Skocz do zawartości
alfik

Metal Gear Solid V

Rekomendowane odpowiedzi

No i co, w sumie jajco. Grę na tę rok można już wykluczyć. Czemu ten troll tak zwleka z podaniem daty :(

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za te kozy, baloniki, kartony i poślizg gazika na końskim gównie ktoś tego żółtka powinien w pysk strzelić! ... dlaczego gość bezcześci w taki sposób swoje dzieło? ja chce mieć symulator komandosa partyzanta, bez tego japońskiego gównianego humoru ... nie wiem panowie, ja rozumiem że gość daje upust swojej chorej wyobraźni, i niech se to robi w tych małych odsłonach na vite, psp, nintendo ... ja myślałem że idziemy szlakiem wyznaczonym przez ground zeros, zero kartonów, zero pukania stukania, zero srania i innych głupot ... tak bardzo się pomyliłem :sad:

Edytowane przez Malakay

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja lubię ludzi typu place wymaga. Jak chcesz mieć to sobie zrób, a Hideo zawsze będzie robił po swojemu i zawsze będzie wymykal się ramom dzięki czemu zresztą zrewolucjonizowal swój gatunek gier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja lubię ludzi typu place wymaga. Jak chcesz mieć to sobie zrób, a Hideo zawsze będzie robił po swojemu i zawsze będzie wymykal się ramom dzięki czemu zresztą zrewolucjonizowal swój gatunek gier

Dziękuję, głębokie słowa. Niedawno się dowiedziałem też że nie zaliczam się do grona fanów MGS. Teraz widzę, że to chyba i dobrze, bo dzięki ludziom z takim podejściem jak twoje, mogę porzucić przyszłe odsłony wiedząc, że nic nie tracę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobrze. Pozostałe miliony graczy będą się cieszyć z kolejnego dzieła sztuki. Powodzenia w szukaniu symulatora prawdziwego komandosa. :)

 

Nikt nikogo nie będzie przekonywał do swoich racji. Wiele z podobnych elementów było w legendarnych poprzednich częściach. To nie jest nowa seria, że trzebaby kogoś do tego przekonywać i tłumaczyć. Każdy doskonale wie czym był, czym jest i czym będzie MGS. Genialną grą ze specyficznym humorem. Każdy też wie, że maruderzy także się znajdą. To jest specyficzna seria i tyle.

Edytowane przez KoRnick90

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@KoRnick90, zwróciłeś uwagę na koszulkę, w której wczoraj wystąpił Kojima?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uwielbiam te żale płaczków co wiecznie płaczą, że im nie pasują OPCJONALNE rzeczy w różnych grach

ja przez całą swoją kariere z MGSami zliczyłbym na palcach dwóch rąk (no jednak jest te -/+ 15 lat) ile razy użyłem kartonu we wszystkich przejściach wszystkich części

a beczki w MGS4 chyba nigdy nie założyłem

czy nigdy nie podkładałem pisemek strażnikom

 

ale lubię humor kojimy i się do niego przez te lata przywyczaiłem

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@korwin

Oczywiście. Outer Heaven. :)

 

@Zielakpl

Dokładnie. Ważne, że są to rzeczy opcjonalne i gra nie zatraca przy tym swojego stylu bycia.

Edytowane przez KoRnick90

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobrze. Pozostałe miliony graczy będą się cieszyć z kolejnego dzieła sztuki. Powodzenia w szukaniu symulatora prawdziwego komandosa. :)

 

Nikt nikogo nie będzie przekonywał do swoich racji. Wiele z podobnych elementów było w legendarnych poprzednich częściach. To nie jest nowa seria, że trzebaby kogoś do tego przekonywać i tłumaczyć. Każdy doskonale wie czym był, czym jest i czym będzie MGS. Genialną grą ze specyficznym humorem. Każdy też wie, że maruderzy także się znajdą. To jest specyficzna seria i tyle.

specyficzny humor zawsze był w mgs ale nie na taką skalę, jestem fanem serii ale to co pokazali przez ostatni tydzień to jest przegięcie ... wolał bym żeby zamiast rozbudowywać głupoty, Hideo dodał CQC, żeby wymienił animacje komba które wyprowadzamy w walce wręcz, bo wygląda nie zmienione od GZ. No i żeby dodał jakieś animacje do skradania, albo zrobił że jak położymy snejka w błocie, to żeby ubranie się brudziło ... ale najbardziej bym prosił o CQC nóż i pistolet, w końcu to szkoła Big Bossa :) 

Edytowane przez Malakay

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CQC jest bardzo rozbudowane co udowadniają filmiki przedstawiające różne możliwości pacyfikowania przeciwników.

 

Co do brudzenia ubrań, byłaby to nowość - jakoś tak tego nie spotykam w grach. Potem gracze by się bawili i wypaćkali biednego Snejka ... tym... no końskim... lepiej nie będę kończył.

 

Mi chodzi o to, że jest to opcjonalne. Do tej pory dostrzegam tam ponury klimat uzupełniony dodatkową funkcjonalnością niektórych elementów gry. Przypomnę MGS2, w którym boss Fatman jeździł na wrotkach i popijał drinki (to nie było opcjonalne - każdy to widział), a może wampir nie był przegięciem? W MGS3 "elektryczny" Volgin i jego przydupasik Raidenovitch? Podobnie jak reszta bossów. :) MGSV wydaje mi się najbardziej realistycznym MGS ze wszystkich - jeśli w ogóle (!) można mówić w MGS o czymś takim jak realizm. :)

Edytowane przez KoRnick90
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko to o czym mówisz nie celuje w gameplay i to mi w poprzednich odsłonach nie przeszkadzało. Tutaj pokazuje brednie, które dotyczą gameplayu i to mi się nie podoba. Karton to zwykły dodatek i nie wymaga rozwijania, jest wiele rzeczy, które może robić lub ulepszać. Jak chociażby walka na schodach, która niczym się nie różni od tej na płaskiem terenie. Dla przykładu w TLoU Joel bije raz, drugi po mordzie, trzeci cios idzie w jaja, następnie jest animacja zrzucenia ze schodów. Takie rzeczy powinien rozwijać nie jakiś karton.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy nie w gameplay? Jakoś szybko jeżdżący Fatman, odrobinę mi przeszkadzał, aby się wczuć. Mógł chociaż wsiąść na motorek, rowerek, a nie ubierać wrotki. :biggrin: Gdyby w TLoU mieli do zaprogramowania ogromne tereny i chcieli uczynić z tego pierwszy 'stealth sandbox', to raczej nie mieliby czasu, aby bawić się z takimi pierdołami. Kojima zachowuje swój styl i charakter. Nie podoba się, ok.

 

Dobra, bez żartów. Jak napisałem - nikt nikogo nie będzie przekonywał do swoich racji. Każdy swoje stanowisko zna. :)

Edytowane przez KoRnick90
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@korwin

Oczywiście. Outer Heaven. :)

Pod Outer Heaven ;) Zastanawiam się czy nie jest to czaszka BB, i czy Kojima nie wysłał przekazu :D Wpadnij wieczorem na skajpa to porozkminiamy temat :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale Fatman na wrotkach, Sasaki z biegunką, czy służący głównie do transportu karton to były pojedyncze elementy czy też momenty w grze, a tu jedna z istotniejszych mechanik czyli Fulton wygląda i brzmi tak że Pythoni by się nie powstydzili (no bez jaj - po obozie wojskowym biega jakiś typ z kitką i podczepia każdemu kto się nawinie balonik) a największemu rozbudowaniu, z tego co na razie widzimy, uległo zastosowanie kartonu... Quo vadis panie Kojima? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Post zedytowany. Nie chce mi się wchodzić w dyskusje.

Edytowane przez KoRnick90

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, Koijma daje możliwość korzystania z kartonu, kupy czy fultona. Nie ma obowiązku ich używania ;) Dla mnie to poszerzenie rozgrywki.

Porównania CQC z dwu przyciskowym system z TLoU jest naprawdę słabe :/

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o tę opcjonalność chodzi. Nie wiem ile razy ja czy ktoś inny musi to powtarzać. Nie chcesz tak grać? To nie graj w ten sposób. Tyle.

 

Kojima chce pokazać, że poszczególne misje można przechodzić na wiele sposobów. Dla każdego coś miłego.

 

Czepianie się jakichś elementów związanych z realizmem w grach jest śmieszne. To jest konwencja danej gry - po prostu. Chcesz grać w realistyczną strzelankę? Graj w Armę, tam nie ma Fultonów. Ciekawe co by powiedział Drake z Uncharted, który pokonuje masę przeciwników, a potem ma czas na różne dowcipy.

 

Być może Snake powinien wynająć PKS, aby tych żołnierzy w taki sposób przetransportować do bazy. To byłoby bardziej realistyczne.

Edytowane przez KoRnick90

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CQC jest bardzo rozbudowane co udowadniają filmiki przedstawiające różne możliwości pacyfikowania przeciwników.

 

Co do brudzenia ubrań, byłaby to nowość - jakoś tak tego nie spotykam w grach. Potem gracze by się bawili i wypaćkali biednego Snejka ... tym... no końskim... lepiej nie będę kończył.

 

Mi chodzi o to, że jest to opcjonalne. Do tej pory dostrzegam tam ponury klimat uzupełniony dodatkową funkcjonalnością niektórych elementów gry. Przypomnę MGS2, w którym boss Fatman jeździł na wrotkach i popijał drinki (to nie było opcjonalne - każdy to widział), a może wampir nie był przegięciem? W MGS3 "elektryczny" Volgin i jego przydupasik Raidenovitch? Podobnie jak reszta bossów. :) MGSV wydaje mi się najbardziej realistycznym MGS ze wszystkich - jeśli w ogóle (!) można mówić w MGS o czymś takim jak realizm. :)

grałeś w MGS3? tam jak przechodziłeś przez bagno, to na ubraniu snejka było błoto .. więc skoro dało się na ps2 to zrobić to dlaczego nie na ps4? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciemniejszy kolor spodni, pamiętam. Potem by się magicznie czyściły jak w MGS3 i byłby kolejny powód do narzekania. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, Koijma daje możliwość korzystania z kartonu, kupy czy fultona. Nie ma obowiązku ich używania ;) Dla mnie to poszerzenie rozgrywki.

 

Co do kartonu czy kupska to może i tak, ale niestety Fulton będzie jedną z kluczowych mechanik w grze i chcąc nie chcąc będziemy musieli odwalać akcje rodem z Monty Pythona (oglądając gejmplej z pudłem leciał mi w głowie skecz "How NOT to be seen" - polecam). Szkoda w takim razie że pan Hideo nie posunął się jeszcze o krok dalej i nie zastąpił muzyki z alertów, muzyczką z Benny Hill'a - to by dopiero był "Styl KOJIMY" 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W temacie o MGS: HD Collection nie widziałem abyś na to narzekał. :) Nie wiem co takiego Ground Zeroes Ci zrobił, że tak bardzo starasz się czepiać nowego MGS'a po samych trailerach. :)

 

Piszesz tak jakbyś pierwszy raz spotkał się z grami Kojimy. Fulton w MGS jest od dobrych kilku lat.

 

Jednak Pan Kojima pomyślał o ludziach takich jak Ty. Kiedy będzie przylatywał helikopter, podobno można używać jakichś piosenek. Benny Hill'a może byś mógł spróbować. :) Tak o Tobie myśli, a Ty się czepiasz.

Edytowane przez KoRnick90

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fulton jest w MGS od Peace Walkera, który klasycznym MGSem nie był(a cała animacja wyglądała w nim o niebo o normalniej) i już wtedy mi się nie podobał. Co za tym idzie nie podoba mi się wprowadzenie tej karykaturalnej mechaniki do głównego MGSowego nurtu(podobnie jak nie podobałoby mi się wprowadzenie opcji rzucenia we wrogiego żołnierza ciastem, co na jakiś czas wyłączałoby go z walki bo zlizywałby z twarzy krem), podobnie jak nie podoba mi się że póki co materiały mające w zamierzeniu pokazywać nowości w gejmpleju skupiają się na wszechstronnym zastosowaniu kartonu. 

 

Co więcej nie próbuj przypisywać mi opinii o MGSV na podstawie tego co pisałem o PŁATNYM DEMIE jakim był GZ, zresztą gdybyś pofatygował się i je faktycznie przeczytał to dowiedziałbyś się co tak naprawdę zdyskwalifikowało GZ w moich oczach(a bynajmniej nie był to gejmplej) 

Edytowane przez Danny Boy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam te Twoje wypowiedzi. :D Pamiętam też, że z kilkoma osobami równo się z nich śmialiśmy. ;)

 

Dobra, koniec tematu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz do tego prawo, ja równo śmiałem się z każdego kto GZ bronił i teraz broni slapstickowych zagrań z użyciem kartonu czy fultona koronnym argumentem  "STYL KOJIMY!" 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że nie pochwalisz Kojimy za wydanie około jedno lub kilkugodzinnego (w zależności od gry) darmowego teasera P.T. Lepiej ponarzekać jaki to Kojima zły.

 

Dobra, nie chcę żadnych internetowych przepychanek. Ty znasz moje zdanie, ja znam Twoje. Pozdro.

 

Paz (peace)

Edytowane przez KoRnick90

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×