Skocz do zawartości
RoDah123

PS Vita i Akcesoria - Co Wybrać, Gdzie I Za Ile Kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

Na empik.com nadal jest ten bundle akcesoriów za 40zł co kiedyś tu o nim pisałem. Pokrowiec jest twardy, do tego masz tam gumowy condom na PSV, zestaw folii i ładowarkę samochodową;

2153420cc31be627ca0d38c498f586f5.jpg

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam i polecam folię z przodu i z tyłu:HPP-303 oraz przezroczysty plastikowy kondonik: Mad Catz Armour Shell. Mając to drugie, wystarczy tylko folia na przód, a tył tego Armour Shell ma odczepianą część, otwieraną kiedy jest możliwość / potrzeba w jakiejś grze. Fajnie dopasowany gadżet.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, mam etui, a teraz folia na ekran. Czytałem dobre opinie o Hori, ale jest niedostępna w Polsce, więc w tym momencie odpada (chyba, że ktoś zna sklep w Polsce, gdzie można ją kupić?). Jest jakaś inna folia godna polecenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat ktoś sprzedawał na allegro oryginalną folię Hori za 40 zł, więc już po problemie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przymierzam się do zakupu Vity (zaraz po świętach), i mam do was pytanie, którą wersję wybrać oled czy slim?. Wiem, że oled jest lepszy od LCD, ale chodzi mi o resztę, jakość wykonania, baterię i przede wszystkim o awaryjność. Znalazłem w sklepie starą wersje za ponad 600zł, ale bez karty pamięci, co chyba jest dziwne bo zawsze jest w zestawie karta min. 4GB.

Edytowane przez Martines

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo są łyse konsole albo bundle konsola + karta + gra w formie kuponu

600zł za gołą konsolę to dość drogo. Poszukaj jakiś okazji w marketach

Starą wersję można polecić, nie miałem ani problemów z jakością ani awaryjnością.

Co do nowej to nie mam, to nie będę porównywał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja myślałem, że 630zł za nówkę Fata to okazja. Widziałem też Slima z 8GB i grą, za 750zł, ale za nie wiele więcej miałbym tego Fata i 16GB, które bym sobie dokupił. Stąd ten dylemat :)

Edytowane przez Martines

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za niewiele więcej niż 750 to kupowałem taki sam zestaw 1.5 lata temu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż, Vita nie tanieje tak jak PS3. A używki mnie nie interesują, nie mam szczęścia do sprzętu.

 

Ktoś się jeszcze wypowie, którą wersją się zainteresować?

Edytowane przez Martines

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... Ktoś się jeszcze wypowie, którą wersją się zainteresować?

Wszyscy już się wypowiedzieliśmy kilka razy w tym wątku. Wiem że są święta i w ogóle ale Man! Zlituj się, nie bądź leniem i pokop w istniejących postach :yes:

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przymierzam się do zakupu Vity (zaraz po świętach), i mam do was pytanie, którą wersję wybrać oled czy slim?. Wiem, że oled jest lepszy od LCD, ale chodzi mi o resztę, jakość wykonania, baterię i przede wszystkim o awaryjność. Znalazłem w sklepie starą wersje za ponad 600zł, ale bez karty pamięci, co chyba jest dziwne bo zawsze jest w zestawie karta min. 4GB.

 

Od razu napisze, iż nie posiadam wersji z ekranem OLED, jednak podczas mojego wyboru z przed kilku miesięcy wybrałem wersję Slim ;). Oglądając wideo na Youtube porównywające ekran OLED i ekran LCD, stwierdziłem, iż ten z OLED jest zbyt jaskrawy. Finalnie więc dla mnie ekran OLED w Vicie nie przekonał mnie i według mnie nie jest to ekran dla którego kupię tylko starszą Vitę - chociaż nie mam też takiego długiego doświadczenia z pierwszą Vitą :). Wrecz przeciwnie ekran LCD według mnie sprawuję się bardzo dobrze ;) i na pewno nie będę narzekał ;). Innym plusem Vity Slim jest jej zgrabność, ponieważ jest odchudzona w porównaniu do pierwszej Vity ;]. Oglądając również trochę wideo ogólnej prezentacji pierwsza Vita jest trochę bardziej kanciasta niż Vita Slim :). Takie jest moje zdanie ;].

Myśle więc, że jeśli nie masz swojego faworyta, to patrzyłbym na cene Vity Slim albo pierwszej ;) - jeśli znajdziesz, którąś taniej ;). Chociaż ja polecam Vite Slim ;D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi w Slim w pierwszym wrażeniu jakość plastiku całkowicie zdystansowała do tego sprzętu.

Od premiery mam fat + 32GB + PS+ + klasyki z PSOne i w tej konfiguracji Vitę polecam każdemu.

Setki godzin grania.

Edit:

Właśnie po kolejnej nocce Tomb Raider 2 ze wszystkimi sekretami na Vicie pękł :)

Boże, dziękuje Ci za nocną zmianę w pracy.

Edytowane przez adick007
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

olej badziewie pisz do Toma on ma namiary na swietnego gripa :D

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem w łapach chyba wszystkie gripy z allegro. Na Śląsku w sklepach Games4U zmacałem je solidnie i 5zł nie są warte ...

... Co do gripa to zachorowałem na Vita Trigger Grip, tylko cena i brak dostępności mnie powstrzymuje na tą chwilę od zakupu ale upoluje dziada prędzej czy później. Jakby ktoś widział gdzieś dostępne to pliss o info. Na Amazonie obecnie tylko zakup z Danii lub Usa wchodzi w grę i wszędzie po około 35 funtów :shok:

//edit

Dobra, zamówiłem ze Stanów, tam grip kosztuje 18 baksów, prawie drugie tyle wyszła wysyłka, w sumie 32 dolce za całość. Zawsze to lepiej niż 35 funciaków :yes: Dobrze że mi nie zależy na czasie bo przesyłka ma dojść koło połowy maja :shok:

 

11 dni i jest! Info dla tych którzy zamawiali po mnie i jeszcze czekają :)

qegenu8y.jpg

 

No dobra! Ten uchwyt to miłość od pierwszego włożenia, vity do niego. Pierwsze odczucia jak najbardziej pozytywne, mocowanie w nim konsoli jest proste i intuicyjne, uważam że to jedne z lepiej wydanych pieniędzy, obmacałem w sklepach na śląsku różne uchwyty ale tamte przy tym to jakieś bękarty. Trigger grip leży w łapach wygodnie i pewnie, mam wrażenie że trzymam dualshocka, przesunięcie triggerów w dół i zmiana ich kształtu to super rozwiązanie, mechanizm to zwykłe przedłużki które popychają przyciski L i R w Vicie więc nie ma się co zepsuć czy połamać - proste i solidne rozwiązanie. Plastik jest przyjemny, matowy, sprawia uczucie gumowanego, granie jest dużo przyjemniejsze, nie męczy. Jeśli ktoś ma kasę lub planuje wydać na jakiś noname'owy bubel 50-70zł to lepiej dorzucić siana i odżałować te stówę. Poniżej trochę zdjęć z różnych ujęć dla przekonania nieprzekonanych;

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie szukałem na ebayu, żeby wrzucić jakiś aktualny link, ale wychodzi na to, że teraz wszyscy sprzedają gripa tylko do Vity PCH-2000...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Empik posiada promocję na Dungeon Hunter Alliance...przecena z 79zł na 29zł.

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem to kiedyś w promocji na store, jak ktoś jest fanem diablo to mu rozgrywka podejdzie. (jest kilka fajnych rozwiązań), od strony graficznej jest poprawnie. Ogólnie szalu nie ma ale za tą kasę można brać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam. Graficznie gra nie powala, przypomina mniej wiecej Book Of Memories. 

Gra się przednio, prosta siekaninka do maks czterech graczy. Online dalej żyje albo dogorywa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od dawna zastanawiałam się nad kupnem PS Vity i w końcu chyba nie dotrwam do zwrotu podatku gdzieś w okolicach kwietnia i konsolkę kupię wcześniej. I teraz mam pytanie (w sumie to będę głównie grać w gry z PS+, klasyki i jRPG, więc chciałabym konsolkę bez gier w zestawie) - najlepiej albo samą, albo z kartą pamięci. Zastanawiam się nad Allegro i takimi opcjami:

 

http://allegro.pl/konsola-ps-vita-psv-3g-wifi-karta-pamieci-32-gb-i5031007220.html(opłaca się tą wcześniejszą wersję z OLEDem za taką cenę?)

 

http://allegro.pl/sony-ps-vita-slim-wifi-pch-2016-8gb-10gier-nowosc-i5008720656.html- czy lepiej kupić ten zestaw (pewnie gry całą kartę zajmują i tak i to wersja slim) i potem dokupić sobie kartę - 32 czy 64 GB i gdzie najlepiej kupić?

 

Pewnie te pytania były już milion razy wałkowane, ale może coś się w nowym roku zmieniło ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem użytkownikiem wersji slim. Osobiście nie narzekam. Gry same w sobie nie zajmują dużo (jeśli bierzesz retail aka pudełkowe). Natomiast gry w wersji cyfrowej ŚREDNIO zajmują 2GB. Zależy w sumie jaka. Bo taki borderlands 2 kosztuje taniej w cyfrówce, a zabiera 5gb z dwoma dlc, a taki killzone w cyfrówce 3gb, a na retailu zabiera na karcie ~500mb (Update). Jeśli będzie się grało na cyfrówkach to lepiej brać min 32. (jeśli jest 16 to też ok). Ja mam 8gb. I mam tylko dwie gry na niej. Borderlnads 2 i gravity rush+ te 500mb od killzone'a.

To tylko moje osobiste zdanie.

PS. Bateria w slimce trzyma dłużej.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... Pewnie te pytania były już milion razy wałkowane, ale może coś się w nowym roku zmieniło ;)

 

No były i warto pokopać w tym temacie wyszukując słowa kluczowe np; "slim" :yes: No ale tak na na podsumowanie to wiesz, każda Sroka swój ogon chwali. Ja wybrałem wersję "Fat" bo po prostu taka wtedy była w promocji. Co do karty to uważam że minimum to 16Gb, optymalnie 32Gb a w jak masz w zasięgu portfela 64Gb to po prostu idealnie. Wersji 3G nie ma co brać pod uwagę jeśli np: sporo taniej masz gdzieś ofertę z samym Wifi. Dlaczego? Bo większość rzeczy jak granie on-line czy remote i tak nie chce po 3G działać :sad: 

 

Co do pojemności i ilości stuffu który można wrzucić np: na 32 Gb kartę to aktualnie na mojej masz tyle gierek - patrz spoiler, jak dla mnie to mega komfort jest że mogę je mieć wszystkie w zasięgu palca :yes:

 

9a5640c3fe270f69b888fa3782b9c042.jpg

6ed361e72ce313bf4be9a92ad178c41e.jpg

047359196dd5f2bd8a2e4e6fd53eacdf.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×