Skocz do zawartości
alfik

Metal Gear Solid V

Rekomendowane odpowiedzi

Do zobaczenia po przejściu gry.. Spoilerom mówię nie.

image.png

Wysłane z mojego C6903 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto łykać ten tytuł, mimo że się nie grało we wcześniejsze odsłony?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zależy co rozumiesz przez "wcześniejsze odsłony" ?. Chronologicznie rzecz ujmując to wygląda tak:

 

1964 – Snake Eater
1970 – Portable Ops
1974 – Peace Walker
1975 – Ground Zeroes
1984 – The Phantom Pain
1995 – Metal Gear
1999 – Solid Snake
2005 – Metal Gear Solid
2007/09 – Sons of Liberty
2014 – Guns of the Patriots
2016/18 – Rising: Revengeance
 
Więc jakbyś chciał wiedzieć "kto,co i jak?" to musiałbyś ograć cztery części przed Phantom Pain.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto , ja jedynkę ogrywałem po japońsku na pre ( i utknałem przy tej czestotliwwosci na 2 tygodnie pòki gazetka sie nie pojawiła :) Ta gra jest tak zakręcona że naprawdę tylko maniacy wiedza ocb w fabule a i tak .... Nic tak naprawdę nie wiedzà :) Gameplay w tej części bedzie zdecydowanie gòrował nad scenkami ( w poprzednich czesciach byly i takie po 3 h ) takze łyknàć jakieś steszczenie na yt i można jechać z tematem :)

A przepraszam bo mnie zjedza diamentowe psiaki , nie jedynke tylko mgs na psx ze snejkiem :)

Edytowane przez Danielski_82
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z częstotliwością był fajny myk jak wydało się że jest napisana na tyle opakowania. Tak czy siak rozwijając moją wypowiedź...możesz ograć śmiało. Nie będziesz wiedział po prostu niektórych rzeczy i w sumie tyle. Warto jednak żebyś ograł chociaż Ground Zeroes ponieważ jest wprowadzeniem do MGSV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbując ugasić trochę ogień oczekiwań odświeżyłem sobie Ground Zeroes, poszło całkiem nieźle biorąc pod uwagę że zupełnie zapomniałem jakie tam jest klasycznie "japońskie" sterowanie wymagające trochę przyzwyczajenia.

 

CM9X7Y6XAAAKLe9.jpg

 

 

Grało mi się rewelacyjnie, jedyne co jest według mnie trochę dyskusyjne to sposób sejwowania, mogliby zaznaczyć na mapce gdzie są punkty zapisu. Ciekaw jestem jak to będzie rozwiązane w Phantom Pain. Poza tym po raz kolejny jestem zdruzgotany tym jak ta gra świetnie wygląda. 1080/60 robi tu niesamowitą robotę zapewniając Big Bossowi niesamowitą płynność ruchów. Może to zabrzmi trochę kontrowersyjnie ale jeśli PP nie zawiedzie na polu fabularnym i będzie tak dobra jak się zapowiada to zje wiedzmina na śniadanie ze względu na dopracowaną warstwę techniczną właśnie. Poza tym klimat, klimat i jeszcze raz klimat, misja w nocy z burzą w tle na moim kinie domowym zdrowo podniosła mi ciśnienie  Jeszcze troszeczkę Panowie, już ostatnia prosta :)

 

CM9X7AGWUAAA3vX.jpg

 

Kept you waiting huh ??

Edytowane przez zyga101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak inni ale ja mam nadzieje na system checkpointów i save za pomocą codec'a. tak samo jak było to w starych częściach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włączanie go za każdym razem, wchodzenie, zapisanie, itd.?

Nie przejdzie to w dzisiejszych czasach. Czy oni w ogóle nie zrobili tutaj codeca, który nie jest już osobną częścią gry, tylko wbudowany płynnie w rozgrywkę już?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zyga ale MGS nie ma ambicji zjadania Wiedźmina.

MGS to siła sama w sobie. Chciałbym by był to tytuł na miarę Snake Eatera. Gotp było trochę przegięte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pytań, zaorane jak w przypadku Wiedźmina i Bloodborne. Cudownie się patrzy na te oceny :)

 

CNJCZNKUkAAc-aQ.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny perfekcyjny produkt. A narzekają niektórzy że nie ma w co grać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niezłe oceny... szacuneczek.  :P  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś będzie kupował tą gre nie znając języka angielskiego ? :)

 

Żaden z nas tu nie zna! My gramy tylko po Japońsku! W MGS-a tylko w ten sposób można grać, tylko dla zblazowanych Europejczyków i Hamburgerów jest po ANG, reszta jak my tylko Japoński!

Hahaha czyżby "wasz" wilki i idealny Kojima chciałby troszkę podoić fanów:

 

"Podczas pisania recenzji okazało się bowiem, że tryb PvP Forward Operating Base, w którym stworzona baza (nie Mother Base, tylko osobna lokacja) jest atakowana przez innego gracza, ewentualnie to my możemy natrzeć na kogoś innego, wymagać będzie uiszczenia dodatkowej opłaty. By brać udział w potyczkach z graczami całego świata, trzeba wykupić za prawdziwe pieniądze MB Coins, za które następnie nabędziemy przestrzeń, gdzie postawimy bazę dedykowaną PvP. Konami nie ustosunkowało się jeszcze do tych zarzutów, ale szczegóły na ten temat mamy poznać na dniach.

Źródło: http://www.gry-online.pl/S013.asp?ID=93657"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem, to te mikrotransakcje są wynikiem nacisków ze strony Konami, już po odejściu Kojimy. Jeśli to faktycznie prawda to padaka, chociaż mnie multi niespecjalnie interesuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się nie chce wierzyć że się nie da odpalić trybu. Pewnie dostaniemy jakąś pulę darmowych coinsów a dopiero za dodatkowe będziemy płacić.

 

Jak zarobić na trybie którego 99,5% nie odpali? Muszą dać coś na zachętę a reszta będzie P2Win

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×