Skocz do zawartości
alfik

Metal Gear Solid V

Rekomendowane odpowiedzi

Czy warto sięgnąć po Ground Zeroes, jeżeli wcześniej nie miało się styczności z serią MGS?
Czy osoby, które nie grały prawie wcale w skradanki (czyli na przykład ja :P) powinny sobie poradzić? Można też misje wykonywać w stylu Rambo? (nie mówię, że tylko tak bym grał, ale na początku "stealth" na pewno nie będzie  w moim zasięgu)
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy warto sięgnąć po Ground Zeroes, jeżeli wcześniej nie miało się styczności z serią MGS?

Czy osoby, które nie grały prawie wcale w skradanki (czyli na przykład ja :P) powinny sobie poradzić? Można też misje wykonywać w stylu Rambo? (nie mówię, że tylko tak bym grał, ale na początku "stealth" na pewno nie będzie  w moim zasięgu)

 

 

Wszystko zależy od tego czego oczekujesz od gry. Tak na prawdę MGS5:GZ powstał tylko po to, żeby pokazać mechanikę, nowy silnik i możliwości. Fani MGSa będą się cieszyć, że niedługo wyjdzie PP na tym, a przynajmniej już teraz mogą sobie pobiegać i poćwiczyć skradanie, ale tak na prawdę nie jest to pełnoprawna gra. Fabuły w niej jak na lekarstwo i osobom bez wiedzy o Uniwersum MG nic nie mówi. Jeśli chcesz zobaczyć jak wygląda prawdziwy MGS to polecałbym jedynkę, ale ona może być nie do przejścia. Fajnie byłoby też zacząć od 3, gdyż w sumie jest dość grywalna, a fabularnie stanowi początki Metal Gearów. Można by też zacząć od 4, gdyż wygląda najlepiej ze starych MGSów, jest względnie nowa, ale fabularnie zrobi Ci papkę z mózgu, a połowy nie zrozumiesz, bo nie znasz wcześniejszych części. 

Jeśli chcesz zobaczyć czym jest Metal Gear to Ground Zeroes nie jest dla Ciebie, gdyż teraz rozgrywka całkowicie się zmieniła.

Jeśli chcesz zobaczyć fajną 'skradankę', to Ground Zeroes jest najlepszą częścią pod tym względem. W każdym innym wypadku polecam 1 lub 3 :)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie to co wyżej @DwigHt ci mówi bo sam lepiej tego bym nie wytłumaczył :)

Dla mnie była warta tej kaski bo do dzisiaj pogrywam :D od premiery :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również gram w to od premiery. Nawet nie dla samych trofeów, co po prostu dla samego przechodzenia na różne sposoby. Frajda jest spora i nie żałuję 109 wydanych złotych. 

 

Jednak z każdym dniem coraz bardziej wyczekuję The Phantom Pain i to najbardziej boli. KOJIMA! Wiem, że mnie słyszysz. Dawaj grę!

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super, dzięki za odpowiedzi:) Gierkę jutro odbiorę i obczaję. A na wakacje zrobię sobie maraton wszystkich części. PS 2 i 3 już się cieszą, że nie zakurzą się na śmierć.

Swoją drogą ile procent ukończenia można maksymalnie uzyskać na niższym poziomie trudności?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciezko powiedziec, zalezy czy bys wszystko zbieral i robil wyzwania dla poziomu Normal, ale tak okolo 60%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super, dzięki za odpowiedzi:) Gierkę jutro odbiorę i obczaję. A na wakacje zrobię sobie maraton wszystkich części. PS 2 i 3 już się cieszą, że nie zakurzą się na śmierć.

Swoją drogą ile procent ukończenia można maksymalnie uzyskać na niższym poziomie trudności?

 

Jeśli zamierzasz kupować poprzednie części, to chyba jednak polecam zapoznać się z nimi na PS3. Najlepiej zaopatrzyć się w Legacy Collection gdzie jest wszystko, za wyjątkiem ACIDów z PSP i Portable Opsa, którego Kojima i tak wywalił z kanonu, bo mu nie pasował :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym jednak zaproponował by zaglądnął do MGS1, pomimo swojego wieku ma w sobie nadal to coś. Jest do kupienia na PS Store.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogram wszystkie MGSy na wakacje, między innymi z tą myślą zaopatrzyłem się w PS2:)
GZ już czeka na odpalenie. Jestem ciekawy czy uda mi się przejść misję i ile to zajmie. Zdam relację zapewne jeszcze dziś.

Często można używać pojazdów w grze? Czy BB przyjmuje na klatę wiadro nabojów i nic się nie dzieje czy 2-3 i game over?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie lepiej było kupić edycję Legacy na PS3? Jedynkę i tak w wersji z PsX można ograć, a reszta jest już zrobiona pod HD.

Tak tyko mówię :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, ma być "jak w tamtych czasach" i koniec ;p
Pograłem około 2-2,5h i muszę przyznać że gra mi się GENIALNIE!
Wypełniłem dopiero pierwszy cel misji

czyli odbiłem Chico

. Teraz trochę krążyłem jak błędny rycerz, ale już wiem gdzie iść:)
Trochę wrażeń:
Pod względem graficznym jest naprawdę miodzio! Stałe 60 fps, full HD, ładne efekty związane z oświetleniem. W deszczową noc obóz wygląda fenomenalnie. Nie można się też przyczepić do animacji. Super to wszystko wygląda. Podoba mi się także zachowanie strażników - nie są zwykłym mięsem armatnim, potrafią trochę kombinować. Skradanki są mi obce, a tu niemal od pierwszych chwil wsiąkłem w atmosferę. Staram się jak mogę, chociaż jeszcze "stealth" mi nie wychodzi to i tak mam masę zabawy i na pewno wrócę do tytułu niejednokrotnie. Nie mogę się doczekać rozgrywki w dzień :) Jest naprawdę sporo możliwości na ukończenie postawionego zadania, a do tego jest trochę zawartości dodatkowej. Dziwi mnie tylko że snajperka się "nie buja" podczas celowania - Snake ma aż tak pewną rękę? :D

Wersja tl;dr: Jak dotąd jest super i chcę więcej, pomimo że lamię ;p Cud, miód i orzeszki - mam nadzieję, że będę miał takie wrażenie nawet po wielokrotnym wymęczeniu tytułu.

 

Nie żałuję tych 120zł, świetna rozrywka na konsoli nowej generacji!

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sugerowalbym jednak kupno wersji HD ;), we wszystkich trzech przypadkach (2,3,PW) gra chodzi o wiele plynniej, nie wspominajac juz o poprawionej wyrazistosci obrazu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i jeśli grałbyś w trójke na PS2 to najlepiej w wersje Subsistence, bo Snake Eater nie ma kamery 3D, tylko jest twardo zawieszona nad głową Snake'a jak w dwójce i jedynce ;). Mimo wszystko bardziej polecam w zaopatrzenie sie w kolekcje HD. Nie wiem czy masz zamiar grać jeszcze w Peace Walkera na PSP, ale jeśli tak to wiedz, że brak prawej gałki mocno da Ci sie we znaki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie zastanawia taka mała rzecz.
 
Scena z tego trailera z minuty 1:14

 

https://www.youtube.com/watch?v=pRSZy12EOSs

 

Nie było jej w Ground Zeroes. Snake ma na sobie strój z tej misji i sporo ran na twarzy. Może jednak po wybuchu helikoptery na siebie nie wpadły i naszego bohatera przed wizytą w szpitalu spotka coś o wiele gorszego? Chyba, że to jakaś niewykorzystana, usunięta scena. Ja tam nie wiem. To Kojima.

 

http://www.pssite.com/news-32119-kim_jest_ishmael_z_metal_gear_solid_v__the_phantom_pain__chyba_poznalismy_odpowiedz.html

 

Ta teoria również jakaś niemrawa się wydaje. Od początku promocji TPP widzimy zabandażowaną głowę, zarówno w realu, jak i w grze. No i co? Jakiś anonimowy medyk? Był najbliżej wybuchu, ale przez 9 lat, to te bandaże by mu się wrosły w twarz. Nic nie wiadomo. Wszystko jest kłamstwem. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No proszę Kojima zgłębia polską kinematografię :)

2zz8gmq.jpg

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde mógłby byś w końcu MGS z kinowym spolszczeniem
bo tam naprwdę angielski jest na wysokim poziomie
i nie zawsze jestem w stanie wychwycić 100% fabuły

 

zawsze potem na youtube oglądam z tłumaczeniem, czy na śp. zanzibarlandzie czytałem tłumaczenia dialogów :D

Edytowane przez Zielakpl
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, piszę z pytaniem czy ktoś obeznany z MGS GZ ztrialami wie jak zneutralizować wszystich wrogów w JAMAIS VU?  Zostało mi tylko to a tych "kosmitów" nie da się zneutralizować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jamais Vu to misja ekskluzywna dla platrofmy Xbox wiec pukasz chyba nie do tych drzwi co trzeba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale jakbys wiedział kolego misje exlusywne różnią sie tylko zadaniem i grywalną postacią...

Proszę o odpowiedz od ogartnietego forumowicza. dziękuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ty jakbys byl ogarnietym czlowiekiem, wiedzialbys kolego co oznacza slowo zneutralizowac.

 

A skoro kosmitow nie da sie zneutralizowac (w co watpie, bo ogladajac gameplay z tej misji widzialem jak ich zabijają), to powtarzam planktonie, pukasz do zlych drzwi, wersja na PS3/PS4 nie ma kosmitow, takze mykaj szybko do jakiejs Xbociarni z tym pytaniem :)

Edytowane przez Bansai

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wylicytowałem grę na allegro. Zagrałem. Skończyłem główną misję i 3 poboczne. Teraz żałuję, że w to grałem, bo gra jest po prostu fenomenalna! Świeże spojrzenie na gatunek skradanek, absolutna wolność i swoboda w działaniu, planowanie akcji, inteligentni przeciwnicy, płynne, przyjemne poruszanie się Wężem, rozgrywka na najwyższym poziomie...tylko cholernie krótko! GZ narobiło mi niesamowitego smaka na Phantom Pain (czemu dopiero 2015?! :( ), na którego wcześniej nawet nie czekałem zbytnio. W nowego MGS-a będzie można zagrać nawet dla samej rozgrywki, miód, miód, miód! Nie zmieniam jednak zdania, że jest to nieco większe DEMO, i powinni to wypuścić za jakąś symboliczną sumę (5-10 dolców). Moja rada, nie grajcie, bo pozostanie ogromny niedosyt, i ból związany z odległą premierą PP.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak długa jest gierka?

Odpaliłem na chwilę ale za bardzo mnie się nie spodobała a ostatni mgs jaki ukończyłem to była 1 na psx. Obóz do którego wszedłem i dziwne sterowanie gdy nie mogłem obrócić postaci oraz początkowy problem z dostaniem się do obozu bo gość na wieży oświetla teren zniechęciło mnie, przynajmniej narazie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za malo pif-paf wiem, tez mi to przeszkadza :/ ...

 

Jak wlaczylem gre to nie wiedzialem nawet jak sie chodzi, po godzinie stania w miejscu wreszcie zalapalem, gosc na wiezy tez mi krwi napsul troche, po kolejnych 2 godzinach w bezruchu postanowilem sie przeczolgac jak odwraca reflektor w druga strone, az mnie glowa zaczela bolec od tego kombinowania.

 

Chyba 20 godzin robilem te misje.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×