Skocz do zawartości
LionelPL

Wiedźmin 3: Dziki Gon

Rekomendowane odpowiedzi

I powiem, że jest różnica grania w gry na konsoli na TV z podłączonym kinem domowym (lub nawet bez), jest zdecydowanie lepsza od PC.

Akurat przy Wieśku to się sprawdza idealnie, granie przed TV oddaje klimat. I jeżeli ktoś sądzi inaczej to polecam Wieśka ;)

Od razu poczuje przeskok między PC a konsolą. I to chyba jedna z nielicznych gier, w których przeskok i odczucia pomiędzy PC a konsolą są tak ogromne - oczywiście z korzyścią dla konsoli :)

 

PS. Nie potrafiłbym teraz grac na PC w Wieśka na myszce i klawiaturze ;p Nawet nie wyobrażam gry na myszce i walki z potworami, bossami, etc. Jak teraz siedze i pisze na PC to chce wyobrazić Wieśka na PC i za cholerę dla mnie jest to dalekie i dziwne ;p

Edytowane przez rafallo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy żeby zagrać w ten nowy dodatek, trzeba mnieć NG+ czy można normalnie zagrać po skończeniu zwykłej podstawki. Pamiętam, że skończyłem ją gdzieś na 40 lvl, może trochę niżej.

Nie musisz mieć/przechodzić NG+, żeby zagrać w dodatek. Na normalnej wersji również będziesz mógł się cieszyć przygodą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy żeby zagrać w ten nowy dodatek, trzeba mnieć NG+ czy można normalnie zagrać po skończeniu zwykłej podstawki. Pamiętam, że skończyłem ją gdzieś na 40 lvl, może trochę niżej.

nie trzeba. można kontynuować po 1 przejściu, można po ng+, można grać od początku razem z główną fabułą, można nawet grać sam dodatek bez głównej fabuły (stworzoną postacią od 30 lvl).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I

PS. Nie potrafiłbym teraz grac na PC w Wieśka na myszce i klawiaturze ;p Nawet nie wyobrażam gry na myszce i walki z potworami, bossami, etc. Jak teraz siedze i pisze na PC to chce wyobrazić Wieśka na PC i za cholerę dla mnie jest to dalekie i dziwne ;p

Akurat Wiedźmin na PC nie ma problemu z obsługą pada więc nie trzeba się męczyć kombinacją mysz/klawiatura.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I powiem, że jest różnica grania w gry na konsoli na TV z podłączonym kinem domowym (lub nawet bez), jest zdecydowanie lepsza od PC.

Akurat przy Wieśku to się sprawdza idealnie, granie przed TV oddaje klimat. I jeżeli ktoś sądzi inaczej to polecam Wieśka ;)

Od razu poczuje przeskok między PC a konsolą. I to chyba jedna z nielicznych gier, w których przeskok i odczucia pomiędzy PC a konsolą są tak ogromne - oczywiście z korzyścią dla konsoli :)

PS. Nie potrafiłbym teraz grac na PC w Wieśka na myszce i klawiaturze ;p Nawet nie wyobrażam gry na myszce i walki z potworami, bossami, etc. Jak teraz siedze i pisze na PC to chce wyobrazić Wieśka na PC i za cholerę dla mnie jest to dalekie i dziwne ;p

Lepiej nie brnijmy juz dalej w ten temat bo zaraz zacznie sie offtop na czym lepiej sie gra, ze laptopy nie nadaja sie do gier a na lodowce to wstyd grac w tetrisa itp.

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez rosomakoborsuk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja gram na pc, podpięty do tv + pad xbox one. Panie, bajka :D do tego słuchawki plazma. Dopiero zaczynam przygodę z grą i juz zapinam pasy. Zdam relacje pewnie za tydzień

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do dalszej dyskusji zapraszam do wątku Wojny Konsolowe. Nie zaśmiecajmy Wieśkowego topika.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I powiem, że jest różnica grania w gry na konsoli na TV z podłączonym kinem domowym (lub nawet bez), jest zdecydowanie lepsza od PC.

Akurat przy Wieśku to się sprawdza idealnie, granie przed TV oddaje klimat. I jeżeli ktoś sądzi inaczej to polecam Wieśka ;)

Od razu poczuje przeskok między PC a konsolą. I to chyba jedna z nielicznych gier, w których przeskok i odczucia pomiędzy PC a konsolą są tak ogromne - oczywiście z korzyścią dla konsoli :)

 

PS. Nie potrafiłbym teraz grac na PC w Wieśka na myszce i klawiaturze ;p Nawet nie wyobrażam gry na myszce i walki z potworami, bossami, etc. Jak teraz siedze i pisze na PC to chce wyobrazić Wieśka na PC i za cholerę dla mnie jest to dalekie i dziwne ;p

Mam podłączonego kompa z kinem domowym do TV 32, tak samo jak konsolę. Tak z ciekawości, wyjaśnij o co ci chodzi z tą różnicą pomiędzy platformami, bo nie bardzo kumam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niech nic nie wyjaśnia. wystarczy tego offtopu.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Walka z pierwszym bossem w tym dodatku zaprzecza wszelkim regułom walk z bossami, totalnie nie wiem jak mam podejść do tego stwora. Ja rozumiem że dodatek zwiększył poziom trudności, rozumiem że nie ma być łatwo, ale całość jest ogólnie źle zaprojektowana. Boss strzela w nas jakimś jadem, dostajemy obrażenia robiąc uniki dwa metry od przelatującego pocisku, następuje atak jęzorem który pomimo że nie trafił, to trafił. Przy próbie zadania ciosu żaba sobie odskakuje jak porąbana, a każdy atak unieruchamia nas na jakieś 3 sekundy. Tak zwalonych hitboxów to ja już dawno nie widziałem, ostatni raz to krzyczałem na nie jak walczyłem z Demonem Kuźni w DkSII. Jak zadam cios to tylko jakieś 1/50 jego paska. Co gorsza z ostatniego poziomu trudności zjechałem na najłatwiejszy i dalej nie mogę sobie z nim poradzić, z początku zwalałem to na fakt że grałem ostatnio w czerwcu i już wyszedłem z wprawy, ale później jednak już sobie przypomniałem co i jak. Trzeba będzie coś pokombinować z gadżetami, jak oleje czy petardy bo inaczej to cienko to widzę. Czy da się jakoś uciec z tej walki czy muszę wczytać save wcześniejszy?


Pamiętam co mówiłem wcześniej o Wiechu, jednak słyszałem sporo pozytywnych opinii na temat fabuły owego dodatku toteż kupiłem go sobie na PSStore bo był tani, a nie... chwila, podrożał o 7 zł, przez co nie starczy mi na dodatek na BB. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

grałem go dziś rano i pokonałem za pierwszym razem. co prawda na przedostatnim poziomie trudności bo na takim grałem całą podstawkę i po prostu kontynuuję dalej, ale z tego co piszesz to chyba i tak bez znaczenia :).

 

wyśmienita gwiazda tańcząca + yrden na zmianę z quen + przemieszczanie się dookoła uskokami. 5 minut nawet nie zajęło i poszły tylko 3 jaskółki. drugi raz jakbym grał to wiedząc jak reaguje na gwiazdę tańczącą i yrden, zrobił bym to w minutę, bo zmarnowałem 2 petardy rzucając za wysoko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ivraas, Quen ułatwia bardzo sprawę. U mnie boss padł za pierwszym podejściem na przedostatnim poziomie trudności, Quen + uniki, a jak nadarzy się okazja to siekać go za pomocą młynka w bok, HP wtedy szybko mu schodzi. Obrażenia też zadawałam przyzwoite, może masz za słaby ekwipunek?

 

Dodatek już za mną. Rewelacja, linia fabularna wciągająca i intensywna, zróżnicowane zadania i świetnie zarysowane postacie. Poziom na równi z wątkiem Barona z podstawki, a to potwierdza, że Redom nie kończą się pomysły :) Dodatkowo kopalnia świetnych tekstów (całe wesele albo "Janusz" :D). Krew i Wino to będzie coś świetnego. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przeszedłem cały dodatek na najwyższym poziomie trudności i żaba to pikuś przy to co jest później, a szczególnie

walka ze wszystkimi koszmarami jednocześnie iris (za to jest trofka żeby ze wszystkimi jednoczesnie walczyc)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja padłem za pierwszym razem, bo walczyłem z nim z otwartym jednym okiem, popijając kawę (grałem na przedostatnim poziomie trudności). Zlekceważyłem płaza, z uwagi na śmieszny poziom trudności w podstawce. Poza tym gra wprowadziła mnie w błąd, bo na pewnym etapie przedzierania się przez kanały, Geralt stwierdza, że potwór jest niewrażliwy na ogień, a tak naprawdę, to właśnie Tańcząca Gwiazda/Igni załatwia tu sprawę. No i trochę koncentracji. Za drugim razem padł po minucie z hakiem.

Edytowane przez Grabeq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, Geralt stwierdził że księciunio nie boi się ognia, po tym jak ktoś go pacnął pochodnią, więc go nawet nie używałem, ciekawe rzeczy tu piszecie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie też ta gadka zmyliła, przez co motałem się jak żyd po pustym sklepie, ale tym razem nie będzie taryfy ulgowej ;) Robię 2 podejście. Aha, jakiś olej się nada?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie bać się ognia, a być łatwopalnym to dwie różne rzeczy ;)

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisalem juz wczesniej ze podpalamy go petarda i potem ciachamy mlynkiem. O wiele wiecej problemow sprawil mi spotkany w lesie krabopajak z dwoma trutniami.

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mozna sprawdzic jakich kart mi brakuje. Mieli to wprowadzic w patchu 1.10 ? Dzieki

Wysłane z mojego iPad przez Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie grałem od czerwca, trochę zapomniałem sterowania. Da się jakoś zmieniać znaki bez wchodzenia w w menu pod L1? Jakieś jeszcze pożyteczne skróty? Przesunięcie palcem w górę po touchpadzie do mapy i przełączanie się prawym drążkiem między okienkiem naszym i sklepikarza pamiętam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mozna sprawdzic jakich kart mi brakuje. Mieli to wprowadzic w patchu 1.10 ? Dzieki

Wysłane z mojego iPad przez Tapatalk

 

Podpinam się w sumie pod pytanie. Miało być wprowadzone w patchu i nigdzie takiej opcji nie widać :P .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie grałem od czerwca, trochę zapomniałem sterowania. Da się jakoś zmieniać znaki bez wchodzenia w w menu pod L1? Jakieś jeszcze pożyteczne skróty?

Podczas bloku, lewo - prawo z krzyżaka, a ponadto polecam czytać teksty podczas loadingu :)

Edytowane przez Laptok
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podczas bloku, lewo - prawo z krzyżaka, a ponadto polecam czytać teksty podczas loadingu :)

 

ten to dopiero dzisiaj na loadingu zauważyłem (po grubo ponad 100 godzinach grania) a te o suwaniu po touchpadzie i przełączaniu między sklepikarzem pierwsze słyszę :shok:

 

jeszcze coś? :)

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpinam się w sumie pod pytanie. Miało być wprowadzone w patchu i nigdzie takiej opcji nie widać :P .

wydrukować sobie spis wszystkich kart, uruchomić gre, i wykreślać z kartki te karty które juz sie posiada, plus takiego spisu, ze tam może być równie informacja gdzie zdobyć brakującą kartę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś posiada taki spis kart (najlepiej przejrzysta tabelka pdf) z polskim nazewnictwem kart?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×