Skocz do zawartości
Patricko

XCOM: Enemy Unknown

Rekomendowane odpowiedzi

może i dubbing jest słaby ale ciesze się że mam polską wersje przynajmniej wszystko rozumiem ale napisy by wystarczyły (napisy to juz teraz powinien byc standard )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zacząłem grę. Po 3 godzinach muszę stwierdzić, że jest świetnie. Wciągnąłem się tak, że nie mogłem się oderwać, dopiero siła najwyższa (czyt. narzeczona) oderwała mnie od konsoli. Mam jedno pytanie - sciągnąłem dodatek Elite Soldier czy jakoś tak, który przyszedł z grą i kiedy te dodatki się pojawią? Jakoś w trakcie grania?

Aha i jeszcze jedno - może trochę głupie:) - jak korzysta się z apteczki, bo coś nie mogłem rozkminić? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To DLC, jeżeli dobrze pamiętam dodaję tylko nowe rodzaje skórek/zbroi-zmienia tylko wygląd/fryzur, tak byś mógł stworzyć żołnierza wyglądającego jak w pierszej części UFO:Enemy Uknown.

Wybierasz kolesia z apteczką i musisz podejść do rannego, będą się wyświetlać okręgi, z takiej odległośći możesz użyć apteczki na rannym/zatrutym etc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze,ja mianowicie mam taki problem że mam 5 techników tylko...a chciałbym wybudować sobie satelity (są od 10 techników) i zawsze jak mam misje dodatkową to mi proponują cały czas naukowców.Macie jakieś pomysły ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybuduj warszat? Poszukaj też jakie państwa dają techników co miesiąc i wyślij tam satelity...których nie masz:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli w późniejszym etapie gry,można wybudować warsztat ?...jakbym wiedział że tak ciężko będzie z technikami,nie wysyłałbym satelity do Rosji ale na Indie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem: ściąnąłem dlc Slingshot - Proca. Niestety wydaje mi się że pomimo zainstalowania i uruchomienia gry pierwszy raz, nie pokazuje mi się dlc w sejwie gry, nie mam też tego trzeciego kostiumu dla żołnierza. Trzeba to jakoś uruchomić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem po 6-7 godzinach i muszę przyznać, że gra zaczyna mną pomiatać. Już wiem, że chyba nie uda mi się jej ukończyć, będę musiał zaczynać od nowa. Na początku popełniłem kilka błędów, które teraz się mszczą, przeciwnicy dziesiątkują moje szeregi, ciągle wprowadzam nowych rekrutów i może 1 na 4 przeżywa swoją pierwszą misję na takim etapie gry :) ale to mi się podoba! Wreszcie jakaś wymagająca gra. I muszę przyznać, ze jak już utknę w martwym punkcie to z wielką przyjemnością zacznę od nowa, teraz już wiedząc co i jak i analizując każde następne posunięcie :) Gra jest niesamowita. Polecam każdemu kto lubi wyzwania. Jeden mały minusik - trochę źle się walczy w budynkach, czasami nic nie widać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Gram od kilku godzin na klasycznym poziomie trudności. Jeżeli chodzi o część taktyczną to sobie bardzo przyzwoicie radzę - chyba poza 3 ofiarami z pierwszej niemieckiej misji straciłem góra 2-3 żółtodziobów.

Problemem na chwilę obecną wydaje się być część ekonomiczna. Tu na początku (w ogniu walki) zaniedbałem nieco budowę poszczególnych instalacji i straciłem Kanadę. W tej chwili Rosja i Japonia są na skraju ich wytrzymałości, ale na koniec miesiąca powinien być już nowy przekaźnik i 2 satelity tam pójdą.

Brakuje mi regulacji czasu, która była w starym UFO. Tu "poszczamy czas" i szast-prast mija kilka dni w chwilę. To nie za bardzo mi odpowiada...

Mniejsza o to - mam jeszcze jeden problem (poza ciągłym brakiem gotówki heh). Chodzi o upgradeowanie broni myśliwców. Są cienkie jak barszcz, ale wyprodukowałem 2 sztuki tego działka o krótkim zasięgu i nie mogę go zamontować. Czy coś przeoczyłem?

Astatnie pytanie.

Czy też macie czasami błędy objawiające się spikselowanym zielonym obrazem podczas filmików z sekcji/wylotu myśliwca? Wcześniej tego nie miałem, a wczoraj zaskoczyła mnie taka "niespodzianka". Poza tym wszystko działa ok, ale to mnie wkurza. Chyba, że siada mi 2 miesięczny super slim...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heja,

takiego problemu z filmami nie mialem - raz, dzwiek przestal dzialac ale pozniej bylo juz ok.

Co chodzi o wyposazenie mysliwcow to robisz to w hangarze -> detale statku -> zaladunek/loadout - i tam zmieniasz na docelowy sprzet (operacja trwa 24h).

Pozdr

Koniczowka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki - tak próbowałem i własnie to jest dziwne, że widzę w magazynie 2 działa a przy edycji one nie występują...będę musiał rzucić okiem wieczorem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałeś patcha do gry? Bo u mnie normalnie działka się montują, a sporo już ich montowałem i ani razu błędu nie miałem. No i ten problem w filmikach też u mnie nie występuje. W ogóle żadne problemy natury technicznej nie trapią tej gry na mojej konsoli, a mam 5-cio letniego fata 40gb, który już chyba ledwo zipie :)

Edytowane przez dwaduzepe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, patch się zainstalował. Dziwne, bo przez pierwsze kilka godzin nie było takich objawów. Zobaczę wieczorem, bo może jednorazowe zdarzenia były. Mam wersję pl, może stąd te problemy po aktualizacji...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy co i jak. Może to przypadek - potem grałem w Vanquish i Arkham City i było gites...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problemów żadnych nie miałem (piksele, to pewnie chwilowe przegrzanie grafiki). Montaż wyposażenia odbywa się przez Hangar i edycję myśliwców (czy jakoś tak po kliknięciu na dany statek). Gra (poziom Classic) jest super miodna. Ostatnio jedna misja zabrała mi dwa dni... Poziom jest idealnie wyważony i daję masę satysfakcji. Syndrom jeszcze jednej misji jest nieustanny :) Co do sfery ekonomicznej, to jest jeszcze ciężej niż w taktycznej. Straciłem już 4 kraje. Mam nadzieję, że uda mi się utrzymać bez konieczności zaczynania od początku (a jeśli nawet, to zrobię to z przyjemnością, bogatszy w zdobyte doświadczenie). Chyba najlepiej wydane w zeszłym roku pieniądze na grę... Polecam i ostrzegam - wciąga jak bagno!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się zastanawiam jak to jest za tą paniką w krajach. Czy misje/miejsca porwań są generowana losowo i wtedy może się zdarzyć taka sytuacja, że jak by człowiek nie grał nie ma szans na utrzymanie wszystkich krajów czy jest to tak zrobione, że jak ktoś zagra naprawdę tak jak powinien to jest szansa utrzymać wszystkie kraje? Gry jeszcze nie skończyłem, więc nie wiem wszystkiego o grze, ale na ten moment się tak zastanawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problemów żadnych nie miałem (piksele, to pewnie chwilowe przegrzanie grafiki). Montaż wyposażenia odbywa się przez Hangar i edycję myśliwców (czy jakoś tak po kliknięciu na dany statek). Gra (poziom Classic) jest super miodna. Ostatnio jedna misja zabrała mi dwa dni... Poziom jest idealnie wyważony i daję masę satysfakcji. Syndrom jeszcze jednej misji jest nieustanny :) Co do sfery ekonomicznej, to jest jeszcze ciężej niż w taktycznej. Straciłem już 4 kraje. Mam nadzieję, że uda mi się utrzymać bez konieczności zaczynania od początku (a jeśli nawet, to zrobię to z przyjemnością, bogatszy w zdobyte doświadczenie). Chyba najlepiej wydane w zeszłym roku pieniądze na grę... Polecam i ostrzegam - wciąga jak bagno!

Nie strasz mnie tym przegrzaniem bo dopiero co pochowałem poprzedniczkę...tym bardziej dziwne było to, że wiatraczek nie wkręcił się na wyższe obroty i tylko w filmikach na silniku był efekt a'la złe kodeki przy oglądaniu filmów.

No u mnie pod koniec miesiąca będę próbował uratować się przed odejściem kolejnych 2 krajów (po Kanadzie), ale ciężko będzie. Wydaje mi się, że w starym UFO częściej walczyłem - tu w zasadzie to przerywniki. Może to błędne wrażenie, ale czas tu za szybko biegnie...

Edytowane przez dwypij

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś miał też błąd, że po włączeniu gry nie działał d-pad i R2? Po resecie znowu zaczęły działać, ale to było dziwne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dwypij Nie ma co się stresować...u mnie te same problemy były.Pewnie to jakiś bug w grze.

PS.A w dodatku "zielony" obraz mnie złapał po tym jak wylatywał myśliwiec...

Edytowane przez DOMIN@TOR_88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem z d-padem tez mialem - ale tak jak napisano - wyjscie i ponowne uruchomienie gry zalatwilo problem.

@dwaduzepe: Nie wiem dokladnie o co pytasz. Porwania maja miejsce w krajach, ktore nie maja satelity. Kazdy kraj, ktoremu nie pomozesz otrzymuje +2 a kontynent na ktorym sie znajduje +1 do paniki. Przed kazdym wyborem warto rzucic okiem na pokoj sytuacyjny i rozwazyc gdzie wzrost paniki bedzie najbardziej "nieszkodliwy".

W obecnej grze jestem gdzies w polowie czerwca i jeszcze nikt nie odszedl (poziom classic) wiec spokojnie da sie nie stracic nikogo. Ba... sa przejscia na impossible, gdzie zaden z krajow nie odszedl od projektu.

Pozdr

Koniczowka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info ;) to mnie uspokoiło... teraz czas na kilka minut (;))gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja gram juz trochę na normalnym poziomie trudnosci ( zaczynałem na trudnym ale zrezygnowałem i postanowiłem najpierw przejśc na normalu ) i powiem że jest ciekawie kilku żołnierzy straciłem ale chyba tylko trzech(oczywiście wczytywałem zapisy i powtarzałem misję bo żal weteranów) a jestem na misji atak na bazę obcych (czy jakoś tak ) też popełniłem kilka błędów i teraz kasy brakuje i panika w dwóch krajach już jest za duża . błędów u mnie nie zauważyłem raz mi się tylko konsola zawiesiła i tyle mam wesje PL . Polecam grę każdemu w końcu coś innego a jak wciąga .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

XCom'a PL przeszedłem dwa razy i nie ostatni. U mnie nie było żadnych większych problemów poza kilkoma drobnymi glitchami graficznymi. Absolutnie żadnych zwiech, cięć obrazu itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×