Skocz do zawartości
SmaleC

FIFA 13

Rekomendowane odpowiedzi

http://www.gry-onlin...p?ID=853&STR=10

porównanie wszystkich aspektów... pamiętajcie wklejam tylko linka z ciekawostką...ewentualne pretensje proszę zgłaszać do autora z Gry-Online :]

Edytowane przez Chris de la Rosa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dzięki za info z tym angielskim, ale jednak wygodniej gra mi się karierę po Polsku więc raczej nie skorzystam.

Nie ma żadnych patchy jak na PC?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam wurtualnego klubu, gdzie ludzie grają często!

jeszcze nie dawno szukałeś klubu gdzie "ludzie mierzą wysoko" heheh pozdro mordo !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Psx Extreme po tym jak redaktorem naczelnym zostal Butcher stracila dla mnie kompetencje. Ta gazeta to jedna wielka reklama. Od pol roku juz jej nie kupuje. To nie sa te czasy ze Sciera i zgredami kiedy gazeta byla swuetna.

boże, zgadzam się z facetem , który eksponuje poduszkę śerduszko :) Butcher to taki dziadek, który udaje, że jest kul i dżejzi. " Duch PE" był czymś innym niż jego przepełniona wulgaryzmami recenzja Bulletstorma czy cool stories jak to na targach jeździł na gapę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze nie dawno szukałeś klubu gdzie "ludzie mierzą wysoko" heheh pozdro mordo !

Szukam klubu teraz, żeby poprawić sobie wg bo od następnego tyg. ruszamy.

Jeśli ktoś jest zainteresowany wspólnym pograniem to pisać na konsoli zrobi się team.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja znam !! Ja znam odpowiedź ! XD

Nie wybieraj Barcy..

Eee... Barca jest po to w grze żeby nią grać. Ale trochę dziwne jest że zawsze jako przeciwnika dobiera Real.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eee... Barca jest po to w grze żeby nią grać. Ale trochę dziwne jest że zawsze jako przeciwnika dobiera Real.

serio dziwisz się temu mechanizmowi? kogo ci mają dolosować? BVB?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam zamierzam kupić fife 13 na playstation 3 i mam dwa pytania, wyczytałem w recenzji na tej stronie, ze minusem tej gry jest gra online, a glownie chciałbym tą gre kupić do gry przez internet, jak wygląda gra online? czy da rade spokojnie pograc? czy faktycznie jest tak kiepsko? drugie pytanie dotyczy polskiego komentarza w grze, czy jest możliwość ustawienia sobie angielskiego komentarza ? czy trzeba się męczyć z polskim :/ ? dzięki wielkie za pomoc! pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

można ustawić angielski komentarz i mieć PL wersje w menu

Edytowane przez Pierre

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalezy. Fifa to bardzo dobra gra online. Sek w tym, ze ma od kilku lat ten sam silnik, a wielu z nas gra w nia od lat i oczekuje czegos wiecej niz dostaje. To arkadeowa pozycja z szybkim tempem rozgrywki i dużą porcją funu. Może Ci się spodobać. Ja na ps3 zaczynałem od Fify10, która zrobiła na mnie spore wrazenie i nawet nie chcialem slyszec o pesie, w ktorego wczesniej gralem. Pożniej byla ulepszona 11, całkiem niezła 12, w której zastosowano nowy system obrony, ale gra nie ustrzegla sie mankamentów. Hardkorowe dawanie handicapow druzynie, ktora przegrywa, dość szybkie tempo, możliwość przejścia boiska przy pomocy serii krótkich podań z pierwszej piłki, rzuty rożne, strzal finezyjny z 27m z ukosa wpadajacy jak scierka do bramki i pewnie jeszcze sporo rzeczy, które mogliby wymienic koledzy. No i po cichu liczylem, ze te bledy zostana wyeliminowane. No i owszem cześć wyeliminowali, ale stworzyli nowe. Chaos na boisku, przekoksowane skrzydla (przynajmniej w ut, o sezonach pojedynkow z taka stanowczoscia sie nie wypowiem), zbyt szybkie tempo rozgrywki, bardzo duże ryzyko kontry, dziury między formacjami. Część z tych niedogodności można wyeliminować grając na częściowych asystach, albo wybierając zespoły 3*. Wtedy tempo jest wolniejsze, chaos mniejszy i wrzutki też wchodzą jakby rzadziej. To jest o tyle dobre, ze w fife gra baaardzo dużo osób w sieci. I łatwiej jest znaleźć kogos, kto gra niestandardowymi teamami, albo na ustawieniach innych niz asysty. Tylko po prostu trzeba sobie popróbować jak lubisz grać, później bawić się i nie zapominać, że to tylko gra :). Daleko idące wnioski będzie można wyciągać w momencie gdy zarówno ja, jak i przeciwnicy będą mieli rozegranych znacznie więcej meczów, bo może to co wydaje mi się teraz błędem wynika z braku skilla. Może te silne skrzydła można w prosty sposób zastopować. Łudzę się tak dlatego, że przecież w tą gre przed nami grało kilkudziesięciu testerów (ludzie w miarę ogarnięci). Przecież musieli ograć ten tytuł. Dlatego wierzę, że F13 pokaże w tym roku jeszcze pazury, a jak nie - to trudno. I tak jest bardzo dobrą grą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę wierzysz w to co piszesz czy specjalnie tak trollujesz?

Online gra jest kiepska i frustrująca. Tylko tobie się podoba więc swoje wypowiedzi poprzedzaj zwrotem: W mojej opinii...

Pokaż jak ogarniasz grę online:

id vonNesh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PlayStation Network TCP: 80, 443, 465, 983, 5223, 10070-10080 UDP: 3478-3479, 3658, 10070

FIFA 13 TCP: 10000-10099, 42127 UDP: 3074, 3658, 3659, 6000

Dzięki stary.

Wczoraj odblokowałem te porty. Sprawdziłem i udało mi się zagrać mecz w sezonach (a dzień wcześniej tylko łączyło mnie z graczem i .... mogłem co najwyżej pobiegać sobie po arenie).

Ma ktos ochote zagrac czasem jakis sparing na manualu? Jak cos to dodawac mnie PSN: Oscil89

A dziś po 20.00 będziesz miał czas? Jeśli tak, to chętnie pogram

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie mam ustawione na pewno Dow na wł. i oboje gramy na konkretnych pozycjach, a przeciwnik ma ewidentnie dowolny. Widać to jak na dłoni jak rozgrywa piłkę i 2 różnych zawodników ma ten sam nick nad głową. Ktoś wie jak temu zapobiec?

Wczoraj grałem chyba z 4 mecze, no i znów w 2 przypadkach przeciwnik kierował całym składem.

Co ciekawe w jednym meczu kolega z mojej drużyny dostał czerwoną kartkę i w nagrodę zaczął kierować całym składem ;-)

Może rzeczywiście ktoś zna sposób na poradzenie sobie z tym problemem ? Albo po prostu to jeden z (nie)wielu błędów do poprawki przez autorów.

Wczoraj też doświadczyłem błędu w sezonach zwykłych opisanego już wcześniej. Wygrałem mecz a zaliczyło mi 2 zwycięstwa. Dla równowagi za chwilę przegrałem i zaliczyło mi 2 porażki. Ciekawy system.

Pozdrawiam,

Piotr

Edytowane przez Piotr Jakubowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj otrzymałem od sklepu w którym dokonałem zakupu kody odblowokowujące bonusy. :biggrin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie to ta gra np bardziej wkur... niz 12 praktycznie wszystkie strzaly zza pola karnego są zablokowane. Wczoraj fajna akcja zrobilem wslizg na dlugo przed strzalem a kolega i tak trafił w lezacego zawodnika... kolejna rzecz to zbieranie sie do strzalu ile to trwa..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak oceniacie recenzje Musiola na ps3site??

Bardzo dobra recenzja jedna z najlepszych jaką czytałem w necie i w prasie. Ocena 8/10 wg mnie jest obiektywna i bardzo słuszna. Rzygać się chce jak pieją w zachwycie inni recenzenci.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak oceniacie recenzje Musiola na ps3site??

Ja jej nie oceniam bo nią się nie sugeruje... to co np Musiola nerwuje mi się podoba np soczyste strzały... brak naszej durnej ligi... :) Ogólnie dużo bardziej polubiłem tą cześć od poprzedniej i jestem zadowolony z zakupu... Po to producenci wydali dema obu gier by wstępnie się zapoznać z rozrywką jaka nas czeka bo Fifa i PES to dwie inne piłki ale trzeba być nie zdrowy na umyśle by tylko i wyłącznie sugerować się recenzjami a nie swoim doświadczeniem oraz odczuciem z dema...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobra recenzja jedna z najlepszych jaką czytałem w necie i w prasie. Ocena 8/10 wg mnie jest obiektywna i bardzo słuszna. Rzygać się chce jak pieją w zachwycie inni recenzenci.

Tak samo uwazam, ze jest obiektywna jak najbardzie. Niektore portale to tak w dupe włażą EA, ze sie rzygac chce...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jej nie oceniam bo nią się nie sugeruje... to co np Musiola nerwuje mi się podoba np soczyste strzały... brak naszej durnej ligi... :) Ogólnie dużo bardziej polubiłem tą cześć od poprzedniej i jestem zadowolony z zakupu... Po to producenci wydali dema obu gier by wstępnie się zapoznać z rozrywką jaka nas czeka bo Fifa i PES to dwie inne piłki ale trzeba być nie zdrowy na umyśle by tylko i wyłącznie sugerować się recenzjami a nie swoim doświadczeniem oraz odczuciem z dema...

Skoro kolega sugeruje się demami to nic tylko pogratulować i litościwie temat przemilczeć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh ja dosyć dużo grałem w poprzednie wersje FIfy. W wersji z nr 12 rozegrałem około 800 spotkań online.

Fifa to nie jest odgrzewany kotlet, to co jest dobre zostawili, to co jest złe poprawili oczywiście nie uniknęli błędów np. przede wszystkim sędziowanie jest wg mnie skopane. Macie problemy z przyjęciem piłki? Co z tego, że jak gracie Cristano to nie potraficie przyjąć piłki i na to narzekacie. Ja gram Lechem i przyjmowanie piki w ogóle nie sprawia mi w większości przypadków problemu. Trzeba po prostu opanować nowy system przyjęć i tyle. Jaki sens miałby "First touch" jeżeli zawodnik bez ingerencji gracza gasiłby każdą piłkę, w Fife liczą się też umiejętności. Może nich od razu ustawią, że każde podanie Ronaldo ma być dokładne i każdy strzał ma się kończyc bramką. Totalny bezsens, gra musi być uzależniona od gracza. Zresztą i tak widać różnice w sterowaniu wspomnianym przeze mnie Cristano, a Ślusarskim z Lecha.

Niektórzy zarzucają, że to nadal ta sama Fifa. Dla mnie jest to inna, zmodyfikowana gra i w życiu nie chciałbym wrócić do poprzedniej wersji. Zresztą PES tak samo mało się zmienia, miałem okazję pograć trochę w wersję 11, 12 oraz 13. Nigdy nie zauważałym znaczących różnic między wersjami. PES to solidna gra, ale mega innowacyjnością, rewolucją również nie grzeszy. Kurde to jest symulacja piłki nożnej, wymagacie takich zmian jakby to był Battelfield lub Uncharted.

Ja nie zauważyłem żadnego monumentum, przynajmniej jak na razie. Muszę rozegrać znacznie więcej meczów żeby to stwierdzić. Strzały z dystansu są wg mnie lepsze niż były i wg mnie mogliby ich siłę zostawić, bo wg są odpowiednie. W poprzedniej wersji piłka leciała bardziej jak balon, teraz czuć siłę.

Co do chaosu na boisku hmmm.... Ciężko mi to ocenić, bo zacząłem grę na manualu i nie uświadczyłem grając online chaosu na boisku. Jeżeli na automacie, lub asystach występuje problem chaosu to rzeczywiście EA powinna zwolnić rozgrywkę. Z drugiej strony jeżeli gra się na "wspomagaczach" to co się dziwić, jeżeli większość podań automatycznie trafia do zawodnika, to i gra jest szybsza. Już kilka osób pisało, że na manualu gra się spokojnie. Nie będę nikogo namawiał do tego trybu, bo sam dopiero teraz się przekonałem. Każdy gra tak jak lubi. Gra ma dać nam przyjemność, a nie wkur...iać, a na tryb manualny na początku naprawdę jest mega denerwujący:)

W samej rozgrywce dzięki większej ruchliwości zawodników nie ma takich schematów jak w Fifie (chociaż te zarzuty są dziwne co do Fify, bo grając w PES z kumplami też oni stosowali pewne schematy. Schematy są wszędzie, można je opracować do perfekcji, ale perfekcyjnie można też się im przeciwstawiać). W tej edycji strzelam więcej bramek z różnych pozycji i po różnych akcjach. Tak samo jak jeden z kolegów szukam dla siebie odpowiedniej taktyki. 3-5-2 rzeczywiście mnie przekonuje, ale muszę ją sprawdzić z jakimś bardziej wymagającym rywalem :)

Kończąc, do szewskiej pasji doprowadzają mnie przede wszystkim z dupy wzięte faule i niekiedy to, że nie mogę zmienić kontroli na zawodnika, który jest bliżej piłki.

Fifa i PES to bardzo grywalne gry i tylko od osobistych preferencji zależy, który tytuł komu podpasuje. Ogólnie mi na licencjach nie zależy, jak i korkach, reklamach na koszulkach. Choć z drugiej strony wku...ia mnie brak herbów i oryginalnych nazw klubów polskiej ekstraklasy. Na reklamy na koszulkach mam wyje...ne. Herb to świętość, reszta to dodatek.

edit: zapomniałem dodać o najgorszym PL komentarzu w serii Fifa. Nie wiem co oni zrobili, ale tego po prostu nie da się słuchać w tej części. Zamiast poprawić błędy z poprzedniej wersji, to jest jeszcze gorzej. Wstyd!

Edytowane przez czehuziom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do porównań PES i Fify jest odpowiedni temat wdziale offtopic.

@grzybu87 zmień język wypowiedzi, bo znowu przegnasz forum tym razem już na stałe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×