Skocz do zawartości
alfik

Metal Gear Solid V

Rekomendowane odpowiedzi

Slaba ta gra 4/10 gdyby ta gra nie nazywała się mgs to crap roku

Edytowane przez brzana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy mógłby mi ktoś skrocic backgroud fabularny tej gry? Grałem w 1,2,3 i nie bardzo czaje o co chodzo tego chica i paź nie było w trójce prawda?

Edytowane przez shuji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obejrzyj sobie playtghrough MGS: Peace Walker lub kup edycje HD na PSN.

 

Peace Walker to kanoniczna czesc, takze wypadaloby ja znac przed podejsciem do Ground Zeroes/TPP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a gdzie w piątce dowiadujemy się coś o fabule? Oprócz filmików? są jakieś streszczenia, dokumenty czy cos do poczytania?

 

Zacząłem grać i nie mogę nic znaleźć

Edytowane przez shuji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz historię z obrazkami w tle w menu głównym streszczającą Peace Walkera. Kasety również sporo zdradzają, więc radzę je pozbierać. Poza tym oczywiście polecam http://www.metalgearsolid.pl/ ale obecnie coś padli. 

 

To jednak MGS. Streszczenia nie oddadzą tak złożonej fabuły. To seria o przeszczepianiu rąk, aby przenieść świadomość, ale jednak nie, bo to blef, a obok jest klon, który był prezydentem i się starzeje za szybko, bo jest bratem brata, który myślał, że jest genetycznym śmieciem i wszędzie były wielkie mechy, nie mającego żadnego sensu, zaś w tle skakał wampir, cybernetyczny ninja i grubas na wrotkach. W opisach brak klimatu. Dlatego pożyczam od kumpla konsolkę poprzedniej generacji, aby przejść Peace Walkera i lepiej zrozumieć podejście do sprawy bohaterów Ground Zeroes i mam nadzieję w jak najbliższej przyszłości Phantom Pain. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto gra w MGS dla fabuły? :p Ja nie. (tak wiem, to najmocniejsza strona tej serii). Dla mnie w grach po pierwsze gameplay, gameplay i jeszcze raz gameplay, a jak inne elementy będą też się zgadzać no to już bajki. MGS 4 ukończyłem 3-krotnie, i choć z fabuły nie zrozumiałem wielu kwestii, bawiłem się wyśmienicie. Od kolekcji HD odbiłem się przez archaizmy w rozgrywce. Teraz jest GZ, który jest genialny pod względem gameplayu, a wy tu rozkminiacie jakieś fabularne urojenia Kojimy (pewnie sam się pogubił w tym dawno temu, w końcu od MGS 2 podobno powtarza, że ,,to już ostatnia odsłona serii''). Cieszcie się, że dostaniecie <prawdopodobnie> najlepszą skradankę w historii gier, a konkretnej fabuły to w książkach szukajcie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No już nie twierdźmy, że tu konkretnej fabuły nie ma. Jest kilka mniej lub bardziej udanych wyjaśnień, ale 95% z tej mocno rozbudowanej fabuły rozumiem doskonale. Wiele smaczków z poprzednich części lub nawiązań to nie jest przypadek. Jak ktoś nie rozumie fabuły serii MGS to jak może twierdzić, że są tam urojenia, a Kojima się pogubił od MGS2 (które de facto jest może i najważniejszą dla serii częścią - pod względem fabularnym). Poza tym jak niby MGS2 miałby być ostatnią częścią serii, skoro pod koniec jest największy w serii mindfuck... Ta seria wtedy nabiera nowego tempa, a nie się kończy. Takie gadanie o kończeniu serii - byle gadać.

 

Fabuła jest świetna. Gameplay był na drugim miejscu, a teraz przy okazji TPP być może będzie mógł walczyć z fabułą o miano numeru jeden w tej części. Kropka. :)

Edytowane przez KoRnick90

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto gra w MGS dla fabuły? 

 

Serio pytasz?

 

Demo demem, tymczasem mam na liczniku 15 godzin. Właśnie zdobyłem złoto za s ranki. Początkowo myślałem, że będzie trudniej, ale teraz znam już każdy fragment obozu na pamięć. Ach, kapitalnie się w to gra. Każdego dnia coraz bardziej wyczekuję Phantom Pain. Byle Kojima nie wyczarował jakiegoś mózgojeba w postaci faktu, iż MGS1, 2 i 4 rozgrywały się jedynie w głowie BB podczas śpiączki. W sumie nawet bym się nie zdziwił  :whoops:

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie ten obóz należy do organizacji Cipher? Ona porwała Paz, zgadza się? Tylko że Paz była agentką organizacji Cipher, ale chciała przejść na strone Big Bossa, czy o co chodzi? W sensie dlaczego porwałą ją jej własna organizacja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak nawiasem mówiąc ten nowy MGS mi pod pewnym względem przypomina Dark Souls :) Nie chodzi tu o poziom trudności, ale o diabelną grywalność, którą ma raptem elitarna garstka tytułów na rynku, i dzięki której nawet grając po raz n-ty ten sam fragment rozgrywki bawimy się równie dobrze, albo i coraz lepiej dzięki rosnącemu opanowaniu gry i jej mechanik. Rzeczywiście te ,,demo'', choć jak już poznamy bazę to okazuję się śmiesznie mała, pozwala wycisnąć z gry minimum 10 godzin świetnej zabawy.

 I jeszcze Metal Gear Online z takimi solidnymi podstawami, jak wszystko będzie na miejscu, to będzie multik na lata. PP jest obecnie nr 1 na liście wyczekiwanych produkcji u mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie ten obóz należy do organizacji Cipher? Ona porwała Paz, zgadza się? Tylko że Paz była agentką organizacji Cipher, ale chciała przejść na strone Big Bossa, czy o co chodzi? W sensie dlaczego porwałą ją jej własna organizacja?

 

 

Obóz należy do amerykańskiej armii, Paz była agentką ciphera ale nigdy nie chciała przejść na stronę bossa, co lepiej podwędziła mu metal geara i chciała go ukrzyżować (snake'a), ona tylko udawała że było po stronie bossa. Generalnie tylko nie kumam, dlaczego Paz źle rzyczy Zero skoro to jej dowóddzca (powiedziała skullowi że chce żeby go zabił). Musze podszlifować anglika

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w którym momencie Cipher ją więzi? 

 

Where is Cipher....

 

Where is Zero?

 

Ale w tym kontekscie Cipher to organizacja, a nie Zero per se, czyli tu sie wszystko zgadza, wiezi ja

organizacja Cipher (na rozkaz Skullface'a), a dlaczego, nie chce mi sie tlumaczyc, trzeba bylo ograc Peace Walker'a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekam aż kumpel ogra Legacy Collection i biorę od niego konsolkę. Bez PW Paz wychodzi na dziwną postać, a dokładając do tego filmy z YT, gdy siedzi w bikini za sterami ZEKE, to rozumiem jeszcze mniej. Domyślam się jednak, że kasety trochę rozjaśnią sytuację, ale dopiero na święta je obadam, bo teraz brak czasu. Mimo tego jej prawdziwa przynależność wciąż jest zagadką, tak? 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×