Skocz do zawartości
Patricko

F1 2012

Rekomendowane odpowiedzi

A ja tak z innej beczki, w 2012 zrobili coś takiego że gdy mamy w karierze ofertę kontraktu i ją przyjmiemy to od następnego wyścigu jeździmy w nowych barwach, a nie od nastepnego sezonu jak to bylo w 2011/10.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowaliście grać online i wybrać jakiś customowy wyścig? Czy te zajebane w dupę skurwysyny w ogóle grały w tę pieprzoną pre-alpha wersję przed wydaniem? Jak mam listę wyścigów, przy niektórych mam napisane, że już wyścig trwa, a przy niektórych, że jest "w lobby". I zawsze, ale to kurwa zawsze, gdy dołączam się do takiego, który się niby jeszcze nie rozpoczął, okazuje się, że trwa już w najlepsze.

Ja pierdolę kurwa, gdyby nie liga, to bym wypierdolił te jebaną grę przez okno i nigdy więcej nie tknął niczego od tych pierdolonych patałachów. I pomyśleć, że im jeszcze za to zapłaciłem, kiedy sami traktują mnie jak szmatę, bo w to, że sami nie są świadomi takich błędów nie wierzę. Nawet upośledzona małpa by wychwyciła takie bugi po 2h grania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, nie ogarniam...Wam też tak blokuje opony i macie taką ogromną podsterowność?

Tzn. macie na bank, bo w końcu gracie w tego samego bubla.

Pół dnia spędziłem na ustawianiu kiery i dało to jedno wielkie "G". Sterowanie jest albo mega ospałe, albo tak czułe, że najmniejszy ruch powoduje spory skręt.

Najlepsze są jazdy jak wciskam minimalnie hamulec, dosłownie lekko go dotykam, a koła się juz blokują...

Mówię nie tylko o trybie normalnym, ale też Time Attack, itd. gdzie nie można zmieniac setupów.

Przecież tutaj jeździć się nie da...

Podzielcie się ustawieniami swoich kierownic, póki co gram na Stearing Lineratiy (Liniowść) 20% i tyle. Reszta 0%.

Próbowałem chyba wszystkiego...jedno jest gorsze od drugiego niestety :/

Czuję, że ten sezon spędze w ogonie, bo w ogóle nie ogarniam zamysłu jakim kierowali się ci debile z CM robiąc tak tandetny model jazdy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jeżdżę na ustawień od CM do dema. Od góry, 1% 5% 4% reszta na zero. Jest podsterowność i częsta blokada kół, ale dzięki temu bardziej skupiam się na jeździe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowaliście grać online i wybrać jakiś customowy wyścig? Czy te zajebane w dupę skurwysyny w ogóle grały w tę pieprzoną pre-alpha wersję przed wydaniem? Jak mam listę wyścigów, przy niektórych mam napisane, że już wyścig trwa, a przy niektórych, że jest "w lobby". I zawsze, ale to kurwa zawsze, gdy dołączam się do takiego, który się niby jeszcze nie rozpoczął, okazuje się, że trwa już w najlepsze.

Ja pierdolę kurwa, gdyby nie liga, to bym wypierdolił te jebaną grę przez okno i nigdy więcej nie tknął niczego od tych pierdolonych patałachów. I pomyśleć, że im jeszcze za to zapłaciłem, kiedy sami traktują mnie jak szmatę, bo w to, że sami nie są świadomi takich błędów nie wierzę. Nawet upośledzona małpa by wychwyciła takie bugi po 2h grania.

Shazza, ja juz dawno o tym mowilem.... ale sie wowczas nikt nie odzywal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam żadnego problemu z blokowaniem sie kół, ani razu nie wypadłem przez to z trasy czy coś. Dziwna sprawa, ustaw sobie wygładzanie sterowania na 15%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pikole, panowie. Aż śmiać mi się chce, jak to CM robi ludzi w balona. Na prawdę nie wiem czy mam kupować tą grę, skoro przeczytałem tu raptem kilka ciepłych słów na jej temat, a reszta to oskarżenia i upokorzenia. Bo skoro Patricko po kilku jazdach pisze, że to bubel, to już na prawdę coś jest nie tak...

Proszę, aby wypowiedziała się osoba, która gra tylko na padzie.

Proste pytanie. Jak wygląda jazda? Czy to bardziej walka o utrzymanie się w linii prostej, czy może jest całkiem OK i jeździ się przyjemnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do ustawień kierownicy to ja np mam tak: dead zony na przyspieszenie i hamowanie na 5% i to wygładzanie sterowania aż na 50% :D

Koła mi się czasami blokują przy małych prędkościach, czasami mi się wydaje że to przez nieodpowiedni bieg w zakręcie, ale tak naprawdę to pewnie przez zbyt mocne dociśnięcie hamulca, w końcu ABS wyłączony jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj, dla mnie wsio jest ok, do przełknięcia.

Ale ogarnięcie dla mnie tego sterowania jest masakrą. Podsterowność i blokowanie kół to paranoja...

CM ma poprawić tą podsterowność zwiększając przyczepność w różnych miejscach na trasach.

Ale kiedy ten patch z tym miałby się pojawić to już czarna magia.

Najlepsze to miałem jazdy, jak już sobie ustawiłem na tory w miarę spoko ustawienia.

Po czym włączam Monaco i ten bolid w ogóle tam nie skręca, odbijałem się tylko od band.

Musiałem zmienić tak ustawienia, że lekki skręt powoduje ostre skręcenie w grze, bo inaczej się tam nie da.

No i druga sprawa to ten nieszczęsny silnik. Przechodzę po tych testach na początku gry do Australii, biorę Ferrari, itd.

Setup sobie zrobiłem, wszystko fajnie, bolid nawet ładnie się prowadzi.

Po czym przychodzi zakręt, zbijam trochę szybciej biegi i jebs...silnika nie ma.

I tak pod rząd parę razy w tym samym miejscu...silnik mi wybucha bo zmieniłem DOSŁOWNIE 3 bieg szybciej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, nie ogarniam...Wam też tak blokuje opony i macie taką ogromną podsterowność?

Tzn. macie na bank, bo w końcu gracie w tego samego bubla.

Pół dnia spędziłem na ustawianiu kiery i dało to jedno wielkie "G". Sterowanie jest albo mega ospałe, albo tak czułe, że najmniejszy ruch powoduje spory skręt.

Najlepsze są jazdy jak wciskam minimalnie hamulec, dosłownie lekko go dotykam, a koła się juz blokują...

Mówię nie tylko o trybie normalnym, ale też Time Attack, itd. gdzie nie można zmieniac setupów.

Przecież tutaj jeździć się nie da...

Podzielcie się ustawieniami swoich kierownic, póki co gram na Stearing Lineratiy (Liniowść) 20% i tyle. Reszta 0%.

Próbowałem chyba wszystkiego...jedno jest gorsze od drugiego niestety :/

Czuję, że ten sezon spędze w ogonie, bo w ogóle nie ogarniam zamysłu jakim kierowali się ci debile z CM robiąc tak tandetny model jazdy.

tak samo mam ustawione ,i powiem ci ze jezdzi mi sie b.bobrze kwestia dobrego setupu i troche innego hamowania

Słuchaj, dla mnie wsio jest ok, do przełknięcia.

Ale ogarnięcie dla mnie tego sterowania jest masakrą. Podsterowność i blokowanie kół to paranoja...

CM ma poprawić tą podsterowność zwiększając przyczepność w różnych miejscach na trasach.

Ale kiedy ten patch z tym miałby się pojawić to już czarna magia.

Najlepsze to miałem jazdy, jak już sobie ustawiłem na tory w miarę spoko ustawienia.

Po czym włączam Monaco i ten bolid w ogóle tam nie skręca, odbijałem się tylko od band.

Musiałem zmienić tak ustawienia, że lekki skręt powoduje ostre skręcenie w grze, bo inaczej się tam nie da.

No i druga sprawa to ten nieszczęsny silnik. Przechodzę po tych testach na początku gry do Australii, biorę Ferrari, itd.

Setup sobie zrobiłem, wszystko fajnie, bolid nawet ładnie się prowadzi.

Po czym przychodzi zakręt, zbijam trochę szybciej biegi i jebs...silnika nie ma.

I tak pod rząd parę razy w tym samym miejscu...silnik mi wybucha bo zmieniłem DOSŁOWNIE 3 bieg szybciej?

ja tez szybko zbijam biegi i jeszcze ani razu silnik mi nie padł a kilka godzin juz w to smigam ,ale niejestes pierwszy wiec cos jest nie tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, będę dzisiaj próbował na testach różnych ustawień. Te 20% linioości na Monako jest ok, ale inne tory jest strasznie czułe w moim odczuciu :(

Nie rozumiem tylko dlaczego CM potrafi spierdholić coś, co było dobre?

Komuś przeszkadzało sterowanie z 2011? Wg mnie pośród tych wszystkich bugów to akurat sterowanie było ok.

Zamiast poprawiać najważniejsze rzeczy, to biorą się za to za co nie trzeba...

Może to mi to nie leży, nie wiem...nad każdym zakrętem muszę godzinę dumać, żeby tych durnych opon nie zblokować, a potem czas mam 10 sekund gorszy od reszty.

Chyba takie moje miejsce niestety w tej grze będzie i nic już na to nie poradzę :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to dopiero się uczę torów po kolei - Australia i Sepang jakoś opanowany czas na Chiny, do tego mam problemy z ustawieniem bolidu, więc póki co bawię się tylko na tych szybkich ustawieniach i muszę ustawiać maksymalnie w lewo albo jeden słabiej, czyli na maksymalny docisk, bo inaczej jakoś nie potrafię na tych samych prędkościach co AI pokonywać szybkich łuków bo zawsze mnie wywali. W wolnych zakrętach oni są gorsi, ale szybkie łuki przegrywam. Mam odpowiedni bieg i po optymalnym torze jazdy jadę ale wypadam jeśli nie dam docisku na maxa.

Może jakiś krótki poradniczek dla takich jak ja, czyli należy ustawić bolid, na co zwrócić najbardziej uwagę?:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę, aby wypowiedziała się osoba, która gra tylko na padzie.

Proste pytanie. Jak wygląda jazda? Czy to bardziej walka o utrzymanie się w linii prostej, czy może jest całkiem OK i jeździ się przyjemnie?

Ja jeżdżę tylko na padzie i nie widzę wielkiej różnicy między obecną a poprzednią odsłoną. Odnoszę nawet wrażenie, że bolid prowadzi się lepiej, niż w 2011. Nie jeździłem na innych torach w online niż Melbourne, ale stwierdzam ze 100% pewnością, że w obecnej odsłonie o wiele bardziej komfortowo prowadzi mi się bolid.

Trzeba się jednak pilnować, bo tutaj już nie ma jak w poprzednich częściach, że przy pełnej trakcji dajesz gazu i jest spoko. Tutaj nawet z pełną trakcją można się pomylić, ale to jest chyba tylko na PLUS.

Na pewno nie ma walki o utrzymanie się w linii, o czym piszesz w zapytaniu.

I jeszcze coś. Wszystko zależy od setupu, bo jak się z nim nie trafi, to można odczuć latanie bolidu po torze itp, ale właśnie o to chodzi. Nie ma już tej bzdury, co w poprzednich częściach, że beznadziejny setup pozwala na komfortową jazdę w linii prostej, czyli PLUS kolejny.

Dodam, że na standardowym setupie na Melbourne można właśnie odczuć na prostej start/meta przy niemal już maksymalnej prędkości, jak bolid nie trzyma przednią osią toru. Gdyby nie to, że trzeba zaraz wyhamować, by wejść w pierwszy zakręt, to może bym odfrunął ;)

Tak więc setup, setup, setup...

Chciałbym, by jeszcze ktoś z padowców się tutaj ustosunkował do zagadnienia. I mam tu na myśli ludzi, którzy jeździli tu w lidze chociaż raz, bo opinia ludzi, którzy pierwszy raz nabyli F1 i pierwszy raz grają, będzie niemiarodajna.

edit: póki co, nie żałuję zakupu, przymykając oczy na te dziwne tłumaczenie gry i te dziwne historie w Lobby

.

Edytowane przez MilczaR-
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie powiedzcie czy tylko ja mam taki problem czy ktoś jeszcze, a mianowicie, jadąc Australie we wszystkich trybach nie umię zrobić czystego kółka za każdym razem wybucha mi silnik.Przy zrzucaniu biegu na końcu prawia każdej dłuższej prostej zbija mi od razu z 7 do 1 lub 2 i po silniku pomału szlag mnie trafia,przecież nie zacznę jeżdzić na automacie,to jakaś paranoja lub jakiś mój powtarzający się błąd.POMOCY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie powiedzcie czy tylko ja mam taki problem czy ktoś jeszcze, a mianowicie, jadąc Australie we wszystkich trybach nie umię zrobić czystego kółka za każdym razem wybucha mi silnik.Przy zrzucaniu biegu na końcu prawia każdej dłuższej prostej zbija mi od razu z 7 do 1 lub 2 i po silniku pomału szlag mnie trafia,przecież nie zacznę jeżdzić na automacie,to jakaś paranoja lub jakiś mój powtarzający się błąd.POMOCY

Witaj w klubie misiu :P Ja zrzucam biegi jakbym tirem jechał, zaraz za pierwszym markerem od hamowania.

Toczę się do tego zakrętu i w ogóle. Jest zabawnie :biggrin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbijacie biegi bez zwalniania?

Czasem mam wrażenie, że chcecie wchodzić w zakręty zbijając biegi i stąd te awarie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli dupa zostanie nam automat bo inaczej żadnego wyścigu nie ukończymy,a już myślałem że to tylko u mnie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie Milczar, na pełnej *urwie jadę i w przeciągu jednej sekundy zbijam 6 biegów :P

Chłopie, ja zwalniam, zbijam biegi jeden na parę sekund, wchodzę w zakręt jakbym miał tonę gazu na pace i potem sobie przyśpieszam, spinuję i ogólnie ciekawe historie w tej grze się dzieją :D

Zresztą zobaczysz na testach dzisiaj jak dupencji będę dawać :D O ile w ogóle będę dalej niż na ostatnim miejscu XD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

samym silnikiem nie da się hamować ,bum bum bum taki żarcik

Edytowane przez matijad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko że jade na 7 dotykam manetki zmiany biegów tylko raz delikatnie a on automatycznie wrzuca 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ukończył ktoś w trybie mistrzowskim pojedynek z Jensonem Buttonem ( Silverstone w deszczu) na hardzie ? Pomimo że jestem tym goniącym i mam założone nowe opony deszczowe to bolid nie ma kompletnie trakcji, a nawet delikatne naciśnięcie hamulca blokuje koła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko że jade na 7 dotykam manetki zmiany biegów tylko raz delikatnie a on automatycznie wrzuca 1

A, to takich akcji to ja nie mam. Masz DFGT czy inne kółko. Nie masz tak brudu czy coś?

Może coś nie łapie tak jak powinno? Czy dzieję się to tylko na Australii?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam DFGT ale chyba doszłem do tego co się działo i opanowałem sytuację tak mi się wydaje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

opisz dla potomnych co było na rzeczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcecie powiedzieć, że przed każdym wyścigiem oprócz rozkminiania setupu bolidu trzeba będzie jeszcze zmieniać ustawienia kierownicy ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×