Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Jak piszą, że mają wydaje mi się że wysyłają też wcześniej.

Zresztą jak pisałem game.co.uk wysłało grę wczoraj i z tego co sprawdzałem jutro będzie u mnie.

Jakoś mało kto respektował datę premiery tej gry.

Idę biegać, wracam i gram do rana :)

Edytowane przez shemaforash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty już masz coś spieprzonego skoro ojczysty język cię brzydzi. Dobrze, że się nie urodziłeś anglikiem bo musiał byś grać po niemiecku bo by ci nazwy klimat psuły LOL.

 

Tragedii nie ma, ale odbiór będzie całkiem inny. Sracie się o ten język, a i tak guzik z tego macie, a jeszcze mniej zrozumiecie. Taka smutna prawda. Jak wam postacie będą walić takie nic nie mówiące teksty to nawet polski nie pomoże bo niestety, ale ostatnie testy i badania pokazały, że ponad 60% ludzi nie rozumie tekstu czytanego więc powodzenia. Teraz musi być polski bo dzieci będą obrażone na cały świat, ale w poprzednich dwóch częściach nie było i jakoś gra w Polsce osiągnęła spory sukces. Jak to możliwe? Czyżby bez języka dało się coś wynieść z tej produkcji? Zagadka. Wezwać Sherlocka.

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie sra o ten język, lepsze kiepskie tłumaczenie niże full anglik, chylę czoła przed Cenegą

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie sra o ten język, lepsze kiepskie tłumaczenie niże full anglik, chylę czoła przed Cenegą

 

Oby było jak najmniej takich graczy jak ty. Oby. Kiepska lokalizacja może rozpieprzyć cały klimat w pył.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie sra o ten język, lepsze kiepskie tłumaczenie niże full anglik, chylę czoła przed Cenegą

Co innego widać. Non stop - będzie PL? Będą napisy PL? 

Lepsze kiepskie tłumaczenie niż anglik? Polecam obejrzeć Avengersów z dubbingiem wiem, że to trochę co innego, ale na prawdę już lepiej nic nie rozumieć niż oglądać to w takiej postaci. 

Non stop ktoś wypytuje o język, a o ile mi wiadomo to od podstawówki mają angielski w szkołach, a wykładają się na pierwszym zdaniu w grze.

Teksty w tej grze pisane są w jakimś Szekspirowskim stylu który mało kto kuma więc nawet napisy tu nie pomogą.

Zacznijcie się na litość boską zachowywać jak dorośli, a nie jak głupie bachory gnębiące matkę pytaniami o byle pierdołę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

. :thanks:

Gdyby nie tacy jak ja to nie było by gier po polsku  :P

 

Milczeniem pomińmy tych co pytają się czy będzie w pl.

A nie wszyscy urodzili się w czasach gdzie od podstawówki był angielski - i te osoby też chcą grać niekoniecznie z poradnikiem itp

Edytowane przez robak123
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę że często tekst tłumaczony na PL jest zmieniany w porównaniu do oryginału...jak chcą tłumaczyć to chociaż niech robią to dobrze a nie że po angielsku ktoś mówi "Ok Let's Go" a na PL tłumaczą to "pora spać"...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam nadzieję że takie tłumaczenia to mają budżetówki typu symulator drwala itp - bo nawet stosując google translator  lepiej czasem wychodzi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

. :thanks:

Gdyby nie tacy jak ja to nie było by gier po polsku  :P

 

Milczeniem pomińmy tych co pytają się czy będzie w pl.

A nie wszyscy urodzili się w czasach gdzie od podstawówki był angielski - i te osoby też chcą grać niekoniecznie z poradnikiem itp

No to są 2 wyjścia. 

Ktoś jest gimnazjalistą lub licealistą, a podobno tacy mają zakaz wstępu na to forum (podobno) lub osobniki nieco starszej daty które lepiej sobie radzą z rosyjskim. 

Cały klimat pójdzie się walić od polskich nazw i żaden weteran poprzednich części nie włączy tego na próbę nawet. 

Już widzę te teksty - "Atakuje tego stwora wspaniałą włócznią błyskawicy i to na niego nie działa. Co robić?" Brzmi tandetnie.

Ale ok - ja kończę bo już nawet to mnie zniechęciło to zaglądania tutaj. Głupie dzieci włażą z ryjem wszędzie.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ważne kto z jakim językiem gra...i tak praktycznie 90% społeczności soulsowej używa nazw angielskich...więc to Ci nie używających ich będzie miał pod górkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tragedii nie ma, ale odbiór będzie całkiem inny. Sracie się o ten język, a i tak guzik z tego macie, a jeszcze mniej zrozumiecie. Taka smutna prawda. Jak wam postacie będą walić takie nic nie mówiące teksty to nawet polski nie pomoże bo niestety, ale ostatnie testy i badania pokazały, że ponad 60% ludzi nie rozumie tekstu czytanego więc powodzenia. Teraz musi być polski bo dzieci będą obrażone na cały świat, ale w poprzednich dwóch częściach nie było i jakoś gra w Polsce osiągnęła spory sukces. Jak to możliwe? Czyżby bez języka dało się coś wynieść z tej produkcji? Zagadka. Wezwać Sherlocka.

 

Po co ta złość?? Czyja faktycznie coś złego powiedziałem :P Tak tak WY fani nie rozumiecie tego :P Ale ja stwierdziłem, że łatwiej będzie mi zacząć przygodę z serią DrkS jeżeli będzie w wersji PL. Może jestem w błędzie, ale tak chcę spróbować... I co co ten hejt??  

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co ta złość?? Czyja faktycznie coś złego powiedziałem :P Tak tak WY fani nie rozumiecie tego :P Ale ja stwierdziłem, że łatwiej będzie mi zacząć przygodę z serią DrkS jeżeli będzie w wersji PL. Może jestem w błędzie, ale tak chcę spróbować... I co co ten hejt??  

 

Bo biedaki całymi latami się uczyły angielskiego a tu nagle gra wychodzi po polsku i nie ogarniają tematu :) tak sobie to tłumacze

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby są na forum osobnicy co już grę ograli, ale nikt nie napisał choćby takiej rzeczy - czy też są skrzynie ulepszające broń np magią, błyskawicą itp? Nikt nie napisał czy dalej jest 50% obciążenia do normalnej rolki czy mniej/więcej?

Przypuszczalnie - czy jak największe spelle mają np INT czy FAITH ponad 50 czy 60 to może znaczyć, że najbardziej ruchliwy level będzie wyższy niż 125?

Czy jest Elite Knight Armor? Czy bardzo się różni od tego z pierwszej części?

Edytowane przez Castiel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może jest ktoś ze Szczecina i wie czy play&go ma już DS (w jakiej cenie)? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgłasza się !

 

Ogólnie Play&Go ma tylko Black Armour Edition za 199zł, Music Box ma podstawkę za 179zł.

 

W MusicBox niby ma być jutro już dostawa ale wydają gry tylko tym z preorderem ( tak kumpel powiedział ).

 

Ceny oczywiście mogły ulec zmianie w P&G ale jak pytałem jakieś 2 tyg. temu to było po 199zł.

Edytowane przez TRaCeGuitar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie przeczytałem reckę gry-online.pl jednym tchem... (bo na chwilę obecną recenzja jest jeszcze na ps3site ;) ale sami wiecie :P więc wybór padł na gry-online) i NIE mogłem się powstrzymać komentarz jednego z userów pod recenzją, normalnie łzy w oczach i ręce opadają:

 

"

omzkat 2014-03-11 - 21:45
jak można tak bardzo trudną grę ocenić na prawie 10 ? wezcie pod uwagę fakt , że nie każdy chce wczytywać gre co 3 minuty i zaczynać od nowa ten sam obszar . tą ścieżką szedłem już dzisiaj 30 razy ale zejabiste ! wow! i znowu przegrałem w ostatniej chwili no nie no ...gra roku 

 

"

No się chopina zbulwersował, pewnie w gimnazjum przed kartkówką też się złości ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tragedii nie ma, ale odbiór będzie całkiem inny. Sracie się o ten język, a i tak guzik z tego macie, a jeszcze mniej zrozumiecie. Taka smutna prawda. Jak wam postacie będą walić takie nic nie mówiące teksty to nawet polski nie pomoże bo niestety, ale ostatnie testy i badania pokazały, że ponad 60% ludzi nie rozumie tekstu czytanego więc powodzenia. Teraz musi być polski bo dzieci będą obrażone na cały świat, ale w poprzednich dwóch częściach nie było i jakoś gra w Polsce osiągnęła spory sukces. Jak to możliwe? Czyżby bez języka dało się coś wynieść z tej produkcji? Zagadka. Wezwać Sherlocka.

Co za frustrat no. Może ty mniej zrozumiesz. Aha czyli nie umiejąc angielskiego dostając polski guzik z tego mam i nic nie zrozumiem? To może ty przez ten angielski już mało co rozumiesz po polsku bo na pewno nieludzie którzy się posługują tym językiem i są z nim od urodzenia. Mając polski wybieram polski proste jak drut. Jeśli tak ci się podoba angielski to wypad do anglii tam będziesz mieć wszystko full "inglisz" co za zaprzańcy no. Tandetnie brzmi? Plucie na swój język? Boże drogi jakich to się czasów dożyło. Zamiast cieszyć się że ma się język pl w grze to flustrat musi to obrzygać. Słabiutko się zachowujesz. Nie mierz wszystkich swoją miarą bo to że ty potrafisz angielski perfect to jeszcze nic nie znaczy są ludzie którzy go nie umieją w tym ja i wbij to sobie do tej łepetyny że ludzie którzy urodzili się w tym kraju i dostają wersję pl to ich to cieszy i wspierają ten rynek żeby jak najwięcej gier było pl za co bardziej należy im się szacunek niż niskich lotów obśmiewanie. Jestem ciekaw jakbyś zareagował jakbyś dostawał gry np wszystkie po chińsku. Co zaczął byś wybrzydzać czemu niema pl co? Hipokryta. Taki Niemiec gdyby nie dostał przetłumaczonej gry na swój ojczysty język to by po pierwsze tego nie kupił(bardzo dobrze) a po drugie by zbojkotował taką firmę która by mu nie wypuściła produktu w jego ojczystym języku i jeszcze zgłosił do odpowiednich instytucji to jest dbanie o swój kraj i szacunek do samego siebie. Dlatego Niemcy są tam gdzie są a my przez takich ludzi twojego pokroju ciągniemy na szarym końcu. Chłopie no przesadziłeś no. Co ci do tego że ludzie się cieszą z pl. Graj w ten anglik i się odczep od ludzi którzy cieszą się na myśl o pl wersji. Z tego angielskiego masz już tak wyprany łeb widzę  że cie śmieszą lub jak to ująłeś tandetnie brzmi przetłumaczone frazesy na polski. Jeśli są przetłumaczone prawidłowo to z czego ty się śmiejesz co? Wyobraź sobie że tak właśnie te wyrazy wyglądają po polsku no ale co ty możesz wiedzieć o tym nie? Nie pozdrawiam oby jak najmniej takich ludzi na forum. 

Edytowane przez vincent
  • Like 7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche dystansu panowie. Ja mam w planach przejsc gre w ENG i PL :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem po kilku godzinach gry i dojściu do pierwszego bossa, jest BARDZO trudno.
Na razie nie będę wdawał się w szczegóły, dwie rady ode mnie, które bardzo ułatwią życie:


- zabijcie rycerza w jednej z pierwszych lokacji, wypada z niego miecz elementalny (ja używałem na niego ataków ranged [firebomb, throwing knife, etc.])
- jeden z pierwszych napotkanych convenantów wyłącza co-op, uważajcie   :shok:

Edytowane przez shemaforash
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:thumbsup: Tak trzymać!!!


 

Co za frustrat no. Może ty mniej zrozumiesz. Aha czyli nie umiejąc angielskiego dostając polski guzik z tego mam i nic nie zrozumiem? To może ty przez ten angielski już mało co rozumiesz po polsku bo na pewno nieludzie którzy się posługują tym językiem i są z nim od urodzenia. Mając polski wybieram polski proste jak drut. Jeśli tak ci się podoba angielski to wypad do anglii tam będziesz mieć wszystko full "inglisz" co za zaprzańcy no. Tandetnie brzmi? Plucie na swój język? Boże drogi jakich to się czasów dożyło. Zamiast cieszyć się że ma się język pl w grze to flustrat musi to obrzygać. Słabiutko się zachowujesz. Nie mierz wszystkich swoją miarą bo to że ty potrafisz angielski perfect to jeszcze nic nie znaczy są ludzie którzy go nie umieją w tym ja i wbij to sobie do tej łepetyny że ludzie którzy urodzili się w tym kraju i dostają wersję pl to ich to cieszy i wspierają ten rynek żeby jak najwięcej gier było pl za co bardziej należy im się szacunek niż niskich lotów obśmiewanie. Jestem ciekaw jakbyś zareagował jakbyś dostawał gry np wszystkie po chińsku. Co zaczął byś wybrzydzać czemu niema pl co? Hipokryta. Taki Niemiec gdyby nie dostał przetłumaczonej gry na swój ojczysty język to by po pierwsze tego nie kupił(bardzo dobrze) a po drugie by zbojkotował taką firmę która by mu nie wypuściła produktu w jego ojczystym języku i jeszcze zgłosił do odpowiednich instytucji to jest dbanie o swój kraj i szacunek do samego siebie. Dlatego Niemcy są tam gdzie są a my przez takich ludzi twojego pokroju ciągniemy na szarym końcu. Chłopie no przesadziłeś no. Co ci do tego że ludzie się cieszą z pl. Graj w ten anglik i się odczep od ludzi którzy cieszą się na myśl o pl wersji. Z tego angielskiego masz już tak wyprany łeb widzę  że cie śmieszą lub jak to ująłeś tandetnie brzmi przetłumaczone frazesy na polski. Jeśli są przetłumaczone prawidłowo to z czego ty się śmiejesz co? Wyobraź sobie że tak właśnie te wyrazy wyglądają po polsku no ale co ty możesz wiedzieć o tym nie? Nie pozdrawiam oby jak najmniej takich ludzi na forum. 

 

:thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie dobrze. Zakładam, że jak 10-15 razy zabijam przeciwników i przestają się już odradzać to będę miał trochę spokoju - chociaż z teleportacją to w sumie prawie żadna różnica. Na bank  za to w pewnych miejscach ścieżek pomiędzy poszczególnymi obszarami będą jakieś ukryte miejscówki, które będzie łatwo pominąć nie chodząc obok kilka razy. Natomiast zastanawia mnie farmienie duszyczek - co ja bez nich mam zrobić? Z farmieniam ma być ciężej (przez brak odradzania po tych kilkunasty zabiciach) , strata boli bardziej, ale na szczęście jest ten przedmiot, który odradza przeciwników z bossem w wersji NG+ przy naszym NG - i to pewnie on będzie głównie używany do farmienia.

 

Z tym komentarzem to po części go rozumiem.Jest mit trudnej serii i sam się za nią nie brałem - bo uważałem, że jest za trudna. Gdy spróbowałem to skończyło się na 250 godzinkach na splatynowanie. I ostatnio znów do Dark wróciłem. Ludzie nie grali i myślą, żę wymaga nie wiadomo czego - poza zimną krwią i uwagą, odrobiną pamięci i wyczucia nie ma tu nic nadzwyczajnie trudnego. Gdy grywam na w coś normalu to cholera przelatuję przez grę bez zgonu prawie - tu nie ma tak lekko. Nieważne, my wiemy co dla nas dobre. 

 

Życzę tylko każdemu niedowiarkowi, żeby spróbował i poświęcił chwilę na grę. Dla mnie to był najlepszy wybór, decyzja generacji, nie pamiętam niczego, co by mi dało tyle radochy w świecie elektronicznej rozrywki (pierwsze UFO: Enemy Unknown chyba jako jedyne mnie tak wciągnęło, ale to było 20 lat temu heh).

 

Cały czas mam nadzieję na cud i dostarczenie preordera w piątek...


Jestem po kilku godzinach gry i dojściu do pierwszego bossa, jest BARDZO trudno.
Na razie nie będę wdawał się w szczegóły, dwie rady ode mnie, które bardzo ułatwią życie:


- zabijcie rycerza w jednej z pierwszych lokacji, wypada z niego miecz elementalny (ja używałem na niego ataków ranged [firebomb, throwing knife, etc.])
- jeden z pierwszych napotkanych convenantów wyłącza co-op, uważajcie   :shok:

 

BARDZO ;) hell yeah...

Edytowane przez dwypij

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem po kilku godzinach gry i dojściu do pierwszego bossa, jest BARDZO trudno.

Na razie nie będę wdawał się w szczegóły, dwie rady ode mnie, które bardzo ułatwią życie:

- zabijcie rycerza w jednej z pierwszych lokacji, wypada z niego miecz elementalny (ja używałem na niego ataków ranged [firebomb, throwing knife, etc.])

- jeden z pierwszych napotkanych convenantów wyłącza co-op, uważajcie   :shok:

 

Skusiłem się na Twoją małą wskazówkę. Dzięki na pewno wezmę to pod uwagę. Już nie mogę się doczekać. :)

Edytowane przez BarGinator

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja sobie póki co ją odpuściłem. Zobaczymy na spokojnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może teraz większe konkrety odnośnie gry (miejcie na uwadze, że mówię tylko o lokacji do pierwszego bossa):

- nie wiem skąd te info o tym, że gra jest łatwiejsza, zginąłem masę razy mimo że byłem bardzo ostrożny

- zazwyczaj walczyłem z 2-4 przeciwnikami na raz, a do tego często gdzieś z kąta strzela do mnie łucznik

- leczenie jest bardzo powolne i trzeba spory dystans od przeciwnika, żeby udało się napić bez otrzymania strzała

- na początku mam możliwość uleczenia się Estusem jeden raz i tyle :)

- do pomocy przy leczeniu mamy przedmioty Lifegem, ale jest ich jak na lekarstwo, radzę oszczędzać

- tak samo Human Effigy jest tego bardzo mało, oszczędzać, większość pierwszej lokacji przeszedłem z 50% HP

- pokonałem pierwszego bossa z 50% HP, brał mnie na strzała każdym atakiem

- walka nie wybacza błędów, jak zagracie będziecie wiedzieć o co chodzi, trzeba się przyzwyczaić

- na ten moment poise + tarcz > roll, trzeba być bardzo dokładnym przy unikach inaczej i tak wyłapiemy, mam wrażenie że czasy golasów przebiegających przez grę się skończyły

- mając 60% obciążenia nadal robiłem szybką rolkę

- co-op działa błyskawicznie

- dojście do pierwszego bossa zajęło mi 4h, ale lizałem ściany (i ginąłem)

- ludziom którzy pierwszy raz spróbują serii współczuję, ale warto bo satysfakcja gwarantowana

Na razie tyle, bo mógłbym pisać w nieskończoność, po 6h spędzonych z grą mogę powiedzieć że czekać było warto.

Jeszcze jedno małe info odnośnie convenantu o którym pisałem kilka postów wyżej:

Poszukałem w necie i ja się okazuje convenant nie blokuje całkowicie co-op tylko uniemożliwia przywołanie innych graczy.

Jednak to nie wszystko, okazuje się że powoduje on również że przeciwnicy zadają zwiększone obrażenia  :blink: 

Przeszedłem całą pierwszą lokację (do bossa) będą członkiem tego convenantu, robię dziś nową postać i zobaczę czy rzeczywiście będzie łatwiej.

Edytowane przez shemaforash
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×