Skocz do zawartości
Maty15

FIFA 14

Rekomendowane odpowiedzi

mialem przed chwila smieszna sytuacje, gralem atletico pomyslalem sobie, ze wybiore wyjazdowe stroje to zolty bedzie fajnie sie wyróżniał na boisku i trafiam na.... arsenal ktory gra u siebie w wyjazdowych strojach - na boisku 20 grajkow w zoltych koszulkach ;)

 

Ludzie uciekaja mi z meczow, a i tak zalicza mi wygrane - takze naprawili to, dzieki EA 

podobno nie można wychodzić z meczu do 5 minuty, to największy plus. Sam nie kupiłem, ale grałem u kolegi i  generalnie styl gry bardziej odpowiada mi ten z 13, w 14 wszystko jest takie mozolne i wolne, może kwestia przyzwyczajenia i ogrania, ale mi nie wychodziła szybko kontra i granie pozycyjne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech mi ktoś powie, jak to jest możliwe, że 90% wykopów bramkarza kończy się tak, że dokładnie w miejscu lądowania piłki stoi zawodnik rywala. Przecież tego miejsca wcześniej nie widać, więc jak on się tam ustawia? Na dodatek przy wykopie celuję do swojego zawodnika, a potem się okazuje, że żadnego tam nie ma. Jest tylko rywal.

Trzecia sprawa - nie ogarniam gry ciałem. Jak nic nie wciskam, to zostaje odepchnięty albo przewrócony. Jak naciskam odpychanie, to albo sędzia gwiżdże faul, albo udaje mi się dojść do piłki, którą niestety natychmiast wykopuję na pałę, bo oczywiści gra ciałem i strzał to ten sam guzik. Ciekawe czy w PESie też jest taka upierdliwa pamięć guzików?

Z wykopem bramkarza jest tak że widzisz stojącego swojego zawodnika i podajesz mu piłkę wysokim podaniem, i tu moim zdaniem jest tak jak na prawdziwym meczu, piła leci tak wysoko że widzi ja też twój rywal i też do niej leci, ja podaje teraz przed połową boiska i często jest ok, lub na kilka metrów od bramki przy bocznej linii.

Grając ciałem dobrze blokuje się trzymając L2 i tyłem do rywala. Na początku też nie dawałem rady, teraz jestem w ósmej lidze i dziś po pracy planuje wyższe ligi. Powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podobno nie można wychodzić z meczu do 5 minuty, to największy plus. 

 

Do momentu, w którym trafisz na rywala z którym masz ogromne lagi lub identyczne koszulki - wtedy to jednak poważny minus. Generalnie ktoś już tu wspomniał, że wychodzenie z gry do 5 minuty powinno być dozwolone pod warunkiem, że jest 0-0.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podobno nie można wychodzić z meczu do 5 minuty, to największy plus. Sam nie kupiłem, ale grałem u kolegi i generalnie styl gry bardziej odpowiada mi ten z 13, w 14 wszystko jest takie mozolne i wolne, może kwestia przyzwyczajenia i ogrania, ale mi nie wychodziła szybko kontra i granie pozycyjne

Drużyny 5* są szybsze niż te 4* ale przypomnijcie sobie co było rok temu, większość narzekała że w 13tce ta prędkość gry jest grubo przegieta, więc to kwestia przyzwyczajenia i kilku godzin grania, mi 14 daje naprawdę dużo funu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie glupie pytanie,ale czy da sie zmienic sterowanie zamist galkami to krzyzakiem? Moj tata,to ostatni raz gral na ps2 i teraz chce sobie popykac,ale na galkach to kompletnie nie ogarnia..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie glupie pytanie,ale czy da sie zmienic sterowanie zamist galkami to krzyzakiem? Moj tata,to ostatni raz gral na ps2 i teraz chce sobie popykac,ale na galkach to kompletnie nie ogarnia..

jasne, ze jest - w ustawieniach kontrolera w opcjach :)

Do momentu, w którym trafisz na rywala z którym masz ogromne lagi lub identyczne koszulki - wtedy to jednak poważny minus. Generalnie ktoś już tu wspomniał, że wychodzenie z gry do 5 minuty powinno być dozwolone pod warunkiem, że jest 0-0.

no musialem sie niestety przemeczyc, ale wygralem 3-0 - ten koleszka co przegral w tych samych koszulkach musial byc wkurzony :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na identyczne koszulki jest sposób. Widać je jeszcze przed meczem, a jeśli się rozłączymy przed pierwszym gwizdkiem, to nie policzy nam to jako walkowera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem, mam włączoną zmianę zawodnika tylko przy górnych piłkach, a przełącza mi nie tylko przy piłkach górą. 

Też tak macie? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema panowie  co myslicie by zorganozowac jakis   turniej w fife 14 badz jakas lige ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z wykopem bramkarza jest tak że widzisz stojącego swojego zawodnika i podajesz mu piłkę wysokim podaniem, i tu moim zdaniem jest tak jak na prawdziwym meczu, piła leci tak wysoko że widzi ja też twój rywal i też do niej leci, ja podaje teraz przed połową boiska i często jest ok, lub na kilka metrów od bramki przy bocznej linii.

Grając ciałem dobrze blokuje się trzymając L2 i tyłem do rywala. Na początku też nie dawałem rady, teraz jestem w ósmej lidze i dziś po pracy planuje wyższe ligi. Powodzenia.

Ale przy wykopie miejsce spadania piłki (ten krzyżyk) widać dopiero w ostatniej fazie. I przeważnie stoi tam już rywal, a mojego zawodnika nie ma.

Być może konsola go sama podprowadza, ale dlaczego nie pomaga mi? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I ja się udzielę. Dzisiaj pograłem pierwszy raz w nową fife.

Spostrzeżenia na szybko:

- wolniejsze tempo

- dalej prędkość ma większe znaczenie niż siła

- rożne to przegięcie

 

Na razie średnio mi się gra. Muszę się chyba dostosować do nowego tempa. 

 

Przez całą 13 nie strzeliłem bramki z przewrotki, a dzisiaj przy pierwszym posiedzeniu z 14 się udało. I to jeszcze brązowym zawodnikiem w FUT :D http://www.easports.com/pl/fifa/football-club/profile/media/PS3/zuba1899/2014/video/172407528

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No panowie muszę szukać czy sam przyzna się ten "pewniak" który próbował mi wmówić że STS będzie na koszulka Lecha w polskiej wersji i ładnie przyzna mi rację :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem, mam włączoną zmianę zawodnika tylko przy górnych piłkach, a przełącza mi nie tylko przy piłkach górą. 

Też tak macie? 

Ja mam kompletnie wyłączone przełączanie zawodników a i tak gra robi co chce ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj próbowałem pograć sezony, zarówno w FUT jak i normalnie. I co? I się nie dało. Zacząłem od FUT, a że wszędzie gram Legią no to i tam mam skompletowany taki skład. Wchodzę dobiera mi przeciwnika, ja białe koszulki i czarne spodenki, on cały na biało!? OK wziąłem jeszcze jeden mecz, ja stroje ponownie te same, przeciwnik na jasno szaro. Myślę sobie spróbuje pograć normalne sezony. Ja Legia stroje domowe, przeciwnik Sturm Graz całe białe, ja Legia stroje domowe, przeciwnik drużyna niemieckiej 2 bundesligi, której nazwy nie jestem w stanie poprawnie napisać, i stroje jakie? Oczywiście całe białe. Zirytowałem się i wyłączyłem grę. Dziś spróbuję jeszcze raz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

kupilem fife14, wszystko jest ok, poza tym ze formacja wlasna nie przeniosla mi sie z fify13, ktos moze podpowiedziec co nalezy zrobic? skasowanie plikow osobistych i odpalenie od nowa nie pomaga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytam po raz trzeci. Gdzie są mecze online 11vs11 bo nie moge tego znaleźć. Odpowie ktoś czy to przerasta wasze możliwości?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drugie podejście w weekend do 14 i nowe doświadczenia plus weryfikacja już ocenionych sytuacji.

Bramkarze - w stosunku do 13 osłabione myślenie, nie chodzi nawet o babole ale strzały wprost w niego, puszczają jak leci...gra na piątce ponizej krytyki, brak możliwości wyjścia trójkątem do dośrodkowań, nie reagują. Przy rożnych po wciśnięciu trójkąta lecą do piłki bez szans na odwołanie, w 13 jak puściłeś trójkąt to wracał na linię teraz leci do bólu. Obrona główek słaba - piłka leci nad głową, klaszczą jak pajacyki i bramka. Generalnie jestem zasmucony

Obrona - przełączanie to dramat, wybiera zawodników nie wg klucza lokalizacji tylko, nie wiem, losowo? zawodnik wchodzi między obrońców, daję zmianę i liczę że wybierze mi najbliższego. Nic z tego wybiera jakiegoś tam i nie mam szans na dogonienie. Piłki bezpańskie - logiczne by było by zawodnik nawet nie podświetlony kierował się w piłki znajdującej się w pobliżu. Nie, nie, nie... w 13 stał po prostu i trzeba było liczyc ze L1 szybko go podświetli. Teraz nie tylko nie stoi, oni uciekają od piłki. Akcja skrzydłem boczny obrońca biegnie razem ze skrzydłowym a SI kieruje naszego ŚO gdzie? w stronę bramki przeciwnika, na ułamek sekundy ale wystarcza by zgubił akcję. Przy wrzutkach nawet jak mam podświetlanego obrońce przy napastniku to w 50% po prostu nie skacze, stąd tyle bramek po dośrodkowaniach. Dlaczego? nie wiem, po to są przyciski by reagowali zawsze po naciśnięciu.

W sumie - osłabienie formacji.

Plus - wybijane piłki na pałę nie zawsze dochodza do naszych zawodników

Pomoc - jak pisałem wczesniej duża poprawa i nie mam zastrzeżeń do gry pomocników zarówno przy powrocie jak i ofensywie. najlepiej dopracowana formacja

Atak - jest lepiej, napastnicy szukają miejsca i pokazują się do gry. Bramki jakby ładniejsze, generalnie fun. To że nie wykorzystują setek - jak w życiu - trzeba się przyzwyczaić. Jak na razie finezyjne zza pola i strzały z dystansu mi nie wchodzą, L2 nie pomaga:)

Łatwiej odebrać piłkę przeciwnikowi ale tez stracić, bezwładność powoduje że piłka nie chodzi od nogi do nogi, timing kluczowy

Spalone dramat, rozumiem gdy zawodnik ma ustawione szybkie wyjscie na pozycję ale że nie wraca to już przegięcie. Jak poprawili grę w pomocy (łatwiej o stratę lub odbiór) to powinni zaimplementować zawodnikom że nalezy wracać ze spalonego szybko bo akcja moze sie odwrócic szybciutko. Ktoś pisał ze nalezy obserwować swoich i wczuć sie w moment. Ok, tylko jak to zrobić jak nie widać twoich zawodników? czasem podajemy na pamięc bo ekran nie pozwala obejrzeć całego pola a radar pokazuje że w momencie zbierania się do podania sa równo. a jak już podajemy (ułamki sekund) to jest na spalonym... Venez pisął też o wyborze zawodnika do podania, wybiera w kotle tego który jest na spalonym. Wczoraj miałem trzy kuriozalne sytuacje - raz zrobiłem wrzutkę za plecy na wolne pole, stał tam zawodnik wracający z akcji a zza linii pomocy wybiegał skrzydłowy do którego była kierowana piłką (jeszcze nie podświetlony) i gwizdek i pokazuje że spalony choć nie brał udziału w akcji..Dalej, sędzia gwizdnął spalonego choć powtórka wykazała że spalonego nie było czerwona linia dalej od bramki niż żółta o 1m!!! no i trzecia gdzie piłkę wybijał na pałę bramkarz i spalony bo grajek nie wracał do połowy...

Denerwuje mnie też że sędziowie nie puszczają gry gdy przejmę piłkę do zawodnika na spalonym, zamiast kontry jest stop...

Zonków z koszulkami nie miałem ale strój sędziego w kolorze przeciwnika już tak...czyli nie poprawili tak podstawowych rzeczy...

Gwizdanie karnych - błędy ewidentne, gwiżdżą nawet ewidentne prawidłowe ataki na piłkę (w obie strony)

W sumie trzeba się uczyć od poczatku ale mam wrażenie ze gra preferuje ofensywny styl. Jak zwykle trzeba grać do końca magiczne minuty działają. Udało mi się 2x wyciagnąć z 3;0 na 3:3.

Na plus tez podania dalekie z wolnych łatwiej teraz dograć na wolne pole, dokładniej tez sie gra trójkątem.

Obrońcy doganiają zawodnika z piłką, osłabili sprint inaczej się nim operuje. Kontrola piłki L1 tez jakby słabsza niż w 13.

W sumie jest inaczej i na razie się przyzwyczajam. Pocieszam się ze wszelkie zonki dotykają obie strony choć już momentum poczułem.

Trenuję na razie FIWC i pograłem trochę w pucharach, udało sie nawet wbić Tarczę EA:)

Sezony odpuszczam, testuję łącze. Co ciekawe w nocy chodzi gorzej niż w dzień, może dobiera mi grajków z Ameryk i Dalekiego Wschodu. Polska reprezentacja daje radę :)

i na koniec jeden genialny pomysł - sezony współpracy, gra się super, Piotr dzięki za grę! walczymy dalej:)

pozdro

Pytam po raz trzeci. Gdzie są mecze online 11vs11 bo nie moge tego znaleźć. Odpowie ktoś czy to przerasta wasze możliwości?

obstawiam wirtualne kluby. Niestety chyba gwiazdę trzeba tworzyć na nowo , mi nie zaimportowało starej z 13.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też nie musieliście wpisywać paszportu żeby grać online ?

tez sie zdziwiłem , wpierw myslałem że może w dniu premiery dopiero zawołają, ale do dzis jest spokój, tylko gdzies chyba w instrukcji-pisało że po wpisaniu kodu dostaje się 4 złote paczki - prawda to??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś gdzie można zmienić ulubioną drużynę tzn tą którą wybieraliśmy przy 1 odpaleniu gry?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja tez juz po paru dniach grania w 14- na razie w głównie w FUT- powiem tak:

ja jestem zadowolony- gra sie przyjemnie, nie mam takich frustracji jak w 13-tce gdzie łatwo było piłke przyjąc i do przodu kto szybszy, tutaj jest inaczej dłużej to trwa.

     Wiadomo że nie ma gry idealnej bo gdyby taką stworzyli to i tak każdy by cos w niej znalazł .. jednemu dalej jest za szybko innemu za wolno itd..

 

Tak więc to narzekanie które tutaj trwa myslę że nie ma wielkiego sensu, bo jest napewno lepiej i kto chce pograć to pogra, jedynie co sie moge przyczepić to fakt za dużo goli z rożnych i w 45 i 90 min, wczoraj mecz 3-2 ( na 5 bramek- jeden gol w 45 , dwa w 90).

ogólnie jest duzo lepiej i na razie gra mnie cieszy.

 

pochwalic sie też mogę jedna akcyjką z meczu

http://www.easports.com/uk/fifa/football-club/profile/media/PS3/bolomanolo/2014/video/172444443

 

pozdrawiam i do zobaczenia na boiskach, zapraszam do znajomych na sparingi.

Edytowane przez bolomanolo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obstawiam wirtualne kluby. Niestety chyba gwiazdę trzeba tworzyć na nowo , mi nie zaimportowało starej z 13.

Ale mi nie chodzi o wg online. W 13 dało sie grać drużynowo online, normalnymi klubami, w 14 nie moge tego znaleźć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łukasz - z obroną nic dodać, nic ująć. Przełączanie zawodników to loteria. Tracę głupie gole, bo np napastnik schodzi od dołu ekranu w górę (do wewnętrznej), a ja chcę się przełączyć na najbliższego obrońcę i biec równo z atakującym, żeby blokować mu dostęp do bramki. Wychylam drążek w górę, ale po chwili widzę, że przełączyło mnie na następnego obrońcę, który powinien biec w dół. Ale że drążek jest w górę, to ustępuje miejsca napastnikowi. Ten ma pusto przed sobą i rąbie gola. 

 

Piłki bezpańskie - o to już pytałem, czy jest na to sposób, ale nikt nie odpowiedział. 

Udany wślizg nie powoduje, że przebiegający obok nasz zawodnik przejmie piłkę i ruszy do ataku. Nie. On sobie biegnie i myśli: "oooo, piłka się turla, ale zostawię ją, bo jeszcze ktoś powie, że ukradłem." :) A zanim my się na niego przełączymy, to jest za późno. Często też nie można przełączyć, bo bliżej piłki jest ten, który robił wślizg, ale jeszcze się nie podniósł. 

 

Z koszulkami miałem taki zonk, że grałem z jakimś zespołem (nie pamiętam już jakim), który miał granatowe koszulki, a na boisku był u góry cień zadaszenia. Jak koleś wbiegał w ten cień, to znikał mi z oczu :) Traciłem piłkę, bo myślałem, że mam chwilę na rozegranie, a tu nagle mój się przewraca, a piłka ucieka. A to rywal w "czapce niewidce" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytam po raz trzeci. Gdzie są mecze online 11vs11 bo nie moge tego znaleźć. Odpowie ktoś czy to przerasta wasze możliwości?

Gdyby twoich możliwości nie przerastało grzecznie zapytać, to może by ci ktoś odpowiedział ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×