Skocz do zawartości
DaraS

Call Of Duty: Black Ops 2

Rekomendowane odpowiedzi



Na razie nie wiem co o tym sądzić. Wstrzymam się z wyrokiem, aż nie zobaczę gameplaya z multi. SIngla mam w tyle jeśli chodzi o tą serię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trailer to trailer. Nie ma się co podniecać. Zawsze dużo się dzieję a później nijak ma się to do gry.

Czas akcji - jestem na nie. Black Ops 1 i lata 60 to był jednak jakiś powiew świeżości.

Jestem bardzo zawiedziony. Liczyłem na okres 70-80, a tu poleciano po najmniejszej linii oporu.

Nawiązanie do pierwszej części będzie pewnie symboliczne.

Większość CoD brałem na premierze, do tego mnie raczej nie przekonają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po trailerze wygląda to jak Homefront tylko pewnie nie będzie można sterować pojazdami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiadomo czego dokładnie się spodziewać, sam czas akcji ma potencjał, ale to jak go Treyarch wykorzysta to zależy już tylko od ich pomysłu i jak go rozwiną. Może i dobrze, że dostaniemy coś nowego, innego niż znowu zimną woję. Pamiętam jak przy premierze MW1 sporo się mówiło jak będzie się nazywała kolejna część i sporo osób stawiało na Future Warfare - wygląda na to że BO2 właśnie będzie taką grą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fabułą będzie podzielona między epizody z 1980 a 2025 roku, więc może być ciekawie. Po przeczytaniu tego artykułu myślę, że ten CoD może być jakimś powiewem świeżości w serii. Widać, że starają się wprowadzić tak dużo innowacji ile się da.

http://kotaku.com/5906808/48-things-that-you-should-know-about-call-of-duty-black-ops-ii

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli będzie lepiej, niż to wygląda na tym trailerze. Bardzo mnie cieszą lata 80. Artykuł z Kotaku bardzo ciekawy. Czekam na więcej informacji.

Szkoda, że multi będzie tylko w 2025r no i znowu będzie zombie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Trailer wygląda lepiej niż się spodziewałem. W sumie postęp techniczny chyba zerowy, ale to nic nowego - grunt że wszystkie akcje i skrypty nadal wyglądają dobrze. No i fajny motyw z konnym pościgiem, żywcem wydartym z Uncharted 3. No i Woods żyje (jeszcze), niespodzianka :P

Szkoda strasznie klimatu Zimnej Wojny, ale mimo wszystko trzymam kciuki za Treyarch.

Edytowane przez Numinex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

No podstawową zmianą jest NIELINIOWOŚĆ rozgrywki. Sami będziemy wybierać misje, a decyzje podjęte podczas wykonywanych zadań będą wpływać na przebieg całej fabuły. Ciekaw jestem w jaki sposób uda im się to zrobić, bo dla całej serii to jest gigantyczna nowość (oby nie okazało się, że jeszcze bardziej skróci się sama rozgrywka). Trailer w porządku, problem polega na tym, że graficznie to nadal ten sam silnik, co w poprzednich częściach. Nie ma żadnych innowacji niestety, no ale też nikt ich się nie spodziewał.

Black Ops pod względem fabularnym był naprawdę fajną grą, mam nadzieję, że kontynuacja będzie udana bardziej niż MW3.

Edytowane przez blackhawkPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No coraz ciekawszy robi sie COD.

Black Opsa 2 kupie tylko dla singla(ktory moze byc ciekawy) bo od multi dalej bede miał BF3 ;)

A tu takie informacje znalazlem w internecie(pewnie były,wiec nic nowego

akcja gry osadzona będzie w przyszłości, dokładniej w 2025 roku. Część poziomów rozegra się w latach 80-tych XX wieku, ale będą one tylko wstępem do kluczowych wydarzeń, umieszczonych na osi czasu mniej więcej za dekadę,

oznacza to m.in. że w arsenale pojawią się różnego rodzaju zaawansowane gadżety elektroniczne i roboty bojowe, przy projektowaniu których uczestniczy Peter Singer, waszyngtoński specjalista od futurystycznych zabawek wojskowych,

w grze pojawią się nazwiska znane z Call of Duty: Black Ops – niektórzy bohaterowie powrócą z poprzedniej części, innych reprezentować będą ich potomkowie (np. David Mason, syn Aleksa Masona z poprzedniego Black Ops),

ci bohaterowie zmierzą się z przeciwnikiem, który podobno opracowywany był najdłużej w całej historii „tych złych” z Call of Duty – ma być nieoczywisty, wielowymiarowy i, w pewnym sensie, już graczom znany. Ktoś o nazwisku Reznov?

najważniejsze: fabuła stanie się NIELINIOWA (!!!), a nieliniowość ta będzie rozgrywała się na kilku poziomach: czasem staniemy przed ważną decyzją wyraźnie zamarkowaną fabularnie, czasem zrobimy coś w świecie gry, nawet nie wiedząc, że to może mieć znaczenia – a dzięki temu akcja potoczy się zupełnie inaczej. Będzie więc można rozgrywać misje w różnej kolejności, co wpłynie na ich przebieg, czasem podczas misji staniemy przed decyzją, która pchnie nas inną ścieżką, kiedy indziej w wydarzeniach generalnie zaplanowanych przez twórców pojawią się różne warianty drobnych epizodów, zależne od tego, co zrobiliśmy wcześniej. Kilkukrotne przechodzenie kampanii dla jednego gracza ma być obowiązkowe, jeśli chcemy poznać wszystkie niuanse tej historii,

progres w kampanii będzie przedstawiony na mapie świata, na której również będzie można wybrać kolejność wykonywanych misji – te decyzje również mogą wpłynąć na przebieg fabuły,

dodatkowo na mapie kampanii pojawią się tzw. misje Strike Force, niezwiązane mocno ze scenariuszem (choć wpływające na równowagę sił w konflikcie rozgrywającym się przez cały czas), za to dużo bardziej otwarte niż oskryptowane zadania głównej osi wydarzeń. O ich sandboksowym charakterze niech świadczy fakt, że w każdej chwili można w nich przejść w tzw. „tryb generalski” i obejrzeć pole bitwy z lotu ptaka, by wydawać w nim proste rozkazy naszym jednostkom (jak w RTS-ie!), a także przełączać się między tymi, którymi chcemy kierować. Nie jesteśmy ograniczeni wyłącznie do żołnierzy – może to być np. bezzałogowy robot bojowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dodatkowo na mapie kampanii pojawią się tzw. misje Strike Force, niezwiązane mocno ze scenariuszem (choć wpływające na równowagę sił w konflikcie rozgrywającym się przez cały czas), za to dużo bardziej otwarte niż oskryptowane zadania głównej osi wydarzeń. O ich sandboksowym charakterze niech świadczy fakt, że w każdej chwili można w nich przejść w tzw. „tryb generalski” i obejrzeć pole bitwy z lotu ptaka, by wydawać w nim proste rozkazy naszym jednostkom (jak w RTS-ie!),

Czuję, że będzie to po prostu rozbudowany pomysł z misją z pierwszego BO, gdzie z pokładu Blackbirda kierowaliśmy małym oddziałem na ziemi. Fajny patent, o ile zostanie ciekawie rozwinięty to nie mam nic przeciwko.

Generalnie kudosy dla Treyarch że nie boją się zmian. Inna sprawa, że i tak każdy będzie psioczył na to, albo na tamto...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I za to lubię Call of Duty od Treyarch! Widać serio, że przy każdej części naprawdę starają się wprowadzać innowacje! Bo Call of Duty od Infinity Ward to same odgrzewane kotlety :S

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja w sumie jestem za ;) mogą być ciekawe rodzaje broni i fajnie na multi ;) już rzygam oklepanym klimatem

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Szkoda, że multi będzie tylko w 2025r

Od czego są DLC?

Co do gry, zapowiada się fajnie, ale Treyarch bierze garściami od gier strasznie teraz popularnych (myśle o jednym, pisze drugie...)

Motyw ze skakaniem między 80' latami a 2025r. - Max Payne 3

Wspomniany pościg konny - Uncharted

Zarys fabularny - Homefront

Ale będzie dobrze. Imo Treyarch to jedyne studio, które potrafi wydać dobrego CoDa. IF już dawno się skompromitowało wydaniem trzeci raz tego samego kotleta.

Edytowane przez Homer S

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od czego są DLC?

Co do gry, zapowiada się fajnie, ale Treyarch bierze garściami od gier strasznie teraz fabularny.

Motyw ze skakaniem między 80' latami a 2025r. - Max Payne 3

Wspomniany pościg konny - Uncharted

Zarys fabularny - Homefront

Ale będzie dobrze. Imo Treyarch to jedyne studio, które potrafi wydać dobrego CoDa. IF już dawno się skompromitowało wydaniem trzeci raz tego samego kotleta.

Oj tam, ale dobrego kotleta :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Modern Warfare 3 jako niedorzecznie efektowny film akcji sprawdza się doskonale. Dwójka mnie wynudziła niestety, ale już trójkę przeszedłem z wypiekami na twarzy - już nawet ten zapach lekko psującego się mielonego mi nie przeszkadzał ;-)

Jeśli zaś o BO2 chodzi to jest pewien, że skrypty nie będą dominowały i gameplay będzie o wiele bardziej zrównoważony. Podejrzewam, że zacznie się od łupnięcia (akcja w LA), ale dalej tempo nieco ("nieco", podkreślam :P) wyhamuje. Szkoda mi tej Zimnej Wojny jak cholera, ale nadal czekam na efekt finalny. Jestem w sumie ciekawy jak Treyarch, zawsze trzymający się bliższej bądź dalszej historii, poradzi sobie z takim czasowym przeskokiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zawsze trzymający się bliższej bądź dalszej historii, poradzi sobie z takim czasowym przeskokiem.

Z takimi przeskokami już kombinowali w BO - misja podczas WWII (jakoś tak pod koniec a nawet chyba po) była bardzo fajnie zrobiona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
Z takimi przeskokami już kombinowali w BO - misja podczas WWII (jakoś tak pod koniec a nawet chyba po) była bardzo fajnie zrobiona.

Nie o taki przeskok mi chodziło :biggrin: CoD 3 - WWII, WaW - WWII, BO - Zimna Wojna, niby już ciut dalej ale to jednak realia historyczne. Natomiast 2025 i okolice to już jednak poważna zmiana. I tego jestem właśnie ciekawy - czy Treyarch zdoła do gry przemycić jakiś charakterystyczny, unikalny klimat.

Edytowane przez Numinex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Być może nie każdy z Was ogląda FPS Russia na YT, dlatego wrzucam tutaj jako ciekawostkę. Prototypowy quadrotor, które widzimy na trailerze. Polecam. Nawet jeżeli to jest fake, nawet jeżeli to jest tylko akcja promocyjna (FPS Russia nazywa w filmiku swoja zabawkę Charlene i taką nazwę widzimy też na quadrotorze z trailera, ale trailer został opublikowany tydzień po tym filmiku), to wygląda mocarnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
Być może nie każdy z Was ogląda FPS Russia na YT, dlatego wrzucam tutaj jako ciekawostkę. Prototypowy quadrotor,

Film jest na pierwszej stronie tematu, zresztą widzieli go chyba wszyscy zainteresowani, bo to CoDowy viral i był linkowany nawet na promocyjnej stronie Black Ops 2 ;-)

Edytowane przez Numinex
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Film jest na pierwszej stronie tematu, zresztą widzieli go chyba wszyscy zainteresowani, bo to CoDowy viral i był linkowany nawet na promocyjnej stronie Black Ops 2 ;-)

Serio? Dzięki za info! Widziałem w sieci parę newsów gdzie ludzie dyskutowali czy to autentyk czy fake czy co, ale nigdzie jakiejś oficjalnej informacji. Bo to że akcja promocyjna BO2 z góry było wiadome :P Fakt, na pierwszej stronie jest, jak ma się blokadę na flasha to nie widać :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ok, nadrabiamy wczorajsze utracone posty :]

http://www.ps3site.p...onieczny/110178

Do tego warto dodać pierwsze wrażenia z pokazów prasowych:

In a demo to press played on an Xbox 360 build of the game, an unpopulated level set on Socotra Island in Yemen showed HDR lighting, bounce lighting, self-shadowing and a new texture technique called reveal mapping - all running at 60 frames per second.

Nic nowego czyli. Jeszcze niedawno zastanawiałem się też czemu Acti nie sypnie groszem na nową wersję Id Tech (byłoby 60FPS tak czy siak), ale po ograniu RAGE już nie jestem tak pozytywnie nastawiony do tej technlogii. Poza ciut lepszym oświetleniem ta gra nie wybija się specjalnie ponad MW3. Tektury może są nieco lepszej jakości, ale i tak ciężko to stwierdzić, bo pop in jest KOSZMARNY. Gdyby coś takiego miało miejsce w CoD to ludzie by pewnie chcieli wbić Kotticka na pal. W wypadku RAGE natomiast pojawiają się argumenty typu "ja na tekstury nie zwracam uwagi". No dziwne ;-),

Tak więc jeśli faktycznie Treyarch zauważalnie poprawi oświetlenie, to nie będzie źle. Trailer BO2 w sumie dość mało pokazał, by można jednoznacznie stwierdzić cokolwiek.

Edytowane przez Numinex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, może teraz trafię :P

TmarTn, chłopaczek prowadzący kanał o Call of Duty na YT, na którym udziela różnych porad, jak lepiej grać w CoDy, właśnie zrobił ciekawy filmik, który zawiera fragmenty wywiadu dla Machinimy z Markiem Lamia z Treyarch. Opowiada on nieco o nowej formule storytellingu, przewidującej wybór misji, możliwości rozgrywania własnych scenariuszy wewnątrz nich oraz konsekwencje sukcesów i porażek na całokształt.

Angielski wymagany.

Być może gdzieś na kanałach Machinimy jest sam wywiad (ktoś ma linka, mógłby wrzucić), ale w tym ich śmierdzącym bajzlu nie chce mi się szukać :P Podoba mi się pomysł z tym, że każda misja może zakończyć się sukcesem albo porażką i to oczywiście ma wpływ na to co się dzieje dalej, tworząc unikalne doświadczenie i dodając replay value.

Rewolucja w Call of Duty? Może. Hejterzy na pewno i tak znajdą coś, w co można rzucić mięchem, oczywiście dopóki EA nie skopiuje tego do BFów ;) No i zawsze zostanie im gadka "bo silnik ten sam" :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zajebiście zapowiada się jak dla mnie nowy cod, pre order już złożony, pierwszy z seri codów. Zajebisty trailer tylko mnie utwierdził w tym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaczyna się robić jeszcze bardziej ciekawie

to chyba pierwsza taka rewolucja w CODzie

wybacze im nawet ten archaiczny silnik ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×