Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Mnie ciekawi czy w grze będzie taki 1 boss, po którego zabiciu będziemy się czuć fatalnie. W Demons Souls była to Maiden Astraea - nie zapomne tego ponurego soundtracku i słów Carla jej obrońcy: "Dearest Astraea, I have failed you...", po czym Astraea mówi :"Take your precious Demon's Soul" i popełnia samobójstwo. Cała z nią historia była na prawdę poruszająca. No, a w Dark Soulsie to wiadomo Sif, pewnie nikt nie chciał ubić tego biednego wilczka :P Mi to przyszła tym bardziej trudno, bo mam psa, któy jest podobny do niego (oczywiście nie jest taki wielki i nie nakurwia mi obrotów mieczem po mieszkaniu).

Edytowane przez Znany
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno małe info odnośnie convenantu o którym pisałem kilka postów wyżej:

Poszukałem w necie i ja się okazuje convenant nie blokuje całkowicie co-op tylko uniemożliwia przywołanie innych graczy.

Jednak to nie wszystko, okazuje się że powoduje on również że przeciwnicy zadają zwiększone obrażenia  :blink: 

Przeszedłem całą pierwszą lokację (do bossa) będą członkiem tego convenantu, robię dziś nową postać i zobaczę czy rzeczywiście będzie łatwiej.

 

No to już od kilku dni trąbią o tym, że:

 

Pierwsze przymierze -> pomaga gdyż w razie ataku innych graczy przybywają NPC do walki z nimi... ALE NIC A NIC NIE blokuje co-opa!!

 

Drugie przymierze -> utrudnia gdyż podnosi ogólny poziom potworów (a co za tym idzie poziom gry :P coś dla hardkorów)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie czytałem nic o grze przed premierą stąd też moja niewiedza. Byłem pewny, że to przymierze które napotkałem było pierwsze.

Jak coś to cały czas mówiłem o drugim, chociaż one są w jednej lokacji więc ciężko powiedzieć które jest które.

Nie chcę sypać nazwami, żeby nie spoilerować, tak jak pisałem dziś nowa postać i napisze porównanie czy było łatwiej grać bez przymierza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie czytałem nic o grze przed premierą stąd też moja niewiedza. Byłem pewny, że to przymierze które napotkałem było pierwsze.

Jak coś to cały czas mówiłem o drugim, chociaż one są w jednej lokacji więc ciężko powiedzieć które jest które.

Nie chcę sypać nazwami, żeby nie spoilerować, tak jak pisałem dziś nowa postać i napisze porównanie czy było łatwiej grać bez przymierza.

 

Masz 2 przymierza i umownie nazywamy je 1 lub 2 :P Więc jak grasz BEZ przymierza to jest NORMALNIE (w ch.. trudno :P), jak grasz z przymierzem 1 to jest łatwiej bo jest co-op ale oni Ciebie bronią przed najazdami :P, a w 2 jest MEGA HARD po podnosi poziom kreatur, a tym samym ogólny poziom gry :P

 

PS: Ale ja jeszcze nie grałem więc wiesz TYLKO powtarzam :P (PS: Jedno przymierze to ten koleś jest na górze, po jakichś schodkach do niego się idzie :P)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ja też ponawawiam pytanie wie ktoś czy jest gra już w Krk ? W tym sklepie Play & GO jest już Black Armour, moze bedzie szybciej niz z Amazona ? :biggrin:

 

Póki co kontaktowałem się z Media w M1 i powiedzieli mi, że gra może być dziś, jutro, albo nawet do 18. Nie widzą, mam nadzieję, że najpóźniej jutro na dzień przed premierą. A może ktoś już nabył swoją kopię w Krakowie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Póki co kontaktowałem się z Media w M1 i powiedzieli mi, że gra może być dziś, jutro, albo nawet do 18. Nie widzą, mam nadzieję, że najpóźniej jutro na dzień przed premierą. A może ktoś już nabył swoją kopię w Krakowie?

 

Proponuję się przenieść do TEMATU:

http://www.ps3site.pl/forum/topic/47387-gdzie-kupi%C4%87-za-ile/

 

Bo strasznie irytuje co 3 posty dyskusji o grze czytać: "czy już jest, za ile.. gdzie, co i jak..."

 

Dziękuję...

 

PS: NIE ZESRASZ się chyba jak kupisz w piątek, ehhh ta GIMBAZA ma jakieś chore ciśnienie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuję się przenieść do TEMATU:

http://www.ps3site.pl/forum/topic/47387-gdzie-kupi%C4%87-za-ile/

 

Bo strasznie irytuje co 3 posty dyskusji o grze czytać: "czy już jest, za ile.. gdzie, co i jak..."

 

Dziękuję...

 

PS: NIE ZESRASZ się chyba jak kupisz w piątek, ehhh ta GIMBAZA ma jakieś chore ciśnienie...

 

Co za agresja w tym internecie. :) Najwyraźniej nie czekałeś na tą grę jak inni fani serii. "Gimbaza" powiadasz, no no. Za to Twój obrazek WGiC świadczy o Twoim niebywałym ilorazie inteligencji. Brawo!

Ja anulowałem z Amazona bo to wczesniej niz w poniedzialek nie przyjdzie kupilem z games 4 you, jutro ma byc albo w piatek. W Media w M1M beda miec wersje Black Armour ?

 

Nie pytałem, ale nie sądzę. Podobno będzie problem z dostępnością tej edycji. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co za agresja w tym internecie. :) Najwyraźniej nie czekałeś na tą grę jak inni fani serii. "Gimbaza" powiadasz, no no. Za to Twój obrazek WGiC świadczy o Twoim niebywałym ilorazie inteligencji. Brawo!

 

Nawet nie wiesz jaką MOC ma moja miniaturka :P Chyba obraziłeś tym stwierdzeniem 80% tego forum :P

 

Ale jeszcze się dowiesz o co chodzi z: WWGiC lub jak u mnie WCiG....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Gimbaza" powiadasz, no no. Za to Twój obrazek WGiC świadczy o Twoim niebywałym ilorazie inteligencji. Brawo!

 

WGiC to akurat jest forumowa tradycja...ale nie zrozumiesz ponieważ jesteś tutaj nowy...to akurat ma mało wspólnego z piciem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co za agresja w tym internecie. :) Najwyraźniej nie czekałeś na tą grę jak inni fani serii. "Gimbaza" powiadasz, no no. Za to Twój obrazek WGiC świadczy o Twoim niebywałym ilorazie inteligencji. Brawo!

 

Nie pytałem, ale nie sądzę. Podobno będzie problem z dostępnością tej edycji. 

 

Hmmmm fakt WGiC to tradycja i pomimo swej nazwy ma mało wspólnego z piciem, tu chodzi o STATUS :P, ale nie zrozumiesz bo nowy jesteś. TYM bardziej ma jeszcze mniej wspólnego z ilorazem inteligencji...

 

Ale skoro postrzegasz to w TAK prosty sposób to tylko o TWEJ prostocie świadczy :P

 

PS: Przepraszam i kończę już offtop, ale ktoś MUSI BRONIĆ tradycji ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmmm fakt WGiC to tradycja i pomimo swej nazwy ma mało wspólnego z piciem, tu chodzi o STATUS :P, ale nie zrozumiesz bo nowy jesteś. TYM bardziej ma jeszcze mniej wspólnego z ilorazem inteligencji...

 

Ale skoro postrzegasz to w TAK prosty sposób to tylko o TWEJ prostocie świadczy :P

 

PS: Przepraszam i kończę już offtop, ale ktoś MUSI BRONIĆ tradycji ;)

 

Hmm. Jako nowa osoba, która widzi tekst "wieczorne granie i chlanie" nie mogłem oprzeć się aby tego nie skomentować w odpowiedzi na arogancję z Twojej strony. Banalny jest ten tekścik. 

 

Jeżeli jednak kryje się za nim tradycja tego forum, to szanuję. Zareagowałem w taki sposób bo nie lubię internetowej arogancji i tych badziewnych odzywek (m.in. gimbaza).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś namierzył jakiś sklep/market w warszawie gdzie już sprzedają?

miałem dziś kupić po pracy w świat-gier-com ale wczoraj sprzedali wszystkie kopie jakie mieli ;(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja anulowałem z Amazona bo to wczesniej niz w poniedzialek nie przyjdzie kupilem z games 4 you, jutro ma byc albo w piatek. W Media w M1M beda miec wersje Black Armour ?

 

Dzięki za info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś namierzył jakiś sklep/market w warszawie gdzie już sprzedają?

miałem dziś kupić po pracy w świat-gier-com ale wczoraj sprzedali wszystkie kopie jakie mieli ;(

 

Robson posiada już na stanie...info potwierdzone zdjęciem i wiadomościami od kumpli...

Edytowane przez TRaCeGuitar
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hahahaha niezły ogień robi się pod reckami DkS2 ;d

 

Części ludzi narzeka że gra za trudna, inni że nie powinno być takich gier ponieważ gry to powinna być tylko prosta zabawa a nie wyzwanie itp itd XD 

 

Są ludzie którzy nawet porównali DkS2 do pracy w kopalni...

Edytowane przez TRaCeGuitar
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"...Są ludzie którzy nawet porównali DkS2 do pracy w kopalni..."

hehe :) to jest tzw. "nowe pokolenie graczy" - szybka popierdółka na smartfonie i luzik.

 

Co do "pracy w kopalni" to... no cóż, stereotypy są rewelacyjne.

Najlepszym przykładem jestem chyba ja - tego posta piszę właśnie z pracy. Pracuję na kopalni.

Tak tak, komputer, internet...

 

Dark Souls 2 zakupię w piątek i się zacznie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się jak radzą sobie ludzie, którzy pierwszy raz spotkali się z serią i grają w ciemno.

Chociaż mam przegrane ponad 1000h w obie części to wczoraj prawie się poddałem, dla mnie jest to jeśli chodzi o początek najtrudniejsza część serii.

Pomijam włączony 'hard mode', gra jest jedyna i niepowtarzalna i myślę że jakbym grał w nią 10 lat temu też uznałbym ją za bardzo trudną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcesz ProNonSpoilerTip ? 

 

 

W głównym hubie spójrz do studni...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hahahaha niezły ogień robi się pod reckami DkS2 ;d

 

Części ludzi narzeka że gra za trudna, inni że nie powinno być takich gier ponieważ gry to powinna być tylko prosta zabawa a nie wyzwanie itp itd XD 

 

Są ludzie którzy nawet porównali DkS2 do pracy w kopalni...

 

Pamiętam jak po raz pierwszy grałem w Demon's Soul. Niebezpieczeństwo czaiło się na każdym kroku. Bałem się jak cholera nawet włączyć konsolę na myśl o tej grze. :) Dopiero jak poznałem mechanikę gry zostałem zauroczony. Potem Dark Souls i setki godzin niesamowitej, wymagającej rozgrywki. Naprawdę brakuje dobrych gier w tych czasach. 

Zastanawiam się jak radzą sobie ludzie, którzy pierwszy raz spotkali się z serią i grają w ciemno.

Chociaż mam przegrane ponad 1000h w obie części to wczoraj prawie się poddałem, dla mnie jest to jeśli chodzi o początek najtrudniejsza część serii.

Pomijam włączony 'hard mode', gra jest jedyna i niepowtarzalna i myślę że jakbym grał w nią 10 lat temu też uznałbym ją za bardzo trudną.

 

Gra dla cierpliwych koneserów. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi wydaje się, że gdyby seria zapoczątkowała jakieś 15 lat temu, to nikt by nie ubolewał nad jej trudnością.

Nie istniało wtedy coś takiego jak autosave czy continue from last checkpoint.

Dawałeś ciała 3 razy i rozgrywka od początku :) miało się zawzięcie. Choćby platformery z NESa.

 

Pamiętam moje pierwsze starcie z Demon's Souls.

Jakieś 4 godziny w Boletarian Palace 1-1 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i o to chodzi...

 

Ludzie myślą że w tej grze przeciwnicy są dopakowani x500%...a prawda jest taką że nie są. To co mamy w tej grze to jest normal mode, tak wyglądało by to wszystko jakbyś na serio bił się ze szkieletem...przeciwnik nie rozpadłby Ci się po jednym uderzeniu jak w D3 ale właśnie tak jak w soulsach stawiał opór. To on byłby łowcą a ty zwierzyną...ale niestety granie na poziomach easy trochę spaczyło ludzi w dzisiejszych czasach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tymi lamentami to trzeba pamiętać o genezie serii. Gra powstała dla niezwykle wąskiego grona graczy Japońskich (Japońska premiera DeS 02.2009) z góry było założone, że gra nie przyjmie się na szeroką skalę, do EU gra trafiła dopiero po 1.5 roku (06.2010). 

Dark Souls powstało w sumie znienacka nie było specjalnie promowane znalazło jeszcze większą grupę odbiorców. Przy sequelu już nakręcono hype i są tego efekty :D gra nie trafia we wszystkie gusta.

 

Chwała dla Form Software, że nie poszli na żadne ustępstwa i nie "przystosowali" gry dla szerokiego grona graczy... jak to robią inni wydawcy ;(

 

ps. do tej pory myślałem, że wbiłem platynę na wersji europejskiej demons souls widocznie kupiłem jakąś importowaną z USA (platyna 02.2010). Zastanawiałem się dlaczego mam nowe puchary z wersji ps+ :)

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że w obecnych czasach gry są tworzone, aby były przystępne dla wszystkich. Pięknym, choć offtopowym przykładem jest South Park. Gra 18+, ale cenzura w Europie obowiązuje. Podobnie wprowadzony system obrażeń zamiast zdrowia w grach FPS. Kto to wymyślił?

 

Dla serii DS jest to piękny czas (na szczęście!). Jest perełką w gąszczu zwykłych, nie wymagających pozycji. Gdyby wszystkie gry w taki sposób traktowały gracza, nie była by ona taka wyjątkowa. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcesz ProNonSpoilerTip?

[...]

Na szczęście udało mi się to wczoraj odnaleźć i rzeczywiście jedna z lepszych 'znajdźek' szczególnie na początku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×