Skocz do zawartości
Patricko

XCOM: Enemy Unknown

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie największy problem mam z materiałami, bo do budowy Firestorma potrzeba 2 komputery z UFO, a ja nie mam jak je zdobyć. Jak doczepić do Firestorma EMP albo plazmę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Predzej czy później wyląduje Ci UFO samo, i zdobędziesz materiały potrzebne do budowy, cierpliwości ;)

Jak już naukowcy odkryją daną technologie, technicy zrobią działko to wchodzisz w hangar ustawienia statku i masz możliwość zmiany uzbrojenia, tu masz drzewko technologiczne --> http://xdude.com/ima...earch-chart.png

btw jak Ci UFO ucieka? dolatujesz statkiem zaczyna się sekwencja walki i twoj statek nie może go dogonić czy zniszczyć?

Edytowane przez DoV

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ucieka, bo kończą mi się samoloty.

Wiem, że w końcu wyląduje, ale obawiam się żeby do tego czasu mi wszystkie państwa nie pouciekały i żebym nie stracił satelit.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm z buffami/boostami zobacz czy Ci się uda lub zrób kilka sztuk lepszej broni do statków, bo podejrzewam że latasz z podstawową i dlatego masz problemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Które bronie dla żołnierzy są lepsze- plazmowe czy laserowe?

Plazmowe, ale jakiejś większej przepaści między tymi broniami nie ma. Dla żołnierzy wsparcia i szturmowców najlepiej dać karabiny plazmowe, bo są najbardziej uniwersalne. Snajperom polecam plazmową snajperkę + scope. Dobrze też inwestować w ulepszenia scope. Snajperzy dopiero wtedy precyzyjnie i skutecznie zdejmują zakapiorów ze sporych odlegości. Pozatym dobrzy żołnierze to żołnierze z "głębokimi kieszeniami".

Edytowane przez jets

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki, z tego wynika ze trzeba zlapac obcego z granatem, mutona juz zlapalem i widocznie nie mial granatu, pytanie jak złapac latających obcych bo miotacz łukowy nie działa na takich, chodzi mi szczególnie o ten dysk co się rozkłada bo on napewno ma granaty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mozna ogłuszyc robotow. Wyjatkiem jest Drone (ten przydupas cyberdysku ;) ) ale to dopiero po wynalezieniu odpowiednich technologii (zdaje sie w foundry).

Pozdr

Koniczowka

Edytowane przez Koniczowka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eh ja dopiero zaczałem obcować z grą... jak najlepiej łapać ufoków?? i co to tak naprawdę daje?? jest to potrzebne do dalszej gry?? gdyz wynalazłem to do ogłuszania ale jeszcze nie bawiółem się w łapanie gdyz gram na hard i generalnie snajpie raczej aby żaden oslizg się do mnie nie zblizył więc mam obawę o łapankę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zjedź UFOkowi którego chcesz złapać HP do minimum (jak wróg ma 4 lub mniej "kratki" HP masz bonus do ogłuszania jak dobrze pamiętam), podejdź jak najbliżej do obcego komandosem z paralizatorem i w następnej turze jest twój.

Ja paraliżowałem obcych jak mi zbyt blisko podeszli do szturmowców (wyskoczyli zza drzwi lub centralnie pakowali się na mnie jak ich oskrzydlałem) lub ostatniego ufoka na mapie. Na spokojnie osaczałem, zbijałem HP, ukrywałem kolesia z paralizatorem (zazwyczaj szturmowiec z bonusem do ruchu i w najcięższym pancerzu) za przeszkodą na tyle blisko by w następnej turzę mógł dojśc do obcego, na classicu się sprawdzało. Warto ogłuszyć przynajmniej po 1 egzemplarzu obcego dostaniesz broń w prezencie i bonusy za przesłuchanie do badanych technologii.

Edytowane przez DoV

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak bedzie dalej aczkolwiek póki co zauważyłem że snajper >>>>>>>reszta ekipy... Może potem pojawia sie na n9ich kozaki ale póki co jadę 3x snajper, 1 ciężarowy, 1 wsparcie i naprawdę ogarnia sie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bezpieczne ustawienie, ja preferowałem 1x cięzki do niszczenia wszelkich mechów i grup wrogów +1/2x snajperów, +1/2x szturmowiec, jak mają skilla 2x strzał są w stanie zabić każdego wroga...oczywiście jak trafią :P , szybko też nimi można przeszukać mapę ze względu że mają możliwość strzału/warty po sprincie + 1x wsparcie jako medyk z 3 apteczkami, jak najszybciej też wymieniłem jednostki na takie które mają moce PSI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta a ten "ciężarowy" jest tak naprawdę tylko po to aby stać miedzy wszystkimi snajperami i haltowac czy jakiś brzydal teleportu nie użyje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SHIV jest niezły ale nie awansuje. Na pewno jest lepszy od żółtodziobów ale doświadczony żołnierz jest dużo cenniejszy. SHIVa warto zabierać na misje właśnie z jednym doświadczonym żołnierzem i żółtodziobami żeby Ci ostatni dostali awans.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem. X-COM zawiesza mi konsolę na poziomie wyboru trudności gry. Wymienić egzemplarz, czy trzeba zrobić coś innego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Demko mi się bardzo spodobało i kupiłem pełna wersje,za 79zl na muve :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak bedzie dalej aczkolwiek póki co zauważyłem że snajper >>>>>>>reszta ekipy... Może potem pojawia sie na n9ich kozaki ale póki co jadę 3x snajper, 1 ciężarowy, 1 wsparcie i naprawdę ogarnia sie..

Sam używałem dwóch snajperów właściwie od początku gry i faktycznie wymiatali, ale największy DMG zadaje klasa Assault (shotgun). Takim składem daleko nie pociągniesz. Żeby mieć max upgrade broni czy pancerza musisz łapać ufoków, a snajperem raczej trudno to zrobić. No i nie zawsze jest gdzie wejść, żeby być wyżej od przeciwnika, przynajmniej zanim odkryjesz Skeleton Suit lub Jetpack. Miałeś już do czynienia z Mutonami Elite ? Oni mają ciężkie plazmy a celują jak ze snajperek :biggrin: A! I powodzenia w starciu Sectopod kontra snajperzy :biggrin:

BTW. Gierka wymiata. Jesienne hity poszły na wymianę, ale Xcom zostaje i na pewno do niego wrócę, gra warta każdego wydanego na nią grosza.

Edytowane przez Ixion

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ja gram jednym snajperem jednym ciężkim , assault i wsparcie na razie dają radę nikt jeszcze nie padł(gram na normalu) fakt gram od dwóch dni dopiero ale gierka znakomita polecam wszystkim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko polscy "aktorzy" psują klimat. To już standard rodzimych lokalizacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×