Skocz do zawartości
alfik

Metal Gear Solid V

Rekomendowane odpowiedzi

Systemem Fulton rekrutujesz żołnierzy do swojej bazy, podobnie sprzęt i pojazdy. I kozy. Podobnie było w Peace Walker, tylko na mniejszą skalę. 

 

Potwierdzone info 100%. Nie patrzeć na ten duży obrazek bo spoiler. Prawdziwa tożsamość Big Bossa ujawniona!

 

CMYYqbNWIAAG9sY.jpg

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Systemem Fulton rekrutujesz żołnierzy do swojej bazy, podobnie sprzęt i pojazdy. I kozy. Podobnie było w Peace Walker, tylko na mniejszą skalę. 

 

Potwierdzone info 100%. Nie patrzeć na ten duży obrazek bo spoiler. Prawdziwa tożsamość Big Bossa ujawniona!

 

CMYYqbNWIAAG9sY.jpg

 

Ale że jak strzelam i odlatuje z balonem przyczepionym do gaci  pracować w mojej bazie tak?? ALE kozy no jest coś dla ciapatych brudasów :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W skrócie, to tak :) W domyśle pewnie przechodzi po drodze jakieś tortury albo ewentualny lot balonem jest na tyle traumatyczny, że pierze mózgi :P W Peace Walkerze czasami żołnierze trafiali najpierw do aresztu, ale to sporadyczne przypadki. Jak komuś nie pasują fultony, to zostaje olanie tego aspektu albo powinna pojawić się również normalna rekrutacja za pomocą ogłoszenia, jak w młodszym i mniejszym bracie. Ale w ten sposób potęgi zbudować się nie da. 

 

ooooooh Kojima Kojima

 

mgsv_tpp_goat_fulton_by_kokushovt-d7n7ov

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze mam banana na twarzy jak widzę te animacje wysyłania w kosmos.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak ja grałem w mgsy to mama ci robiła grysik, jestem od początku z serią 3d ... psx, ps2, ps3 ... dla Twin Snakes kupiłem Gamecuba, i doskonale znam elementy które tam są, były i będą

 

Nawet nie chce zgadywać jak jest między nami różnica wieku ( jestem z rocznika 81) jednak po twojej wypowiedzi widzę że niezależnie od wieku dzieli nas przepaść...

To, że zagrałeś w każdego MGS'a 3D i kupiłeś GC żeby zagrać w "odświeżoną i zremiksowaną" jedynkę (też miałem okazję przejść tą wersję gry) nie czyni z ciebie wyroczni;)

Mimo doświadczenia każdej z gier w serii (czyli -> MGS3, MGS:PW, MGS, MGS:TS, MGS2, MGS3 i MGS4) nadal narzekasz na elementy, które są obecne w każdej części serii - masz do tego prawo :) Bo dlaczego by nie :biggrin: 

Ale sugerowanie że Kojima powinien dorosnąć? Serio? Kojima stworzył jedną z najbardziej ikonicznych, rozpoznawalnych serii gier wideo... facet jest bardziej dorosły, twórczy i ogarnięty niż to całe forum :) - bez urazy panowie i panie :biggrin:

To była jego seria i jego gra... i jeśli chce wstawić do każdej części kartony, gościa z biegunką... latające kozy i pluszowe szczeniaczki to ma do tego pełne prawo :biggrin:

 

PS.. grałem też w wersje z MSX (bardziej tortura niż gra ;) ) - i nie uważam się za guru w sprawach MGS'a

 

Wybacz jako ignorant i noob MGSowy :P co to są FOBy??

 

A BTW widzę, że kilka osób coś tam o kartonach marudzi czy o Fultonach itp. ;)

 

JA grałem TYLKO w 1 i 2 i to na PC!! Więc raczej noob jestem pod względem MGS-a ale nawet Ja kojarzę, że KARTON to KLASYKA i znak rozpoznawczy ;) no nie chcesz nie używaj, ale któż z was do cholery nie schował się choć raz w kartonie niech pierwszy rzuci kamień :P

 

A do obeznanych ten FULTON to on co tylko w powietrze wysyła?? Bo na filmikach jak jakiś sprzęt fultonem strzelił gracz, to jakieś punkty czy kasę za to dostawał?? czy jak??

 

FOB - to Wysunięta Baza Opracyjna - zewnętrzne platformy podpięte do Bazy Matki na które mogą napadać inni gracze.

Fulton :) - wysyła STUFF do basy.. gracz napadający na FOB może ci podpierdzielić sprzęt i ludzi z twojej bazy... chyba że strzelisz w balonik :biggrin:

Edytowane przez Kenet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



(zwiastun z "reddita") Łezka w oku się zakręciła chociaż tak bardzo "mainstreamowego" zwiastuna MGSa to jeszcze nie widzialem. No ale przypomnijmy sobie czym jest seria - nie kozami i pudłami tylko antywojenną refleksją i wspaniałą opowieścią z jeszcze wspanialszymi bohaterami.

BTW - 17 mają dotrzeć pierwsze kopie recenzenckie, także uwaga na wszelkie spoilery. Pewnie nie jedna gnida się trafi, która zaspoiluje najlepszy moment - tak, nadal pamiętam sytuację z Heavy Rain.
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłbym grę gdyby była polonizacja. Tyle

Wysłane z mojego D5503 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest nam niezmiernie smutno z tego powodu. W Konami już szykują żałobne ołtarze.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłbym grę gdyby była polonizacja. Tyle

Wysłane z mojego D5503 przy użyciu Tapatalka

Popieram. Napisy bez łaski powinny być. Mojej kasy też nie dostaną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale dla twórców gier dalej jesteśmy jakąś niszą która praktycznie tylko piraci i często nie warto się dla nich starać. 

 

Jak dla mnie nie muszą wydawać żadnej gry z polskim tłumaczeniem...ważne że w ogóle wydają na naszym rynku gry. Lepsze to niż ściągać zza granicy tytuły w które chciałoby się zagrać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc pół na pół. Nie przeszkadza mnie w żadnym stopniu, że gry są wydawane po angielsku u nas...mimo wszystko fajnie jest grać też z polskimi napisami. Oczywiście o ile są dobrze zrobione. Najlepszym przykładem jak nie robić tłumaczenia jest Resident Evil Revelations 2 i Fallout 3. Grając z oryginalną ścieżką dźwiękową i czytając napisy miało się taki dysonans że to aż strach. Postacie mogły mówić "kurde, to bydle jest ohydne że nawet matka go nie kochała" a po polsku było przetłumaczone "cholera, musimy to zabić!" ( przykład taki tylko ). Więc szczerze mówiąc przy takim poziomie tłumaczenia to ja wole nie mieć w ogóle przetłumaczone niż dostać "takie coś". Fallout 3 znalazł się tutaj z powodu Dubingu który był fatalny pod każdym względem...równie dobrze mogłem dać tutaj pierwszego Wiedźmina ponieważ popełniał te same błędy co F3. 

 

Co do ceny to jest to strasznie nie miarodajne. Wszystko dlatego że w sieciowych sklepach gry na premierę potrafią być za 249zł, na PSS za 269zł a w mniejszych sklepach z grami po 199zł. No i oczywiście musimy pamiętać że nikt nie stoi nad nami z pistoletem i nie zmusza nas do kupowania gier na premierę. Więc równie dobrze można cieszyć się grą od premiery za 199zł jak i w rok po premierze za 69zł. Wszystko zależy od cierpliwości ludzi.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje Jowiszowi za brak spolszczenia, spolszczenia przewaznie sa tragiczne wiec im jest ich mniej, tym lepiej. Gdybym mial wybor 220 zl za gre ktora ma tylko polskie napisy vs 259 zl za gre ktora ma tylko angielskie, bez chwili zawachania wzialbym te za 259 zl.

 

Potem mamy takie stokrotki jak kolor broni Upadek, zamiast Jesienny, bo przeciez w slowniku fall to upadek. Nie wspominajac juz o tym ze czesto tlumaczenia sa zbyt doslowne co czasem zmienia sens wypowiedzi. Nie nie nie, spolszczeniom mowie NIE.

 

CHYBA ZE... mam wybor, jezyk polski a angielski (na PS3 cienko z tym bylo, ciesze sie ze na PS4 daja nam wieksza swobode), wtedy mnie to ryra, choc napis "PO POLSKU" na pudelku powoduje ze mam ochote sobie mikser w oczy wsadzic.

Edytowane przez Juliusz Cezar
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potem mamy takie stokrotki jak kolor broni Upadek, zamiast Jesienny, bo przeciez w slowniku fall to upadek.

 

Albo "gravity of situation" przetłumaczone na "grawitacja sytuacji" :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro po 17 sierpnia ryzyko zaspoilowania sobie czegokolwiek drastycznie wzrasta, opuszczam ten temat. Niech bogowie mają w opiece każdego użytkownika internetów, który zdradzi cokolwiek. 

 

17 DNI!!!!

 

jaram się jak podpalony przez Volgina

 

iFqbIINevH9KR.gif

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Metal Gear Solid V: The Phantom Pain (PS4) nie zostało pozbawione ekscentrycznego humoru Hideo Kojimy. Widzieliśmy już na kilku wideo, że w grze pojawią się różnorakie zwierzęta, z czego część można wysłać z powrotem do bazy. Dziś jednak dowiedzieliśmy się, że koza wcale nie będzie tylko maskotką, a wiernym kompanem, którego nie raz wezwiemy w boju...

 

Jeżeli to prawda to jestem kupiony i biorę dwie sztuki na premierę ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz widze jak koza/owca bedzie orac straznikow, nie moge sie doczekac

 

Edytowane przez Juliusz Cezar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie chce zgadywać jak jest między nami różnica wieku ( jestem z rocznika 81) jednak po twojej wypowiedzi widzę że niezależnie od wieku dzieli nas przepaść...

To, że zagrałeś w każdego MGS'a 3D i kupiłeś GC żeby zagrać w "odświeżoną i zremiksowaną" jedynkę (też miałem okazję przejść tą wersję gry) nie czyni z ciebie wyroczni;)

Mimo doświadczenia każdej z gier w serii (czyli -> MGS3, MGS:PW, MGS, MGS:TS, MGS2, MGS3 i MGS4) nadal narzekasz na elementy, które są obecne w każdej części serii - masz do tego prawo :) Bo dlaczego by nie :biggrin: 

Ale sugerowanie że Kojima powinien dorosnąć? Serio? Kojima stworzył jedną z najbardziej ikonicznych, rozpoznawalnych serii gier wideo... facet jest bardziej dorosły, twórczy i ogarnięty niż to całe forum :) - bez urazy panowie i panie :biggrin:

To była jego seria i jego gra... i jeśli chce wstawić do każdej części kartony, gościa z biegunką... latające kozy i pluszowe szczeniaczki to ma do tego pełne prawo :biggrin:

dzieli nas rok i to dla ciebie na plus, dwa gość jak chce to sobie może wstawiać kartony gazetki i baloniki - ale w tamtych częściach ja tego nie musiałem używać, a tutaj by rozbudować bazę matkę trzeba korzystać z balonika ... widzisz różnicę w mechanice? gość narzuca to gówniane rozwiązanie, nie podoba mi się to. Mgsy to klasyka, Kojima to wielki twórca ale na starość wyłażą z niego zboczenia starych japońców ... tobie może się to podobać, a mi to nie robi. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A przypadkiem Kojima nie mówił iż można przejść całą grę bez rozwijania czegokolwiek w bazie ? 

Z tego co pamiętam to rozwijanie bazy ma być ułatwieniem dla nowych graczy. Przeciwnicy przez to mają mieć słabszy sprzęt, ma być ich mniej, my mamy mieć więcej kompanów itp itd. No ale całą grę można przejść bez zabawy w bazę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Symulator kozy ma teraz konkurencję w walce o Go(a)ty ;D 

 

TRA powiedźmy sobie otwarcie NIE MA konkurencji, GOAT Simulator jest bezkonkurencyjny i MGS nie dorasta mu do pięt...

 

Smuci mnie fakt, że Kojime to bolało i chciał choćby w 1% dorównać Symulatorowi Kozy... Cóż z jakim skutkiem się okaże :P

 

 

;) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CHYBA ZE... mam wybor, jezyk polski a angielski (na PS3 cienko z tym bylo, ciesze sie ze na PS4 daja nam wieksza swobode), wtedy mnie to ryra, choc napis "PO POLSKU" na pudelku powoduje ze mam ochote sobie mikser w oczy wsadzic.

 

Wybor powinnien byc i basta!

Ale o czym ty mowisz ze na PS3 bylo z tym cienko bo chyba czegos nie rozumiem. Sporo gier mialo wlasnie wybor (miedzy dowolna kombinacja  jezykowa mowiona/napisy zawarta na plycie), czesc gier miala juz lokalizacje 2.0 czyli jezyk przypisany do jezyka konsoli co jest w mojej opinii zle powinny byc opcje i koniec.

Z tego co wiem na PS4 jest podobnie czesc gier ma wybor a czesc nie koniecznie i jezyk przypisany jest do jezyka konsoli.

Edytowane przez MagEllan
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Można sobie obejrzeć i łyknąć story

 

Ja sobie zrobię jeszcze raz podejście do 3 ale ostatnio tak skutecznie zgubiłem się w lesie że nawet przy pomocy youtuba nie byłem w stanie ruszyć dalej. Ot przystępność starszych gier 

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie i Panowie.

Co do polonizacji, to uzmysłówcie sobie wreszcie, że język angielski nie jest już jezykiem obcym!

Zamiast siedzieć tu i narzekać, to zapiszcie się jeden z drugim na kurs, bo to wstyd, że na wakacjach przeciętny Polak w wieku ~30 potrafi jedynie powiedzieć "two beers please..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie i Panowie.

Co do polonizacji, to uzmysłówcie sobie wreszcie, że język angielski nie jest już jezykiem obcym!

Zamiast siedzieć tu i narzekać, to zapiszcie się jeden z drugim na kurs, bo to wstyd, że na wakacjach przeciętny Polak w wieku ~30 potrafi jedynie powiedzieć "two beers please..."

 

http://www.ps3site.pl/forum/topic/76842-tlumaczyc-czy-nie-tlumaczyc-o-to-jest-pytanie/

 

Tu jest watek na ten temat.

 

Twojego postu nie skomentuje, zeby nie robic offtopu - zainteresowanych odsylam do powyzszego watku.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybor powinnien byc i basta!

Ale o czym ty mowisz ze na PS3 bylo z tym cienko bo chyba czegos nie rozumiem. Sporo gier mialo wlasnie wybor (miedzy dowolna kombinacja  jezykowa mowiona/napisy zawarta na plycie), czesc gier miala juz lokalizacje 2.0 czyli jezyk przypisany do jezyka konsoli co jest w mojej opinii zle powinny byc opcje i koniec.

Z tego co wiem na PS4 jest podobnie czesc gier ma wybor a czesc nie koniecznie i jezyk przypisany jest do jezyka konsoli.

 

Wiele bylo gier gdzie jak kupiles polska wersje to z polska wersja zostawales, byly wyjatki, przewaznie exy Sony z loklizacja 2.0 (choc i tu byly wyjatki, Infamous 1 o ile dobrze kojarze), ale w niektorych grach po prostu inaczej sie nie dalo i Mag nawet nie probuj mi tutaj nic wmawiac bo na PS3 ogrywalem pierdyliard gier na premiere kiedy Ty pewnie jeszcze o zakupie ps3 nie myslales. :P Pamietam tez ze w Falloucie 3 oprocz braku zmiany, Cenega tak spieprzyla kodowanie spolszczenia ze nawet patche i DLC nie chcialy dzialac z ta wersja.

 

Ogolnie temat rzeka, ale era PS3 mocno mnie nastawila anty-spolszczenia, nie dosc ze byly po prostu slabe [osoba ktora dobrze zna angielski szybko sie pokapuje ze cos tu nie halo], czasem psuly integracje z patchami/dlc to jeszcze czasem nie dawali nam nawet opcji zmiany.

 

Rozumiem ze jak ktos nie zna angielskiego to pewnie sie zastanawia co ten Cezar mi tu pyerdoli, no ale to juz nie moj problem, ja angielski znam, wiec dla mnie brak slabego spolszczenia to jak najbardziej PLUS i moje pieniadze na pewno dostana.

 

 

@Pablos

 

Jak mozna sie zgubic w lesie? :biggrin:

Przeciez masz mapke w postaci korytarza i na niej punkt A i B, czasem C, po prostu do nich idziesz zeby ruszyc dalej :P

Edytowane przez Juliusz Cezar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×