Skocz do zawartości
arab

Serwis Konsoli

Rekomendowane odpowiedzi

To, że konsola pracuje głośniej w dość wymagającej grze to normalna sprawa, spadki płynności również... Nie masz się póki co czym przejmować...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam taki o to problem włączyłem konsole i wszedłem na BF3 na on-line uruchomiłem serwo i zaczołem grac nagel zawiecha wiec wyłączyłem konsole i znowu włączyłem i tutaj buum nie ma obrazu poruszałem kablami a tu nic, co sie okazało kabel hdmi rozjebał sie. Wiec oki podłączam ten zwykły AV MULITI OUT a tutaj tez kicha nie ma obrazu oraz dzwieku !Bede musiał zabrać ja na serwis najpewniej.Ale zacząłem czytać fora i zakładam ze nie przegrzała mi sie ,mam ja 6 lat wszystko było dobrze wiec jestem wielce zaskoczony!Przy okazji ja całkowicie rozkreciłem i nic nie znalazłem nadpalonego badz z topionego moze ktos miał podobny problem? A tak przy okazji jak za naprawe sypna mi wiecej niz 500 zł to bede rozmyslał nad nowa!pozdawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mniemam że użyłeś opcji przywracania fabrycznych ustawień obrazu? Jeśli pomimo to nadal nie ma obrazu to sprawdzenie co dokładnie jest przyczyną usterki możliwe jest jedynie na serwisie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Witam, niewiedzialem gdzie pisac bo mam dosc dziwny problem z moim ps3, wiec napisałem nowy post.

Wiec mam taki problem (a moze miałem) z moja PS3 250GB slim z angli, chcialem odpalic Battlefield 3 no i mi sie konsola zawiesiła, probowałem wyłaczyc na rozne sposoby niepomogło wiec wyciagnełem kabel, właczylem i chciala poukladac pliki, no to ok ,odpalila i to samo kilka razy zawieszka , po pewnym czasie wyskoczylo uszkodzone pliki - no to napraw i dalej bez zmian, no to ja otworzylem wyczysciłem itd - niepomogło ,zrobilem całkowity format straciłem wszystko, pomogło zainstalowalem kilka gier i aktualizacji właczylem Need for speeda gralem kilka minut, po probie zainstalowania aktualizacji pojawił sie ten sam problem czyli zawieszenie konsoli i zas nic niepomogło- znow restart narazie działa ale boje sie sciagac moich gier z Ps3 Store bo słyszalem ze mozesz 3 razy a potem płacisz, i pali mi sie zołta dioda przy odpalaniu a potem znika czy to ten YLOD czy nie,a moze dysk twardy padl, pomocy!!! servisu brak (pie.. irlandia) szukałem na forum ale nic niemoglem znalesc. pozdrawiam KIRK

Edytowane przez kirktina

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Na wstępie - jestem totalnie zielony jeśli chodzi o konsole. Do niedawna nie posiadałem żadnej, a z mojej opowieści wyniknie, że wciąż w zasadzie nie posiadam. Więc jakby ktoś zechciał odpowiedzieć - możecie mówić jak do idioty, zniosę to.

Kupiłem Playstation 3 40gb z drugiej ręki - znalazłem ofertę za 400 zł, z grą, miodzio. Na miejscu miałem przyjemność testować konsolę, wszystko działało, pad, konsola, dołączona do zestawu gra. Według sprzedającego konsola miała około 6 miesięcy, ale wyglądała na mało używaną.

Niemniej jednak, gdy konsolę przywiozłem (od razu zaznaczam - w komfortowych warunkach) do domu i podłączyłem, już coś zaczynało się dziać. Na początku pad zaczął świrować i jakby używać wszystkich przycisków naraz. Potem jakoś się uspokoił, ale co jakiś czas się zacinał. Pada podłączyłem normalnie, kabelkiem - to ten dualshock 2.

W grze (Bourne Conspiracy) na początku nie było dźwięku. Nic to, włączam jeszcze raz, hula jak miło. Pograłem chwilę, pad znowu zaczął świrować (za trójkąt nagle zaczął uważać wciśnięcie prawej gałki). Dałem sobie spokój na chwilę.

Po paru godzinach wróciłem do konsoli... która na próbę włączenia zareagowała kliknięciem, trzema "bipnięciami" i mrugającym czerwonym światełkiem. Każda następna próba kończyła się tak samo. To samo po kilku następnych godzinach.

Żeby nie było - poczytałem na ten temat na necie, znam pojęcie YLOD. Tylko mam nadzieję że to nie to - naprawa, z tego co widzę, kosztowna. Wiedziałem, że kupując z drugiej ręki natknę się na jakiś hak, lecz żeby konsola w domu sprzedającego działała aż miło, a u mnie odmawiała posłuszeństwa?

Bardzo proszę o odpowiedź. Nie do końca wiem co należy zrobić, poza zadzwonieniem do sprzedającego z pytaniem o to czy wciąż posiada gwarancję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opis Twojej usterki to YLOD. Cz aby na pewno masz dualshock-a 2? Wariowanie pada to objaw np. zawilgoconej elektroniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do Serwisu Konsol.

Niedawno zleciłem naprawę swojej PS3 Slim - laser umierał i w serwisie wymieniono go. Po powrocie z serwisu stan następujący: laser jest sprawny, lecz występuje inny problem. Jutro skontaktuję się z serwisem, który dokonał naprawy, jednakże chciałem zapytać, czy objawy nowego problemu mogą być znane:

Konsola generalnie wiesza się. Wiesza się z rzadka podczas grania, najczęściej podczas uruchamiania (zaraz po ostrzeżeniu, podczas wyświetlania animacji loga PS3). Czasem zawiesza się całkowicie - i nie reaguje, wyłączyć ją trzeba przez dłuższe przytrzymanie przycisku I/O albo nawet odcięcie zasilania. Czasem freezuje się tylko obraz - wyświetlają się artefakty, ale dźwięk nadal płynie, pad reaguje i słychać dźwięki poruszania się po menu. Zazwyczaj pomaga wejście do Recovery Menu i użycie funkcji "Rebuild System Database", jednak po czasie problem znowu występuje. Tak sprawa wyglądała po podpięciu do telewizora przez kabel HDMI. Teraz chciałem przez to samo złącze podpiąć konsolę do monitora, jednak ten w ogóle nie wyświetla nawet recovery menu (monitor zdaje się "nie widzieć" konsoli). Samo okablowanie jak i porty w telewizorze/monitorze są w porządku (sprawdzane dwa różne kable HDMI, jeden HDMI->DVI do monitora, wszystkie działają bezproblemowo na obu ekranach z innymi urządzeniami np. laptopem).

Pytanie jest proste - co mogło się stać? Czy serwisant mógł w jakiś sposób uszkodzić coś podczas wymiany lasera?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat ten typ usterki (artefakty - problemy z przesyłem danych grafiki - "naderwany"/uszkodzony procesor rsx, początki YLOD-a jednym słowem) ciężko wywołać poprawną naprawą lasera - po prostu wymieniając głowicę lasera nie ma konieczności "zaglądania" w dalszą część konsoli jak radiatory, mocowania procesorów, itd. Tak więc pechowy zbieg okoliczności, uszkodzenie transportowe lub coś złego podziało się na serwisie (upadek konsoli lub czegoś na konsolę) - ale to już takie teorie spiskowe ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem i dziękuję za odpowiedź. Dla pewności sprawdzę jeszcze konsolę na kablu AV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, a co z maja konsola, da sie ja uratowac czy moze jest juz ok?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź, czy konsola wiesza się na grach tylko z hdd (zaciągnij jakiekolwiek demo) - jeśli z hdd działa ok to do wymiany laser, jeśli również z hdd się wiesza to możesz mieć naderwane połączenia pomiędzy procesorami a płytą główną (początki yloda) - można spróbować ją postawić na nogi w obu przypadkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wielkie dzieki za odp, wieszała mi sie na wszystkim czy z płyty czy z HDD a nawet jak chciałem otwozyc głópi system, a co zgrami z sklepu PS3 to prawda ze mozna sciagac tylko 3 razy bo boje sie wiecej instalowac teraz nawet boje sie grac, a jak samemu taka usterke naprawic bo raczej spróbuje sam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Należy wziąć słownik ortograficzny oraz skarbonkę jeśli sprzęt jest już po gwarancji. Po uprzednim zapoznaniu się z zawartością słownika, skontaktować się pisemnie z centrum serwisowym, jeśli owa zawartość była zbyt trudna do przyswojenia z jakiegoś powodu, proponuję zadzwonić, tudzież zlecić rozmowę inteligentnemu przedstawicielowi twojej rodziny. Nawet do dojenia krowy potrzeba praktyki oraz pewnych umiejętności, samym ciągnięciem cyca możesz jedynie kopa zarobić...

Edytowane przez PonurakPS3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

witam , wiec rozumiem ze bedzie duzo przeklinania jak usłysze cene, wiec niewarto, a na jak długo starcza taka naprawa YLODa

Edytowane przez kirktina

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam dostęp do tańszych laserów niż na allegro. Oczywiście wszystkie nowe, nigdy nie używane.

Jeśli ktoś jest zainteresowany, proszę o kontakt, Możliwa również wymiana lasera jeśli ktoś będzie chętny.

Jestem z Wrocławia.

Zainteresowanych zapraszam na PW lub maila.

Pozdrawiam

Piotr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam , wiec rozumiem ze bedzie duzo przeklinania jak usłysze cene, wiec niewarto, a na jak długo starcza taka naprawa YLODa

Raczej nie warto, wystarcza różnie z tego co słyszałem, potrafi na miesiące lecz czasem na dni...

Trochę za bardzo na ciebie naskoczyłem powyżej, zły dzień, sorry :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

WItam,

Czy ktoś z obecnych na forum doświadczył następującego problemu:

PS3 odtwarza bezproblemowo DVD, gry blue-ray natomiast nie widzi płyt z filmami blu-ray.

Posiadam konsolę PS3 Slim 250Gb. Do tej pory nie było z nią żadnych problemów. W dniu dzisiejszym postanowiłem odpalić na niej nowy film blu-ray. NIestety po włożeniu dysku do napędu konsola nie czyta płyty - wydaje przy tym dźwięk jakby próbowała po pewnym czasie wysunąć/przeładować płytę, ale bez rezultatu. Próbowałem uruchomić na niej płyty blu-ray z filmami, które w poprzednich wersjach pracowały bez problemu. Niestety również nie są odczytywane. Próbowałem oczyszczać konsolę z kurzu. Konsola jest już po okresie gwarancyjnym, wieć rozkręciłem ją i oczyściłęm czytnik - bez efektu. Przed rozkręcaniem próbowałem restartować konsolę, przywracać ustawienia fabryczne, system plików - nic nie pomaga. Myślałem już że laser blu-ray uległ uszkodzeniu (co wydaje się dziwne ze względu na fakt iż czytanie płyt z grami wychodzi mu bezbłędnie) - jednakże w sieci znalałem informację, że sporo ludzi spotkało się z podobnym problemem po upgradzie do 4.11 ->

oraz

Jak do tej pory Sony nie przyznaje się do problemu, a jak widać nie jestem w nim osamotniony. Czy ktoś z was znalazł już rozwiązanie? Wymiana lasera wobec faktu, iż spore grono osób ma taki sam problem dokładnie po upgradzie do 4.11 nie wchodzi w grę...

Edytowane przez Mike2k2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisjaj zauważyłem masę kurzu w moim Slimie 250GB. Użyłem fan testu tzn. palec na eject wtyka do gniazdka, konsola się włączyła pikneła 3 razy i wskoczyła na full obroty(jak w Facie) dioda zielona i niebieska mrugały. Kiedy proces się zakończył migała tylko czerwona.

Wyjąłem kabel i znowu wpiąłem do gniazdka i...konsola działa tak samo jak wcześniej czyli dobrze.

Moje trochę spóznione pytanie brzmi:

Czy takie czyszczenie może zaszkodzić konsoli?

Mniemam,że nie bo w końcu gdyby szkodziło to po co producent by dawał taką opcję?

Może jakiś fachman mnie oświeci...np. Serwis Konsol;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu masz cały temat i dużo czytania, a wystarczy żebyś poczytał kilka ostatnich stron :)

http://www.ps3site.pl/forum/topic/6770-ps3-fan-test/page__hl__fan%20test__st__420

Nie jest to szkodliwe jeżeli nie robisz tego często jakbyś robił to często (zbyt często) to...

Tak jak serwis konsol napisał:

miałem taką konsolę ostatnio z Niemiec - klient namiętnie co tydzień robił fantest-a i rozwalił totalnie łożyska w wentylatorze (fakt, miał masę kurzu w domu + częste wysokie obroty podczas fantestu = zatarte bieżnie)

Wentylator szurał i piszczał jak by miał się rozsypac i faktycznie po rozebraniu konsoli cały wentylator wypadł z ośką smile.gif

We wszystkim, jak to w życiu, wskazany jest umiar. pardon.gif

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie: czy wersja PS3 z 60GB dyskiem jest bardziej awaryjna od tej z 80GB? W jakich technologiach są wykonane? (CPU,GPU)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy który CECH/Generacja...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ten sposób naprawy rozłożył mnie na łopatki - wprawdzie x360 ale i trafiają się tacy co stosują taką metodę naprawy na ps3 :blink:

Edytowane przez Serwis Konsol
  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LOL kurna mnie nie wyjdzie, mam plyte indukcyjna - zawsze wiatr w oczy :D

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu masz cały temat i dużo czytania, a wystarczy żebyś poczytał kilka ostatnich stron :)

http://www.ps3site.p...20test__st__420

Nie jest to szkodliwe jeżeli nie robisz tego często jakbyś robił to często (zbyt często) to...

Tak jak serwis konsol napisał:

Dzięki bardzo;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×