Skocz do zawartości
Patricko

Gran Turismo 6

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie jakie auto wybieracie do wyścigu aut na napęd elektryczny ? które jest fajne i szybkie ?

Polecam Tesla S . Świetnie się prowadzi ale trochę za mocne na wyścigi obwodów elektrycznych. Ja też skończyłem wyścigi priusem i raz tesla z ograniczoną mocą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niezależnie od wielkości felgi, po założeniu jakichś zamienników, szerokość wszystkich kół zostaje niestety zmniejszona do szerokości przednich kół. Czyli dla najlepszej przyczepności lepiej jest w ogóle nie ruszać felg jak na razie :(

A ja Ci powiem że po licznych testach na torze najlepsze czasy robiłem w aucie z kołami +1. Może wpływ na to miało auto i mieszanka opon.

Wiem że pytanie padło o Vmax bez draftu ale jako ciekawostkę powiem że w drafcie udało mi się pojechać pięciodrzwiowym hatchbackiem Subaru Imprezą 460 km/h wygrywając wyścig Like a Wind przed Veyronami, FXX i cała masą LMP. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaką maksymalną prędkość osiągneliście bez używania tunelu aerodynamicznego? Mam jedno lambo i tego mercedesa co dostaję się go w prezencie i oba samochody zamykają się w okolicach 440kmh bez tunelu, a przed chwilą jadąc lambo w tunelu za jakimś innym wozem miałem 460 - 465 kmh a tamten wciąż mi uciekał i nie było to bugatti ani redbull :biggrin: Macie jakieś sposoby na zwiększenie prędkości maksymalnej?

http://www.youtube.com/watch?v=tBqi-ip5rRE

Np tutaj koleś ciśnie 509, kiedy mój 440 nie przekracza :biggrin: jak to osiągnąć?

Żeby uzyskać V-max wystarczy zminimalizować opory toczenia i aerodynamikę, delikatna zabawa ze skrzynią biegów i gotowe.

Ale wtedy to auto nie nadaje się do żadnego zakrętu

Moja Huayra '11 poleciała 515 km/h ale za to już w ten 5km-owy łuk nie weszła bez dzwona. (chyba 23x na dachu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja Ci powiem że po licznych testach na torze najlepsze czasy robiłem w aucie z kołami +1. Może wpływ na to miało auto i mieszanka opon.

Wiem że pytanie padło o Vmax bez draftu ale jako ciekawostkę powiem że w drafcie udało mi się pojechać pięciodrzwiowym hatchbackiem Subaru Imprezą 460 km/h wygrywając wyścig Like a Wind przed Veyronami, FXX i cała masą LMP. :)

No to spróbuj przejachać kilka kółek na felgach +1, +2, 0 i na fabrycznych. Ja co prawda testów konkretnych nie robiłem, ale zrobię, ze wstępnych wrażeń to może i ma to jakiś sens. Na GTPlanet ludzie piszą, że zmiana felg niestety psuje przyczepność aut.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to spróbuj przejachać kilka kółek na felgach +1, +2, 0 i na fabrycznych. Ja co prawda testów konkretnych nie robiłem, ale zrobię, ze wstępnych wrażeń to może i ma to jakiś sens. Na GTPlanet ludzie piszą, że zmiana felg niestety psuje przyczepność aut.

Zrobiłem na każdych po kilkadziesiąt okrążeń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie to auto?
I mówisz, że najlepiej się jeździło na customowych felgach +2?

 

Tutaj jeszcze jedna fota pokazująca co się zmienia po zmianie felg:

 
Gemasolar_ephhhhe.jpg
A tu link do wątku na GTPlanet: http://www.gtplanet.net/forum/threads/custom-wheels-give-all-4-tyres-the-same-width-changes-grip-and-balance.294129/

 

Edytowane przez andryush

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaciekawił mnie temat felg i ich wielkości i wczoraj postanowiłem sprawdzić jaki to ma wpływ na jazdę:) W rzeczywistości powinno być tak że im większa średnica felgi tym szybciej powinniśmy jechać. Większy dystans przy tej samej liczbie obrotów, w skrócie:) 

Okazało się że tak też jest w grze. Pojezdziłem trochę na customowej feldze a potem założyłem największą z możliwych (+2). Na poprzedniej nie mogłem zejść poniżej pewnego pułapu a na +2 poprawiłem B/L w pierwszym podejściu a w kolejnych poprawiłem go o 0,7 sec. :) Co do prowadzenia to może prowadziło się trochę gorzej ale niezauważalnie gorzej , właściwie:)

Także również polecam zmianę felg na największe możliwe:)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I ja zrobiem kilka testów. Customowe vs fabryczne felgi.
Oto rezultaty:

authaspxj_ephrhns.jpeg

 

Czas na customowych felgach w rozmiarze 0 po kilkunastu okrążeniach: 2:21:198

Czas na oryginalnych felgach po 1 okrążeniu(!) : 2:19:926

 

Urwane ponad 1 sekunda! Po jednym okrążeniu! Gdybym próbował wymasterować czas to było by jeszcze lepiej! Odczucia z jazdy są takie, że przy customowych felgach tył bardziej się ślizgał, na fabrycznych felgach auto było mega stabilne w porównaniu do customowych. Jak na razie mój werdykt jest zdecydowanie za zachowaniem oryginalnych felg. Za chwilę przejadę kilka kółek na customowych felgach +2.

Samochód to RUF RGT, bez tuningu silnika, ustawione tylko zawieszenie + zainstalowane dwutarczowe sprzęgło i dyferencjał.

Edit: Przejechałem kilkanaście kółek na customowych kołach +2, było mega ciężko, non stop wypadałem z trasy, albo traciłem czas na zarzucaniu tyłem auta.

Czas na customowych felgach w rozmiarze +2: 2:21:268

Zdecydowanie lepiej jeździło mi się na rozmiarze 0. Jak widać w moim przypadku najlepszy czas dały oryginalne, szerokie tylne koła. Rozmiar +2 przez swój niski profil sprawiał wrażenie mega sztywnego, co się w sumie zgadza, bo wyższy profil opony lepiej absorbuje nierówności na drodze.

Od siebie absolutnie polecam jazdę na felgach standardowych. No, chyba że auto fabrycznie ma szersze przednie koła to zakładając cusomowe felgi zwiększymy szerokość tylnych kół, co na pewno poprawi przyczepność.

 

Edytowane przez andryush
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jeździłem wczoraj Subaru Imprezą i już sam nie wiem. Co chwilę zmieniałem felgi i co chwilę robiłem lepszy czas. Może w tym aucie rozmiar felgi nie ma wpływu na jazdę. Kupiłem drugą Imprezę ii porównując na sesji foto wydaje się że stockowe opony są szersze z tyłu a węższe z przodu a custom +1 odwrotnie choć są to tak minimalne ròżnice że naprawdę trzeba się mocno przyjrzeć nie jak w przypadku RUFa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szersze z przodu po zmianie? Nie może być, po zmianie gra robi wszystkie takie jak z przodu. Osobiście nie sprawdzałem jednak... Może to Subaru oryginalnie ma wszystkie koła takie same, albo nieznacznie różne i różnica nie jest tak zauważalna? W RUFie zmianę czuć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wiadomo cokolwiek o czasowkach online, tak jak to miało miejsce w prologu? Czyli wybieramy jakiekolwiek auto (seria, bez tuningu) i jakąkolwiek trasę i widzimy nasz czas na tle wszystkich którzy jechali tym samym autem tą samą trasę?

Skandal że tego nie było w piątce i bezczelność że nie ma jeszcze w szostce...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj mojego poprzedniego posta jeszcze raz, ze zrozumieniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyboru nie masz takiego jakbyś chciał, ale chyba najważniejsza jest rywalizacja, right?

I następnym razem daruj sobie teksty rodem z gimnazjum ;)

Edytowane przez mataman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nadajesz się na polityka. Ja pytam się o jedno a Ty już drugi post piszesz o czym innym.

Wiem że są sezonowki ale to nawet nie jest promil tego, co oferowały czasówki online. Po pierwsze, nie każdy ma równe szanse (nie każdy jest ekspertem od tuningu) po drugie, sezonówki są ograniczone czasowo i po trzecie - przede wszystkim, mamy tylko jeden tor i praktycznie kilka aut do wybory tzn na danym torze jeśli chcemy wbić do top 100 to trzeba jechać tym autem co większosc.

Za czasów prologa, odpalem grę kiedy chciałem, wsiadalem w cokolwiek, i ruszyłem w byle jaką trasę i od razu widziałem które miejsce zająłem, kto jest na pierwszym i kiedy ten rekord ustanowił. TO jest rywalizacja a nie te śmieszne sezonówki...

Edytowane przez Klaxxon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie - czy ktoś może wrzucić listę nagród za polowe gwiazdek/ wszystkie gwiazdki w serii i za złote puchary w próbach? Pytam bo nie wiem czy robić od razu wszystko czy lepiej zostawić jedną frustrującą trasę z gokartem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie może głupie pytanie, ale w jaki sposób mam podczas powtórki włączyć photomode? W GT5 chyba się wciskało START i wybierało, a tutaj START kończy powtórkę, trójkąt przybliża, a reszta przycisków nic nie daje... 

 

Dzisiaj włączyłem sobie Willow Springs w nocy i nie słyszałem w ogóle dźwięku silnika mojego auta, też tak czasem macie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie - czy ktoś może wrzucić listę nagród za polowe gwiazdek/ wszystkie gwiazdki w serii i za złote puchary w próbach? Pytam bo nie wiem czy robić od razu wszystko czy lepiej zostawić jedną frustrującą trasę z gokartem

 

http://www.gtplanet.net/forum/threads/gt6-prize-cars-v-1-02-save-credits-win-cars-now-with-helpful-threads-04-01-2014.291615/ na bieżąco aktualizowana

 

Panowie może głupie pytanie, ale w jaki sposób mam podczas powtórki włączyć photomode? W GT5 chyba się wciskało START i wybierało, a tutaj START kończy powtórkę, trójkąt przybliża, a reszta przycisków nic nie daje... 

 

Zdjęcia zrobisz włączając powtórkę w menu po wyścigu.

 

Dzisiaj włączyłem sobie Willow Springs w nocy i nie słyszałem w ogóle dźwięku silnika mojego auta, też tak czasem macie?

 

Przed patchem 1.02  dość często tak miałem, ale dźwięk po kilku chwilach wracał. Od czasu poprawki może z jeden raz się zdarzyło.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez tak macie ze bonus za dzienne logowanie lubi sie resetowac? Nosz motyla noga, odpalam gre z mysla ze bede mial 200% i zrobie sezonowki a tu zonk, startuje od zera... Poprzednie sezonowki to samo, w koncu zrobilem je na 140%, lepsze to niz jakby mialy przepasc w ogole bo na 200% to sie chyba nie doczekam przez to ciagle resetowanie, fix this shit Kaz!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez tak macie ze bonus za dzienne logowanie lubi sie resetowac? Nosz motyla noga, odpalam gre z mysla ze bede mial 200% i zrobie sezonowki a tu zonk, startuje od zera... Poprzednie sezonowki to samo, w koncu zrobilem je na 140%, lepsze to niz jakby mialy przepasc w ogole bo na 200% to sie chyba nie doczekam przez to ciagle resetowanie, fix this shit Kaz!!

Ostatnio premia wskakuje u mnie poprawnie, ale pamiętam, że w okolicach świąt miałem z tym problem. Nie wiem od czego to zależy, ale wydaje się, że faktycznie mają jakiegoś buga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez tak macie ze bonus za dzienne logowanie lubi sie resetowac? Nosz motyla noga, odpalam gre z mysla ze bede mial 200% i zrobie sezonowki a tu zonk, startuje od zera... Poprzednie sezonowki to samo, w koncu zrobilem je na 140%, lepsze to niz jakby mialy przepasc w ogole bo na 200% to sie chyba nie doczekam przez to ciagle resetowanie, fix this shit Kaz!!

Zastanów się czy nie miałeś przerwy w logowaniu? Wystarczy jeden dzień bez GT6 i bonus wraca do 0%

 

Nigdy mi sie nie zdarzyło stracić 200% bonusa , chyba że się nie logowałem. Wtedy wszystko od początku:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanów się czy nie miałeś przerwy w logowaniu? Wystarczy jeden dzień bez GT6 i bonus wraca do 0%

Nigdy mi sie nie zdarzyło stracić 200% bonusa , chyba że się nie logowałem. Wtedy wszystko od początku:)

Dokładnie tak. Nie można mieć ani dnia przerwy. I nie wystarczy się zalogować. Trzeba zapisać grę albo przejechać wyścig i sama się zapisze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi raz spadło do 170% przez 1 dzień przerwy.

Następnego dnia pomimo że grałem to spadło do 0%.

Przyczyna była prosta - za każdym razem przed wyjściem z gry trzeba "ręcznie" zapisać stan gry bez względu na to czy jedziemy coś czy nie.

Od tamtej pory mam non stop 200%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi raz spadło do 170% przez 1 dzień przerwy.

Następnego dnia pomimo że grałem to spadło do 0%.

Przyczyna była prosta - za każdym razem przed wyjściem z gry trzeba "ręcznie" zapisać stan gry bez względu na to czy jedziemy coś czy nie.

Od tamtej pory mam non stop 200%

Nie trzeba ręcznie. Jeśli po wyjściu z wyścigu widzimy "zapisywanie" to wszystko jest ok. Ważne żeby Save był aktualny. Ja choćbym nie miał ochoty na grę zawsze jadę krótki wyścig żeby tej premii nie stracić. Te 200% się bardzo przydaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×