Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Maxwell wchodzi w 2014 wiec nie 780 nie ujrzysz w przyszlym roku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

akurat z plotek wynika że nextbox i ps4 dostaną układy/karty graficzne ze średniej polki wydajnościowej,więc twój komputer na pewno będzie lepszy niż nextgeny od sony i ms

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście to prawda, jednakże wiele z tych portów ma nieadekwatne wymagania co do swojego wyglądu, spójrzmy tutaj chociażby na Max Payne 3 lub wspomniane wyżej Sleeping Dogs, owszem bardzo ładne, jednak nie na tyle aby stwarzać problemy kartom pokroju GTX 680

dogsko.jpg

2012-07-06 01:31:42 - MaxPayne3

Frames: 8820 - Time: 157437ms - Avg: 56.022 - Min: 42 - Max: 111 (chap V fully maxed out)

2012-07-06 01:38:39 - MaxPayne3

Frames: 14805 - Time: 157274ms - Avg: 94.135 - Min: 70 - Max: 176 (chap V 4x MSAA)

2012-07-06 01:44:34 - MaxPayne3

Frames: 26021 - Time: 161032ms - Avg: 161.589 - Min: 117 - Max: 246 (chap V no MSAA)

EDIT: All other settings are at the max the only thing I lowered for these test was MSAA. All runs at 1920x1080. (304.48 beta)

Gdzie te problemy? AA na wysoki w Sleeping Dogs (roznicy miedzy wysokim a extreme nie widac golym okiem), Max chodzi jak zloto z wszystkim na full w FHD. Na dzien dzisiejszy nie ma gry,ktora by totalnie zarznela karte (metro jest mega wymagajace,ale spadki fps sa do okolo 35 w FHD na maxa). Konsole blokuja rozwoj graficzny i zanim nastapi to GTX 670/680 lub HD 7970 jest wystarczajaca

Edytowane przez NFL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gdzie te problemy? AA na wysoki w Sleeping Dogs (roznicy miedzy wysokim a extreme nie widac golym okiem)

Aczkolwiek podświadomie, posiadając kartę tego pokroju chciałbym jednak ustawić to nieszczęsne Extreme, wówczas liczba FPS leci w dół. Dodatkowo, z tego co wyczytałem GTX 780 zadebiutuje wiosną przyszłego roku, nie jak poprzednio zakładano w grudniu roku bieżącego.

Lionel, jakbym wierzył w plotki to daleko bym nie zaszedł. Next Gen to jak sama nazwa wskazuje coś więcej, aniżeli obecna technologia.

Max Payne 3

The only thing I lowered for these test was MSAA

Czyli to także nie było na Max...

Edytowane przez PonurakPS3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i przeciez jest wyszczegolnione. Pierwsza linijka wszystko max a pozniej cial na MSAA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i przeciez jest wyszczegolnione. Pierwsza linijka wszystko max a pozniej cial na MSAA

Fakt, moje niedopatrzenie...

No to Max Payne przynajmniej odpada, jednak szykują się również i inne tytuły: Battlefield 4, GTA V, Metro Last Light. Nie znamy wymagań tych tytułów, jednak małe na pewno nie będą.

Edytowane przez PonurakPS3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeciez BF 4 to nie bedzie skok technologiczny. Last Light tez nie wyglada o wiele lepiej a pewnie znow bedzie dzialac lepiej na kartach ATI/AMD. GTA V kiedys wyjdzie i to w sumie tyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Battlefield 4 może nie będzie skokiem technologicznym, jednakże wymagania na pewno będzie mieć wysokie, Metro to tylko kwestia optymalizacji, a GTA V to racja, kiedyś wyjdzie, a jeszcze później karty na których da się pograć komfortowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BF3 nie ma wysokich wymagan skoro moj lap ciagnie ta gre na FHD w ultra na 35 klatach. Wymagania pewnie beda niewiele wieksze od tego co jest teraz i nie wierze zeby GTX 680 sobie z tym nie poradzil. Zreszta dla mnie MSAA nie musi byc wlaczone przy rozdzialce FHD wiec taka karta mi wystarczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BF3 a BF4 to dwie różne gry, a wymagania muszą być większe aby sprzedaż kart oraz ogólnie sprzętu poszła w górę, to naturalna kolej rzeczy. Zresztą pożyjemy, zobaczymy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecna generacja kart spokojnie sobie poradzi z nadchodzacymi grami i nie widze sensu placenia wiecej niz 2tys za karte. No chyba,ze ktos na prawde ucierpi nie wlaczajac wszystkich wodotryskow (nawet tych,ktore sa tylko na papierze) Wtedy SLI albo GTX 690

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę z innej beczki - poszukuję bezklikowej myszki do kompa .... a na allegro znalazłem tylko coś takiego

http://allegro.pl/nowa-cicha-opty-mysz-a4t-evo-200q-usb-wys24h-i2586873489.html

Ktoś ma, testował ...zna kogoś kto ma lub testował ? Bo nie ukrywam, moja kobieta wczoraj miała lekkie pretensje, że grałem późnym wieczorem i jej przeszkadzało klikanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oprócz tego A4 techa, to może jeszcze coś z Nexus Silent Mouse, ewetualnie jeszcze możesz poszukać czegoś od mikroszitu - dość sporo mają myszek "bezklikowych"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę o rade.

Aktualnie posiadam:

Płyte główną Gigabyte GA-MA770-UD3

Procesor: AMD Athlon II 215 x2

Ram: GoodRam 2x4GB

Karta graficzna: Gigabyte Radeon HD4870

Zasilacz: Silverpower 400W(Na lini 12v 216w)

Zastanawiam się między 2 opcjami:

1. Zmiana zasilacza, procesora, chłodzenia na

XFX Core 550W,

AMD Phenom II 965

oraz SilentumPC Fortis

Razem około 750 zł

2. Zmiana płyty głównej i procesora na

Jakąś płytę do 300 zł

i3-2120

Razem też około 750 zł

Czy obecny zasilacz wytrzyma 2 opcje?(wiem, że 1 na pewno nie)

Edytowane przez Mation

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Ponurak

Wymaganiami sie nie kieruj jesli zawsze planujesz grac "tylko" w full HD, Max Payne 3 na moim strupie GTX 460 chodzil w full HD z FXAA na maksymalnych, oczywiscie wyjatek AA i wygladal bosko, jak zyleta, miech wczesniej gralem na PS3 wiec przez pierwsze 2 dni nie moglem sie przyzwyczaic, wymagania przewaznie sa juz podawane przez wzglad na rozdzialki typu 2000+ jak to bylo w przypadku MP3.

Ze Sleeping Dogsami podobnie, full HD, jedynie AA lekko znizone i gra trzymala stale 60 fpsow z wyjatkami kiedy szarzowalem scigaczem po ulicach i oswietlenie sie szybko zmienialo (nigdy nie spadlo ponizej 35fps, co i tak jest wynikiem jakiego nawet konsole nie utrzymuja jak nic sie nie dzieje). O tym jak gra zajebiscie galki oczne wypala juz wspominac nie bede.

Co do konsol next-genowych, nic tak na prawde o nich nie wiemy poki co, ja podejrzewam jednak ze nie wpakuja do nich podzespolow lepszych niz te obecne na rynku PC. Co to niby wykorzysta ? Watch Dogsy, ktore poki co pape z dachu graficznie zrywaja, byly puszczone na mocnym PC, a ja watpie ze przez najblizsze 5-6 lat zobaczymy jakis wiekszy skok od tego (w koncu ile musielismy czekac w tej generacji na jakis postep konkretny ? Oh wait, dalej czekamy). Swoja droga fajnie sie czyta jak Sony juz pierdzieli glupoty ze PS4 bedzie obslugiwac rozdzialke 3k, taaa, pewnie tak samo jak PS3 mialo dzialac w 1080p, choc w sumie dziala, tylko w XMB :laugh:.

@Mation

Czy wytrzyma ? Ciezko powiedziec, to jest loteria, warto ryzykowac cala puszke ? Zainwestuj w Phenoma, sam posiadam (955 w dodatku) i jestem cholernie zadowolony, kazda gra smiga pieknie poki co, nawet Guild Wars 2 ktore oczy wypala i zre procka jak smok, dziala przepieknie a temperatura to jakies 40-50C na stockowym coolerze.

Edytowane przez Bansai

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bansai,

Wszystkie dotychczasowe informacje odnośnie specyfikacji nowych konsol to tylko najzwyklejsze w świecie spekulacje analityków, bądź też redaktorów branżowych, dlatego też nie warto się nimi w żaden sposób sugerować. Remedy twierdzi natomiast, iż kolejna generacja jest to ogromny krok naprzód w odniesieniu do znanego nam dotychczas pojęcia gier, Gibeau również twierdzi, iż urządzenia te są spektakularne. Ta generacja może i trwa już zbyt długo, jednakże uważam, że nadchodząca zasadzi nam naprawdę niezwykłego kopa w tyłek. Swego czasu strony branżowe obiegła informacja, iż Naughty Dog tworzy postać składającą się z aż miliona poligonów (!), dla porównania Nathan Drake z Uncharted 2, to nieco ponad trzydzieści tysięcy. Oczywiście mniej więcej wiem jak wygląda Sleeping Dogs, gdyż na laptopie uruchamia mi się na w miarę wysokich, jednak nowa generacja to zapewne coś więcej aniżeli tylko wyższa rozdzielczość, AA oraz inne bajery dostępne obecnie tylko na PC. Jeżeli chodzi o rozdzielczość 4k, jest ona jak najbardziej osiągalna, obecnie producenci pierwszych telewizorów w tej rozdzielczości, pokazują za przykład Dirt Showdown uruchomiony na GTX 680 właśnie.

Edytowane przez PonurakPS3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozdzialka 4k na konsolach moze i bedzie,ale nie w grach. Prawdziwe 1080p + 60 klatek to bedzie cos. Te 4k to ma byc do zdjec a nie do gier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic jeszcze nie wiadomo w tym temacie, w każdym razie czekam z niecierpliwością na ujawnienie nowych systemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Ponurak,

Nie wiem czy pamiecia siegasz jeszcze w tak dawny okres, ale w przypadku TEJ generacji w obieg puszczano podobne legedny, o tej elitarnej zajebistosci konsol, i co z tego wyszlo wszyscy wiemy. Na PCowym rynku po pol roku byly juz lepsze podzespoly do nabycia ;). Jesli ja sie czegos spodziewam po najnowszej generacji (nie kierujac sie slowami klamczuszkow z EA), to rozwiniecia idei pedalskiego Move'a, Kinecta, lepszych podzespolow ale nic, co by nie bylo JUZ osiagalne. Oczywiscie to tylko moje podejrzewa, nie prawda ogolna. Jednak na dzien dzisiejszy wszystko sobie w buty mozna wsadzic, bo ile juz lat minelo 6-7 ? A my dalej nic nie wiemy o nastepcach, i pewnie z rok sobie jeszcze na jakies informacje poczekamy.

Oczywiscie tez bardzo niecierpliwe czekam na jakies informacje, jednak im dluzej ta smieszna generacja sie ciagnie (moje obie konsole sa uzywane juz tylko do EXow i niczego wiecej, czyli sie kurza na dzien dzisiejszy), tym wieksze mam obawy.

Edytowane przez Bansai

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bansai po pierwsze to trochę przeszarzowałeś z tym "wszystkim" na max w full HD na swoim sprzęcie. Wystarczy Metro 2033, BF3 czy inny Crysis i spokojnie czkawka gwarantowana ;)

Wszelkie konwersje z konsol oczywiście bedą śmigać lecz o jakiejś mega grafice nie można tu mówić. Max 3 jakoś rewelacyjnie nie wygląda.

Co do nowych konsol to na początku mogą oferować grafikę lepszą, lecz pc szybko to nadrobi co jest jak najbardziej naturalne. Ta generacja jak dla mnie może sobie trwać, absolutnie mi to nie przeszkadza. A już napewno nie jest "śmieszna"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widać postęp nie jest jeszcze na tyle duży, aby zaprezentować coś naprawdę znaczącego na rynku konsol. Nie oszukujmy się, to co reprezentują sobą obecne komputery to wciąż zbyt mało, a przynajmniej mnie to w pełni nie satysfakcjonuje. Przed obecną generacją owe legendy rozpowiadało samo Sony, jednakże to trzeba im przyznać, że część z nich doskonale zobrazowało się w tytułach ekskluzywnych, które prezentują się naprawdę świetnie. Jeżeli natomiast postęp pójdzie w stronę kontrolerów ruchowych to ja podziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bansai po pierwsze to trochę przeszarzowałeś z tym "wszystkim" na max w full HD na swoim sprzęcie. Wystarczy Metro 2033, BF3 czy inny Crysis i spokojnie czkawka gwarantowana ;)

Z wyzej podanych Metro to jedyna gra ktora mi czkala w FHD, ale to tylko w miejscach w ktorych byla duza gra swiatel (na zewnatrz lub kiedy cos przeblyskiwalo), spadlo do 25 na chwile i wrocilo do 30-40. Crysis mi chodzil bardzo ladnie, BF3 poczatkowo czkal jak pogiety, ale po pierwszych sterownikach od Nvidi i latce trzyma pieknie 45-60 fpsow, zalezy od mapy. Wiem co mowie bo FRAPSa podczas gry nigdy nie wylaczam :). Jakby mi cos czkalo na dzien dzisiejszy to juz dawno bym sie przesiadl na lepsza grafike (jestem bardzo uczulony na to), poki jednak wszystko gra i buczy, póty dorzucam coraz wiecej do skarpety miesiecznie, a noz sie uzbiera na nowy komp, idealnie przed premiera Watch Dogs.

@Ponurak

Czas pokaze, ja sie obawiam i to jak cholera. Jesli kontrolery ruchowe pojda do lamusa, moze znowu spojrze przychylnym okiem na konsole, jesli nie, PC all the way, a z zakupem next-genow poczekam rok czy 2 lata.

Edytowane przez Bansai

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam na zadne 4k w grach nie licze. Pelne 1080p + 60 klatek + AA to bedzie cos. Ja juz wlasnie sie pozbywam PS3 i kupuje nowego kompa w grudniu (w sumie zostala tylko karta, proc i pamieci do kupienia) bo nawet ps4 mi nie zapewni tego co komp (a konsole trzymalem w 70% dla BF3)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja juz wlasnie sie pozbywam PS3 i kupuje nowego kompa w grudniu

Ja dopiero w pierwszej połowie przyszłego roku, ale tak, jest to definitywnie najlepsze rozwiązanie. Mocarny komputer podłączony bezpośrednio do TV i mamy wszystkie tytuły w pełnej okazałości...

Ponadto awaria czwartej PS3 zbliża się u mnie wielkimi krokami, a piątej na pewno już nie kupię. Sytuacje, gdzie tytuł za ponad dwieście złotych zaraz po rozfoliowaniu posiada zarysowana, to również lekka parodia.

Edytowane przez PonurakPS3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wszystkie, to po pierwsze. I niektóre poźniej, to po drugie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×