Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

DriveClub to świetna gra, niszczy wszystkie obecne NFSy razem wzięte. Jest skillowa i wymaga sporej wprawy w robieniu perfekcyjnych przejazdów.

Mój rekord to 8 czas na świecie na jakiś mistrzostwach w Porsche. Także dobra jazda popłaca i to sporo.

Nie porównuję tej gry do Forzy, Project Cars czy chociażby Gran Turismo, bo to zupełnie inne gry. Wg mnie właśnie do NFSa się ją powinno porównywać, a najlepiej to do Project Gotham Racing, bo jest najbliższe idei tej gry. Szkoda, że PGR już nie powstaje swoją drogą, również kawał mega skillowej gry.

 

Podoba mi się, że ta gra skupia się na samej kwintesencji prędkości i gnania przed siebie jak najlepiej tylko się da.

Nie ma debilnych cywilnych aut, policji która zapieprza 400km/h, itd. Po nastu NFS'ach człowiek ma tego naprawdę dość.

Perfekcjonizm tutaj popłaca, o ile ktoś lubi szlifować swoje czasy. Mi to sprawia frajdę, zawsze staram się być w czołówce wśród znajomych.

 

Pomijam już sam fakt, jak piękna jest ta gra, a efekty pogodowe to najlepsze co spotkało gry wyścigowe do tej pory.

Nie widzę, żeby jakakolwiek inna gra wyścigowa była w stanie pobić ten deszcz z Drivecluba i nie zdziwię jak zrobią to dopiero w DC2.

 

Kupiłem DC za prawie 200zł, do tego dałem za Season Passa 100zł i nie żałuję ani złotówki i jeśli będzie drugi Season Pass, to również go kupię.

Evolution dało dupy na początku i to sromotnie, ale pozbierali się i wynagrodzili to graczom z nawiązką. Dodatki są świetne, dodają super auta, a Japonia to poezja sama w sobie.

Przeciągnęli się niestety też z kilkoma rzeczami, np. prywatne sesje w online. Tutaj dali dupy po całości i nawet jeśli je wprowadzą to o wiele za późno.

No, ale mimo wszystko dla mnie ta gra to póki co samochodówka #1 na PS4.

  • Like 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze tylko tryb Split i można odlecieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że bez sporych cięć w trybie split-screen to konsola by wybuchła :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no na bank musieli by ją mocno skroić graficznie, ale patrząc jak cały czas ją rozwijają to nie zdziwił bym się jakby split screena kiedyś dodali. zwłaszcza że ludzie proszą o to na ich profilu od premiery.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tych gier nie łączy zupełnie nic pozatym ze są w niej samochody, wiec porównywanie ich jest zupełnie nie na miejscu.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam zarówno Drive Club oraz Project Cars. Gram w obie gry. Obie gry dają mega frajdę choć lepiej mi się gra w Project Cars. Niemniej jednak, jedna gra ma coś czego nie ma druga i na odwrót. Graficznie obie gry wyglądaja super, DC jest nastawiony na sztuczne upiększanie gry a Project Cars wygląda naturalnie.

Tapatalk & SGS 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można wiedzieć o jakie sztuczne upiększanie chodzi? Bo bardzo mnie to zainteresowało :)
I nie robię podśmiechujek, bo być może ja o czymś nie wiem :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodzi chyba o to że ogólnie jest taka kolorowa, kontrastowa i dość sterylna. wygląda obłędnie ale poza momentami z jazdą pod słońce, czy dobrze skadrowanym fotami aut to przeważnie widać że to jest renderowane. jakby zrobili bardziej realistyczne oświetlenie, mniej nasycone kolory i mniej odbijające się wszystko to by to wyglądało mega realistycznie.

 

grafa nadal jest dla mnie 11/10, ile wyścigów już zmarnowałem przez wbijanie w photo mode albo oglądanie widoczków... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki cwir i Patricko. Nie mam za bardzo w co grać na PS4, więc jednak się skuszę na tego season passa.

PS. Na głównej piszą, że niedługo mają dodać 12 nowych tras i nowy tryb gry - sprint.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Patricko

Tak jak pisze @cwir

Do tego wszystkiego dochodzą sztuczki z kroplami na ekranie, są tak zrobione aby cieszyły oko.

Tak na prawdę to właśnie ta gra najpiękniej wygląda przy zmiennych warunkach albo w deszczu albo zaraz po deszczu jak wszystko jest mokre przy świecącym słońcu. Kiedy trafimy na zachód lub wschód słońca to szczęka z wrażenia opada ale to wszystko jest na wyrost aby zaczarować nas. Gra z założenia miała być zbyt kolorowa z dodaniem przesadnych odbić, kropel deszczu. Wystarczy włączyć sobie pochmurny wyścig bez deszczu aby czar prysł bądź czyste niebo bez deszczu ale tak ok godzine 12-14 aby nie bylo pięknego efektu wschodu lub zachodu słońca a łatwo się przekonamy, że gra jest zbyt kolorowa i docłości brakuję tego o czym piszę oraz o tym co napisał @cwir

Project Car wygląda pięknie ale naturalnie, nie istotne czy przy wschodzie, zachodzie słońca czy w deszczu, słońcu czy we mgle.

Wiadomo kiedy połączy się pewne warunki to gra również staję się piękniejsza ale to wszystko w PC jest wyważone.

Zarówno w DC czy PC preferuję wschód słońca, lekki deszcz w słońcu - wtedy obie gry wyglądaja najpiękniej :-)

Tapatalk & SGS 5

Edytowane przez Kolos28

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten sprint to krotsze warianty tras z podstawki, ot wypelniacz przed zapowiedzia 2giego sezonu i 2 nowych lokacji jesienia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macie jakieś polskie kluby? Gram na okrojonej wersji z plusa a jutro kupuje pełniaka. Chciałem się dowiedzieć jak wygląda sytuacja z klubami  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie,

 

naszło mnie wczoraj aby trochę podobijać pucharków w DC Plus Edition, wcześniej grałem w wersję płytową.

Jednak napotkałem parę problemów, może będziecie mi w stanie pomóc:

1. Chciałem podobijać trochę tych Osiągnięć np za przejechanie iles tam km w jedym pojeździe. Włączyłem pojedynczy wyścig, krótką trasę (w VW miałem do max tylko 19km) no i zacząłem jeździeć po wyścigu naliczało mi pkt. sławy a potem dawałem od nowa. Po kilku wyścigach sprawdziłem i miałem 14km, a po kilkunastu później 21km???? O co kaman.

 

Czy był to błąd gry czy tak jest, że np. za każdym razem trzeba wyjść do menu, a może zalicza tylko w tour?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie zauważyłeś ze ci poziom auta podskoczył z 1 na 2?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to wiem, tyle co napisałem brakowało mi do full'a.

Dziś sprawdzę ponownie.

Tak samo nie nabijało mi zwycięstw, czy wyścigów HotHatch.

Ps.

W ten weekend podwójnie nalicza XP.

Edytowane przez DarkShadowPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema 

 

Potrzebuję jednej osoby która pomoże mi zrobić trofea z wyzwaniami przesłanymi do gracza 

Mój PSN: Nehake 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

załóż sobie drugie konto i na nie wyślij

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, wreszcie się udało.... jest 1035/1035, oczywiście wisiał mi nocny Venom. Moje życie było niekompletne bo cały czas męczyły mnie te dwie gwiazdki. Wczoraj wieczorem poczułem natchnienie, siedziałem chyba ze 2h wczuwając się w trasę. Udało się zejść poniżej 1:22 ale wciąż nie mogłem przekroczyć tej magicznej bariery. Przed chwilą usiadłem znowu, przygotowany na posiedzenie do piątej rano jak będzie trzeba, stwierdziłem że albo dziś albo nigdy... i BOOM !! za trzecim podejściem pękło. Mogę już umierać w spokoju :biggrin:

 

CNhI8INVEAAkGyr.jpg

Edytowane przez zyga101
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedawno wróciłem do Driveclub i dopiero dzisiaj rozegrałem pierwszy wyścig w deszczu, bardziej w ulewie.

O kurka wodna, bo nic innego nie mogę powiedzieć, jak to wygląda, grałem na monitorze przez remote play, ale wyłączyłem bo w to trzeba grać na dużym ekranie.

Dawno nie miałem opadu szczeny z powodu grafiki, pierwszy jak odpaliłem Killzone: SF i musiałem czekać prawie 2 lata na kolejny :)

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to prawda, Driveclub tak działa na ludzi. Niedługo minie rok od premiery i wciąż nic się nawet nie zbliżyło do DC jeśli chodzi o jakość oprawy. Czekam z zaciekawieniem w jakim kierunku pójdą dalej bo potencjał jeśli chodzi o silnik jest nieograniczony.

 

O2I6OOX.jpg

E1mmL1K.jpg

 

9roknEV.jpg

Edytowane przez zyga101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×