Skocz do zawartości
Patricko

F1 2012

Rekomendowane odpowiedzi

Ludki z tym, że prowadzi się 'super' czy 'zajebiście' to przeginacie. Naprawdę dawno nie graliście w nic innego niż w F1 widać, bo w porównaniu do jakiejkolwiek innej ścigałki to ten bolid prowadzi się beznadziejnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludki z tym, że prowadzi się 'super' czy 'zajebiście' to przeginacie. Naprawdę dawno nie graliście w nic innego niż w F1 widać, bo w porównaniu do jakiejkolwiek innej ścigałki to ten bolid prowadzi się beznadziejnie.

Czy GT5, LFS, Richard Burns Rally i ewentualnie DIRT 3 na PC, używając oczywiście G27 wystarczy jako porównanie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy GT5 (...) wystarczy jako porównanie ?

Nie porównujmy gówna z czekoladą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z wyświetlaniem procentowego zużycia opon też przesadzili - siedzę 3, może 4 metry od telewizora 42 calowego i za cholerę nie widzę tych procentów ....... Czyżby starość ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no Tacho przesadziłeś trochę porównując prowadzenie do LFS, GT5 albo RBR :D

Aż tak super to nie jest ale dla mnie fun z jazdy jest naprawdę duży porównując z wersjami 2010 i 2011. Chodź do tej pory z tych trzech odsłon to 2010 dawało najwięcej frajdy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzaj Piti

Sorry, nie mogłem się powstrzymać :D Żeby nie było, nie narzekam i nie płaczę, bo moja gra dopiero gdzieś przemierza Belgię w tym momencie, ale wystarczy zobaczyć jakie wsparcie otrzymuje GT5, a jak problemy tłumaczy Codemasters. Nieważne, to jest temat rzeka. I tak będę grał w F1 2012 choćby nie wiem co i mam nadzieję, że sie będę dobrze bawił.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Źle się zrozumieliśmy, lub ja źle to wyraziłem. "Porównując" te tytuły miałem na myśli to że grałem po prostu w wiele symulatorów i wcale nie uważam F1 za kompletne shit tak jak nie którzy :) Grając w F1 zajebiście się skupiam i czuje tą zajawkę ! A to przebija wszystko jak dla mnie :biggrin: Mateo na ogonie itp. he he

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówiąc o nowym T-Camie mówicie o tym ujęciu lekko przesuniętym ?? Ja na tym jakoś nie mogę jeździć, może kwestia przyzwyczajenia. A co do sterowania w GT5 to przy całym szacunku do tego co robią twórcy z tą grą to latanie kierownicy przy dużych prędkościach nie jest ani wygodne ani w żaden sposób realistyczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

większość została powiedziana już dodam tylko, że sterowanie nie jest wiele lepsze od dema ale po dostosowaniu kiery pod siebie już daje radość, fakt schnięcia toru nie zauważalny :(, inżynier idiota, z online nie miałem kłopotu moment znajduje lobby wolne i się gra.

PL wersja nie taka straszna jak ją namalowali..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od wczoraj wykryłem 3 rzeczy, które można by podpiąć pod kategorie niedoróbek F1 2012. :biggrin:

1) Włączam tryb GP. Q na deszczu, prognoza na wyścig 0% deszczu. Q jadę na deszczówkach, czyli postępuje w miarę racjonalnie :) Przechodzę do wyścigu, tor suchy, słońce świeci a gra nie pozwala zmienić opon!! Początkowo myślałem że nie mogę znaleźć opcji ale jak się zaraz okazało ja i 23 inne bolidy startują na deszczówkach! Oczywiście wszyscy zjechali na L1 do pit stopu. Dystans wyścigu (50%). Już widzę jak to w lidze będzie wyglądać, na mokre Q wszyscy na slickach wyjedziemy! :/

2) Wczoraj jak grałem online (zresztą z ekipą z ligii) to po Q kierownica przestała mi działać i nie mogłem nic zrobić (żaden przycisk nie działał, a na 100% kiera była dobrze podłączona). Po restarcie konsoli zadziałała – miał ktoś już taką sytuacje czy to tylko mój pech?

3) Bolid jest niesterowalny gdy pojedziemy na oponach przejściowych po suchym asfalcie! Rozumiem wszak że powinien się gorzej prowadzić ale to co się dzieje to jest przesada (albo spin na każdym zakręcie albo czas dosłownie 2x gorszy od tego wykręconego na slickach) – jeżdżę na TC Off. Nie byłby to problem gdyby moment kiedy tor staje się suchy był jakoś wyraźnie zauważalny – niestety tak na mój gust nie jest :(

Dajcie znać czy to tylko moje mylne wrażenia czy coś jest na rzeczy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem na oficjalnym forum że goście podmieniają pliki (na PC) dotyczące współpracy z kierownica z F1 2010 i wtedy jest lepiej ze sterowaniem

Szkoda że w PS3 tak sie nie da !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BOONK jest dokładnie tak jak piszesz :) a z kierownicą to miejmy nadzieje Twój jednorazowy problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie potrafie wytlumic dzwieku silnikow stawki - otoczenia :(

w 2010 moglem to zrobic do minimum i swoj silnik na maxa,

i wtedy latwo w wyscigu zmieniac biegi na sluch...

czy nie da sie zejsc z audio nizej jak 50% ? :(

pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli chodzi o problem z kiera, to mialem tak juz 3 razy . Odlaczylem ja, podlaczylem i bylo ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też miałem problem z kierą, a dokładniej z niedziałającymi przyciskami. Zauważyłem także, że np. jadąc na manualu i zmieniając w opcjach na automat bolid dalej potrafi jechać na manualu. Po ponownym wejściu i wyjściu z ustawień wszystko się normuje. Denerwuje mnie także to, że każdorazowe wejście do garażu powoduje automatyczne ustawienie ilości paliwa na 10 okrążeń. No i procenty zużycia opon ....... wielkość cyfr poraża ( chyba że tylko ja jestem ślepy ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od wczoraj wykryłem 3 rzeczy, które można by podpiąć pod kategorie niedoróbek F1 2012. :biggrin:

1) Włączam tryb GP. Q na deszczu, prognoza na wyścig 0% deszczu. Q jadę na deszczówkach, czyli postępuje w miarę racjonalnie :) Przechodzę do wyścigu, tor suchy, słońce świeci a gra nie pozwala zmienić opon!! Początkowo myślałem że nie mogę znaleźć opcji ale jak się zaraz okazało ja i 23 inne bolidy startują na deszczówkach! Oczywiście wszyscy zjechali na L1 do pit stopu. Dystans wyścigu (50%). Już widzę jak to w lidze będzie wyglądać, na mokre Q wszyscy na slickach wyjedziemy! :/

2) Wczoraj jak grałem online (zresztą z ekipą z ligii) to po Q kierownica przestała mi działać i nie mogłem nic zrobić (żaden przycisk nie działał, a na 100% kiera była dobrze podłączona). Po restarcie konsoli zadziałała – miał ktoś już taką sytuacje czy to tylko mój pech?

3) Bolid jest niesterowalny gdy pojedziemy na oponach przejściowych po suchym asfalcie! Rozumiem wszak że powinien się gorzej prowadzić ale to co się dzieje to jest przesada (albo spin na każdym zakręcie albo czas dosłownie 2x gorszy od tego wykręconego na slickach) – jeżdżę na TC Off. Nie byłby to problem gdyby moment kiedy tor staje się suchy był jakoś wyraźnie zauważalny – niestety tak na mój gust nie jest :(

Dajcie znać czy to tylko moje mylne wrażenia czy coś jest na rzeczy?

1) Też to zauważyłem, jak skończyłem kwalifikacje na drugiej części i potem nie mogłem wybrać świeżych optionów. Mogłem wybrać tylko te, na których próbowałem ustanowić czas (a nie tylko te na których zrobiłem najlepsze kółko !!!), ewentualnie zmienić sobie na primey. Jeśli mówisz, że jak jest deszcz, a potem sucho, to też nie można zmieniać, to ja pierdole. Kto tam testuje te gry, kurwa mać...

2) Kierownica - tak, miałem kilka razy. Odłącz kierownicę i podłącz jeszcze raz. Nie musisz restartować konsoli.

3) No, powalone to jest. Jechało mi się idealnie, a nagle po 2-3 zakrętach bolid stał się nie do opanowania. Pomijając fakt natychmiastowego przesychania toru, też mi się nie chce wierzyć, że prawdziwy bolid się tak źle prowadzi po suchym torze na przejściówkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie a nie wiem jak wy ale ja jadąc pierwszy wyścig w GP w Australii Torro Rosso zauważyłem że gra przy większej ilości bolidów zacina...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A co do sterowania w GT5 to przy całym szacunku do tego co robią twórcy z tą grą to latanie kierownicy przy dużych prędkościach nie jest ani wygodne ani w żaden sposób realistyczne.

Przynajmniej jest porządny FF dzięki któremu czuć auto co tutaj nie ma miejsca. Momentami FF jest tak słaby jakby wcale go nie było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przynajmniej jest porządny FF dzięki któremu czuć auto co tutaj nie ma miejsca. Momentami FF jest tak słaby jakby wcale go nie było.

To prawda ale to latanie kierownicy jest irytujące i skutecznie zniechęca mi granie w GT5. Ma to miejsce co prawda tylko w przypadku dużych prędkości. Jak dla mnie model jazdy w F1 2011 był na prawdę dobry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miał ktoś problem z przycinaniem ??

Zdarzyło mi się chyba raz, że gra nagle przez moment szła w max 10 fpsach, natomiast problem mam z przycinaniem ale dźwięku, czytałem już coś na ten temat w sieci i nie jestem sam. Oby najbliższy patch to naprawił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tacho Ty w ogóle bierzesz udział w testach?

Napiszę tak... Jazda online wygląda lepiej, niż w zeszłej odsłonie. Na testach było jak zawsze fajnie, ale jest przycupniej względem 2011. Choć nadal uważam, że 2010 bije pod tym względem te 2 ostatnie odsłony.

Jest tylko jeden wałek. Ja nie wiem czy to po prostu nieporozumienie, czy ja jestem w plecy z zasadami F1, bo podczas Kwalifikacji trzeba się wstrzelić z ustawieniami, bo tych nie można już zmieniać po pierwszym stincie. Żal, że nie można kombinować jeszcze podczas Q, bo może tu się coś doda, tu odejmie, a tak to trzeba jechać na tym, co już się ustawiło i tak już całe GP, bo wyścig też jedzie się przymusowo na tych samych ustawieniach.

Jedyną rzeczą jaką można zmieniać do woli to przednie skrzydło.

I jeszcze coś z ciekawostek. Wiedzieliście, że Matijad jest na emeryturze?

89310787397537180625.jpg

... :laugh:

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×