Skocz do zawartości
zdun

Okami Hd

Rekomendowane odpowiedzi

z recenzją naprawdę postaram się jak tylko mogę ale trudno dać mi grze mniej niż 10/10 :P

sandboxowość - hmmm trudno to opisać więc porównam do innych tytułów

zelda 3x wielkością świata

jeżeli nie mieliście okazji poznać któregoś z tytułu o Linku (a naparwdę warto) to

darksiders 4x

Czyli masz w miarę otwartą krainę, robisz rzeczy dodatkowe, idziesz głównym wątkiem automatycznie odsłaniasz nowe krainy aby ostatecznie dostać naprawdę sporych rozmiarów uniwersum gdzie potrzeba około 20~30 minut bez teleportu aby przejść z jednej strony "dżaponi" na drugą.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny nie drapcie sie już...jak to mówiła moja nauczycielka "jedni lubią pomarańcze a inni jak śmierdzą im stopy"...kwestia gustu i nie ma co zmuszać nikogo do grania w to albo mówić że ten kto nie grał jest niepełnoprawnym graczem...

Owned...ja rozumiem że możesz nie lubić fantasy itp itd...byle byś wiedział że manga i anime są z Japonii a nie Chin xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mieszajcie pojęć gdyż osobiście sram na mangę i anime ;) ale jrpgi, klimat KKW oraz okami kocham :)

Okami nie ma nic wspólnego z anime czy mangą... Bardziej z folklorem, legendami a graficznie z malunkami oraz dziarami yakuzy ;)

a jak już bardzo ktoś chce to porównywać do mang czy anime: proszę bardzo:

http://www.youtube.com/watch?v=bMVw-bad1Nc

sam osobiście wychodzę z założenia że istnieje tylko jedno anime a zwie się AKIRA, reszta to ściema :P

Edytowane przez zdun1983

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cholera, jak tak dalej pójdzie to będe potrafił powiedzieć co to manga, fantasy, anime czy jakieś hentai. :o

@up ten filmik to dla mnie szok

Edytowane przez owNeD.bY.NeVA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z recenzją naprawdę postaram się jak tylko mogę ale trudno dać mi grze mniej niż 10/10

sandboxowość - hmmm trudno to opisać więc porównam do innych tytułów

zelda 3x wielkością świata

jeżeli nie mieliście okazji poznać któregoś z tytułu o Linku (a naparwdę warto) to

darksiders 4x

Czyli masz w miarę otwartą krainę, robisz rzeczy dodatkowe, idziesz głównym wątkiem automatycznie odsłaniasz nowe krainy aby ostatecznie dostać naprawdę sporych rozmiarów uniwersum gdzie potrzeba około 20~30 minut bez teleportu aby przejść z jednej strony "dżaponi" na drugą.

Miałem przyjemność grać w Zelde na DS’ie i 3DS’ie i skoro mówisz, że świat jest większy, to nieźle…

Wiem, że ciężko będzie wystawić niższą ocenę, ale spróbuj spojrzeć okiem kogoś dla kogo będzie to pierwsze zetknięcie z Okami...

@up ten filmik to dla mnie szok

Szok ? Niezła psychodela… ;)

Edytowane przez kloose

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmmm raczej niestety nie skyrim;) ale wielkość porównywalna do DD jak najbardziej tyle że bez zbędnego backtrackingu :)

Kloose jeżeli grałeś w ocarinę na 3dsa to: wiesz już z jakim typem gry masz do czynienia :biggrin:

Tylko że: około 3~4 razy większy świat, 2~3 razy dłuższy i bardziej rozbudowany wątek główny oraz klimat a właściwie KLIMAT który wylewa się z ekranu :biggrin: , ogólnie najłatwiej porównać gameplay okami z zeldą właśnie (nawet walki z bossami na których zawsze trzeba znaleźć jakiś sposób a wcześniej ogarnąc dungeon pełen zagadek i wyzwań :cool: tylko walki są bardziej rozbudowane:

są 2 problemy z tym tytułem:

- ten nieszczęsny "dubbing" a właściwie jęki (mi już dawno nie przeszkadzają)

- trudność gry a właściwie brak wyzwania niestety (nie ma stopnia trudności a gra jest stanowczo za prosta).

Edytowane przez zdun1983

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak te jęki są okropne :D ale reszta wygląda naprawdę ciekawie... a to, że jest prosta, to dla niektórych (chociażby mnie), przy całej jej "inności" zaleta... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aa właśnie jako że 2x skończyłem wersję na wii

kiedy będziecie chcieli grać naszym "dildosem" i jak zostanie wykorzystany jak wiilot to poziom trudności wzrasta do absurdalnego gdyż bardzo słabe było wyczucie wiilota w tym tytule, oby wersja ps3kową ominął ten problem, ale w cuda rzadko wierzę, na dzień dzisiejszy polecam grę na padzie gdyż kontroler ruchowy + okami = irytacja...

Na wii grałem classic controlerem kiedy musiałem powtarzać 40 raz ten sam moment (banalny na padzie)...

Capcom powinien mnie zatrudnić do reklam jego produktów :P ale tak na serio naprawdę chciałbym nastawić was (tych którzy nie grali) na kupno OKAMI, obyście polecieli w ten hype razem ze mną i byli potem zadowoleni że przeżyli coś niesamowitego jako gracze :)

dla mnie największa szkoda w tym wszystkim studia clover które zostało zamknięte od razu po premierze gry (słaba sprzedaż), oby teraz sytuacja się zmieniła.

Edytowane przez zdun1983
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie już nastawiłeś... Dzięki za informacje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie także, chociaż ciągle mam wątpliwości, ale skoro to taka perełka to nie można nie sprawdzić!

Edytowane przez owNeD.bY.NeVA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy którzy dalej się wahają niech wiedzą że w Okami można karmić zwierzątka xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no, ten argument do mnie przemawia, 0 wątpliwości!! =)

To tylko dodatek, czy trzeba to robic? =)

Edytowane przez owNeD.bY.NeVA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oczywiście że opcjonalny dodatek, zdobywasz/kupujesz: nasiona/mięso/ryby itp i karmisz zwierzęta zamieszkujące krainę - od ryb przez krowy po tygrysy, co daje dodatkowe exp (ale mało więc jest to jak najbardziej opcjonalne, jak najbardziej warto to robić - trwa około 5 sekund na zwierze więc nie znudzisz się :) ).

Edytowane przez zdun1983

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest Twój obowiązek ! XD przynajmniej na początku jeden quest taki był jak dobrze pamiętam xD a potem dla własnej satysfakcji mona karmić zwierzątka i sprawiać żeby drzewka kwitły :) no i można rybki łowić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oczywiście, przecież pisałem o questach oraz dodatkowych rzeczach. Od ćwiczeń w dojo

przez pomoc wieśniakom,

po czyszczenie demonicznych bram,

czy wykopywanie skarbów z ziemi (w końcu jesteś "psem")

łowienie ryb:

Tak do roboty rzeczy dodatkowych niczym w rasowym sandboxie jest co nie miara :biggrin:

Edytowane przez zdun1983

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest też coś w rodzaju rpg'owego systemu lvl...dostajes pkt za które możesz zwiększać sobie hp,ilość tuszu itp itd...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pkt reputacji już, więc Was nie nagrodze :/

Zdun, przekonałeś mnie do gry mango/animo/fantasy/hentai (wybierz właściwe xD) a to nie lada wyczyn.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nastawiłem cię na piękną baśń z tamtejszym folklorem i wierzeniem a nie na mango gejo cioto anime :P

Aby nie być gołosłownym postaram się skrobnąć tą reckę jak najszybciej, cieszę się że udało mi się nakłonić 2 osoby do zakupu, mam nadzieję że do premiery uda mi się nakłonić więcej osób (będę się nadal starał :biggrin: )

Edytowane przez zdun1983

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oby tylko nie nawalili idiotycznych "trofików" - to odnośnie łowienia ryb ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie prawdopodobnie 1 trofeum odnośnie łowienia ryb...po złapaniu legendarnej rybki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×