Skocz do zawartości
Maty15

FIFA 14

Rekomendowane odpowiedzi

posiada :)

Czyli jedyna roznica to te dodatkowe karty zawodnikow, boost'y, itd? A warto wziac wersje Ultimate dla tych dodatkow? Gra warta swieczki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta gra nie ma zadnego sensu

zobaczcie sami:

 

sam się zastanawiam jak ludzie mogą w to dalej grać na asystach... przecież ja bym na prawdę musiał w kaftanie wylądować po kilku takich meczach... żenująco to wygląda maksymalnie... i oglądając takie filmiki wcale się nie dziwię czemu komentarze ludzi na forach są często bardzo skrajne... po prostu część ludzi ma bubla a część wspaniałą grę piłkarską (manual)

 

http://www.easports.com/pl/fifa/football-club/profile/media/PS3/enclaveNastic/2014/video/172284735

 

Filmik dla tych co ćwiczą dośrodkowania na manualu :biggrin: dziś w karierze w ostatnim meczu zwycięskiego sezonu strzeliłem :] to się nazywa świętowanie ligi xD

Edytowane przez Chris de la Rosa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz Chris, w zwiazku z rogami i przede wszystkim tymi nieszczesnymi glowkami postanowilem pograc na manualu. Zagralem jakies 15 meczow i mam mieszane uczucia. Z jednej strony nie ma serii morderczych podan z pierwszej, nie ma wrzutek, gra bardziej przypomina mecz i jest mniej schematyczna. Ale niestety jak dla mnie:

1. brak balansu miedzy atakiem i obrona. Nie wyciagam wnioskow na swoim przykladzie, bo na manualu jestem kiepski, ale gralem z mocnymi przeciwnikami, ktorzy widac, ze gre ogarniaja i nie mogli trafic w bramke z kilku metrow. Nie mogli podac celnie krotkiej pilki do zawodnika oddalonego o kilka metrow. Dochodzi do kuriozalnej sytuacji, ze latwiej strzelic z 20m niz z 10.

2. Problemy ze znalezieniem goscia do gry na podobnym poziomie gwiazdkowym i skillowym. Czesto dobieralo mi killerow, ktorzy o grze na manualu maja znacznie wieksze pojecie i graja duzo wyzej. Czasem dobieralo mi zespoly o nizszej ilosci gwiazdek do mojej dajmy na to BVB.

3. Myslalem, ze 15 meczow wystarczy, zey poczuc ta gre. Tak jednak nie jest. Generalnie nawet b. dobrzy zawodnicy mieli problem zeby cos strzelic. Sporo wynikow 0:0. W tej chwili mam przewage remisow w swojej dotychczasowej "karierze". W pewnym momencie, po kolejnej nieudanej wrzutce, albo podaniu na 5m "za plecy" rodzi sie w czlowieku olbrzymia irytacja.

Naprawde mieszane uczucia. Sporo zlosci, troche radosci w zwiazku z udanym zagraniem... generalnie troche mi sie odechcialo fify14 w ogole :/. Ten manual niby ok, ale cos mi w nim nie pasuje...

Zastanawiam sie, jakie sa roznice miedzy gra na asystach, a czesciowych asystach? Ktos wie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo zamiast trochę poćwiczyć na manualu z cpu na niższych poziomach trudności to rzuciłeś się na głęboką wodę... Twoja sprawa... sam mówisz że mecze przypominają te prawdziwe nie ma spamowania podań z pierwszej piłki itp... to że nie umiesz strzelać czy podawać dokładnie to kwestia skilla nie gry.. Ci z którymi grałeś musieli być słabi skoro mieli problemy z podaniem na kilka metrów czy ze strzałami z bliska... ja kończę większość swoich akcji celnymi strzałami na bramkę najwięcej trudności jest po prostu ze znalezieniem przestrzeni na boisku do rozegrania akcji i stworzenia dobrej sytuacji do oddania strzału... bo tak klepać w szerz boiska to ja mogę długo tylko trudno jest gry trzeba akcję pchać do przodu... balans jest moim zdaniem idealny wolę 0:0 niż 5:5... na moim przykładzie, jestem wysoko w rankingu, pierwszej 100 manualnych graczy na PS3 na świecie a zagrałem z typem który ma miejsce pierwsze i ograł mnie 5:0 bo na to zasłużył był po prostu znacznie lepszy bez dyskusji...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, a może mi powiedzieć ktoś o co chodzi z ustawieniami gry, w opcji USTAWIENIA GRY>KONFIGURACJA ROZGRYWKI-UŻYTKOWNIK mam wszystkie pozycje na 50, jak powinno być? Widzę że wszystkie mogę podciągnąć do 100 lub opuścić na 0. Jakie powinne być tutaj ustawienia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, a może mi powiedzieć ktoś o co chodzi z ustawieniami gry, w opcji USTAWIENIA GRY>KONFIGURACJA ROZGRYWKI-UŻYTKOWNIK mam wszystkie pozycje na 50, jak powinno być? Widzę że wszystkie mogę podciągnąć do 100 lub opuścić na 0. Jakie powinne być tutaj ustawienia?

No przecież po polsku masz napisane co jest co. Co tu jest do tłumaczenia? No ale niech będzie. Jak masz np częstotliwość kontuzji to im wyższa wartość dasz tym większe prawdopodobieństwo jej wystąpienia w meczu itd. itd. Standardowo jest na 50, ale możesz sobie ustawić jak chcesz. Zakładke dalej są te same ustawienia Si.

Edytowane przez chyzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Widzę ze dalej sa ustawienia SI ale o co w tych ustawieniach chodzi?? Czy jak bedzie wszystko na 100 to dobrze?? Warto tak usatwiać??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale po co Ci np kontuzje na 100? Chcesz przy każdym faulu mieć uraz? Tak samo jak dotkliwość kontuzji na najgroźniejsze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak samo możesz sobie ustawić dokładność podań, strzałów na 100. Tylko po co? Mnie takie wspomaganie nie interesuje. Ja mam wszystko na 50. Ustaw sobie wg własnego uznania.

Edytowane przez chyzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jak zawsze broniłem Fify (od momentu Fify 09), tak teraz czuje,ze ta gra robi się coraz gorsza i śmieszniejsza, dla kogo ona właściwie jest!? Dla dzieci!? OK ! ale kurna nie mam satysfakcji z tych akcji, to wszystko jest takie same i PŁYTKIE, że mimo, że gramy z bratem sezon 2v2 to mamy dość tego chłamu naprawdę. 

Edytowane przez gugsolina

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta gra nie ma zadnego sensu

zobaczcie sami:

Nie chce oceniać gry po tym filmiku, ale wyglada to mega żenująco.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sa dwie wersje okladek? Bo wlasnie znalazlem Fife 14 na ktorej jest Messi stojacy tylem. Czy moze mi ktos potwierdzic czy taka wersja okladki istnieje? I czy kupujac ja w UK bede mial jezyk polski? Wiem ze wersja zwykla kupiona na Wyspach posiada polski. Z gory dzieki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

muahahah ten film to sie nazywa momentum ! szok

Idealnie pasuje tutaj słowo HANDICAP czyli : ‘lepsze warunki stwarzane słabszemu przeciwnikowi w zawodach sportowych w celu wyrównania szans’, inaczej fory.

@down, żenujące to jest udawać, że czegoś takiego nie ma ! ewidentnie widać, ze pomarańczowe koszule nie muszą robić nic, a gola i tak z niczego zdobędą, natomiast koszule niebieskie mogą sobie jedynie pomarzyć o czymś takim jak sprawiedliwe granie po sieci :biggrin: :biggrin: ja czułem to w 13 i czuje też w 14, zero radości, totalny LOS

Proponuję wrzucać takich filmów jak najwiecej, może EA zrozumie, że w gry sportowe nie grają tylko dzieci :>

Edytowane przez gugsolina

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież to jest żenujące, wrzucacie jakiś filmik gdzie koleś płaczę że nie potrafi gola strzelić. Przecież ewidentnie widać że te strzały są beznadziejne. Tak to jest jak się ludzie przyzwyczają to lut zza pola karnego które wchodzą pod poprzeczkę i w same okienka.

Jak nie czujecie przyjemności z gry bo wszystko takie samo to zagrajcie na manualu.

Tam dopiero jest wszystko skopane, w Fifie 13 dobrze mi szło bez asyst. Tutaj to jest masakra. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.youtube.com/watch?v=QpnhrmckhoA

 

Takie jazdy naprawdę psują radość z gry  i odbierają chęci na dalsze granie. Czy EA zmądrzeje i podejdzie z szacunkiem do graczy i fanów Fify, bo tych to się liczy w milionach!

 

Jedyna nadzieja w tym roku na pogranie online w dobrą piłkę, to chyba konkretne spatchowanie PESa przez Konami. Może do wigilii się wyrobią :biggrin: Do online w fifie już nie mam siły...

Edytowane przez falcon87pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież to jest żenujące, wrzucacie jakiś filmik gdzie koleś płaczę że nie potrafi gola strzelić. Przecież ewidentnie widać że te strzały są beznadziejne. Tak to jest jak się ludzie przyzwyczają to lut zza pola karnego które wchodzą pod poprzeczkę i w same okienka.

Jak nie czujecie przyjemności z gry bo wszystko takie samo to zagrajcie na manualu.

Tam dopiero jest wszystko skopane, w Fifie 13 dobrze mi szło bez asyst. Tutaj to jest masakra. 

Chyba widziałeś inny filmik niż wszyscy.

Niebieski powinien mieć z 6 goli. W normalnej grze, zależnej od wypracowanych sytuacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba widziałeś inny filmik niż wszyscy.

Niebieski powinien mieć z 6 goli. W normalnej grze, zależnej od wypracowanych sytuacji.

szczerze powiedziawszy w obronie grał na alibi.. tamten też miał sporo sytuacji. Jakby uważniej grał to na pewno aż tyloma by nie dostał. Co innego oczywiście, że bramkarz jak ściana u przeciwnika a u niego patałach..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szczerze powiedziawszy w obronie grał na alibi.. tamten też miał sporo sytuacji. Jakby uważniej grał to na pewno aż tyloma by nie dostał. Co innego oczywiście, że bramkarz jak ściana u przeciwnika a u niego patałach..

Ale momentum (ja uważam że jest) odczuwasz w obronie przeciwnika, nie własnej. A bramkarz żółtych to jakiś pieprzony bóg. Wszystko broni (chyba że poprzeczka/słupek).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe co by było gdyby podchodził z piłką z tymi strzałami bliżej do bramkarza.. Czasami mógł rozegrać we dwóch przy bramkarzu i wtedy raczej by trafił. Myślę, że na to momentum jest jakiś sposób. Byle go tylko poznać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten niebieski to jakiś wymiatacz. Zauważcie jak on łatwo stwarza sobie okazje. Używa kiwek tylko wtedy, gdy zachodzi potrzeba. I jak pięknie celuje w słupki :)

A statystyki do przerwy: 18 strzałów i 2 gole, podczas gdy rywal 6 strzałów i 4 gole :) Masakra jakaś. 

Sprawdziłem staty ogólne tego drugiego w Fifie 13 - 52-25-91 i średnia gola na mecz 1.13!!! A tu strzela 5 goli z palcem w nosie. 

 

Jeśli po czymś takim jeszcze ktoś twardo uważa, że momentum nie istnieje, to chyba ma coś wspólnego z powiedzeniem: napluj komuś w twarz, a on powie, że deszcz pada :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak wrażenia po kilku dniach gry w F14? Grałem u kolegi jakieś 15 meczów i twierdzę że jest słabiutko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Momentum srentum. Jedno z moich ostatnich spotkań. Przegrałem chyba z 0:4.

Moje staty 6 spalonych, 6 strzałów

Koleś 2 spalone, strzałów 20/19 .

Momentum? To gra p2p. Lekkie latency na naszą niekorzyść i pozamiatane.

Edytowane przez Nesh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×