Skocz do zawartości
Patricko

F1 2012

Rekomendowane odpowiedzi

ja nie wiem co wy z tym silnikiem wymyslacie. Nigdy w 2011 jak i 2012 mi nie wybuchl, a najwolniejszy chyba nie jestem.

ja tez tak miałem do wczoraj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego za szybko zbił na 6? Gdy jeszcze jechał na szóstce widać było wskaźnik obrotów który mrugał, czyli obroty były można powiedzieć na max, moim zdaniem to jest przyczyną wybuchania silników.

To ma sens.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na US storze była już w środę przed premierą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

<p>

A więc tak, moim skromnym zdaniem matijad poprostu za szybko zbił na 6 i być może chciał też odrazu zbić na 5. Dlaczego za szybko zbił na 6? Gdy jeszcze jechał na szóstce widać było wskaźnik obrotów który mrugał, czyli obroty były można powiedzieć na max, moim zdaniem to jest przyczyną wybuchania silników. A że gra pokazała że bieg wszedł na 1 to już może być to że po wybuchu silnika gra sama przełącza na 1 bieg. Podchodził bym na waszym miejscu z dystansem do tego "buga", trzeba dokładnie przetestować.

tu masz jeszcze raz w całosci

<p>

tu masz jeszcze raz w całosci

http://youtu.be/i75lX1hMlzk

Edytowane przez matijad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

15min. z czego 14 w menu, ehhhh. Mądrali to tutaj nie brakuje widzę.

Po prostu mi, a z tego co wiem to chyba wszystkim poza tobą, tor przesychał praktycznie za każdym razem, kiedy prognoza nie wskazywała 100% opadów, a wyścig zaczynał się w deszczu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu mi, a z tego co wiem to chyba wszystkim poza tobą, tor przesychał praktycznie za każdym razem, kiedy prognoza nie wskazywała 100% opadów, a wyścig zaczynał się w deszczu.

Miałem sucho albo 100%.

W 2012 jest deszcz, sucho, deszcz, mały deszcz. Tak miałem w Chinach, można zgłupieć. Jeszcze żeby było w miarę zrobione to ok, a tu niestety mamy brak wysychającej lini co dodatkowo komplikuje sprawę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mnie denerwują dwie rzeczy:

1. Jak kropi to asfalt robi sie jak lód. Strasznie cięzko się jeździ a AI jeździ robiąc czasy nieosiągalne.

2. w karierze są tylko kwalifikacje na jedno okrązenie albo na 3 sesje. Rozwiązanie w 2011 było lepsze 3 sesje treningowe i kwalifikacje na 1 sesje 20 min.

rozumiem że to bardziej realistycznie i super bo o to chodzi ale powinniśmy mieć wybór.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tą linią to prawda, a nie wiem czemu jej nie ma skoro na którymś z filmików jeszcze przed premierą była ona ładnie pokazana, ale to pewnie była wersja PC.

Dzisiaj na testach na Brazylii na początku lał deszcz, a potem przestał i trzeba było się samemu zorientować kiedy zjechać po slicki bo albo tor cały przesychał albo był mokry

Żadnej linii ani nic. Po prostu trzeba na czuja to zrobić, bo inaczej lipa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 11 było w porządku więc znów coś zapsuli ? -,-

Edytowane przez Mat3jroS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mnie denerwują dwie rzeczy:

1. Jak kropi to asfalt robi sie jak lód. Strasznie cięzko się jeździ a AI jeździ robiąc czasy nieosiągalne.

2. w karierze są tylko kwalifikacje na jedno okrązenie albo na 3 sesje. Rozwiązanie w 2011 było lepsze 3 sesje treningowe i kwalifikacje na 1 sesje 20 min.

rozumiem że to bardziej realistycznie i super bo o to chodzi ale powinniśmy mieć wybór.

Kwalifikacje sa okrojone .. ??? niema q1 , q2 i q3 to przeciez jakas paranoja

jeszcze (jakos ) ujdzie okrojenie treningow bo godzinka w zupelnosci wystaczy na zrobienie ustawienia

ale to wszystko idzie w zlym kierunku :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli ktos chce kupic f12012 to do mnie sprzedam za 160zl + koszty , nie zartuje ,czekam 2 dni

noweczka tylko roztwarta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Info o patchu:

Drivers should no longer have collisions with “invisible walls”

Fixed the desynchronised session of results which could occasionally lead to race result errors

Closed a small loophole which allowed erroneous times to posted to RaceNet

General RaceNet data upload stability improvements

This will be followed later this week by a further patch for PC which will address a large number of issues including the auto-save bug that are being tested and verified now. Details of these fixes will follow once this testing phase has been completed.

Póki co ani słowa o ogromnej podsterowności czy problemach wybuchającym silnikiem.

Można się tego doszukiwać jedynie w stwierdzeniu:

later this week by a further patch for PC which will address a large number of issues

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kwalifikacje sa okrojone .. ??? niema q1 , q2 i q3 to przeciez jakas paranoja jeszcze (jakos ) ujdzie okrojenie treningow bo godzinka w zupelnosci wystaczy na zrobienie ustawienia ale to wszystko idzie w zlym kierunku :/

A co ci mówią 3 sesje w kwalifikacjach w poście do którego się odnosisz? Jest normalnie q1, q2 i q3.

Patricko jeżeli wchodzisz w zakręt zbyt szybko lub skręcisz zbyt mocno to wtedy wywala na zewn. bo przednia oś ucieka (co sygnalizuje FF, trochę za słabo ale zawsze) i jest to normalne.

Poprostu sterowanie na kółku jest trochę za czułe i bez przyzwyczajenia do tego można nagminnie doprowadzać do uślizgu przodu.

Edytowane przez mataman
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jesli ktos chce kupic f12012 to do mnie sprzedam za 160zl + koszty , nie zartuje ,czekam 2 dninoweczka tylko roztwarta

No i po coś ją chopie ROZTWIERAŁ!!! Tera nikt ci jej nie kupi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może mi pomóc. Nie wiem co jest grane. Mam F1 2011 i tam na poziomie trudności amator wygrywałem wszystko (na padzie). Na professional również nie było źle. Teraz kupiłem F1 2012 i do tego zafundowałem sobie kierownicę Logitech Driving Force GT. I teraz pytanie. Czy tak podnieśli poziom trudności czy może z moimi pedałami jest coś nie tak. Na "amatorze" na treningach czy w kwalifikacjach nie jestem w stanie "wyskoczyć" z 24 miejsca !!!!! pomimo "poprawnie" przejechanych okrążeń". Co jest grane ? Czy to możliwe że poimimo wciśniętego gazu do dechy nie osiągam maksymalnej mocy silnika czy bolidu ? Na F1 2011 wszystko działa ok i "kręce" niezłe czasy i jeździ się perfekcyjnie w stosunku do pada. Na średnim poziomie trudności wygrywam wszystko a w 2012 na "amatorze" w kwalifikacjach nie mogę wyskoczyć z 24 miejsca. Nadmieniam że na padzie kręce czasy o 6-7 sekund lepsze !!!! ale nie bawi mnie granie na padzie odkąd kupiłem kierownicę (kto ma ten wie o czym mówię) Strasznie podoba mi się F1 2012 ( o wiele bardziej niż 2011) i bardzo bym chciał poradzić sobie z tym problemem. Może ktoś zna rozwiązanie (mam nadzieję że nie jest nim sprzedanie F1 2012) (oczywiście gram na PS3) Pomóżcie proszę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebujesz poprostu treningu i dobrze ustawić kierownicę w opcjach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to napewno nie kwestia treningu. Na kierownicy jadę "lepiej" a raczej perfekcyjniej ( nie wypadam poza tor itp.) a na padzie mnie "miota" a mimo to mam dużo lepsze czasy. Wielu mających tą kierownicę pisało o podobnych problemach. Liczyłem po prostu że ktoś zna rozwiązanie (o ile takie istnieje). Najprościej tłumacząc problem polega na tym że w F1 2012 na kierownicy Logitech Driving Force GT bolidy są "wolniejsze" i nie ma szans na rywalizację z "komputerem"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na kierownicy dostajesz w dupę przez ogromną podsterowność, na którą padowcy tak nie cierpią.

Dlatego grający na kierownicy zostają objeżdżani na zakrętach, im wolniejszy zakręt tym gorzej dla nas.

Najlepiej jak wszyscy w online jadą na kierownicach, wtedy jest równa walka, ale jak ktoś jedzie na padzie, to w obecnej chwili nie ma się z nim prawie szans.

Brilliant $hitmasters ^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i zapewne to jest ostatni patch do F1 2012, bo przecież gra będzie idealna po wydaniu łatki ^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie ,jesli wpisalem vip pass u siebie w f1 2012 , to moze ktos inny grac , powiedzmy gdybym mu pozyczyl gre , czy juz kaplica?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie ,jesli wpisalem vip pass u siebie w f1 2012 , to moze ktos inny grac , powiedzmy gdybym mu pozyczyl gre , czy juz kaplica?

Vip Pass przypisany jest do konsoli... Musisz koledze pożyczyć konsole albo udostępnić konto :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×