Skocz do zawartości
Gość aR

Awaryjność PS3

Rekomendowane odpowiedzi

Gość aR

Sam osobiście konsoli jak narazie nie posiadam. Jednak Planuję zakupić w najbliższym czasie. W związku z tym moje pytanie do was. Przeglądałem ostatnio jedno z forów xboxa360 i natrafiłem na przerażający temat dotyczący ich awaryjności. To co tam przeczytałem nie mieści mi się w głowie. Konsola psuje się sama z siebie, a pózniej ludzie musza ją reanimować jakimiś kocami, suszarkami, air hot gunami itd... Czy PS3 żyje dłużej? Czy ktoś miał jakieś awarie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

konsole mam od 12 kwietnia, nie miałem żadnych awarii.. konsola chodzi u mnie niemal 24h/dobę... kiedy nie gram to liczę białka w F@H

Nawet w ostatnie gorące dni nie mam żadnych problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

testujemy konsole od dnia premiery, jeszcze nikomu z tutejszych użytkowników się nic nie zepsuło. Jeśli będzie jakiś problem to na pewno ktoś tu napisze. Obstawiamy komu konsola padnie najpierw? ;)

Myślę, że Sony mając duże doświadczenie z telewizorami ma przewagę nad Microsoftem, który z elektroniką miał przeszłości niewiele wspólnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyne problemy o jakich wiadomo w przypadku PS3 to hałaśliwy wiatraczek, który nie chce schodzić na niższe obroty po ostudzeniu się konsoli (sam tak mam :()

Podobno w takim przypadku wymieniają konsolę od ręki, jednakże poczekam aż troszkę gwarancja się przeterminuje i wtedy zaniosę do wymiany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nie umiem odróżnić 2 poziomu głośności od 3 poziomu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kojak_ct

Jestem pewny, że PS3 to mało awaryjna konsola. Testuję od dnia premiery i zero problemu czego nie można powiedzieć o X0. Tam pierwsze wieści o awariach pojawiły się praktycznie od początku jej wprowadzenia. Często konsola nie działała już po przyniesieniu ze sklepu do domu lub po kilku godzinach zabawy. Dla mnie to całkowita dyskwalifikacja sprzętu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McBor

Z głośną pracą konsoli przyjdzie się pogodzić. śledzę temat na zagranicznych forach, na razie nic nie zwiastuje zmiany, chociaż wkurzające są doniesienia szczęśliwców, którzy rzekomo trafili na ciche egzemplarze. Nie da się wykluczyć, że to bywalcy dyskotek, którzy z odległości 2 m ledwo słyszą odkurzacz ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Myślę, że Sony mając duże doświadczenie z telewizorami ma przewagę nad Microsoftem, który z elektroniką miał przeszłości niewiele wspólnego.

Chyba trochę za krótko mamy te konsole żeby się wypowiadać. W każdym razie mam nadzieję, że PS3 nie jest awaryjna.

A co do przewagi Sony to jeśli są tacy dobrzy to dlaczego PS2 psuła się na potęgę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość aR
Chyba trochę za krótko mamy te konsole żeby się wypowiadać. W każdym razie mam nadzieję, że PS3 nie jest awaryjna.

A co do przewagi Sony to jeśli są tacy dobrzy to dlaczego PS2 psuła się na potęgę?

Myslę, że to nie jest za krótko. Tak jak wcześniej wspomnial Kojak_ct, xboxy potrafią psuć się po znacznie krótszym czasie użytkowania, niż czas który upłynął od daty premiery PS3. Cieszy fakt, że jak narazie nikt nie ma problemów z konsolą (przynajmniej na tym forum). Wobec tego wybór konsoli jest już dla mnie przesądzony. Nie zamierzam zyć w ciągłym strachu i za każdym razem kiedy będę chciał włączyć konsolę modlić się o to aby działała. Opinie z forum xboxa w stylu " niestety xboxy często umierają, ale i tak kocham swojego X`a" są dla mnie conajmniej niezrozumiałe. Z całym szacunkiem dla posiadaczy tej konsoli... ale szczerze współczuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja też im współczuję (xboxowcom  ;)

Natomiast dalej uważam że za krótko, bo porównywanie się do x-a, którego awaryjność jest nie do przyjęcia to nie najlepszy pomysł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jedyne problemy o jakich wiadomo w przypadku PS3 to hałaśliwy wiatraczek, który nie chce schodzić na niższe obroty po ostudzeniu się konsoli (sam tak mam :()

Podobno w takim przypadku wymieniają konsolę od ręki, jednakże poczekam aż troszkę gwarancja się przeterminuje i wtedy zaniosę do wymiany.

A ja tak nie mam jeśli konsola chodzi mi na LV3 przy F@H to jak wyjdę z F@H to po jakiś 5-15 sekundach.. (zależy od temperatury powietrza w pokoju)  wiatraczek schodzi na niższe obroty..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A co do przewagi Sony to jeśli są tacy dobrzy to dlaczego PS2 psuła się na potęgę?

Ke? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chyba trochę za krótko mamy te konsole żeby się wypowiadać. W każdym razie mam nadzieję, że PS3 nie jest awaryjna.

A co do przewagi Sony to jeśli są tacy dobrzy to dlaczego PS2 psuła się na potęgę?

Ja osobiście nie spotkałem się z awaryjnością PS2 o ile były na niej używane oryginalne gry.Ja mam dwie PS2 jedną od ponad pięciu lat i żadnych problemów z czytaniem ORYGINALNYCH płyt.PS3 nie jest konsolą awaryjną.Jakby tak było to Japończycy czy Amerykanie mający ja trochę dłużej od nas już by to wytykali na forach internetowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kojak_ct

Jaka awaryjność PS2? O czym piszesz? O laserach? Lasery padały po przeróbkach i płytach desperados. Każdy chciał zaoczszędzić a wystarczyło używać Verbatimek albo TDK czy Sony. Kiedyś chłopaki robili test. Mierzyli temperaturę sterownika lasera LA i na lepszych płytach sterownik dochodził do 50st a na desperadosach prawie 90st! Wiec o czym tu mówić? I czemu PS3 porównujemy do X360? A do czego mamy porównać? Jeśli chcesz wybrać next-gena miedzy czym byś wybierał? Miedzy PS2 czy PS3 czy może między PS3 a X0 hmm?

PS2 to była świetna maszynka. Wielu moich znajomych nosi je w siatkach po kolegach, spotykają się wieczorami upalą się i robią sesje do rana. To wystarczający sprawdzian. ;) Tak samo jest z PS3. Puki co nikt nie narzeka na nieprawidłową pracę czego nie można powiedzieć o posiadaczach iksa. :) Tam właściwie od początku ludzie narzekali. Niedawno była nawet taka ciekawa historia. Facet kupił 6 iksów do clubu i po rozpakowaniu żaden nie działał. :) Oczywiście M$ wszystkie sztuki wymienił na sprawne. ;) No ale niesmak pozostaje. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj tak... Red Ring Of Dead... piękna sprawa  ;D  ;D  ;D

PS2 nie były awaryjne nawet na piratach (oczywiście potrzebna była odrobina rozsądku z cyklu dobry mod chip + dobre płyty) jeśli tylko dbało się o nią odpowiednio  :) A już przy pierwszym X'ie wyszły tak miłe sprawy jak rysowanie DVD (co pozostało do dziś)  >:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I czemu PS3 porównujemy do X360? A do czego mamy porównać? Jeśli chcesz wybrać next-gena miedzy czym byś wybierał? Miedzy PS2 czy PS3 czy może między PS3 a X0 hmm?

Dlaczego nie do x360? bo awaryjność tego sprzętu przekracza chyba wszelkie standardy. Nie trudno być lepszym od maszynki billa. Chyba z 50% konsol MS się już zepsuło  ;) Jeśli się okaże że PS3 jest lepsza bo psuje się "tylko" 40% to ja dziękuję.

Nie porównuję możliwości konsol a ich awaryjność więc nie muszę porównywać next gen vs next gen.

Poza tym na rynku mamy jeszcze Wii i w przypadku tej konsoli nic nie słyszałem (ale też nie szukałem za bardzo) o jej awaryjności (nie słyszałem też o wiatraczkach nie schodzących z poziomu 3 do 2 czy też 1).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

a ja juz mialem jednego Buga . Legalnie sciagniete demo nie chcialo sie odpalic i pojawial sie komunikat "Data Corupted"  po czym konsola zalapywala zwieche. Gra to Icon podejrzewam ze jest to blad odczytu pliku save gry.  Fakt ze wczesniej mialem cala greprzez kilka dni . No ale czy fakt posiadania orginalu eliminuje sciagniecie dema gry i uruchomienie ? Bez sensu ? ( nasuwa sie pytanie po co mi demo skoro gram w orginal - orginal juz oddalem braciakowi )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie bug, to featura. Demko Icon nie chodzi na europejskiej wersji PS3 (prawdopodobnie korzysta z chip'a EE z PS2, jako formy zabezpieczenia regionalnego [ale to tylko spekulacje]). Było już o tym na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

konsole mam od premiery , czesto uzywam, zdarzylo sie kilka n ocek, problemow nie mam z nia zadnych , nawet najmniejszych ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam konsolke od 5 dni od premiery i jestem zadowolony. Mój sąsiad który ma X360 wymieniał ją już z 6 razy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
To nie bug, to featura. Demko Icon nie chodzi na europejskiej wersji PS3 (prawdopodobnie korzysta z chip'a EE z PS2, jako formy zabezpieczenia regionalnego [ale to tylko spekulacje]). Było już o tym na forum.

Europejskiej czyli takiej jakie mamy my wszyscy ,  czy wam demko icon tez nie dziala ?

i tak z innej beczki

dodam jeszcze ze konsola po zakupie  chodzila  u mnie nonstop  przez 3 dni (sciagalem caly darmowy soft z trzech PSS)  nie ulegla przegrzaniu i nie bylo zadnych niespodzianek .  Po tych trzech dniach z ulga  ją wylaczylem i poglaskalem hehe 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż, jedni mają więcej farta, inni mniej. Ja swoją na pewno oddam do naprawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No cóż, jedni mają więcej farta, inni mniej. Ja swoją na pewno oddam do naprawy.

z jakiego powodu????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja osobiście nie spotkałem się z awaryjnością PS2 o ile były na niej używane oryginalne gry.Ja mam dwie PS2 jedną od ponad pięciu lat i żadnych problemów z czytaniem ORYGINALNYCH płyt.PS3 nie jest konsolą awaryjną.Jakby tak było to Japończycy czy Amerykanie mający ja trochę dłużej od nas już by to wytykali na forach internetowych.

Z tego co pamiętam (ale mogę się mylić) to pierwsze egzemplarze PS2 nie grzeszyły niezawodnością. Dlatego też tak dużo ich się sprzedało bo każdy musiał mieć dwie konsole  ;).

Natomiast pamiętam, że jak PStwo weszło na rynek, to trochę awarii było. Swoją PStwo kupiłem gdzieś po 2 latach od premiery i na razie się nie zepsuła (odpukać...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×