT.

Konsolę miałem bez dysku twardego, więc poszedłem kupić 60GB Samsunga, jednak po podłączeniu wyświetla komunikat "Nie można uruchomić. Nie wykryto prawidłowego dysku twardego". Dysk w PC działa bez problemu, był formatowany do FAT32, NTFS i nic to nie dało. Dysk kolegi, 40GB również nie chciał działać. Próbowałem wejść do recovery menu jednak bez skutku. Any ideas?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry, że post pod postem, dowiedziałem się, że jeśli przed czerwoną migającą diodą pojawi się na chwilę żółta to konsola złapała YLODa, czyli nadaje się do wywalenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam taki problem ze konsola nie czyta wiekszosci gier lub trzeba pomeczyc sie wyjmujac i wsadzajac plyte po kilkanascie razy zeby gra sie wlaczyla, teraz i to nie dziala. lecz np jak wkladam red dead redemption normalnie sie wlancza gra.

prosze o pomoc to moze byc wina lasera czy softu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, można to naprawić. Masz wyżej użytkownika @serwis konsol i w stopce masz odnośnik do ich strony. Tam masz wszelkie info o cenie takiej naprawy itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam taki problem, że instaluje mi się fw 4.20 do 99% i stop. żeby wyłączyć konsolę muszę odłączyć ją od zasilania. Jak włącze ją z powrotem to od razu idzie instalacja. i tak w kółko. Może mi ktoś jakoś pomóc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Posiadam używane PS3 (starsza wersja, 40gb), które do tej pory chodziło jak marzenie i nie było z konsolą żadnych problemów. Do konsoli dostałam "Uncharted" i "Resistance" - obie gry działały, obie przeszłam i odstawiłam na półeczkę. Dziś chciałam do jednej z nich wrócić (a mianowicie do "Uncharted") i konsola w ogóle jej nie czyta. Wszystkie pozostałe gry działają. Na płycie nie ma żadnej ryski. Czym może to być spowodowane?

Dodam, że konsola nie czyta również filmów Blu-ray, ale było tak od momentu kiedy ją dostałam.

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie coś z laserem. Spróbuj trochę podmuchać, może kurz się tam dostał... Jak nie czyta filmów to znaczy, że coś jest nie tak. Będzie konieczna raczej wizyta w serwisie.

Edytowane przez josephineola

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam grałem se dziś w multi ME3 i wszystko szło dobrze po zakończeniu rozgrywki z 10-15 minut przenosiło mnie do ekranu podsumowania misji postanowiłem zresetować ps3 po czym włączyłem je ponownie i wyskoczyło ze nie zostało poprawnie wyłączone bla bla bla może to potrwać 2-3h i nawet się nie uruchomiło ładowanie nic się nie stało ponownie chciałem zresetować pleja ale ps3 nie reagowało na nic dałem mu z 10 minut po czym wyjąłem wtyczkę z kontaktu i uruchomiłem ponownie system zanim się włączył minęło +/- 2-3minuty zanim się wszystko załączyło i przeniosło mnie do menu minęło znowu trochę czasu ale nie wiem ile jak miałbym strzelać coś około 1-2 minut myślałem ze coś nie tak i postanowiłem zobaczyć czy gra się uruchomi uruchamia się już 3 minuty i cały czas stara się mnie przenieść do menu gry (po kliknięciu przycisku start)...

Nie bardzo wiem co się mogło stać =/

Moja konsola to Ps3 slim 320Gb wersja nie pamięta ale ta najnowsza...

(aktualnie to sie scieła i nic sie nie da znowu zrobić...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wpadła mi ostatnio w ręce PS3 SLIM 250GB , niestety uszkodzona.

Problem jest następujący:

Po podłączeniu konsoli zapala się czerwona lampka , po wciśnięciu przycisku power na sekundę zapala się zielona i kosola gaśnie , wentylatory nie starują ( totalna cisza). Dopiero po odłączeniu kabla zasilającego można ponownie wykonać wcześniejszy zabieg . Przeszukiwałem fora , ale nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi. Przy YLOD objawy są troche inne.

Generalnie konsola w stanie idealnym , żadnej ryski na obudowie , plomba na swoim miejscu.

Ma ktoś jakiś pomysł co może być przyczyną ? Zasilacz / dysk?

Jeżeli źle umieściłem temat to prosze moderatora o przeniesienie go.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To raczej wina hardwaru , nawet fan test nie działa

Edytowane przez jib

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zasilacz padl ostatnio mialem to samo w swojej juz 4 konsoli ;P jak masz na gwarancji wysylaj jak nie to forumowy serwis konsol Ci to zrobi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Od 2008r. Jestem szczęśliwym posiadaczem 80gigowej konsolki PS3. Nie miałem dotychczas z nią problemów. Kilka dni temu chciałem jak to zazwyczaj było odpalić sobie jakąś grę. Więc klasycznie włączam konsolkę, loguję się na swoje konto, przechodzę do zakładki gry a tu d**a - brak płyty w menu pomimo tego, że niebieska lampka dumnie świeci się jakby nigdy nic. Więc wyciągnąłem płytę i włożyłem jeszcze raz. Dalej nic. Zrestartowałem konsolkę. I nic. Sprawdziłem czy czyta płyty DVD. Nie. Przegooglowałem sprawę i okazało się, że najprawdopodobniej mam uszkodzony laser. I tu moje pytanie (a właściwie pytania):

1. Czy to faktycznie wina lasera czy może soczewki?

2. Czy letnie burze mogą mieć z tym jakiś związek?

3. Jeżeli faktycznie będzie to popsuty laser, to ile będzie mnie mniej więcej kosztować wymiana?

Dodam tylko, że nie znam się prawie na PS3, więc prosiłbym o nie zasypywanie mnie terminologią, którą będę musiał odcyfrowywać :)

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokladnie takie najpierw poprzedzajac to bylo wylaczenie sie w losowych przedzialach czasowych konsoli podczas grania az wlasnie tak skonczyla. nie probowalem wlaczyc jej za pomoca eject ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki objaw to tylko w paru procentach wina zasilacza - najczęściej jest to problem z zasilaniem na płycie głownej, oczywiście można szybko to zdiagnozować wpinając sprawny zasilacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety , ale nie mam dostępu do zasilacza , a kupowanie zasilacza bez pewności czy ten jest uszkodzony mija się z celem.

Jest jakaś metody aby sprawdzić ten ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam grałem se dziś w multi ME3 i wszystko szło dobrze po zakończeniu rozgrywki z 10-15 minut przenosiło mnie do ekranu podsumowania misji postanowiłem zresetować ps3 po czym włączyłem je ponownie i wyskoczyło ze nie zostało poprawnie wyłączone bla bla bla może to potrwać 2-3h i nawet się nie uruchomiło ładowanie nic się nie stało ponownie chciałem zresetować pleja ale ps3 nie reagowało na nic dałem mu z 10 minut po czym wyjąłem wtyczkę z kontaktu i uruchomiłem ponownie system zanim się włączył minęło +/- 2-3minuty zanim się wszystko załączyło i przeniosło mnie do menu minęło znowu trochę czasu ale nie wiem ile jak miałbym strzelać coś około 1-2 minut myślałem ze coś nie tak i postanowiłem zobaczyć czy gra się uruchomi uruchamia się już 3 minuty i cały czas stara się mnie przenieść do menu gry (po kliknięciu przycisku start)...

Nie bardzo wiem co się mogło stać =/

Moja konsola to Ps3 slim 320Gb wersja nie pamięta ale ta najnowsza...

(aktualnie to sie scieła i nic sie nie da znowu zrobić...)

Sam se już poradziłem wielkie dzięki za pomoc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej. Dziś moja prawie 2 miesieczna konsola 320 gb slim zaczela się zawieszać na grze Dark Soul. Czasem klatkuje, czasem poprostu sie zawiesi i pad nie reaguje ani nic. Zdarzylo się to dzis 4 razy. Za bardzo się grzeje, czy coś z laserem? Przenosilam konsole do swojego pokoju. Może coś zepsulam :<. Dodam jeszcze, ze na wczesniejszym TV chodzilo dobrze bez scin,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klatkowanie w DS to norma...szczególnie w Blightown...a co do zwiech to zobacz czy podczas zwiechy jest plejka gorąca z tyłu...jak tak to wystarczy jakieś dodatkowe chłodzenie i problem powinien zniknąć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×