Skocz do zawartości
arab

Serwis Konsoli

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od dwóch dni mam problem z konsolą. Dłużej się ładuje menu przy uruchamianiu systemu, problem z zalogowaniem ( też trwa dłużej ) a chcąc przerwać logowanie :cicle: nie ma żadnej reakcji, próba wyłączenia systemu :psbutton: na padzie kończy się odłączeniem konsoli od prądu :(

Przy uruchamianiu BF3 wszystko dochodzi do momentu pojawienia się na ekranie " Naciśnij START aby uruchomić..." pojawia sie błąd utraceniu połączenia z EA i trwa ładowanie profilu i trwa i trwa.... i nic się nie dzieje. Pozostaje wyłączyć gre.

NIe wiem co ją strzeliło, nie przeglądam internetu ani nie korzystam z ipli i innych cudów. Może ktoś coś podpowiedzieć w temacie?? Czy zostaje mi zrobić format ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Kupiłem okazyjnie z Allegro konsolkę PS3 Classic, za 190 zł. Nie spodziewałem się że będzie działać, dzisiaj doszła, oczywiście nie działa. Wszystko wiec tak jak powinno być za taką cenę :)

Teraz mam pytanie o diagnozę nad konsolką, po włączeniu nie daje żadnego obrazu na TV, jest jedno piknięcie po włączeniu, zapala się zielona lampka i zaraz potem 3x piknięcie i konsola zapala czerwoną lampkę i miga, to tyle z mojej strony ... Czy ktoś wie co może być z nią nie tak ? I czy jakaś naprawa czy cokolwiek innego wchodzi w rachubę ?

Dzięki za odpowiedź, kogoś kto się zna w tematyce.

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pewien problem a mianowicie pewnego razu po wyłączeniu konsoli i ponownemu włączeniu

wyskoczył napis : " System plików pamięci masowej systemu jest uszkodzony i zostanie przywrócony "

zatwierdziłem " OK " minęło do 100 % i znowu to samo, więc powtórzyłem jeszcze 2 razy to samo i

nic dalej sie nie dzieje. Jestem zielony w sprawach PS 3 i mam pytanie co da się z tym zrobić domowym

sposobem ? Moja konsola to PS 3 Slim 120 GB.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To popularny ylod - pytanie czy ktoś próbował ją naprawiać i jakimi metodami :) można czasem w środku znaleźć piękne kwiatki (zobacz do galerii na naszej stronie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i stało się. Chyba spaliła mi się konsola :(

Wieczorem skończyłem grać i wszystko było normalnie. Wyłączyłem ps3 i poszedłem spać. Następnego dnia patrze a tu nie świeci się czerwona lampeczka. Próbuje włączyć konsole a tu nic. Nie uruchamia się. Kable wszystkie podłączone. Nawet sprawdzałem na innym kablu zasilającym i też zero reakcji. Powstaje takie pytanie. Czy spaliła się konsola czy tylko zasilacz? No i dlaczego tak się stało. Gwarancji już nie mam więc troche lipa.

Konsola to PS3 Slim 250GB CECH 2004B

Jakieś sugestie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co masz na mysli piszac "nie uruchamia sie"? W ogole nie rusza? Nie reaguje na przycisk on/off? Czy moze zapala sie zielona, pika i miga na czerwono?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rusza. Nie reaguje na przycisk on/off nic sie nie zapala i nic nie świeci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może być problem spalonego zasilacza - gdyby on był sprawny konsola wchodziła by przynajmniej w tryb standby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do Serwisu Konsol,

Dlaczego jest tak, że konsola czyta stare gry bez problemu, a przy nowych zwraca błędy odczytu? Przez prawie cały 2012 rok nie kupowałem gier w pudełkach, pierwszą grą kupioną przeze mnie w 2012 było Borderlands 2, potem Need For Speed i Black Ops 2 (obie dwa tygodnie temu) - wszystkie trzy gry przestały działać, próba uruchomienia każdej z nich zwraca błąd 80010514. Gry wydane w 2011 roku i wcześniej jednak działają. Czy wie Pan, czym to może być spowodowane? Dlaczego tylko nowe płyty nie ruszają?

Ostatecznie zaniosłem konsolę do serwisu, musiałem też zanieść im nie działające gry, bo gry testowe, które serwis miał na stanie, działały prawidłowo. Wymieniono mi laser, ale zadzwoniono, że konsola mimo wymiany lasera dalej nie odczytuje płyt i powiedziano, że trzeba przeinstalować system, żeby zaktualizować oprogramowanie napędu - ponieważ stara wersja systemu może mieć starą wersję softa napędu i to może być przyczyną, dla której nowiutki laser, a dalej nie działa. Czy coś takiego jest możliwe? Czy serwis nie wciska mi kitu i reinstalacja systemu w PS3 jest konieczna przy wymianie lasera na nowy?

Edytowane przez Siriondel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@UP

Miałem trochę podobny problem, z tym, że u mnie nie czytało jedynie płyt z filmami na BR. Oczywiście winą był padnięty laser. Niestety, pomimo tego, że konsola dwukrotnie lądowała w serwisie i zwiedziła kawałek Europy (patrz: Francja i Wlk. Brytania) jedynym rozwiązaniem okazała się wymiana na nowy egzemplarz - czego oczywiście absolutnie Koledze nie życzę.

Sam jestem ciekaw odpowiedzi Serwisu Konsol.

Edytowane przez Palpiboy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Kilka minut temu odłączyłem konsolę aby sprawdzić jej numer seryjny. Patrzyłem w numerek i nagle do moich uszu doszedł cichucieńki dźwięk, jakby odgłosy myszy w sąsiednim pokoju. Przyłożyłem ucho do konsoli i - ku mojemu zdziwieniu - to z konsoli wydobywał się ów tajemniczy dźwięk. To było coś w stylu syreny policyjnej, tylko że bardzo cicho, ledwo dosłyszalne. Dziwi mnie to, bo konsola była WYŁĄCZONA... ale nie była ona wyłączona od prądu. Czy to normalne, że z konsoli wydobywa się taki dźwięk? Wybaczcie, że taki drobiazgowy jestem, ale staram się dbać jak najlepiej o moje maleństwo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie problemu z odczytem płyt - problem z grami nowymi najczęściej dotyczy faktu iz są one juz w większości nagrane na płytach dwuwarstwowych BR (laser musi byc w nienagannej formie do ich odczytu) lub coś zostało zmienione w technologii tłoczenia płyt BR (wszędzie firmy szukają oszczędności - również w procesach technologicznych) bo to ewidentnie problemy z odczytem tylko tych "nowych" (nie jesteście jedyni).

Gorzej, gdy problem miał by pozostać po wymianie lasera na nowy (zakładam że jest on faktycznie nowy a nie regenerowany). Wtedy trzeba pomyśleć o reinstalacji systemu (nie mówię o kasowaniu leczy zwykłej reinstalacji softu) lub przynajmniej opcji naprawy baz danych z recovery menu.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale zrob to z pendrive, nie podlaczajac wczesniej internetu. Dopiero po pomyslnej aktualizacji podlacz internet. Bedzie bezpieczniej, bo w przeciwnym wypadku moze zagrozic to banem na PSN!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Na wstępie chciałbym przeprosić jeżeli już gdzieś był taki temat ale ja go nie znalazłem. Jestem posiadaczem PS3 od niedawna i stąd moje pytanie, mianowicie dziś mój play zaczął pikać co kilka minut, podwójne "pik pik" wydobywające się z głośników telewizora co kilka minut. Od razu chciałbym zaznaczyć że nie miga dioda, nic się nie ścina, play startuje i działa jak najbardziej prawidłowo. Wydaje mi się że to jest dźwięk jakiejś przychodzącej wiadomości lub czegoś w tym stylu ale pewien nie jestem bo nie widzę niczego takiego. Jakieś sugestie co to? Ew. jak to wyłączyć bo jest to co najmniej denerwujące. Z góry dziękuję za rzeczową poradę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Otóż chciałbym zrobić reballing mojego ps3 gdyż dostało yloda i moje pytanie brzmi czy opłaca się go robić tutaj :http://allegro.pl/reballing-bga-w-konsoli-ps-3-gwarancja-sklep-i2837645154.html. Dają 6 miesięcy gwarancji i mają w miarę atrakcyjną cenę, dlatego obawiam się czy nie oszukują klientów i próbują naprawiać ps3 domowymi sposobami. Jeśli tutaj się nie opłaca to możecie poratować jakimiś lepszymi serwisami

Edytowane przez MrPro11Gamer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Serwis Konsol, jak to jest z naprawą YLOD, jak robicie to jest szansa, ze wiecej nie padnie? Mam Fata 80gb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każda padnie wcześniej czy później - taka konstrukcja - możesz zapobiec temu robiąc regularne czyszczenia wymienników ciepła + nowa pasta termo - warunek - PRZED pierwszą usterką. Jak już raz coś przegrzejesz to nigdy nie wróci samoistnie do stanu sprzed przegrzania - jedne konsole potrafią bezawaryjnie po naprawie działać ponad 2 lata bo stosunkowo "szybko" popekały w nich luty (np. po 2 latach użytkowania) a są takie co dopiero po 5-6 latach grania trafiają na naprawę i pierwszy przegląd (!) i z nimi bywa już różnie - czasem pochodzą 7-8 miesięcy a czasem rok - nie ma ścisłej reguły. Najgorzej jak konsole są traktowane opalarkami, suszarkami i podobnymi eksperymentami.

O stosowaniu lutu ołowiowego zamiast, poprawnego dla tej technologii, lutu bezołowiowego nie będę się wypowiadał - jeśli ktoś ma odpowiednią wiedzę i sprzęt do takiej pracy wie w czym jest rzecz. Gdyby "ołów" był taki cudowny to po naprawie konsole ps3 lub x360 nigdy by się nie psuły a mimo to psują się - ciekawe dlaczego? :)

Edytowane przez Serwis Konsol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój kolega ma problem z ps3.Posiada 2 pady oryginalne i 1 przewodowego,lecz konsola nie reaguje na ich działanie.Przy oryginalnych czasem świeci 1 dioda,czasem 4 mrugają,lecz i tak nie działają.W czym problem?

Konsola to fat 80 gb po gwarancji.Ile kosztowałaby naprawa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każda padnie wcześniej czy później - taka konstrukcja - możesz zapobiec temu robiąc regularne czyszczenia wymienników ciepła + nowa pasta termo - warunek - PRZED pierwszą usterką. Jak już raz coś przegrzejesz to nigdy nie wróci samoistnie do stanu sprzed przegrzania - jedne konsole potrafią bezawaryjnie po naprawie działać ponad 2 lata bo stosunkowo "szybko" popekały w nich luty (np. po 2 latach użytkowania) a są takie co dopiero po 5-6 latach grania trafiają na naprawę i pierwszy przegląd (!) i z nimi bywa już różnie - czasem pochodzą 7-8 miesięcy a czasem rok - nie ma ścisłej reguły. Najgorzej jak konsole są traktowane opalarkami, suszarkami i podobnymi eksperymentami.

O stosowaniu lutu ołowiowego zamiast, poprawnego dla tej technologii, lutu bezołowiowego nie będę się wypowiadał - jeśli ktoś ma odpowiednią wiedzę i sprzęt do takiej pracy wie w czym jest rzecz. Gdyby "ołów" był taki cudowny to po naprawie konsole ps3 lub x360 nigdy by się nie psuły a mimo to psują się - ciekawe dlaczego? :)

Dzwoniłem-ale chyba zbyt późna pora. Nieistotne...

Mój problem to CECHH04 (obecnie z 500 hd) która tak jak powyżej nie czyta blu-ray w odróżnieniu do dvd. Nagrzewa się to prawda-być może dlatego że kupiłem ją w 2008 i już ma lata przerobione.

Moje pytanie-czy na prawdę nie da się jej utrzymać-po naprawie do 1,5-2 lat

Oczywiście tylko czy 6 mies. gwarancji na laser itp. w ten sposób nie jest np. ograniczeniem sprzętowym którego nie da się przeskoczyć?

Mam sentyment do swojego starego FAT stąd moje pytanie...

Edytowane przez hamaman76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS3 pika przy wyłączaniu i grzeje się szybko, a jej pierwotne objawy to nieczytanie płyt Blu-Ray, lecz zegar w rogu się kręci. A i jeszcze PS3 przestaje przekazywać obraz na TV po 5 minutach działania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z PS3. Wczoraj po odpaleniu nie mógł się połączyć z siecią (jest na kablu), połączył się dopiero przez wifi. Kabel jest ok, bo testowałem. Router też jest ok. Czy mogło się coś zwalić w samym PS3? Czy często pada sieć w naszych konsolach?

PSa mam od 2009 i na razie działał bez problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×