Skocz do zawartości
alfik

Metal Gear Solid V

Rekomendowane odpowiedzi

pierwsza sprawa dlaczego niema tematu w grach z PS3? i dlaczego niema tutaj o Goround Zeros tylko o MGSV? a trzecia sprawa, goście już grają z Ground Zeros, niektóre sklepy tydzien przed premierą wystawiły, ... nie wiem czy w polsce, ale chłopy za granicą już grają ... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra fajnie zrobiona, ale wg mnie nie warta tych 120zł, góra 80zł. Kampania (prolog) to jakieś 90min. Oceniam po wersji na x360, która i tak dość ładnie wygląd, więc na ps4 graficznie będzie prezentować się super. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na PS4 wszystko prezentuje się super ;) Skrobnij parę słów o fabule, może zaoszczędzimy trochę kasy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i cel osiągnięty. Jest o nich głośno w sieci. :)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza byla z famitsu bodajze, 39/40

 

Faktycznie Famitsu, 38/40 :D dzieki za info :) 

No i cel osiągnięty. Jest o nich głośno w sieci. :)

Nooo narobili szumu ale jakoś mnie to by nie zachęciło do tego ich magazynu :D

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem dzisiaj okazję zagrać i UKOŃCZYĆ "wypożyczoną" z netu kopię na X360. W momencie zakończenia rozgrywki na budziku było 95 minut - słownie godzina, trzydzieści pięć minut, a na początku sporo się wygłupiałem pojazdem opancerzonym i działkiem przeciwlotniczym, czyli faktycznie "grę" ukończyłbym w ok. godzinę, a grałem przecież pierwszy raz i to raczej ostrożnie, skradając się, może nie liżąc ścian, ale badając mapę dosyć dokładnie. To DEMO jest porównywane do rodziału na tankowcu z MGS2 - absolutnie się z tym nie zgadzam, bo tankowiec stanowił swojego rodzaju zamkniętą całość fabularną i zawierał krótki, ale jednak bossfight - tutaj mamy wyrwany z kontekstu fragmenck fabuły i niczego pokroju bossa nie uświadczymy. Z rzeczy pozytywnych na pewno bardzo dobra oprawa A/V i to an current genie, do tego bardzo dobra płynność(na X360 praktycznie żadnych spadków). Za to głos Sutherlanda moim zdaniem zwyczajnie słaby, wyprany z emocji i niepasujący do postaci. O zmianie wiadomo było o dawna, ale jednak wielki zawód - miałem, mimo wszystko, nadzieję, że wypadnie to lepiej, a jest po prostu kiepsko. "Kept u waiting, huh?" w jego wykonaniu brzmi jak jakaś parodia. 

 

Podsumowując - zagrać u kumpla, w pirata, albo wypożyczyć. TO JEST PO PROSTU PŁATNE DEMO I NIC WIĘCEJ. Kojima mógł powymyślać dowolną ilość pseudo-pobocznych misji i poziomów trudności, nie zmienia to jednak faktu że właściwej gry jest na MAX 2H, każda minuta więcej to już zabawa na siłę. Ode mnie wydawca i wszyscy odpowiedzialni za umieszczenie tego dema na półkach sklepowych w cenie 130zł dostaje wielkie F*CK You.

Edytowane przez Danny Boy
  • Like 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grę już ograłem, a jako że jest już 17 marca to podzielę się swoimi spostrzeżeniami, a raczej falą niezadowolenia. Nowy mgs (ps4, bo na takie wersji grałem) to przede wszystkim świetna grafika oraz animacje (szczególnie walki). Powiedziałbym, że nie jest to nawet demo (jako pokzanie gry), a raczej demo technologiczne - od tak aby ludzie zobaczyli co potrafi silnik Fox. Konami wypuściło to "DEMO" tylko z jednego powodu - $$$ muszą się zgadzać. W grze znajdują się tak naprawdę dwie porządne cut-scenki na krzyż (mało Panie Kojima...). Główną kampanię przeszedłem w około 70min! Muszę przy tym dodać, że w niektórych momentach zamiast grać po prostu przystawałem i podziwiałem grafikę lub biegałem w kółko tongue.png (hmm odliczyłbym więc od mojego czasu gry jakieś 10 do 15 min!). Nowy MGS to po prostu gra bez duszy - przejdziesz i odłożysz! Owszem jest wiele smaczków, misji dodatkowych, ale po co je robić? Nie wprowadzają fabularnie niczego nowego! A przechodzenie misji od początku na inny sposób jakoś mnie nie jara.. 

 

Dodam, że większość "akcji", która dzieje się w grze mogliśmy zobaczyć już na trailerach od Konami.

 

Podejrzewam, że Konami ładną zbije kasę na fanach, którzy to kupią.. a nowy MGS jest już w dość zaawansowanym stadium produkcji i wyjdzie zapewne w Q1 2015 roku (Hideo ładnie mydli ludziom oczy z tym, że gra jest jeszcze we wczesnym etapie produkcji - gówno prawda)

 

 

Minusy

- krótka rozgrywka

- Sutherland - boże.. dlaczego krwa....

- wszystko pokazane praktycznie na trailerach

- Tankowiec z MGS2 był lepszy (jak na tamte czasy), dodatkowo był dłuższy!

 

 

Czy kupić w dniu premiery?

odpowiedź -

odłożyć $ na nowe infamous.

Edytowane przez Starh
  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do ludzi, którzy w to grali. Oczywiście bez spoilerów...

 

Czy jest jakieś ciekawe zakończenie, którego się nie spodziewaliście?

Edytowane przez KoRnick90

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do ludzi, którzy w to grali. Oczywiście bez spoilerów...

 

Czy jest jakieś ciekawe zakończenie, którego się nie spodziewaliście?

Nie mogę odpowiedzieć na to pytanie w sposób jednoznaczny  :)  Jeżeli powiem tak, to będziesz spodziewał się hmm "czegoś", jeżeli odpowiem nie, to powiesz meh i źle podejdziesz do gry. 

Edytowane przez Starh
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakończenie siłą rzeczy jest zaskakujące i niespodziewane, bo niby jak masz spodziewać się czegoś o czym nie masz skąd mieć zielonego pojęcia - fabuła GZ to, jak już pisałem, abstrakcyjny wycinek szerszej historii nie mający ani sensownego początku ani końca - najlepsze porównanie jakie mi przychodzi do głowy to przeczytanie jakiegoś rozdziału ze środka nieznanej książki - widzisz że coś się stało, ale jak, co z tego wynika i czemu do tego doszło już nie. Aha, Starh wspomniał o kolejnym bardzo ważnym aspekcie tej "produkcji" - 90% tego dema widzieliście już na trailerach. 

 

Tak, Metal Gear na FOX engine robi świetne wrażenie, ale czy to powód żeby płacić 2/3 ceny pełnej gry za króciutkie demo? A w życiu.

Edytowane przez Danny Boy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest kolejny krok w dymaniu graczy i tylko od nas zależy czy się przyjmnie na stale.

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za dlc na płycie płacimy,za avatary płacimy,za motywy rónież,ale qrwa za dema to nigdy w życiu!

Edytowane przez Warga13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kojima @TT:

"The reason GZ doesn't have Platinum Trophy in PS4 is due to SONY's regulation. They won't allow us to have them for non-full price game."

:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za dlc na płycie płacimy,za avatary płacimy,za motywy rónież,ale qrwa za dema to nigdy w życiu!

 

Wlasnie dlatego ze placicie za takie gowna beda teraz wam wciskac dema za zlotowki :)

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Im bliżej premiery tym bardziej mi odechciało się kupna mgs'a, nie dlatego że to co się dowiedziałem mnie zniechęciło ale 130 pln za tą grę to rozbój w biały dzień. to powinno max 30 pln kosztować, a na poważnie  to kojima powinien wypuścić to bezpłatnie. Jak będzie po 50 pln na allegro to kupię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No trzeba mieć tupet żeby materiał demo w większości pokazany już w trailerach i gejmplejach wycenić na 130zł, ale też niemałe klapki na oczach żeby to kupić. I mówię to jako osoba która niemało pesos wpakowała w najróżniejsze gadżety, figurki i artbooki związane z serią, o wszystkich dotychczasowych grach nawet nie wspominając. 

Edytowane przez Danny Boy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Danny Boy

Ile zapłaciłeś za swoją kopię gry?

Wydawca wycenia, rynek weryfikuje. Sprawa jest prosta i wylewanie żali nie ma sensu. Ty już zagłosowałeś, reszta z nas zrobi to w najbliższym czasie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Danny Boy

Ile zapłaciłeś za swoją kopię gry?

Wydawca wycenia, rynek weryfikuje. Sprawa jest prosta i wylewanie żali nie ma sensu. Ty już zagłosowałeś, reszta z nas zrobi to w najbliższym czasie.

Przeczytaj sobie jeszcze raz moje posty z tej strony to się dowiesz ile i dlaczego nic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

screenshoty z ps3 w dzień ... http://www.flickr.com/photos/adelgary/sets/72157642473652754/with/13211234425/

 

cóż mogę od siebie dodać, Danny Boy nie wprowadzasz za wiele nowinek do tematu, chwile temu było powiedziane że GZ to ok 2 godziny gry na kampanie, a potem zostają tylko misje poboczne. GZ ma byc wprowadzeniem w nieliniowość rozgrywki która będzie w Phantom Pain, do tej pory w każdego MGSa grało się tak ... długi filmik, krótki gameplay, długi filmik, krótki gameplay, krótki filmik długi gameplay, długi filmik z bossem i walka  ... teraz Kojima obcina filmiki na rzecz gameplaya w jakiejś tam otwartej lokacji. Żółtek zmienia formułę, i nie jest tajemnicą że jest to eksluzywne płatne demo, jako fan przygód wężą ci powiem że 6 lat czekania na kolejną część sprawiło że chce dotknąć, pokombinować, przeczesać mapę, zobaczyć zmiany w rozgrywce, ... może cena jest zawyżona ale - kto wam karze kupować wersje pudełkowe? nie wiem jak na ps4, ale na ps3 do 5 osób mozna kupic cyfrówkę, więc jaki problem? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kto wam karze kupować wersje pudełkowe? nie wiem jak na ps4, ale na ps3 do 5 osób mozna kupic cyfrówkę, więc jaki problem? 

Teraz jest do 2 osób z tego co pamiętam.

Ja tam i tak wciągnę demo, pamitam jak demo MGS2 sprawiło mi dużo frajdy, szanuje wasze zdanie i rozumiem ze nie każdy może sobie pozwolić na taki wydatek, tymbardziej ze to jest demo i cena do długości gry nie jest adekwatna do zawartości. Ale ja wiem że wycisnę wszystko z tego dema, bo lubię odkrywać w mgsie nowe rzeczy i mam nadzieje ze Kojima sie mocno przejedzie na tym ze ludzie pogardzili tym demem.

Na tym streamie Uknight bedzię przechodził Ground Zero, wiec możecie tutaj zobaczyć cale demko jak nie macie możliwości zagrania samemu: http://www.twitch.tv/uknighted

Edytowane przez Fuviks

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie w kwestii tego że to płatne DEMO nie było jasno i wiele osób wciąż jest pod wrażeniem że to jakaś sensownych rozmiarów, zamknięta całość a nie wyłącznie krótkie DEMO - jedna lokacja i tyle, a misje poboczne nie są niczym innym niż modyfikacjami celów i ew. ośwetlenia - ot. zamiast grania w nocy, gramy w dzień i zamiast ratowania 2 osób mamy kogoś zabić czego z oczywistych względów nie można liczyć do czasu rozgrywki. Wiele osób, w tym ja, mimo sceptycznego podejścia do tematu, wyobrażała to sobie jednak jako coś innego niż takie ordynarne rypanie bez mydła. Stąd jasno i wyraźnie odradzam absolutnie wszystkim kupowanie tej ciemnoty którą Kojima i Konami chcą nam wciskać. A opowieści o zmianie formuły są mocno przesadzone, bo akurat tą serię od zawsze charakteryzował taki quasi otwarty świat(na miarę możliwości danej generacji sprzętu, ale backtracking to był obecny już w jedynce i dwójce, a Snake Eater zapowiadany był z początku jako produkcja niemalże sandboxowa) - nowe mechaniki rzekomo będą ale w tym demie to ich nie uświadczymy, z wyjątkiem może obsługiwania pojazdów i ułatwiacza w postaci bullet time w momencie zauważenia przez wroga - ani jednego ani drugiego ZMIANĄ FORMUŁY to bym nie nazwał... 

Edytowane przez Danny Boy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×