Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Pierwsze wrazania z DS4 (seria 151)

Poczytalem w tym watku tone narzekan, troche obrony DS4.

Pogralem troche i powiem tak musialem nieco przywyknac szczegolnie do analogow. Ale ogolnie niz nie trzeszczy nic nie grzyta bumpery i triggery dzialaja bez zarzutu - zobaczymy jak bedzie po paru miesiacach. W porownaniu do 2 padow DS3 ktore nawet poczas gry a to zgrzytną a to zatrzeszcza  jest lepiej.

 

Dla osoby ktora nie posiada PS4 kam i ktora nie jest zbytnio zainteresowana PS VR - swiatelko jest zbedne, skoro sony dalo mozliwosc regulacji jego natężenia to jeszcze opcja wylacz tez by nie byla glupia.

 

Dla osob (ktore jak ja) probowaly ocenic jakosc pada grajac na standach - nie robcie tego - nawet biorac poprawke ze te pady sila rzeczy musza byc zniszczone. po pierwsze te pady sa zmasakrowane, po drugie inaczej gra sie na przypietym padzie z odgraniczona swoboda ruchu przy standzie a inaczej siedzac wygodnie z padem w łapie.

 

Nie jest to nic odkrywczego - ale bateria w DS4 dziala sporo krocej niz w DS3.

Nie wiem jak bedzie dalej ale pierwsze obserwacje pokazuja ze moj pad trzyma od 5 do 6,5 gry (zaleznie od gry i tego jak czesto ta uzywa wibracji). Owszem dla osob ktore nie graja dluzszych sesji jeden pad to nie problem, pograc podladowac i grac dalej. W moim wypadku czasami granie kumuluje sie na weekend a nie lubie grac z wpietymi kablami w koncu to pad bezprzewodowy ;).

 

Tak wiec pierwsze wrazenia pomijajac krotszy czas pracy w stosunku do poprzednika sa pozytywne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymieniał ktoś akumulator w DS4 ?

Mój pad trzyma ze 4h .... kupił bym coś mocniejszego .

 

http://allegro.pl/wymienna-bateria-akumulator-pad-ps4-playstation-4-i5475965644.html

Czy to faktycznie ma taką pojemność czy to ściema ?

Edytowane przez schranz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, od miesiąca jestem posiadaczem PS4. Niestety zauważyłem, że strasznie pocą mi się dłonie podczas grania na DS4. Nigdy takiego problemu nie miałem pod czas grania na DS3. Ktoś też miał taki problem, albo zna jakieś sposoby żeby to rozwiązać? Jest to uciążliwe zwłaszcza podczas grania w gry multiplayer. 

 

Coz potliwosc dloni to cecha osobnicza, jednemu sie poca bardziej innemu mniej a jeszcze innemu prawie wcale.

W multi za duzo nie gram (a jesli juz to glownie z kierownica), akurat mam potliwe dlonie - wiec po prostu wyrobilem sobie odruch o ktorym pisal SephiroT - jesli czuje ze dlonie zaczynaja mi sie pocic, pauza - wyszorowac lapska dokladnie wytrzec i grac dalej.

 

Jak do tej pory nie znalazlem lepszego rozwiazania tego problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak juz pocą mi się łapki podczas sesji, to znak żeby otworzyć okno czy cuś. Po prostu za ciepło w pokoju.

Albo gram bardzo zdenerwowany i lamię w jakiejś grze, np. BF4 :-P

Wysłane z mojego A0001 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema :)
Mam problem z gałką analogową w moim padzie.Mianowicie chodzi o to,że podczas grania pad wariuje i prawy analog jest jakby cały czas wciśnięty w dół. Np. W Assasin's Creed Unity kamera jest unosi się do góry i widzę tylko z lotu ptaka,a w Fifie zawodnicy sami robią sztuczki.Próbowałem na wszystkich grach i na przeglądarce i wszędzie jest ten sam problem.
W czym może być problem i jak temu zaradzić? :)
Pozdrawiam! ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gram na PS 4 od połowy kwietnia i przyznaję, że po przejściu Wiedźmina (początek lipca) zauważyłem okropne skrzypienie przycisku L2. W Wieśku pod L2 były wiedźmińskie zmysły, także dość często tego używałem, ale czy to możliwe aby po dwóch miesiącach tak się wyrobił przycisk? Da radę to jakoś "naoliwić"?

Edytowane przez FancyMichael

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co może być przyczyną nie działającego dotyku ,tasma jest prawidłowo połączona.

Edytowane przez Killer--PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem przez weekend test baterii: jasność paska "ciemny", wibracje włączone, słuchawki dousze podłączone na 3/4 głośności - wynik to 9 godzin do kominikatu o niskim poziomie naładowania baterii (brak kresek). Nie wiem czy pad posiada zabezpieczenie przed głębokim rozładowaniem więc na tym poprzestałem. Na pewno min. 10 minut jeszcze by wytrzymała.

PS: Otwór w padzie na dole z prawej strony czemuś służy? Mikrofon?

Edytowane przez JacaC8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz model pada? 9godzin go sporo. U mnie napewno mniej trzyma. Musze to sprawdzić ;)

Otwór w padzie to guzik do resetowania pada.

Edytowane przez cykor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie słyszałem o takich cudach żeby pad od ps4 9h wytrzymał ...... ba mam baterię z 2 x większą pojemnością od oryginalnej i też 9 chyba nie wytrzyma.

Ofc to wszystko bez słuchawek, ze słuchawkami jeszcze krócej .

Edytowane przez schranz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Model to CUH-ZCT1E.

Oczywiście nie był używany non stop przez 9 godzin. Grałem w Drive Club (niskie wibracje), Destiny i Alien gdzie we wszystkich trzech wibracje i light bar jest wykorzystywany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9h u mnie to nierealne. Może inaczej bateria się zachowuje gdy ją katujemy non stop, a inaczej z przerwami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie można dostać 2 taśmy z pada ? Jedna od touchpada i drugą od lightbara? Chyba że ktoś może odsprzedać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alledrogo, Aliexpress, sklepy elektroniczne. To zwykłe wielożyłowe taśmy FFC..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na allegro nie znalazłem . To nie jest zwykła taśma ffc ,tylko musi być identyczna jaka jest w dualshocku 4, odpowiednia ilość pinów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na allegro nie znalazłem . To nie jest zwykła taśma ffc ,tylko musi być identyczna jaka jest w dualshocku 4, odpowiednia ilość pinów

Serio musi być odpowiednia ilość pinów? To chyba logiczne, że musi być odpowiednia ilośc pinów, ale to dalej jest ZWYKŁA TAŚMA FFC...

Szukanie coś Ci słabo idzie -> http://allegro.pl/tasma-serwisowa-polaczeniowa-ffc-37x17mm-14-pin-i5644268717.htmlhttp://www.aliexpress.com/store/product/20PCS-LOT-14Pin-Power-Ribbon-Cable-For-Sony-PS4-DualShock-4-Controller/613315_32300414981.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Up dziękuję.

Ile pinów ma taśma od touchpada i lightbara? Mam złożonego pada i nie zwróciłem uwagi na to uwagi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to szukanie to Ci się "nie chce" a nie "nie idzie"...

 

14.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Up dziękuję.

Ile pinów ma taśma od touchpada i lightbara? Mam złożonego pada i nie zwróciłem uwagi na to uwagi.

Kolega wyżej już Ci napisał, poza tym dałem Ci linki do odpowiedniej (pod względem pinów) taśmy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra ,

to szukanie to Ci się "nie chce" a nie "nie idzie"...

14.

Kolego szukałem na allegro ale użyłem złej frazy i mi nie wyszukało tego o czym mowa. Mowa o 14 pinach, touchpad ma taśmę o połowę węższą, tam też jest 14 pinów? Edytowane przez Killer--PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok sorry, czyli jednak Ci "nie idzie" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie minął roczek od kupienia konsoli a dzisiaj objawiły mi się pewne problemy z padem, właściwie nie wiem czy to wina samego Dualshocka czy konsoli, ale w trakcie gry pad mi się wyłączył, gdy chciałem go uruchomić ponownie dioda tylko migała na biało. Myślałem że mi się rozładował i nie zauważyłem komunikatu, ale po podłączeniu kablem pad dalej nie reagował.
Pomógł reset konsoli i pada, gdyby to była gra singlowa to bym się tym nie przejął, ale podczas gry w BB gdzie czas nie "staje" w miejscu robi się to kłopotliwe.
Posprawdzałem w googlach i okazało się że jest to problem z parowaniem urządzenia i wina leży po stronie bebechów w konsoli a nie Dualshocka. Kompletnie mnie to nie pociesza, bo czytałem sobie tutaj niektóre posty i wiem jak długo i jakie konsole wracają z napraw gwarancyjnych.
Ktoś się spotkał z czymś takim? Jest na to jakiś sposób czy będę się musiał zabawić z serwisem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×