Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Mi sie wudaje ze chodzi o fabule, system zapisu stanu gry oraz mozliwosc pauzy i tyle a reszta pozostanie po staremu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

QTE wg. mnie nie przejdzie i nie zobaczymy tego w DS.

Jak dla mnie całe to mówienie o większej przystępności sprowadza się do fabuły i tyle.

Radzę poczytać dokładnie wypowiedzi twórców, bo jak na razie jestem jak najbardziej pozytywnie nastawiony.

Wiesz ja tylko głośno myślę i za nic w świecie nie chciałbym żeby to się stało. Sama fabuła nie przyciągnie wielu graczy.Musieliby zrobić z tego coś na wzór MGS, a to jest niemożliwe. Mi osobiście się wydaje, że im mniej zmian tym lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze zmian to chciałbym głównie zmiany w fabule.

Nie w formie jej przedstawiania (żmudne odkrywanie po trochu co i jak), ale żeby było tego dużo więcej.

Księgi które możemy znaleźć w świecie i które będą odkrywały przed nami nowe wątki, etc.

NPC zostawiłbym w niezmienionej formie, milczące lub niewiele mówiące postaci

świetnie budują klimat gry.

Edytowane przez shemaforash
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra online to esencja DS i DrkS, pvp i coop sprawia ze to gra nie na kilkanascie godzin tylko na kilkaset godzin. Granie offline w te gry jest dla mnie bez sensu, to swiadome pozbawienie sie najlepszej zabawy i radochy z tych gier.

Łe ?

Przeszedłem Demon's jakieś 7/8 razy w 2 wersjach (US/EU) łącznie jakieś 200h+ Darka 3 razy jakieś 150h, PVP kompletnie mnie nie interesuje .

Świadome pozbawienie sie najlepszej zabawy i radochy z tych gier to granie w co opie i rozwalanie bosów za 1 razem na stojaka .

Przy pierwszym przejściu TYLKO samotna eksploracja i rozkminianie gry, później można się pobawić w co-op czy PVP ale nigdy na odwrót .

Ja bym powiedział na odwrót singiel na setki H a PvP po kilku H mnie nudzi .

Takie jest moje zdanie .

Edytowane przez schranz
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mi się wydaje, że DS2 będzie bardziej story driven i raczej fabuła będzie przedstawiona tradycyjnie- scenki, dialogi itd. Sposób odkrywania fabuły oparty na lore jest atrakcyjny tylko dla nielicznych. W sumie jeśli historia będzie dobra, dobrze przedstawiona i klimat gdzieś nie przepadnie to może to być pozytywny powiew świeżości dla tej serii. Gorzej, że FS nie ma zbytnio doświadczenia w tej kwestii, jak robili erpega to przeważnie "bez fabuły".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

QTE wg. mnie nie przejdzie i nie zobaczymy tego w DS.

Jak dla mnie całe to mówienie o większej przystępności sprowadza się do fabuły i tyle.

To samo miałem napisać - na bank chodzi o sposób przedstawiania historii i narrację. Dark Souls i tak miał już nieco więcej samouczka jako takiego, niż Demon's Souls, a nikt nie płakał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi im o fabułę i narrację to jestem jak najbardziej za, tego mi tutaj brakuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z wypowiedzi twórców jasno wynika, że chcą zrobić łatwiej przyswajalną fabułę.

W Demon's i Dark nic nie było jasne. Narracji właściwie brak a napotkani NPC szczątkowo zdradzali tajemnice otaczającego nas świata.

Co bardziej wytrawni, zaprawieni w boju gracze stopniowo układankę złożyli w miarę spójną całość.

Uważam, że twórcy tylko ten aspekt mają na myśli mówiąc o "łatwiej przyswajalnej grze".

System, mechanika rozgrywki wydaje mi się zostanie nie zmieniony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łatwiej przyswajalna fabuła czy bardziej wyraziści bohaterowie będą też po prostu większą motywacją dla tych, którzy jedynego wyzwania nie dopatrują się wyłącznie w samym poziomie trudności :) Oczywiście nie oczekiwałbym tu narracji na poziomie Uncharted czy chociażby Skyrim :P Ot, pewnie rozmowy z NPC będą po prostu bardziej konkretne, może też całe tło historyczne zostanie wyraźniej zarysowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może też po uwolnieniu jakiegoś typa z celi włączy nam się filmik, w którym zobaczymy jak ów typ morduje nam przyjaciela :)

W DSach musieliśmy się domyślać o co chodzi jakby :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo uwolniony NPC moglby nas informowac ze jak go teraz nie zabijemy to nam pozniej powybija innych NPC albo jednego konkretnego :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I po polsku jakby ktoś chciał

Najważniejsze informacje z dość pokaźnej zapowiedzi:

Redaktorzy magazynu EDGE widzieli demo trwające 10 minut. Wizualizacja gry reprezentuje poziom 'next-gen'. Osiągnięto stan prezentowany przez Watch Dogs i Star Wars 1313.

Miyazaki nie odpowiada za reżyserię czy ogólną produkcję. Jego zadaniem jest pilnowanie standardów uniwersum. Sam natomiast zajmuje się innym projektem. Nie wiadomo czy to świeże IP. Zmiana na stanowisku głównego kierownika dewelopingu (teraz rola przypadła duetowi Tomohiro Shibuya-Yui Tanimura) została zaakceptowana przez From Software i Namco Bandai. Ponoć wniesie do mrocznej sagi sporo świeżości.

DS2 zostało osadzone w otwartym świecie. Jego wielkość nie uległa zmianie. Został natomiast wypełniony większą ilością treści.

Akcja nie toczy się w Lordran. Nazwa nowego świata jest kluczowa dla fabuły. Ta pierwsza zostanie ujawniona później.

W DS2 zapewne zobaczymy większą ilość akcji.

System 'Covenant' zyska na przejrzystości i przystępności. Sama historia może wytracić nieco swojej subtelności.

DS2 jako gra wielokrotnego poznania. Developer obiecuje elementy fabularne i sekrety, które zwyczajnie można przegapić.

Deweloping rozpoczął się we wrześniu ubiegłego roku. Prowadzono go równolegle z produkcją DLC i łatek do Dark Souls

Dark Souls 2 jest ukończone na jakieś 25%. Jest znacznie większe od poprzedniej produkcji.

Premiera może nie odbyć się w przyszłym roku.

DS2 to ogromny skok w wizualizacji. Dynamiczne oświetlenie, płynniejsze animacje. Jakość bliska temu, co pokazał kinowy zwiastun.

Nowa produkcja studia From Software zostanie wydana wtedy, gdy będzie kompletna. Miyazaki potępia obecność łatek.

Powraca PvP oparte na sieci serwerów.

Kreowane środowisko ma reprezentować rzeczy, jakich nie widzieliśmy wcześniejszych odsłonach sagi.

Początek gry będzie naznaczony ograniczeniami. To ułatwi zrozumienie podstaw rozgrywki. Developer będzie stopniowo prezentował nowe rzeczy, by ostatecznie rzucić nas w głębię otwartego, mrocznego świata

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jakość bliska temu, co pokazał kinowy zwiastun

Cala rzetelnosc tego tekstu zostala pogrzebana ta bzdura.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile to już gier miało mieć grafikę na wyższym poziomie, a nadal większość producentów nie może stworzyć nic co przebiłoby choćby MGS4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Redaktorzy magazynu EDGE widzieli demo trwające 10 minut. Wizualizacja gry reprezentuje poziom 'next-gen'. Osiągnięto stan prezentowany przez Watch Dogs i Star Wars 1313.

To już wiadomo jak chcą dotrzeć do tej szerszej publiki :laugh:. Takim słodkim pierdzeniem o uber grafie nakręcającym hajp i zainteresowanie. Gra wyjdzie najprawdopodobniej dopiero w 2014 więc na pc taka jakość będzie wtedy realna, ciekawe jak na konsole. Albo next-geny albo poor-version. Ale tym niech się martwią graphic whore.

Początek gry będzie naznaczony ograniczeniami. To ułatwi zrozumienie podstaw rozgrywki. Developer będzie stopniowo prezentował nowe rzeczy, by ostatecznie rzucić nas w głębię otwartego, mrocznego świata

Czy tylko mi po tym tekście przyszedł na myśl trwający pół gry tutorial w FFXIII? :pinch:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tą grafiką to chyba kogoś poniosło - szczerze wątpię, czy w tak krótkim czasie udało im się osiągnąć opisany wyżej poziom. Sądzę, że to nadal będą zmiany raczej kosmetyczne ;)

Czy tylko mi po tym tekście przyszedł na myśl trwający pół gry tutorial w FFXIII? :pinch:.

Pewnie tak :P Przecież tutoriale w obydwu Dark też były liniowe i ograniczone, gra nie rzucała nas od razu na głęboką wodę.

Edytowane przez Numinex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak trafić do szerokiego grona odbiorców ?

Kampania reklamowa, hype przechwałki farmazony o grafie z next gena ....

Dla mnie jest to trochę żałosne ale jak ma się dzięki temu sprzedac lepiej to no problem bo ta seria zasługuje na $$$ jak mało która .

Co do nowych rozwiązań to czemu nie ?

Fabuła nie była mocną stroną DS, jak by tu dodać ciekawszą historię jakieś ciekawe postacie nie tylko NPC ale i fabularnie hmm, niech kombinują .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przecież tutoriale w obydwu Dark też były liniowe i ograniczone, gra nie rzucała nas od razu na głęboką wodę.

No jak nie rzucały? O ile pamiętam tutoriale w D/Soulsach ograniczały się do wyświetlania na początku gry press R1 to attack itp. Nawet tego, że trzeba przytrzymać kółko żeby szybciej biec trzeba się było domyśleć. Od razu był dostęp do wszystkiego co oferuje system, jak upgrade broni, zdobywanie czarów itp. i bez żadnych samouczków objaśniających co i jak. A to co zapowiadają w DS2 właśnie tak wygląda jak było między innymi w FFXIII gdzie po jakimś czasie zdobywałeś eidolona i załączał się tutorial itd. Oby tylko z tym nie przegieli jak w FF gdzie gracz był ograniczany przez system aż do końca 10 chapteru gdzie był ostatni tutorial i w końcu dostawał możliwość pełnej kontroli nad wszystkim co oferuje system gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie zacząłem grę w DS i nie ma w niej żadnego tutorialu. Nie liczę R1 R2 i innych pierdół. Nie mam pojęcia o upgradzie broni i czy warto je robić a gram już 4h. Znalezione soule czy inny stuff poznaję poprzez use it i patrzę co się dzieje. To chyba najwieksza bolaczka DS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cala rzetelnosc tego tekstu zostala pogrzebana ta bzdura.

Czemu?

Tytuł zapewnie wystartuje na Next Genach, stąd stwierdzenie 'the graphics are shockingly close to the trailer’s quality'. Oczywistym jest, że nie mogą podać oficjalnie platform które nie istnieją, więc podają to co jest. Podobnie jak było z Watch Dogs i Star Wars 1313.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jak nie rzucały? O ile pamiętam tutoriale w D/Soulsach ograniczały się do wyświetlania na początku gry press R1 to attack itp. Nawet tego, że trzeba przytrzymać kółko żeby szybciej biec trzeba się było domyśleć. Od razu był dostęp do wszystkiego co oferuje system, jak upgrade broni, zdobywanie czarów itp. i bez żadnych samouczków objaśniających co i jak. A to co zapowiadają w DS2 właśnie tak wygląda jak było między innymi w FFXIII gdzie po jakimś czasie zdobywałeś eidolona i załączał się tutorial itd. Oby tylko z tym nie przegieli jak w FF gdzie gracz był ograniczany przez system aż do końca 10 chapteru gdzie był ostatni tutorial i w końcu dostawał możliwość pełnej kontroli nad wszystkim co oferuje system gry.

Chodzi mi o to, ze były liniowe i bądź co bądź wprowadzały po kolei w pewne aspekty sterowania i systemu. W Dark Souls tutorial był już ciut bardziej rozbudowany niż w Demon's Souls, ale i w jednym i w drugim nikt od razu nie wrzucał nas do gry właściwej, każąc rozkiminiać wszystko na bieżąco.

Owszem, nawet te samouczki były bardzo enigmatyczne i zapoznawały tylko z samymi podstawami, ale jednak były. Sądzę, że w DSII rozbudują je ciut bardziej (może też wyjaśnią nie tylko podstawy sterowania, ale działania Covenenatów itp.) i tyle. Po prostu nie doszukiwałbym się we wszystkim czegoś złego ;)

Tytuł zapewnie wystartuje na Next Genach, stąd stwierdzenie 'the graphics are shockingly close to the trailer’s quality'. Oczywistym jest, że nie mogą podać

Tytuł został zapowiedziany na PS3 i X360. Poza tym to nadal bzdura, bo kłóci się z tym, co napisali później, czyli "DS2 to ogromny skok w wizualizacji. Dynamiczne oświetlenie, płynniejsze animacje". I to ma być ogromny skok? ;) Smiem wątpić, czy w tak krótkim czasie przeskoczyli na nowy silnik, a z nowego znowuż na bank nie wykrzesają nie wiadomo czego - zwłaszcza że już w Dark Souls mieli problemy z optymalizacją.

Edytowane przez Numinex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×