Skocz do zawartości
ONE

Remember Me

Rekomendowane odpowiedzi

Przeszedłem grę, grałem od razu na HARD, po drodze zdobyłem wszystkie pierdoły, czas 9h (+3h platyna).

Zakończenie to dla mnie jakiś żart, historia mnie zaciekawiła, a na koniec plask na ryj.

Wyglądało to trochę jakby komuś się nie chciało lub kończył się czas i było trzeba wrzucić cokolwiek.

Mimo to grało się przyjemnie, brakuje tylko jakichś wyzwań (jak w batmanach) czy czegoś co przyciągnie do gry po jej przejściu.

Może jakbym kupił grę na premierę inaczej bym do niej podchodził, bo 12h grania to trochę mało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z przykroscia musze przyznac ze w ep7 pokonal mnie system walki, plusy ktore wczesniej wymienilem dalej sa plusami, ale jestem niekompatybilny z systemem walki i pewnie przez to niestety tej gry nie ukoncze.

Daje sobie czas na odpoczynek od tego tytulu sproboje raz jeszcze moze sie uda. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z przykroscia musze przyznac ze w ep7 pokonal mnie system walki, plusy ktore wczesniej wymienilem dalej sa plusami, ale jestem niekompatybilny z systemem walki i pewnie przez to niestety tej gry nie ukoncze.

Daje sobie czas na odpoczynek od tego tytulu sproboje raz jeszcze moze sie uda. 

Mam podobnie, strasznie denerwująca ta walka, kiedy nie mogę patrzeć na walkę tylko na wykrzykniki w rogach ekranu. Do Batmanów czy nawet Sleeping Dogs to się nie umywa, chociaż sama gierka fajna, łącznie z tworzeniem combosów, ale trochę niedopracowana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to potrafi być wku@#$jące. Moja rada - w każdej walce ze strzelającymi serafinami zaczynać od ich eliminacji - wystarczają 2 mocne strzały ze spammera(tylko trzeba poczekać oż opuszczą tarczę po pierwszym strzale) albo jeśli ma się focus to od razu na początku walki serwować im "Rust in Pieces". Bez ostrzału walki nie powinny już sprawić nikomu kłopotu.

Edytowane przez Danny Boy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się system walki nie podoba, jedyna fajna rzecz z nim związana to samodzielne układanie kombosów. Kamera rzeczywiście jest czasami źle ustawiona i nie wiadomo skąd nadejdzie następny atak. Ciosy nie zawsze się kleją, a po zrobieniu uniku często nie mogę kontynuować kombosa. Jednak nie przeszkadza to grze w byciu bardzo dobrą, bo klimat, eksploracja, elementy platformowe i remiksy pamięci ratują Remember Me. Lokacje są bardzo szczegółówe, niczym u topowych deweloperów takich jak Naughty Dog czy Rockstar. Zawsze sobie chodzę powoli analogiem lekko wychylonym do przodu podziwiając widoki( i tyłek Nilin) albo zwracając uwagę na różne smaczki. Szkoda trochę że eksplorację i chłonięcie klimatu niszczy mi irytująca walka, ale idzie to przeboleć :P. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpaliłem, mocno sceptycznie nastawiony, skończyłem na hardzie na 2 posiedzenia :thumbsup:.

 

Gra jest naprawdę dobra, zaryzykowałbym nawet stwierdzenie, że to taki nieoszlifowany diament wśród tegorocznych gier. Kuleje głównie słabo dopracowany system walki, który jest notabene rdzeniem gameplayu w Remember Me. I w sumie nie trzeba go za bardzo zmieniać, wystarczyłoby zrobić mały zoom out na czas walki, żeby można było dokładniej obserwować oponentów. Sam pomysł na walke jest bardzo fajny i ciekawie rozwiązany. Reszta elementow, rozpoczynając na grafice, muzyce, elementach platformowych i na fabule kończąc, stoją na wysokim lub bardzo wysokim poziomie.  Gra sie nie nudzi, bo praktycznie aż do ostatniego chaptera dostajemy jakąś nową umiejętność, za pomocą której, eliminujemy nowych/zmodyfikowanych przeciwników lub sprawniej poruszamy się po Noeparyżu który wygląda niesamowicie i bardzo klimatycznie. Ach, no i remiksy pamięci - zajebista sprawa ;).

 

Niebanalna i dająca mocno do myślenia fabuła to kolejny silny argument za tym, żeby po Remember Me sięgnąć. Naprawdę polecam z czystym sercem i jakbym miał wystawić ocenę byłoby to bardzo mocne 8/10 ;)

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klimat świetny, trzeba przyznać, trafia w me gusta :biggrin:  Fabuła też całkiem niezła. Grafika przednia, ale to gra-sznurek i tak musiało być, masa skryptów. Eksploracja właściwie tutaj nie istnieje, można tylko polizać ściany korytarzy. Muzyka -" techniawkowe" kawałki trzymają poziom (Deus Ex poza zasięgiem), za to te orkiestrowe są trochę zbyt wzniosłe i pasują bardziej do jakiegoś przygodowego filmu typu "Piraci z Karaibów" a nie do cyberpunku, ale ogólnie jest świetnie w temacie muzyki. Gra ma sporo bugów. Zdarzyło mi się, że "wyczyściłem killroom" a drzwi dalej były zamknięte. Trzeba było ładować checkpoint. Albo podczas "fatality" Nilin była w innym miejscu i jej ofiara w innym. Elementy platformowe też nie zawsze chciały zatrybić jak należy. No i ta walka - po przeskoku niby można kontynuwać combo, ale raz to działa a raz nie. W samouczku jest napisane - "podczas walki wciśnij :x: aby przeskoczyć za przeciwnika z którym walczysz i kontynuować combo". W praktyce działa to raz na pięć razy, Nilin wykonuje przewrót w stronę oponenta zamiast przeskoczyć nad nim, combo oczywiście się resetuje a my dostajemy w papę. Jedne walki są banalne inne mega wkurzające. Najgorzej walczyło mi się z dużymi grupami leaperów.

 

Na prawdę warto ograć ten tytuł. Jest trochę niedopracowany (nie jest to beta jak AC III ;) ) ale nie są to jakieś błędy w stylu gier Bethesdy, wystarczy przymknąć lewe oko i jest ok.Ciekawe łamigłówki. Dla mnie to gra na raz, po prostu widziałem w tej grze już wszystko i nie mam po co powtarzać tego samego po raz kolejny zwłaszcza, że gra potrafi zirytować swoimi błędami (głównie walka). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla osob zainteresowanych tych co juz ograly, tych co graja i tych co zamierzaja zagrac.

 

Rys historyczny poprzedzajacy wydarzenia w Remember Me. (jest pare jezykow do wyboru PL brak, wklejka w jezyku angielskim)

 

Prosze panstwa oto interaktywny dziennik:

 

http://journal.remembermegame.com/en/

 

 

pozdrawiam

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dla mnie ta gra to totalne dno.

Oprawa audiowizualna sięgnęła dna.

System walki - chyba nie widziałem gorszego.

Story - przeszedłem 1/4 gry i beznadziejne, zupełnie niewciągające.

 

Gra już poleciała z dysku i nie zamierzam do tego czegoś wracać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

up. poprosze o rozszerzenie myśli gdyz grałem w 100ki "wielkich" tytułów które pod kazdym aspektem były gorsze od remember me... Audio oceniam na 10/10 - ale to każdego subiektywne zdanie... Grafika to dno??  :shok: .. Fakt przechodziłem na premierę ale pamietam że oprawowo to pierwsza liga jest... Prosze o więcej... I najlepsze "nie wciągające story DDDDDDDDDDDDDDDAMN! :down: "

 

Zreszta swoje zdanie nap;isałem bardziej szeroko zaraz po premierze - prosze o wyprowadznie mnie z błędu ;)

 

http://www.ps3site.pl/forum/topic/77409-remember-me/

Edytowane przez zdun

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to jest jak ktoś zwraca uwage na grafikę tylko...każdy od razu by chciał fotorealistyczny wygląd a tak się nie da...znaczy da się ale wtedy nawet na PC za 10,000zł tego nie odpalisz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie stawiam znaku równości między dobrą grafiką a "fotorealizmem". Journey np. jest wybitne graficznie mimo małej szczegółowosći, Mirrors Edge także. W Remember Me grafika (design) wyróżnia ten tytuł na plus. Ma fajne, przemyślane, klimatyczne lokacje.

 

Przynajmniej do tego momentu gdzie doszedłem, bo na razie męczę się ze sterowaniem. Nie mogę złapać rytmu kombinacji. Żeby chociaż ten konfigurator kombosów dawał możliwość stworzenia prostszych zestawień np. trójkąt trójkąt trójkąt na leczenie. Lipa jak dla mnie z tym. Muszę mieć te klawisze naprzemiennie a to powoduje, że gdy przeskakuję nad przeciwnikiem to mi się wszystko kiełbasi i gubię rytm. Mam teraz takich niewidzialnych przeciwników i klepią mnie niemiłosiernie na normalu.

Edytowane przez razik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widać że nie graliście w patapony lub karaoke w yakuzie:D gdyż system walki w dużej mierze przypomina te twory - do tego ta muzyka potęgująca przy wzroście licznika combo = dla mnie nagroda na tyle atrkacyjna aby czesać jakieś 10 hitowe cuda łączone w następne ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam teraz takich niewidzialnych przeciwników i klepią mnie niemiłosiernie na normalu.

 

Coz zawsze mozesz przelaczyc sie na easy (domorosla hakerka) choc i mnie na tym poziomie gra pokonala - w krotym epizodzie jestes (tak zeby nie spoilerowac), ja poleglem pod koniec ep7 - robie przerwe od tej produkcji moze jak tydzien odpoczne to pojdzie mi pozniej lepiej, ale jak pisalem wczesniej w mojej opinii gra przeszla od bycia latwa do wyzwania a teraz niestety rodzi frustracje....

 

Powodzenia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem Wam Panowie, że zachęciliście mnie do posmakowania tej gry głównie ze względu na klimat i udźwiękowienie. No i historię rzecz jasna. Skończę tylko ogrywać The Last of Us, potem przejdę świeżo kupione SC Blacklist i biorę się za Remember Me. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@razik

Nie wiem czemu masz takie duże problemy z combosami, przecież w tej grze jest ogromne okno błędu.

Jeśli chcesz kontynuować combo to musisz przeskoczyć nad przeciwnikiem, jeśli skoczysz obok to combo zostanie anulowane.

Jak nie możesz zapamiętać albo brak koordynacji to nie pozostaje nic innego jak ćwiczyć.

Druga rzecz to nie próbować walić combo na siłę, jak jest dużo przeciwników na ekranie to 2-3 ataki i unik, aż naładuje się pasek umiejętności specjalnych.

Wtedy robisz pogrom na ekranie i powtórka tylko tym razem używasz combo zmniejszające cooldown.

Gra jest bardzo prosta tylko trzeba znaleźć swój sposób na nią, od połowy gry już nie zginąłem jak załapałem co i jak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie zacząłem zabawę z R.em i jestem zauroczony :) gra jest zaiste połączeniem pataponów i batmana i do tego ten świat. 

NeoParyż jest przepięknym iluzorycznym miejscem, mam nadzieje że jak wyjdzie Remember Me 2 ( remember mi tu XD ) to twórcy postawią na trochę otwarty świat i dadzą nam więcej do zwiedzania :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie zacząłem zabawę z R.em i jestem zauroczony :) gra jest zaiste połączeniem pataponów i batmana i do tego ten świat. 

NeoParyż jest przepięknym iluzorycznym miejscem, mam nadzieje że jak wyjdzie Remember Me 2 ( remember mi tu XD ) to twórcy postawią na trochę otwarty świat i dadzą nam więcej do zwiedzania :)

O to to ;) I niech dadzą świetnie wyglądające combo do którego możemy tylko przypisać atrybuty, a nie jakieś serie losowych ciosów, nawet "wiatrak" Chun Li i salto Guile'a nie są wystarczającą rekompensatą :biggrin:  No i rzuty by się przydały, o kontrach nie wspomnę. Jednak Batmany są tutaj niedoścignionym wzorem. Chociaż wątpię że Capcom zainwestuje w kontynuację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nic pozostaje mi zacisnąć zęby i ćwiczyć, bo warto przejść tę grę. Na easy jeszcze nie przełączę, bo to by była dla mnie porażka. W czasach PS2/PSX grałem tylko na najłatwiejszym a teraz tak mi się zrobiło, że nie odpuszczam. W każdym razie to dobrze, że jest jakieś wyzwanie. A jeszcze grze na plus zaliczę że można, ot tak się zapędzić i spaść z krawędzi. Nilin ma też sporą bezwładność i nie hamuje w miejscu. Na początku mnie to wkurzało ale przyzwyczaiłem się, może z walką też tak będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra jest zajebista normalnie, ten cały neo paryż jest idealnie odtworzony. Oprawa graficzne 10/10 muzyka pasuje do całego klimatu. Grę ukończyłem na najwyższym poziomie, miał tylko problem z ostatnim bossem ale jak zbieracie wszystkie plastry i doładowania skupienia to gra staje się prostsza. Teraz oglądam filmy ze znajdkami bo celuje w platynę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra bardzo dobra, warto było zagrać, jedyna rzecz która mi doskwierała to muzyka. Trochę zbyt "chaotyczna" i zupełnie nie moje klimaty jeżeli o ten aspekt chodzi. Świetna fabuła, nie mam nic do zarzucenia grafice. Do trophy hunterów, argumentem za może być łatwa platyna.

Polecam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę pograłem. Tak po godzinie gra jawi się jako największa "perełka" i niespodzianka tej generacji a graficznie to gra wskakuje do top topów choć można to zrozumieć przez korytarzową rozgrywkę że gra tak wygląda ale nic mnie to nie obchodzi skoro gra wygląda tak dobrze. Zobaczy się co dalej ale na chwilę obecną największe zaskoczenie chyba na tej generacji. Design świata to też na chwilę obecną gra wpycha się łokciami do top 5 gier tej generacji.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra jest super tylko, strasznie krótka. Mogli by wydać dlc fabularne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×