Skocz do zawartości
Darayavahus

Temat Motoryzacyjny- Kompleksy i Stereotypy

Rekomendowane odpowiedzi

Oj na wachę idzie naprawdę sporo gotówki. Cały bak to jest 100 zł - jeden dzień jazdy :P

Musiałbym sprawdzić stan licznika, ale coś koło 3-4 tys km - co daje - 250 litrów 95 - 1500 zł - szacunki minimalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korzystając z pogody jutro kolejne 250 km :D

Myślę, że jazdy zostało na równy miesiąc a od piątego do 15 października będą fantastyczne ale i ostatnie dni na jazdę w tym sezonie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie walnąłem "stówkę" po pracy...w taką pogodę grzechem byłoby nie skorzystać.

Ja kupiłem bidżetową Motonitę...i...jestem bardzo zadowolony.

http://www.motonita.pl/index.php?products=product&prod_id=675

jednak choruję bardzo mocno na:

http://www.moto-akcesoria.pl/kurtka-tekstylna-richa-airmach-fluo-meska,p,54266

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A za taką kasę nie znajdzie się tekstyla z membraną Gore-Tex?

Zależy Ci na samym materiale Gore-Tex czy może być inny przeciwdeszczowy?

Bo jesli nazwa Ci obojętna to już moja budrzetowa kurta nie przemokła przez godzine ulewy podczas jazdy. Burza złapała mnie przed Elblągiem - nie zanosiło się na to że przestanie padać więc jechałem do domu. Dojechałem suchy.

Firmy, które używają Gore-tex płacą za licenję/materiał więc są odpowiednio droższe.

Edytowane przez Palpatine_79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale nie chodzi mi o samą ochronę przed deszczem tylko ponoć Gore-Tex to najwyższa półka i czytałem o niej same superlatywy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To prawda. Goretex to najwyższa półka. Przetestowałem to na ciuchach turystycznych North Face.

Pytanie tylko czy planujesz jeżdzić dłużej niż 2h w deszczu? :P

Gore Helda to 2 tys

http://www.moto-akce...-czarna,p,55531

Własnie na Discovery Showcase objejrzałem program o Alpinestars - już wiem czemu ich buty kosztują 1400 zł a nie 500 zł jak ich odpowiedniki z Chin :biggrin:

btw

https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=XIN8n-ux0Eo

Edytowane przez Palpatine_79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tą reklamę już widziałem, niezła :)

Na razie jeszcze się nie zdecydowałem czy skóra czy tekstyl, ale chyba jednak bezpieczniej bym się czuł w skórze.

A co dokładniej mówili o Alpinach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokazywali system testowy butów oraz kombinezonów. To naprawdę niewielka firma, która stawia przedewszystkim na jakość. Wielu zawodników z MotoGP szyje u nich kombinezony.

Sam proces projektowania obuwia motocyklowego, doboru materiałów, technologii robi wrażenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fktycznie niektóre ceny mają bardzo dobre.

Ja zakupiłem buty Alpinestars SMX 4 zostały mi jeszcze spodnie i mam komplet :)

Edytowane przez Palpatine_79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, też na początku bolała Cię dłoń od kręcenia manetą? :)

Czy ja jakoś źle dłoń trzymam?

Edytowane przez Darayavahus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To kwestia pozycji siedzenia na motocyklu. Im większy ciężar spoczywa na rękach, nadgarstkach i dłoniach tym większy ból. Kwestia wprawy, ciało samo się ułoży...do tego przydałoby się w zimę popracować hantlami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj pierwszy raz pozdrowił mnie jakiś motocyklista, niestety nie odmachałem bo na światłach nie zrzucam na luz i by mi zgasł :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak...jak się nie da to kiwam głową. głęboko się kłania. Natomiast jest to dobry zwyczaj...nawet Policja na moto LWG.

Najgorzej sprawa ma się z choperami, oni niechętnie odmachują - nie wiem czemu.

Dobrze rozumiem, że prawko zdane?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, L'ką jechałem, a tam luz ciężko wchodzi, nawet instruktor mówi, że czasami trzeba przygazować itp. a mi np łatwiej wrzucić luz z dwójki niż z jedynki :P Za to u mnie wchodzi be problemu. W każdym bądź razie japa się uśmiechnęła gdy facet podniósł lewą :)

Ogólnie rzecz biorąc to miałem długą przerwę w jazdach bo 3 tyg, w tym tygodniu ruszyłem z kopyta bo połowę godzin wyjeździłem tylko w tym jednym tygodniu. Po zaledwie dwóch jazdach na mieście facet mówi, że muszę poprawić zmianę pasa i dynamikę i mogę ruszać na egzamin bo znajomość przepisów mam dobrą. Mi się wydaje, że w zasadzie do poprawy zostaje zmiana pasa bo z tą dynamiką jazdy to jest lekki problem przez skrzynię biegów i wrzuceniem na dwójkę. Jak już wbiję na dwójkę to dalej leci z górki.

Podsumowując to zajebioza, przed wyjechaniem na miasto lekko obawiałem się zakrętów z większą prędkością i tego, że jazda w okularach może być uciążliwa, ale nic z tego, nie ma problemu. Jazda jest bardzo intuicyjna, gdy pierwszy raz zmieniałem biegi to szukałem skrzyni biegów, teraz tylko mam stopę na podnóżku i wyższy bądź niższy i też nie ma problemu. Szkoda, że właśnie teraz się sezon kończy bo zabawa dopiero się rozpoczyna ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka dobrych praktyk odnośnie jazdy

1. Zmiana pasa - aby było Łatwiej - włączasz kierunek, upewniasz się w lusterku i dopiero głową w prawo/lewo - to jest jeden z niewielu dobrych odruchów którego uczą na Lkach.

2. Zmiana z 1 na 2 - sprzęgło do końca i mocne uderzenie od dołu. To jest bieg, który najciężej wchodzi, bo ma najdłuższą drogę, musi przebić się jeszcze przez luz.

3. Głowa lewo, prawo podczas ruszania i mijania każdej pojedynczej uliczki - debilny przepis ale trzeba o nim pamiętać podczas egzaminu.

4. 90% przejazdów na egzaminie w Gdańsku to jazda przez Chełm. Jest trudniejsza i dłuższa.

5. Do usranej śmierci ćwicz 8semke - jak ktoś nie zdaje prawka na A to właśnie przez 8semkę. Inny motocykl, szerokie gmole itd.

6. Hamowanie, dopóki możesz hamuj skrzynią biegów zbijając w dół, dopiero w razie koniecznośći hamulce - najlepiej oba na raz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×