Skocz do zawartości
pablos_83

EA SPORTS UFC

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie, jaki system planujemy? Ligowe każdy z każdym? Ja bardzo gorąco polecam system szwajcarski, stosowany np. w szachach. Jest bardzo sprawiedliwy, bo każdy kolejny przeciwnik powinien być na bliskim nam poziomie, tzn. jeśli ktoś wygrywa będzie walczył z kimś, kto też wygrywa, jeśli ktoś przeplata wygrane z porażkami to będzie miał przeciwnika z podobnymi statystykami. Po określonej liczbie rund można zagrać topkę, czyli powiedzmy najlepszych (najwięcej punktów) 4 albo 8 zawodników gra finał w systemie pucharowym. Można zrobić punktację a 'la siatkarską - wygrana przed czasem 3 punkty, wygrana decyzja 2 punkty, a przegrana decyzja 1 punkt. Jeśli byłaby chęć grania w takim systemie to mógłbym prowadzić statystyki i losowanie kolejek. Jak dla mnie jest to idealne rozwiązanie, bo przy kilkunastu graczach w systemie każdy z każdym będziemy jedną ligę grać pół roku :P a w szwajcarze nie dość, że pójdzie to trochę szybciej (sami wybieramy liczbę rund) to jeszcze gra się z graczami na podobnym poziomie, co jak wiadomo podnosi fun z gry ;) no i wtedy topka jest takim prestiżowym turniejem, wszyscy pozostali będą oglądać na streamie :D

Edytowane przez mat_eyo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, jaki system planujemy? Ligowe każdy z każdym? Ja bardzo gorąco polecam system szwajcarski, stosowany np. w szachach. Jest bardzo sprawiedliwy, bo każdy kolejny przeciwnik powinien być na bliskim nam poziomie, tzn. jeśli ktoś wygrywa będzie walczył z kimś, kto też wygrywa, jeśli ktoś przeplata wygrane z porażkami to będzie miał przeciwnika z podobnymi statystykami. Po określonej liczbie rund można zagrać topkę, czyli powiedzmy najlepszych (najwięcej punktów) 4 albo 8 zawodników gra finał w systemie pucharowym. Można zrobić punktację a 'la siatkarską - wygrana przed czasem 3 punkty, wygrana decyzja 2 punkty, a przegrana decyzja 1 punkt. Jeśli byłaby chęć grania w takim systemie to mógłbym prowadzić statystyki i losowanie kolejek. Jak dla mnie jest to idealne rozwiązanie, bo przy kilkunastu graczach w systemie każdy z każdym będziemy jedną ligę grać pół roku :P a w szwajcarze nie dość, że pójdzie to trochę szybciej (sami wybieramy liczbę rund) to jeszcze gra się z graczami na podobnym poziomie, co jak wiadomo podnosi fun z gry ;) no i wtedy topka jest takim prestiżowym turniejem, wszyscy pozostali będą oglądać na streamie :biggrin:

 

Według mnie każdy powinien grać z każdym losowo, bo wtedy tylko liga ma sens. W innym wypadku to nie jest liga tylko eliminator.

Co do punktacji, można tak zrobić, z jednym zastrzeżeniem - przegrałeś, masz 0, nieważne czy split czy unanimous.

Walka i rewanż to też byłoby fajne rozwiązanie. Oto chodzi właśnie żeby grać jak najdłużej, nie ma poco się spieszyć, złotego pucharu raczej nikt nie dostanie więc nie ma z czym aż tak zapieprzać. im dłużej tym lepiej.

Edytowane przez toreso

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tylko moja propozycja, po prostu szwajcar sprawdził się w wielu grach, w które grałem ;) jeśli chodzi o punktację to tu już będę się bardziej trzymał swego - jeśli rozbijamy i inaczej punktujemy zwycięstwa przed czasem i pełen dystans, to jednak przegrany przez decyzjię powinien  otrzymać chociaż ten jeden punkt.

Edytowane przez mat_eyo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie jednak na ten 1 punkt po decyzji na pełnym dystansie przegrany zasługuje 

 

O to to! ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tylko moja propozycja, po prostu szwajcar sprawdził się w wielu grach, w które grałem ;) jeśli chodzi o punktację to tu już będę się bardziej trzymał swego - jeśli rozbijamy i inaczej punktujemy zwycięstwa na przed czasem i pełen dystans, to jednak przegrany przez decyzjię powinien  otrzymać chociaż ten jeden punkt.

No musimy więc zdecydować czy gramy ligę i cieszymy się jak największą ilością walk, czy liczymy na puchary, splendor i szybkie rozstrzygnięcie sprawy.

To nie są szachy tylko lanie po pysku ;) Każdy powinien mieć okazji zagrać z każdym, lepszym i gorszym od siebie żeby mieć mieć większą szanse zarówno wygrać i przegrać. Według mnie nagradzanie porażki nie jest dobrym rozwiązaniem, na żadnej płaszczyźnie, w grze także. Zdarzyć się może taka sytuacją - po co mam kogoś znokautować wcześniej jak mogę przetrwać do końca walki i nawet przegrać zgarniając przy tym chociaż 1 punkt.

Nie mówię że oczywiście tak będzie, ale różnie może być liga to liga, może komuś akurat kiedyś ten jeden punkt braknie do czegokolwiek...

Po zakończeniu i uwieńczeniu ligi można zrobić tak jak napisałeś "topkę" czyli dzielimy tabele na pół robimy dwa turnieje, górna połowa tabeli gra ze sobą, dolna również, ale to dopiero po zakończeniu sezonu.

Edytowane przez toreso

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobimy system ligowy jak w piłce, będą rozpisane kolejki, termin wyznaczony na walki.

Punktacja 3pkt (KO/TKO/SUB) 2pkt (DEC) 1pkt (PRZEGRANA)

 

 

Przykładowe zestawienia dla ligi 8 zawodników

1.jpg

Edytowane przez INKOGNITO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobimy system ligowy jak w piłce, będą rozpisane kolejki, termin wyznaczony na walki.

Punktacja 3pkt (KO/TKO/SUB) 2pkt (DEC) 1pkt (PRZEGRANA)

 

 

Przykładowe zestawienia dla ligi 8 zawodników

 

1 kolejka:
Gospodarz Gość WrongSzczepan EsMCe PIRPL arbi89_ mat_eyo Haaqu torresbtmPL BatataPL
2 kolejka:
Gospodarz Gość WrongSzczepan PIRPL Haaqu torresbtmPL BatataPL EsMCe arbi89_ mat_eyo
3 kolejka:
Gospodarz Gość PIRPL EsMCe mat_eyo WrongSzczepan torresbtmPL arbi89_ BatataPL Haaqu
4 kolejka:
Gospodarz Gość Haaqu EsMCe arbi89_ BatataPL WrongSzczepan torresbtmPL PIRPL mat_eyo
5 kolejka:
Gospodarz Gość mat_eyo EsMCe torresbtmPL PIRPL BatataPL WrongSzczepan Haaqu arbi89_
6 kolejka:
Gospodarz Gość arbi89_ EsMCe WrongSzczepan Haaqu PIRPL BatataPL mat_eyo torresbtmPL
7 kolejka:
Gospodarz Gość torresbtmPL EsMCe BatataPL mat_eyo Haaqu PIRPL arbi89_ WrongSzczepan
8 kolejka:
Gospodarz Gość EsMCe WrongSzczepan arbi89_ PIRPL Haaqu mat_eyo BatataPL torresbtmPL
9 kolejka:
Gospodarz Gość EsMCe BatataPL torresbtmPL Haaqu mat_eyo arbi89_ PIRPL WrongSzczepan
10 kolejka:
Gospodarz Gość EsMCe PIRPL WrongSzczepan mat_eyo arbi89_ torresbtmPL Haaqu BatataPL
11 kolejka:
Gospodarz Gość EsMCe Haaqu BatataPL arbi89_ torresbtmPL WrongSzczepan mat_eyo PIRPL
12 kolejka:
Gospodarz Gość EsMCe mat_eyo PIRPL torresbtmPL WrongSzczepan BatataPL arbi89_ Haaqu
13 kolejka:
Gospodarz Gość EsMCe arbi89_ Haaqu WrongSzczepan BatataPL PIRPL torresbtmPL mat_eyo

itd..itd..

Inkognito, nie uważasz że nagradzanie porażki jednym punktem jest trochę patologiczne w ligowej rzeczywistości?

Przeczytaj mój post wyżej ;) i napisz co o tym sądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mateyo propozycja mi się podoba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No no, chodziło mi o 0 pkt, tylko tak się wczytałem w wasze wpisy i zamotkę złapałem. Będzie toliga jak w piłce, każdy z każdym, mecz rewanż. Mam generator zestawień wieć bez problemowo. Dziś to ogarniam.

 

Dajemy za przegraną 0, bo każdy będzie miał możliwość rewanżu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No no, chodziło mi o 0 pkt, tylko tak się wczytałem w wasze wpisy i zamotkę złapałem. Będzie toliga jak w piłce, każdy z każdym, mecz rewanż. Mam generator zestawień wieć bez problemowo. Dziś to ogarniam.

 

Dajemy za przegraną 0, bo każdy będzie miał możliwość rewanżu.

Dokładnie, jeśli to ma być liga to nie wyobrażam sobie za wygraną decyzję dawać dwa punkty a za porażkę jeden. Jest mecz i rewanż, będzie można się odkuć, nie róbmy patologi z nagradzaniem przegranych. A co z jednogłośną decyzją? może to rozgraniczymy?

 

TKO/KO/SUB 3ptk

Jednogłośna 3ptk

Split 2ptk

Porażka 0ptk

 

Czy:

 

TKO

TKO/KO/SUB 3ptk

Jednogłośna 3ptk

Split 3ptk

Porażka 0ptk

Edytowane przez toreso

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ok, ale w takim razie zastanówmy się też, czy warto wygraną przez decyzję "karać" - w rzeczywistości dablju to dablju, bez znaczenia jak wywalczone :biggrin: choć ten jeden punkt może faktycznie motywować pod koniec walki do pójścia po skończenie zamiast dowiezienie bezpiecznej decyzji... Już abstrahując od tego, że rzadko kiedy jest coś takiego, jak bezpieczna decyzjia - "Never leave it in the hands of judges" ;)

 

Nie ma sensu rozróżniać na split i unanimous - albo każde zwycięstwo to 3 punkty, albo przed czasem 3, decyzja 2.

 

Btw jak na razie gadamy we trzech, fajnie by było przed podejmowanie decyzji zobaczyć co inni myślą - może jakaś ankieta na stronce?;)

Edytowane przez mat_eyo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem za tym co proponuje Tores, 3pkt skończenie, jednogłośna 3kt (jak by nie było, walec wszystkie rundy) - 2pkt split.

Nie bez przyczyny UFC wprowadziło bonusy, chozi o to aby walki były petarda, a nie dowożenie do końca decyzji (mówię o split decision).

Edytowane przez INKOGNITO
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ok, ale w takim razie zastanówmy się też, czy warto wygraną przez decyzję "karać" - w rzeczywistości dablju to dablju, bez znaczenia jak wywalczone :biggrin: choć ten jeden punkt może faktycznie motywować pod koniec walki do pójścia po skończenie zamiast dowiezienie bezpiecznej decyzji... Już abstrahując od tego, że rzadko kiedy jest coś takiego, jak bezpieczna decyzjia - "Never leave it in the hands of judges" ;)

Widzisz już o co chodzi, ja zupełnie nie zgadzam się na nagradzanie porażki bo to rodzi zazwyczaj patologie i kalkulację. Przynajmniej będzie święty spokój.

Jeśli czujesz się mocny i wiesz że wygrywasz jednogłośnie to dlaczego masz na tym cierpieć i dostać tylko jeden punkt więcej niż przegrany.

Każdy ma inny styl walki, jeden rzuca się "na Jóżka" odrazu i nokautuje, drugi punktuje przeciwnika i wygrywa jednogłośnie. i oby dwoje w takich przypadkach są równouprawnionymi zwycięzcami. Natomiast jeśli wiesz że przegrywasz lub nie jesteś pewny że wygrasz decyzją to dążysz do ukończenia walki przed czasem, bo za przegraną nie masz nic. To chyba najprostsze i logiczne rozwiązanie.

Edytowane przez toreso

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla m mnie wygrana to wygrana. Należą się trzy punkty bez znaczenia czy jednogłośnie czy split. Tak jak w piłce, czy wygrywa 5:0 czy 2:1 to trzy punkty dostają

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to zastanowicie się, jak dla mnie obie opcje są spoko, ale jednak nagradzania porażki nie wprowadzimy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla m mnie wygrana to wygrana. Należą się trzy punkty bez znaczenia czy jednogłośnie czy split. Tak jak w piłce, czy wygrywa 5:0 czy 2:1 to trzy punkty dostają

 

W sumie to też jestem za tym, ale to już kwestia do dogadania się.

Jeśli ktoś dominuje całą walkę i wygrywa jednogłośnie czy nie to nie można go jakby "karać" za jego styl gry i dawać punkt mniej.

Takie jest moje zdanie.

Edytowane przez toreso

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To trzeba będzie puścić ankietę na stronie:

 

a. Każda wygrana = 3 punkty

b. Wygrana przed czasem = 3 punkty, wygrana przez decyzję = 2 punkty

c. Wygrana przez niejednogłośną decyzję = 2 punkty, każda inna wygrana = 3 punkty

 

W sumie jeśli chcecie to można głosować już teraz, niech każdy wyślie np. do mnie pw z opcją, a ja to później zbiorę i prześlę do INKOGNITO.

Edytowane przez mat_eyo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To trzeba będzie puścić ankietę na stronie:

 

a. Każda wygrana = 3 punkty

b. Wygrana przed czasem = 3 punkty, wygrana przez decyzję = 2 punkty

c. Wygrana przez niejednogłośną decyzję = 2 punkty, każda inna wygrana = 3 punkty

 

W sumie jeśli chcecie to można głosować już teraz, niech każdy wyślie np. do mnie pw z opcją, a ja to później zbiorę i prześlę do INKOGNITO.

 

Nie ma żadnych PW, tutaj to rozstrzygnijmy jawnie albo w odpowiednim temacie.

Zresztą Inkognito chyba już podjął decyzję wydaje mi się ;)

Edytowane przez toreso

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaraz będzie ankieta na stronie.

 

 

Ankieta na - www.VirtualFighter.pl

Edytowane przez INKOGNITO
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to widzę tak panowie:
Wygrywasz przed czasem - 3 punkty dla zwycięzcy, 0 dla pokonanego
Wygrywasz przez jednogłośną decyzję - 3 punkty dla zwycięzcy, 0 dla pokonanego
Wygrywasz przez split decision - 2 punkty dla zwycięzcy, 1 dla pokonanego

Dlaczego?

Ano dlatego, że w przypadku 3 sędziów punktowych w jednogłośnej decyzji wygrana zostaje nam przyznana przez każdego sędziego (czyli od każdego otrzymujemy po punkcie) natomiast przy split decision jeden z sędziów głosował na przegranego w pojedynku, więc można założyć, że otrzymuje on punkt od tego sędziego, a zwycięzca otrzymuje po punkcie od pozostałych sędziów, czyli 2 punkty.

Mam nadzieję, że wszystko ładnie opisałem, peace and love panowie :biggrin:

 

Jak dla m mnie wygrana to wygrana. Należą się trzy punkty bez znaczenia czy jednogłośnie czy split. Tak jak w piłce, czy wygrywa 5:0 czy 2:1 to trzy punkty dostają

W piłce masz szansę na remis, w EA UFC nie - ergo jestem za tym, żeby split decision był punktowany dla obu stron (2 dla zwycięzcy, 1 dla pokonanego)

 

//Gdzie w ankiecie podział się 1 punkt dla pokonanego? :( Nie ma opcji dla mnie, zgłaszam sprzeciw :D

Edytowane przez Haqu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

^ też bym tak wolał, ale kategorycznie zostało powiedziane, że porażki nie będą punktowane, więc już ten temat zostawmy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to widzę tak panowie:

Wygrywasz przed czasem - 3 punkty dla zwycięzcy, 0 dla pokonanego

Wygrywasz przez jednogłośną decyzję - 3 punkty dla zwycięzcy, 0 dla pokonanego

Wygrywasz przez split decision - 2 punkty dla zwycięzcy, 1 dla pokonanego

Dlaczego?

Ano dlatego, że w przypadku 3 sędziów punktowych w jednogłośnej decyzji wygrana zostaje nam przyznana przez każdego sędziego (czyli od każdego otrzymujemy po punkcie) natomiast przy split decision jeden z sędziów głosował na przegranego w pojedynku, więc można założyć, że otrzymuje on punkt od tego sędziego, a zwycięzca otrzymuje po punkcie od pozostałych sędziów, czyli 2 punkty.

Mam nadzieję, że wszystko ładnie opisałem, peace and love panowie :biggrin:

 

W piłce masz szansę na remis, w EA UFC nie - ergo jestem za tym, żeby split decision był punktowany dla obu stron (2 dla zwycięzcy, 1 dla pokonanego)

 

Ja jestem za stanowczym nie dla dawania punktu przegranemu, to nie jest remis tylko porażka. Według mnie sprawa jest raczej jasna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A macie, dodałem też opcję z podziałem punktów. Niech się dzieje wola boska, żeby nie było że wynik głosowania jest już ustawiony :biggrin: hehhe

 

Osobiście nie chcę punktów dla przegranego.

Edytowane przez INKOGNITO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A macie, dodałem też opcję z podziałem punktów. Niech się dzieje wola boska, żeby nie było że wynik głosowania jest już ustawiony :biggrin: hehhe

 

Osobiście nie chcę punktów dla przegranego.

 

Inkognito, ulegasz presji ludu, gdzie twoja "twarda ręka" :D

Edytowane przez toreso

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×