Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Wlasnie zacząłem grę w DS i nie ma w niej żadnego tutorialu. Nie liczę R1 R2 i innych pierdół. Nie mam pojęcia o upgradzie broni i czy warto je robić a gram już 4h. Znalezione soule czy inny stuff poznaję poprzez use it i patrzę co się dzieje. To chyba najwieksza bolaczka DS.

Bolączka? Raczysz żartować. To właśnie esencja tej gry...on mówi Ci nie masz ograniczeń, rób co chcesz idź gdzie chcesz...

To właśnie tą chęć odkrywania każdego detalu gracze kochają najbardziej w tej serii. Jedna z nielicznych gier, która nie prowadzić za rączkę każdego gimbusa :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie i z tego co piszą w Edge z tym raczej trzeba się będzie pożegnać w DS2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.... a gram już 4h...

W tej grze 4 godziny to nic. 40 godzin to tez nic. Powiem wiecej - 400 godzin to tez nic.

Nie ma zadnego tutoriala i bardzo dobrze, poruszanie sie itp mozna sprawdzic w instrukcji a poza tym gracz ma calkowita swobode. To nie bolaczka; zgadzam sie z Palpatine_79 - to wlasnie najwieksza zaleta serii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu?

Tytuł zapewnie wystartuje na Next Genach, stąd stwierdzenie 'the graphics are shockingly close to the trailer’s quality'. Oczywistym jest, że nie mogą podać oficjalnie platform które nie istnieją, więc podają to co jest. Podobnie jak było z Watch Dogs i Star Wars 1313.

Zastanow sie dlaczego do generowania filmikow takich jak ten z trailera uzywa sie najmocniejszych jednostek obliczeniowych, malo tego zajmuje to sporo czasu. Nie ma mozliwosci, aby osiagnac poziom takiej wizualizacji w czasie rzeczywistym. Cale te gadanie o podobnej jakosci to bujda na resorach. Nowe konsole, czy nie, nic nie osiagnie takiej jakosci jak filmiki na trailerach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś popłynął pisząc te słowa, recenzent też człowiek i może poddać się emocją.

Widocznie jest wielkim fanem serii, albo developer sobie jaja zrobił i pokazał mu CG :P

Liczę też, że gra ukarze się w Q3, Q4 2013 każdy późniejszy termin jest niedopuszczalny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bolączka? Raczysz żartować. To właśnie esencja tej gry...on mówi Ci nie masz ograniczeń, rób co chcesz idź gdzie chcesz..

Problem w tym, że nie możesz tego zrobić JAK CHCESZ tylko w określony sposób, który sam możesz odkryć metodą prób i błędów ginąc kilkukrotnie. Dlaczego to co jest uznawane za niedopuszczalny błąd, w DS ma być plusem ? Albo (prawie) brak fabuły. Przecież to lipa jak cholera, ale dla fanów oczywiście bomba, bo przecież fabułę mamy w opisach pierścieni :biggrin:

Moim zdaniem seria idzie w dobrym kierunku, potrzebuje zmian. Trzymam kciuki, oby From Software się udało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj skończyłem po raz kolejny King's Fielda 4 na ps2 a jak go odpaliłem po latach to po intrze jak przejąłem kontrolę nad postacią zginąłem w 1 sekunde później i trzeba było jeszcze raz intro obejrzeć :laugh:. Pare zdań w intrze, 2-3 zdaniowe wpisy w dzienniku pojawiające się w miare postępów w eksploracji świata, czasem jakiś npc wypowiadający parę zdań i na tym zbudowana jest cała fabuła. Zero jakiejkolwiek podpowiedzi czy hintu, gracz jest pozostawiony sam sobie i jest zdany na jakieś enigmatyczne wypowiedzi npców, obserwacje otoczenia i kojarzenie faktów. Np. jak powalić wielkich, kamiennych strażników od których odbija się miecz. Jeden leży w kącie z dwoma strzałami wbitymi w twarz.

Do tego niesamowity klimat, coś z tego klimatu udało się przenieść do DSów ale bardzo niewiele, no i można spotkać znajome jaszczury z Sens Fortress :).

DSy to ostatnie perełki takiego hardkorowego grania na konsolach, poza nimi nie ma już chyba nic, wszystko skasualizowane, zmainstreamowane z "epickimi" fabułami i błyszczącymi texturami. Chciałbym żeby DS2 nie zatracił tego charakteru, żeby gracz do wszystkiego musiał dojść sam metodą prób i błędów i obserwacji otaczającego go świata a fabułe odkrywał z pierścionka choćby dlatego żeby była jeszcze jakaś alternatywa dla gier robionych na jedno kopyto tym samym schematem. Ale po wypowiedziach nowego reżysera wygląda na to, że ten ostatni bastion upadnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce Wam nic mówić, ale bierzecie pod uwagę fakt, że gra może być tworzona na next gen ready engine. I zapowiedziano ją na PS3, X360, PC. Dlaczego? Sony chyba by im jaja wyrwało z korzeniami jakby wyjawili, że ukarze sie PlayStation 4, podając jeszcze przybliżoną datę premiery jako koniec/początek 2013 roku. Nie bójcie się tak, gra ukaże się na PS3 jaki na PS4. PS3 po prostu będzie gorzej wyglądać. Taki sam zabieg będzie z BF4 i innymi grami, które już dzisiaj zapowiedziane zostały na koniec 2013.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem gra wyjdzie na PS3, a na PS4 wyjdzie Demon's Souls jako exclusive do którego Sony posiada prawa. Przynajmniej takie jest moje mini marzenie. Swoją drogą pojawiły się jakieś kosmiczne rozbieżności w dacie premiery. Początkowo mówiono o wiośnie, a Edge pisze, że gra może nie ukazać się w 2013 r. Wired ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce Wam nic mówić, ale bierzecie pod uwagę fakt, że gra może być tworzona na next gen ready engine. I zapowiedziano ją na PS3, X360, PC. Dlaczego? Sony chyba by im jaja wyrwało z korzeniami jakby wyjawili, że ukarze sie PlayStation 4, podając jeszcze przybliżoną datę premiery jako koniec/początek 2013 roku. Nie bójcie się tak, gra ukaże się na PS3 jaki na PS4. PS3 po prostu będzie gorzej wyglądać. Taki sam zabieg będzie z BF4 i innymi grami, które już dzisiaj zapowiedziane zostały na koniec 2013.

Tutaj punkt dla Ciebie, bo nie pomyślałem, że gra może wyjść i na konsola obecnej generacji i next-geny.

Co do daty premiery, bardzo w to wątpie, ale możliwe że EDGE pisało o wersji na nowe konsole, a na PS3/X360 grę zobaczymy wiosną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co powiedzial to mniej wiecej to samo co bylo dyskutowane w temacie o FF XIII-3 http://www.ps3site.pl/forum/topic/73079-lightning-returns-final-fantasy-xlll/page__st__140#entry767010

Zgrabnie to podsumowujac - dzial marketingu i handlu to najgorsze co przytrafilo sie branzy gier. Osobiscie powiesil bym wszystkich handlowcow za jaja, przypalal ogniem, rozciagal kolem, ale to i tak za lekka kara za ich zbrodnie przeciw ludzkosci :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to by wypaczało założenia serii, ale ja chętnie bym powitał w DkS2 możliwość odpalenia pojedynku z poszczególnymi bossami na jakiejś arenie. Wiem, że może to zabrzmieć średnio - ale bazując na moich trudnych doświadczeniach z Sif'em - warto by mieć możliwość wstępnej nauki przeciwnika bez biegania przez pół poziomu... 50 godzin i 55 lvl a dopiero wybieram się do Quelaag...

I chętnie bym przywitał jakieś ostrzejsze gitarowe nawalanie przy walkach z bossami...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Średni pomysł. Pozbawiono by graczy elementu zaskoczenia oraz niepewności: kogo spotkam za mgłą, dam radę, no to do dzieła itd. :P

Przypomnę tylko, że lvl w tej grze nie ma większego znaczenia tylko sprzęt a przede wszystkim jego upgrade.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiem wiem...takie marzenie początkującego. Sif = 5 godzin orki... Satysfakcja jak już wszystko się wiedziało i udało się - rewelacyjna (matura - śmiech ; obrona pracy dyplomowej - śmiech ; Sif w 5 godzin - duma mnie rozpiera ;)). Ostatnie sekundy gdy już bez estusa walczyłem a Sif miał jeszcze 1/4 to tętno 200 ;)

Wracając do tematu. Coraz więcej informacji o DrkS2 się pojawia na portalach i zaczyna mnie interesować zwłaszcza ten motyw czasu. Żeby czasami nie uderzyli w jakieś klimaty a'la Londyn w czasach Kuby Rozpruwacza w połączeniu własnie z lekkim Frankenstainem...

Edytowane przez dwypij

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znam to uczucie....wszyscy znamy. Chwili kiedy skończyłem grę i poczułem zawód, że to już koniec (po 80h :P) nie zapomnę do końca życia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie i Panowie dobra wiadomosc beda DEDYKI ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiem wiem...takie marzenie początkującego. Sif = 5 godzin orki... Satysfakcja jak już wszystko się wiedziało i udało się - rewelacyjna (matura - śmiech ; obrona pracy dyplomowej - śmiech ; Sif w 5 godzin - duma mnie rozpiera ;)). Ostatnie sekundy gdy już bez estusa walczyłem a Sif miał jeszcze 1/4 to tętno 200 ;)

Jak chcesz jeszcze więcej emocji to polecam odwiedzić Flamelurkera z Demon's Souls i walczyć z nim w kontakcie tak jak ja to robiłem. Po tym jak przez kilkanaście godzin tylko farmiłem leczące zielsko i chodziłem do niego, sprzedałem Demony :biggrin: Ale to było przed tym zanim zacząłem sięgać po pomoc na forum i YT i kupiłem grę ponownie, żeby ją skończyć. Masakra to była. Potrafiłem biegać przez 8-12 minut dookoła jakiegoś słupa wystającego z ziemi i uderzać go pojedynczo włócznią... Jak to wspominam to jeszcze mi się zbiera na płacz :biggrin: Zero tarczy czy pierścienia obniżających obrażenia od ognia. Zero czarów, żeby walczyć w dystansie. Postać ruszająca się jak ketchup :biggrin:

Edytowane przez falcon87pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mi nie wydadzą na trójkę to mnie strzeli cholera - dopiero co pochowałem poprzednią konsolę, nowa jeszcze pachnie nowością a tu trzeba będzie zmieniać sprzęt. No way.

Swoją drogą ciekawe, bo na stronie oficjalnej nie pojawiła się informacje, że wyjdzie na ps4. Ale nie wierzę, że dużo lepiej graficznie można podciągnąć na czarnuli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×