Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Zalezy od kasy jaka masz na wydanie. Wejdz sobie tutaj http://www.forumpc.pl/ i tam zadaj pytanie albo porownaj konfigi w Twoim przedziale cenowym. Lepsze miejsce na pytania niz forum o PS3

Edytowane przez NFL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

No właśnie laptopa ostatnio sprzedałem i jakoś bardziej przekonuje mnie blaszak. Z tego co mi jakiś dalszy znajomy informatyk powiedział, to że

Komputer AMD X6 FX-6100 3.3 GHZ

GAINWARD GeForce GT 520 2GB

GOODRAM 4GB DDR3 1333 MHz

WD Caviar 500 GB HDD SATA 3

Że jak na potrzeby które napisałem to jest kombinacja OK, tylko dałby inny dysk - inna firma i większy bo te WD niby słabe.

No i koledzy wyżej proponowali zmianę grafy na inną - to znaczy, że ta jest aż taka słaba?

Ktoś zaproponował Intela... a mi "przyszły - teść" powiedział żebym lepiej obstawił AMD

No i co tutaj zrobić w takim wypadku

Nie pakuj się w intela, bo to już bardziej jakbyś składał maszyne hardcore'owego grania. Zestaw musi być przyszłościowy - składasz i później tylko wymieniasz wybrane podzespoły bez konieczności wymiany wszystkiego (chyba, że zmieniasz platforme sprzętową).

Co do karty, nie sugeruj się, że na końcu pisze 2GB, bo to nijak ma się do wydajności. Pamięć w karcie jest Ci tylko potrzebna w momencie gdy grasz lub whatever w rozdzielczościach wyższych niż FULL HD (1920x1080), w karcie patrzy się na szybkość rdzenia i szyny :)

Edytowane przez amigo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co powiecie na coś takiego ....bo taki zestaw mi ktoś zebrał z forum o komputerach

Tak na szybko smile.png

ASRock H61iCafe 283zł

Core i3-2120 3.3GHz 445zł

Corsair 4GB, 1333MHz DDR3 85zł (dziś w promocji najprawdopodobniej jutro cena wzrośnie

Radeon HD 6770 374zł

WD Blue 500gb 289zł

LG GH22NS70 67zł

SilentiumPC Brutus 410 139zł

Xfx 450w 195zł

co prawda wyszło 1877zł ale jak zamówisz w morele i dopiszesz że zamówienie z forumpc.pl złożą ci go i wyślą kurierem za 1zł wink.png

Ewentualnie można zmienić procka:

Pentium G850 2.9GHz 301zł

lub gorsza grafika np:

Radeon HD6670 1GB 247zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Czyli tak. Ram weź lepiej 2x2 GB 1600 (lepsza wydajność). Zamiast tego złomu WD, lepiej weź Seagate 500gb. Z zasiłki lepiej wziąć coś od Chieftec'a, Corsair'a, OCZ czy Modecom'a. Co do procesora, i3 bije na głowę każdego nawet kręconego Phenoma, ale wyłącznie w GRACH w innym przypadku lepiej już zainwestować w 4-jajowca. Jeśli chodzi o płyte, to jeśli planujesz w przyszłości upgrade sprzętu (wymiana i3 na i5), to lepiej byłoby kupić płyte AS ROCK p67. Te 'alternatywy' co podałeś, procesor odpuść to już złom, karta do oglądania filmów i zwykłej pracy starczy, ale nie oczekuj fajerwerków w grach :)

To tyle w ramach podsumowania.

Edytowane przez amigo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta - całe 2-5% wydajności więcej - nie ma sensu brać 2x2GB - raz, że później będzie trudniej sprzedać, a dwa że może łatwiej w przyszłości rozbudować o kolejny moduł 4GB...

No i pamięć weź najtańszą 1333MHz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No widzicie... mi gościu sprzedawca w komputerowym powiedział , że to co podałem wyżej począwszy od karty graficznej w dół jest do wymiany. A na forach sobie taki zestaw chwalą .... i komu tu wierzyć ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ta - całe 2-5% wydajności więcej - nie ma sensu brać 2x2GB

uwierz mi, jest bardzo duża róznica ;)

No i pamięć weź najtańszą 1333MHz...

a później będzie żałował że skąpił kilka zł ;)

Edytowane przez amigo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Czemu ma żałować ? Wydajności mu to nie zwiększy, więc po co przepłacać za cyferki ?

Po nastu latach na PC'cie, nie muszę wierzyć, że dual w obecnych platformach (nie mówię o wcześniejszych) coś daje - bo daje guzik...

Edytowane przez kloose

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

czasy przyszły takie, że akurat jeśli chodzi o RAM, to 'cyferki' robią róznice, dual także ma się dobrze ;)

Edytowane przez amigo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To, że się ma dobrze to niestety widzę ;) ale że jest jakaś różnica w wydajności to już nie...

Ale nie będziemy przecież wojen krzyżowych prowadzić nieprawdaż :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro taka mu się podoba... Zresztą to udany model i wart tej kasy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obudowa dobra - duża i przewiewna, poza tym jak ma kase, to co będzie oszczędzał :)

btw. drogo sobie cenią w tym net-s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam .. PS3 juz dawno mam i teraz zastanawiam się nad kupnem nowego kompa bo tego mam już 8 lat .. Pytanie czy ten komputer za tą cene jest dobry : http://www.komputronik.pl/product/155703/Komputery/Komputery_PC/Komputronik_Sensilo_MT_145_F028_.html

Od razu mówie , że nie chce wydac wiecej na kompa i zamierzam grać w nowe gry wiec czy mi uciagnie np takiego battlefielda 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sumie za niższą cene można złożyc lepszy sprzęt, ale ten bf3 spokojnie uciągnie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najlepsza jest plyta glowna - totalny noname :)

takich kompow sie nie kupuje ...

powiedz ile masz kasy i zloz sobie z czesci ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 2000zł . Moj stary komp jest przestarzały i chce kupic nowego łacznie z obudową .. Po prostu wymiana wszystkiego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś wie gdzie mógłbym to kupić ? Jak się to nazywa ? Ten czerwony to wiem, ale ten na dole ?

kable.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten dolny to kabel ATA. Prawdopodobnie kupisz go w każdym markecie elektronicznym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przejściówka zasilania z Molex'a na SATA...

A ATA to...

sb.jpg

Edytowane przez kloose
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie pomyliło mi się, bo to przejściówka. Zapomniałem, że dyski starego typu potrzebują taśmy do podłączenia z płytą główną i kabla zasilającego z 4 wejściami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Przez długie lata byłem zatwardziałym przeciwnikiem PC, jako platformy przeznaczonej do gier, jednakże w wyniku pewnych zaistniałych okoliczności zmieniłem swoje błędne podejście. Zastanawiam się nad złożeniem sprzętu, na którym mógłbym cieszyć się grami na maksymalnych ustawieniach w Full HD oraz 3D, przez dłuższy okres czasu. Komputer natomiast podłączyłbym do swojego TV. Jako iż jestem trochę do tył w tym segmencie, chciałbym poznać próg cenowy takiego sprzętu. Czy przedział 5000-6000zł byłby wystarczający? Dodatkowo chciałbym oglądać na nim filmy BD oraz BD 3D, czy jest możliwość dokupienia odpowiedniego pilota Media Center, aby nie rozkładać się na kanapie z klawiaturą? Dziękuję z góry za odpowiedź/i.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak

i7 1300+

vga 500+

mb 500+

ram 500+

hdd 500+

cd BD 300+

OS 300+

pilot 100+

obudowa zasilacz 300+

klawiatura pierdoly 200+

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×