Skocz do zawartości
cwir

Battlefield 3

Rekomendowane odpowiedzi

Dla mnie wazniejsze sa staty na piechte niz w pojazdach. Do pancernika byle kto wejdzie i ratio natrzepie wiec cenie sobie bardziej staty typowych piechociarzy niz ludzi w pojazdach.

na ciasnych mapach często bywa tak że po walce czołgiem 1 vs 1 oba pojazdy nie nadają się do niczego

mam pytanie:

gdzie najlepiej strzelać, żeby szybko zniszczyć czołg?

wiem że z góry ma najcieńszy pancerz, ale na bliskim kontakcie się tak nie da

nie raz mi ktoś ściągał po 60+ HP na strzała ze zwykłego działa lub rpg, a ja muszę nie raz po 5 strzałów na jednego dziada zużyć (bez pancerza)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na ciasnych mapach często bywa tak że po walce czołgiem 1 vs 1 oba pojazdy nie nadają się do niczego

mam pytanie:

gdzie najlepiej strzelać, żeby szybko zniszczyć czołg?

wiem że z góry ma najcieńszy pancerz, ale na bliskim kontakcie się tak nie da

nie raz mi ktoś ściągał po 60+ HP na strzała ze zwykłego działa lub rpg, a ja muszę nie raz po 5 strzałów na jednego dziada zużyć (bez pancerza)

w dupe :). 2 strzały z lufy. na mapach z wieloma czołgami po obu stronach najlepszy jest zestaw z dymem i namierzaną. jeśli tylko jesteś w stanie pierwszy oddać strzał to walisz z lufy, od razu po strzale przełączasz na namierzane, namierzasz i odpalasz, od razu po odpaleniu zmieniasz spowrotem na lufe i szybko strzelasz bo się już przeładowało. w 90% przypadków jest to zniszczenie w jakieś 3-4 sekundy chyba że gość ma pancerz chociaż z tym mało kto już chyba jeździ, albo pierwszy strzał słabo trafił. a jak jeszcze masz czas podejść wrogi czołg zanim Cię zauważy to jak walniesz mu w dupsko pierwszym strzałem to często namierzana już dobija. na mapach gdzie jest jeden czołg (sekwana), biorę termowizję i kartacz. konfrontacje z drugim czołgiem są dużo rzadsze niż oganianie się od supportów z C4 i inżynierów z RPG. z javelinami na sekwanie nikt nie biega. a z drugim czołgiem i tak można grać strategicznie: jak go gdzieś rozwalisz to robisz rundkę dookoła flag (A,D,B,A) i średnio po jednej takiej rundce (chyba że się nic nie działo), możesz się przyczaić na wrogi czołg. ważne żebyś pierwszy oddał strzał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe święta prawda:D nie możliwe jest mieć staty na poziomie spm ponad 1000 grając wszystkie mapki + rush lub tdm ;p

Jakoś cisnę wszystkie mapki i co?? W większości przypadków teraz jetem cisnę a kiedyś na dużych też tyllo piechota. Poprostu jak ktoś ogarnia to na małych odrobi sporo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja gram na stałym settingu

tj. skaner + termo + kartacz

respie się jako pierwszy i zawsze wbijam do pojazdu

jakbym miał wszystko co rundę zmieniać to bym nigdy do czołgu nie wsiadł

p-z nie lubię, bo zwykle gram sam i muszę piechotę rozwalać

poza tym to często jest tak, ze nie zdążam namierzyć wroga bo włączy dym lub na chwilę się schowa za róg

p-z biorę tylko na kanałach jak jest silny ostrzał na amerykanów i ktoś mi z lasera birdy namierza

a strzelanie w bok daje coś więcej niż w czoło?

poza tym w wieżyczkę też chyba mocno się obrywa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja gram na stałym settingu

tj. skaner + termo + kartacz

respie się jako pierwszy i zawsze wbijam do pojazdu

jakbym miał wszystko co rundę zmieniać to bym nigdy do czołgu nie wsiadł

p-z nie lubię, bo zwykle gram sam i muszę piechotę rozwalać

poza tym to często jest tak, ze nie zdążam namierzyć wroga bo włączy dym lub na chwilę się schowa za róg

p-z biorę tylko na kanałach jak jest silny ostrzał na amerykanów i ktoś mi z lasera birdy namierza

a strzelanie w bok daje coś więcej niż w czoło?

poza tym w wieżyczkę też chyba mocno się obrywa

ja też tak grałem przed patchem który wzmocnił javeliny. ale na mapach takich jak caspian, kharg czy ognista burza bez ir smoke jesteś wystawiony jak kaczka. wystarczy jeden przyczajony inżynier z javelinem żeby Cie zatrzymać (nie wspominając o kilku inżynierach, namierzanych z innych czołgów i lotnictwa). a jak zobaczy że masz dym to albo odpuści jak jest rozgarnięty, bo nie ma wtedy szans Cię ustrzelić, albo wystrzela całe ammo na marne. dla mnie na tych mapach walka z piechotą schodzi na drugi plan, byle było się przed nimi jak bronić. a jak jesteś ogarnięty to i samą lufą sobie z nimi poradzisz. chyba że sobie kartacz weźmiesz, ale te mapy zwykle mają sporo pojazdów i lotnictwa, a teraz non stop ktoś coś namierza i p-z naprawdę się przydają. jak wrogi czołg ma smoke to przy szybkiej akcji którą opisałem wcześniej, często gość jest na tyle zamotany że albo nie zdąży tego smoke odpalić, bo albo celuje albo szuka skąd dostał, albo jak odpali to z kolei nic nie widzi i wtedy walisz po nim z lufy przemieszczając się. sporo jeżdżę czołgami, sporo już też nimi ustrzeliłem i uwierz mi że jest to bardzo skuteczna metoda. wiadomo że zależy na kogo trafisz itp, ale w większości przypadków jak rozpoczniesz pierwszy to niszczysz wrogi czołg jednym "combosem". a w przypadku konfrontacji z np dwoma czołgami, błyskawicznie doprowadzasz do wyrównania sił bo drugi się może nawet nie zorientować co się z pierwszym stało.

co do zmiany settingu na początku to wiadomo że pierwszy resp jest na tym co się ma, ale przy wielu ticketach i twoim konfigu to na firestormie czy khargu śmiem wątpić że całą rundę pojeździsz ;). szybka zmiana po pierwszej śmierci i grasz dalej. jakbyśmy się spotkali po przeciwnych stronach oboje w czołgu, to gwarantuję Ci że z moimi pezetkami i z twoim termo, 9 na 10 razy ja bym Cię rozwalił pierwszy i dospawałbym się zanim byś się zrespił ;) (mowa oczywiście o bezpośrednich starciach bez udziału osób trzecich, wiadomo że w walce różnie bywa)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakoś cisnę wszystkie mapki i co?? W większości przypadków teraz jetem cisnę a kiedyś na dużych też tyllo piechota. Poprostu jak ktoś ogarnia to na małych odrobi sporo.

Kosmala co ty piszesz ? Pogubiłeś mnie totalnie , piszesz że ciśniesz wszystkie mapki , potem że kiedyś duże a na koniec że na małych nadrabiasz .

NA Conquest każdy ma wysokie SPM ale w RUSH-u by im pospadało i dlatego tam nie grają . TMD też dają wysoki SPM .

Dodatkowo dużo punktów daje granie ze znajomymi gdzie biegasz rzucasz apteczki , ammo boxy , naprawiasz pojazdy , podnosisz , dobijasz , odbijasz zaznaczone flagi , atakujesz zaznaczone flagi i wygrywasz szybko rundy ;)

Teraz wyłapałem że napisałeś o samolocie :D myślałem że zjadłeś literki i miało być jeStem :D

Edytowane przez KJN86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

720p ma teraz jakas szanse. Jest zdecydowanie lepiej niz bylo i moze w koncu zaczne grac dluzej w tej rozdzialce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jechu jakim cudem udalo ci sie mnie raz rozwalic na kanalach z rpg 1 strzalem w nowy czolg. Jakies specjalne miejsce? czy ktos c4 podlozyl i tylko dobiles? czy to jakies tajniki ninja style.

I widac ze masz mega parcie na czolgi bo w kazdym, ktory wyjezdzal z respa byles za sterami. :o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@cwir:

nie raz mi się zdarzyło przejechać całą mapę na tym settingu

ratio 10-0 i 2x więcej punktów niż inni ;)

gdybym miał cały czas strzelca i namierzacza to jeździłbym tylko na pz i smołku

inna sprawa, że często nie widać gości na zwykłym widoku

zazwyczaj na termo zdąże rozwalić takiego gościa zanim zdąży mnie namierzyć

poza tym wystarczy się odrobinę przesunąć, zeby rakieta nie unieruchomiła twojego pojazdu, a wtedy damage się sam zmniejsza

ale faktycznie teraz po patchu już tak łatwo nie jest

poza tym poziom pilotów znacznie się podniósł i często ze zwykłych rakiet mnie na jedno podejście rozwalają

ostatnio władowałem 1,5 serii w czołg ze szturmiaka a ten nawet nie był unieruchomiony

wszystkie rakiety spadaly max 1m od czołgu, a większość w celu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jechu jakim cudem udalo ci sie mnie raz rozwalic na kanalach z rpg 1 strzalem w nowy czolg. Jakies specjalne miejsce? czy ktos c4 podlozyl i tylko dobiles? czy to jakies tajniki ninja style.

I widac ze masz mega parcie na czolgi bo w kazdym, ktory wyjezdzal z respa byles za sterami. :o

Jak się miny wali gdzie popadnie to tak jest. Usuńcie sobie z opisu spawn camping, bo sami walicie miny na wyjeździe, a za javami siedzicie na górce i walicie w czołgi kiedy ledwo się do nich wsiądzie. I trudno żebym biegał z buta grając sam, gdy przeciwnik gra w kilka osób na słuchawce. I jeszcze balansujcie w obie strony, a nie jak dostajecie po dupie to przerzucacie sobie lepszych graczy i to jeszcze tych którzy ze mną grali, a jak zamykacie wroga na respie to wszystko jest ok.

A osoby które mają coś do używania pojazdów w Bf3 powinny iść na TDM albo zmienić grę.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się miny wali gdzie popadnie to tak jest. Usuńcie sobie z opisu spawn camping, bo sami walicie miny na wyjeździe, a za javami siedzicie na górce i walicie w czołgi kiedy ledwo się do nich wsiądzie. I trudno żebym biegał z buta grając sam, gdy przeciwnik gra w kilka osób na słuchawce. I jeszcze balansujcie w obie strony, a nie jak dostajecie po dupie to przerzucacie sobie lepszych graczy i to jeszcze tych którzy ze mną grali, a jak zamykacie wroga na respie to wszystko jest ok.

A osoby które mają coś do używania pojazdów w Bf3 powinny iść na TDM albo zmienić grę.

A ostatnio mi Skiba napisał jak go zamkneliśmy, żebyśmy serwa zmienili.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cholera,dopiero co wyszedł dodatek premium,a ja już zaczynam czuć lekkie znudzenie nowymi mapkami i zaczynam wracać do już oklepanych.Może paradoksalnie za dużo czasu spędzam przed konsolą(cały tydzień urlopu :biggrin: ) i jak to powiadają"co za dużo to nie zdrowo".Jestem odosobnionym przypadkiem czy ktoś z Was ma podobne odczucia? :happy:

Też zaczynam mieć takie wrażenie, ale to tak będzie bo to są mapy na których nie ma chwili odpoczynku i większej taktyki, cały czas ogień i duży refleks (jak za czasów CS :-)) choć myślę że takie mapy też są potrzebne a zwłaszcza tryb MB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, mam pytanko dotyczące premium, chciał bym doładować konto zdrapką, i kupić premium przez grę, ale gdy wchodzę w premium aby zobaczyć co i jak, nacisnąłem kup i pokazuje się pole do wpisania karty lub kodu, czy jeżeli będę miał kase na pss to przez gre też kupie ? jak to jest ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@cwir:

nie raz mi się zdarzyło przejechać całą mapę na tym settingu

ratio 10-0 i 2x więcej punktów niż inni ;)

no nie mówię że się nie da bo też mi się zdarza. ale raczej jak sporo nubicjuszy gra :). jak jest serw napakowany orłami to już nie takie proste. jak się kiedyś spotkamy na serwach to będę miał twój setup na uwadze ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, mam pytanko dotyczące premium, chciał bym doładować konto zdrapką, i kupić premium przez grę, ale gdy wchodzę w premium aby zobaczyć co i jak, nacisnąłem kup i pokazuje się pole do wpisania karty lub kodu, czy jeżeli będę miał kase na pss to przez gre też kupie ? jak to jest ?

pierwsze załaduj konto na ps3store potem wejdź do BF3 i masz w menu BF3 sklep i tam kup premium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ilosc 100 level'ow na mapach Close Quarter jest porazajaca. O ile k/d 2.0 na Metro czy Sekwanie nie sprawia mi problemow, to na CQ jest ciezko. Czekam az udostepnia dla wszytskich DLC, bo ilosc "miesa armatniego" na nowych mapkach jest jak na lekarstwo/ :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się miny wali gdzie popadnie to tak jest. Usuńcie sobie z opisu spawn camping, bo sami walicie miny na wyjeździe, a za javami siedzicie na górce i walicie w czołgi kiedy ledwo się do nich wsiądzie. I trudno żebym biegał z buta grając sam, gdy przeciwnik gra w kilka osób na słuchawce. I jeszcze balansujcie w obie strony, a nie jak dostajecie po dupie to przerzucacie sobie lepszych graczy i to jeszcze tych którzy ze mną grali, a jak zamykacie wroga na respie to wszystko jest ok.

A osoby które mają coś do używania pojazdów w Bf3 powinny iść na TDM albo zmienić grę.

Miny mozna wyczaic wiec nie jest to zamykanie na respie tylko trzeba miec oczy otwarte. A to ze siedzieli (tez czasem se pobieglem na ta gorke) i walili w respa to coz, nie da sie wszystkiego ogarnac. Widzialem ze graliscie razem (ty z innym typkiem z klanu + 2 z [pol], ale pomysl czy z taka druzyna bylby balans i wyrownane squady? ja tego zimina nie przerzucalem, bo wiedzialem ze byscie chcieli grac razem ...

A tak pozatym to bez spiny, mi sie na innych rundach dobrze gralo, zawsze mozecie grac na innych serwach.

A tak pozatym to ktos zauwazyl ze jest nowy granatnik m320? Dzis podnioslem jakiegos seta i byl podwieszony m320, strzelilem a tam nic i hitmarker, co sie okazalo granat po wystrzeleniu wybucha po okolo 3 sekundach, wiec moim zdaniem zajebiscie sie moze sprawdzac na bazarze i metrze zeby wyplaszczac kamperow ze swoich miejscowek. Ale pewnie znowu na wiekszosci serwerow bedzie poblokowany, chuj wie dlaczego ...

A ostatnio mi Skiba napisał jak go zamkneliśmy, żebyśmy serwa zmienili.

No napisalem ci grzecznie, ze jak macie zamiar tylko zamykac ludzi to na inny serwer idzcie bo ludzi nam zniechecacie taka gra, bo te zamkniecie na respie na szczycie to juz przesada byla (wczesniejsza runde tez zamkneliscie czyli na bazarze ale przelknalem i chcialem czmychnac bokiem chociaz juz mnie krew zalewala).

Prawda jest taka ze jak zbierze sie was 3-4 osoby + 1 do czolgu gdzie ciagle ktos kogos spawa to wiadomo ze zamknieciem sie to skonczy jak w naszym teamie nie ma dobrych zawodnikow.

Edytowane przez Skiba94

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie CQ bardzo fajne. I o dziwo nikt nie biega z shotgunami :o....chyba wszyscy robią Zadania :P

Ciekawe co będzie jak już wszyscy będą mogli kupić dodatek....

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten nowy granatnik to padlina, może jako dodatkowa broń to się sprawdza, ale w Mistrzu Broni, gdy inny poginają z karabinami to nie jest wcale łatwo ubić kogoś z tego. Na początku nie wiedziałem o co biega, a to po prostu miotacz granatów.

Odblokowałem ACW-R i idealnie zastąpił wysłużone M4A1 i chyba w kolejnym patchu dostanie nerfa, bo to ma znikomy odrzut, a pestkami pluje jak dziki :) Jeszcze dziś pobawię się MTAR i obadam co lepsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MTAR podobno kosi rowno :P Niestety nie mialem okazji przetestowac, szukam kogos do skladki :D

Dzisiaj pogralem na Omanskiej i bez problemu udalo mi sie ukonczyc runde. Zadnej zwiechy. Natomiast dzwiek jest tragiczny. Rownie robrze moglbym grac bez glosnikow. Obysmy nie musieli czekac do nastepnego patcha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ilosc 100 level'ow na mapach Close Quarter jest porazajaca. O ile k/d 2.0 na Metro czy Sekwanie nie sprawia mi problemow, to na CQ jest ciezko. Czekam az udostepnia dla wszytskich DLC, bo ilosc "miesa armatniego" na nowych mapkach jest jak na lekarstwo/ :)

to prawda że jest ciężko ale ciągle coś się dzieje nie ma nudy i zamykania na respawnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo ich nie ma :P Ogólnie dodatek jest dobry dla osób które rzadko grają ze znajomymi, bo raczej mało tam taktyki, a więcej run'n'go i samemu można się dobrze bawić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości zapytam, czy wy też tak macie, że gdy używacie ACW-R to występuje brak wibracji na padzie? przy używaniu każdej innej broni mam wibrację ale przy tej nie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miny mozna wyczaic wiec nie jest to zamykanie na respie tylko trzeba miec oczy otwarte. A to ze siedzieli (tez czasem se pobieglem na ta gorke) i walili w respa to coz, nie da sie wszystkiego ogarnac. Widzialem ze graliscie razem (ty z innym typkiem z klanu + 2 z [pol], ale pomysl czy z taka druzyna bylby balans i wyrownane squady? ja tego zimina nie przerzucalem, bo wiedzialem ze byscie chcieli grac razem ...

A tak pozatym to bez spiny, mi sie na innych rundach dobrze gralo, zawsze mozecie grac na innych serwach.

A tak pozatym to ktos zauwazyl ze jest nowy granatnik m320? Dzis podnioslem jakiegos seta i byl podwieszony m320, strzelilem a tam nic i hitmarker, co sie okazalo granat po wystrzeleniu wybucha po okolo 3 sekundach, wiec moim zdaniem zajebiscie sie moze sprawdzac na bazarze i metrze zeby wyplaszczac kamperow ze swoich miejscowek. Ale pewnie znowu na wiekszosci serwerow bedzie poblokowany, chuj wie dlaczego ...

No napisalem ci grzecznie, ze jak macie zamiar tylko zamykac ludzi to na inny serwer idzcie bo ludzi nam zniechecacie taka gra, bo te zamkniecie na respie na szczycie to juz przesada byla (wczesniejsza runde tez zamkneliscie czyli na bazarze ale przelknalem i chcialem czmychnac bokiem chociaz juz mnie krew zalewala).

Prawda jest taka ze jak zbierze sie was 3-4 osoby + 1 do czolgu gdzie ciagle ktos kogos spawa to wiadomo ze zamknieciem sie to skonczy jak w naszym teamie nie ma dobrych zawodnikow.

To kiedys wlasnie na 4fun wpadli kolesie z Lol.Mowie,jak tak ciagle sie przechwalaja jacy,oni sa zajebisci na tym ps3 site.To pewnie jakos sie zbalansuja,zeby gracze slabsi tez mieli szanse "pograc".Tak zawsze bylo w kanterze,ze ligowi gracze sie balansowali na publikach.

A tu ch@j 6 wpada do jednego teamu i od poczatku rundy baserape.Mysle sobie ok,pierwsza mapa,druga mapa rejp.Pewnie zaraz sie zbalansuja,bo to bezsens.Ale nie! lepiej sobie zrobic staty w pojezdzie 36-0 :down: U mnie kolesie z 20-30lvl a czolg z naprawiaczem na tylach nas rejpi.Takim zachowaniem na publikach psujecie gre :biggrin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×