Skocz do zawartości
Patricko

Tom Clancy's: The Division

Rekomendowane odpowiedzi

A mnie się gra całkiem przyjemnie, tylko... trudno. Ginę dosyć często, w niektórych misjach przydałoby się aby fale przeciwników były mniejsze, albo żeby ograniczyć ich zdolność do rzucania granatami. Podobnie problem jest z obroną na krótki dystans, jak ktoś do nas dobiegnie kiedy kryjemy się za osłoną i przywali nam w czachę to praktycznie nie mamy już możliwości żeby mu oddać (nawet atakiem wręcz po wciśnięciu R3, bo nie wiedzieć czemu postać nie reaguje).

Poza tym gierkę oceniam na plus :)

PS. Jak się robi pajacyki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzymasz "dół" na krzyżaku i tam masz emotki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1) Ginąć w DZ tracisz XP, trochę waluty i cały loot. Odradzasz się w wybranym "wejściu", a na mapie masz wskazane miejsce gdzie padłeś. Kasę wraz z lootem możesz podnieść. Nie wiem jak zabije cię inny gracz, ale wydaje mi się, że tak samo.

3) Jest szybka podróż do bazy i głównych misji. Nie działa jeśli jesteś w DZ. Wtedy wpierw musisz stamtąd wyjść.

Wysłane z X Tetki

Nie pamiętam czy już było wrzucane czy nie, ale wyjaśnione pokrótce jak wygląda sprawa z lootem.

 

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że to nie jest klasyczna single playerowa gra, oparta na nieco innej mechanice. Niestety widać gołym okiem, że prędzej czy później zamieni się to w grindfest. Poczucie jakiegoś takiego survivalu dla mnie zanika kiedy gra się opiera w większym stopniu na statsach i grindowaniu niż na umiejętnościach gracza.

A szkoda, prezentacja graficzna spoko, klimat fajny, miasto wykreowane też nieźle. W klasycznej strzelankowo survivalowej formule i z fajną fabułą mogłaby to być dla mnie świetna gra.

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mógłbym wkleić moje odczucia po zamkniętej becie, bo nic się w tej kwestii nie zmieniło. Może oprócz tego, że nowa misja z Cleanersami jest w mega klimatycznej lokacji. No i chyba bawiłem się jeszcze lepiej, bo dołączył do nas trzeci kumpel i w takim przyjaznym gronie zawsze miło pobiegać. 

 

 

Jedyna różnica "na minus" polega na ludziach w Dark Zone. W zamkniętej becie spotkałem sporo przyjaznych duszyczek, które służyły pomocą. Często było miło. Przyjemnie się biegało w 6-7 osób za jednym uciekającym jak kurczak bez głowy Rołgiem. 

 

Teraz? Dużo gejmingowych frajerów. Największe wrażenie zrobił na mnie koleś, który nie radził sobie z mobkami i padł. A że przebiegałem obok, to postanowiłem mu pomóc i uleczyć. Tak uczyniłem i rozpocząłem atakować bandytów. Co w zamian? Przed chwilą przeze mnie uratowany typ wpakował mi magazynek w plecy, mimo że nie miałem żadnego lootu. Pozdrawiam go serdecznie środkowym palcem. 

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najbardziej zaskoczyło mnie w becie lodówka która podczas przeszukiwania wciągnęła mnie do środka i nie chciała wypuścić :)

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Co do apteczek, wcześniej ktoś pytał, na początku ma się dwie ale po ulepszeniu skrzydła medycznego w bazie mamy już 3 apteczki. Nie pamiętam tylko czy to pierwsze ulepszenie daje dostęp do 3 apteczek, czy to drugie które daje też moda do tego skanu otoczenia.

Edytowane przez Scooby-Doo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najbardziej zaskoczyło mnie w becie lodówka która podczas przeszukiwania wciągnęła mnie do środka i nie chciała wypuścić :)

Kuchenne wejście do Narni :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że to nie jest klasyczna single playerowa gra, oparta na nieco innej mechanice. Niestety widać gołym okiem, że prędzej czy później zamieni się to w grindfest. 

Widzisz co czlowiek to opinia, bo ja ta gre kupuje wlasnie miedzy innimi dlatego ze to bedzie grind fest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzisz co czlowiek to opinia, bo ja ta gre kupuje wlasnie miedzy innimi dlatego ze to bedzie grind fest.

Oczywiście, że co człowiek to inna opinia. Normalna sprawa. Ale obok wszystkich ochów i achów pojawi się też kilka takich opinii jak moja. ;) Grindfest DLA MNIE oczywiście, ma średnio coś wspólnego z fajnością grania. Nie mogę czegoś przejść? Cofnę się, wykonam 50 razy jakąś łatwiejszą misję, wrócę z podniesionymi statsami i przejdę. Przejdę nie dlatego, że jestem lepszym graczem, przejdę, bo wirtualne cyferki się podniosły. Lubiłem czasy gdzie w grach nie było tej pseudo rpg mechaniki.

Lubiłem czasy Dooma czy pierwszego Half Life'a. Gra się stawała trudniejsza, a postać w grze była nieustannie taka sama, dzięki temu musieliśmy nabywać umiejętności jako gracze, żeby był progres. Wiadoma sprawa, wyskoczyłem teraz z zupełnie innym typem gry, ot, celem pokazania co mi nie pasi dzisiaj w grach ogólnie (bo prawie każda jedna ma teraz staty i umiejętności).

Oczywiście, swoim biadoleniem "rozwoju" nie powstrzymam. Gry się rozwijają w takim a nie w innym kierunku, ludzie tego najwidoczniej chcą. Fajnie, że można odpalić taką betę i sobie sprawdzić, czy pasuje, czy nie. Bo z prezentacji i klimatu, to bym w ciemno kupił, a potem bym narzekał. ;) Mi się mechanika nabijania wirtualnych cyferek kojarzy trochę z pracą w korpo. ;)

Ale stary, podoba się to kupuj, graj i ciesz się tym, że dostarcza Ci dobrej zabawy. Na szczęście dla każdego dzisiaj się coś znajdzie. ;)

Ale mi się marzy, że zrobią kiedyś taką fajną, hardcore'ową grę w podobnych klimatach, bez grindfestu, wirtualnych statsów, elementów społecznościowych i wielu pierdół. Ale wiadomo, takie rzeczy nie przy takim budżecie, bo by się nie sprzedało za dobrze pewno. ;)

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale mi się marzy, że zrobią kiedyś taką fajną, hardcore'ową grę w podobnych klimatach, bez grindfestu, wirtualnych statsów, elementów społecznościowych i wielu pierdół. Ale wiadomo, takie rzeczy nie przy takim budżecie, bo by się nie sprzedało za dobrze pewno. ;)

Jeśli jeszcze nie śledzisz to może Cię zainteresować Escape from Tarkov, z tym że to nie wyjdzie na konsole z tego co kojarzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi bardziej chodzi o grind po "skonczeniu" gry, a nie sztuczna farma zeby cos zrobic bo jest za trudne ;]
Tego drugiego nie lubie tak jak Ty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jeszcze nie śledzisz to może Cię zainteresować Escape from Tarkov, z tym że to nie wyjdzie na konsole z tego co kojarzę.

To to takie multi stalkerowe? Też fajnie wygląda. Ale w tym momencie jedyną moją platformą jest konsola. Poza tym, serio mi bym chciał jakiś fajny, trudny singiel z dobrą fabułą. ;)

 

Mi bardziej chodzi o grind po "skonczeniu" gry, a nie sztuczna farma zeby cos zrobic bo jest za trudne ;]

Tego drugiego nie lubie tak jak Ty.

No to się rozumiemy. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polowa hajsu z DZ mi zniknelo, wylaczalem gre wczoraj mialem ponad 3000 teraz odpalam i jest 1600 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polowa hajsu z DZ mi zniknelo, wylaczalem gre wczoraj mialem ponad 3000 teraz odpalam i jest 1600 

Jakiś Robin Hood grasował bo ja jestem prawie pewny że dostałem dwa klucze do skrzynek. Także zabierał bogatym a dawał biednym :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ja słyszałem o 12 misjach głównych + ileś misji do każdego ze skrzydeł bazy a jest ich ile? 3? Załóżmy że każde skrzydło miałoby po 10 misji. O 70 misjach głównych nie słyszałem ale nie znaczy że tyle nie będzie :P

Edytowane przez Scooby-Doo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie będzie tak że np. każda misja główna będzie składała się z paru pomniejszych jak np. właśnie ta z rozbudową szpitala, jeżeli tak będzie to nawet jeżeli będzie ich tylko 10 to powinno być co robić. Liczba misji właśnie stanowi dla mnie główne kryterium czy wezmę na premierę więc jestem bardzo ciekaw ile tak naprawdę tego będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2xSeason Pass za 500zł i po 2 latach może będzie te 70 misji. 

 

Sam jestem ciekaw ile ich będzie, nawet wczoraj o tym ze znajomymi rozmawiałem. Jest kilka wersji, ale żadna chyba nie ma oficjalnego potwierdzenia. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na GAFie czytałem wczoraj że w jakimś wywiadzie podali że będzie 10 misji fabularnych, pytanie jest czy te dwie co są w becie to jest część jednej misji pod tytułem "rozbudowa bazy" czy są to dwie osobne misje fabularne i zostało tylko 8 bo jeżeli tak to słabiutko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pograłem dziś trochę solo w DZ i nie powiem, wciąga to. Najpierw z jakimś randomem szturm na żółte mobki. Później szybki rzut okiem na jego pasek zdrowia i cały magazynek w plecy :D utrzymałem się sam jako rogue, dwóch kolesi idących po mnie zabiłem. Potem sytuacja się odwróciła i z kilkoma randomami broniłem lądowiska przed grupą rogue, na koniec udało się nadać paczkę z lootem. No i to są emocje! Obawiam się tylko, że w pełniaku będzie więcej tego samego. Gra się fajnie, ale kiedy to się może znudzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A są już jakieś filmiki z innych częsci tego manhatqnu ? Ta baza co stoi przy times square wiécej takich jest czy to jest jakiś glowny hub jak w destiny ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam czy już było wrzucane czy nie, ale wyjaśnione pokrótce jak wygląda sprawa z lootem.

 

https://www.youtube.com/watch?v=JFftuq5cmZs

Czyli jeśli mam np.: vector 45 jako broń kupioną w singlu i mnie zabiją w DZ to mogą mi ją odebrać czy jak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Gra wychodzi za troche ponad dwa tygodnie i dalej ludzicie sie ze niewiadomo jak poprawia czy usprawnia gre?Troche powagi

 

 

A ty oceniasz FABUŁĘ na podstawie bety .. ktora nie ma fabuły...    :stupid:

 

@Czacha79 - bety to w wiekszosci przypadkow nie sa juz bety i z definicja beta testow nie maja nic wspolnego. NFS moze byc tego przykladem. Na tak krotko przed premiera gdzie pewnie plytki juz sie tlocza, ta beta jest testem serverow, kodu sieciowego, balansu rozgrywki - i dane z tejze pewnie beda mialy posluzyc za wytyczne co pojawic ma sie w pierwszym patchu.

No super, ale ja to wszystko wiem - czytaj ze zrozumieniem, pisze o fabule i klimacie ... ktorego ludzie nie czuja bo graja w dwie randomowe misje ... no masakra jakas  :shok:  :shok:  :shok:

Edytowane przez czacha79
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja się nadal bije z myślami czy brać na premierę. Naprawdę podoba mi się klimat i otoczka jednak cała ta idea strzelanego MMORPG nie do końca do mnie przemawia. Boję się żeby nie stało się z nią to samo co na początku z APB.

Jakby w takich samych klimatach wychodził Ghost Recon albo Rainbow Six brałbym w ciemno. Wciąż żałuje, że RS Patriots nie wypaliło [*]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×