Skocz do zawartości
kloose

The Order: 1886

Rekomendowane odpowiedzi

Ja też biorę, jak fabula jest dobra. Zaginięcie Etana polska gierka którą można przejść w 3 godziny, dostała świetne noty. Jak gra jest dobra, to nie ma się nad czym zastanawiać, no chyba że kasa ciśnie ;)

 

Tak tylko ze Ethan jakis czas temu w promocji byl po 29,99 w Saturnie. Patrzac na ceny The order to drobna roznica. Pomijam juz ze Ethan mial byc gra mniejsza, robiony byl przez nowe studio, nie zostal wydany jeszcze na konsole oraz nie jest EXem.

 

Zeby nie bylo - jestes napalony na the order chcesz grac w dniu premiery - kupujesz - baw sie dobrze! To czy gra  warta jest czy nie jest swojej ceny jest indywidualna opinia gracza. A opinia wiadomo jak pupcia kazdy ma wlasna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, nikt nie mówi że ta gra będzie crapem z powodu długości. Jednak 6h to będzie strasznie krótka historia prawdopodobnie bez możliwości polubienia postaci itp itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@cMonry lepiej KROTKO niz ZADLUGO ? Jeszcze nigdy nie narzekalem ze jakas gra jest za dluga ;>

A mi się zdarzyło. Generalnie nie mam już tyle czasu co kiedyś, to też pewnie będzie tutaj czynnikiem. Przede wszystkim jednak tyczy się to gier sandboxowych lub po części sandboxowych, w których często pakowane są jakieś bezsensowne questy. A zasadę wyznaję nie tylko do gier, ale i do filmów, albumów muzycznych itd. Mistrzostwem jest tutaj Hobbit, krótką książkę rozbito na 3 filmy. Jak to się skończyło wszyscy wiedzą, ale kasa się zgadza :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

 Lepiej za krótko niż za długo :) . 

A to ciekawe. Mi się wydawało że lepiej jak gra jest dłuższa niż krótsza. Z ethanem carterem też nie złe porównanie gra za ile strzelam 50-80 zł porównywać do gry za 250 zł. Temat tutaj jest coraz ciekawszy. Coraz krótsze samo przechodzące się filmy za coraz większe pieniądze a gawiedź się z tego cieszy jeszcze. Czytając ten temat już wiem dlaczego ta branża nie że idzie w kierunku przepaści ale tam wręcz biegnie na złamanie karku. Czy ktoś w końcu powie wprost że sony znowu najprawdopodobniej zawiedzie z EX-em i że to już nie jest ta sama firma co w czasach psx, ps2 i ps3. Jest gorzej dużo gorzej. Oby nie było tak że te 6-7 godzin o które posądzałem the order jeszcze się okaże że to i tak za długo. Ten wywiad gdzie ci goście goście mówili że the order ma przeciętną długość dzisiejszej gry akcji zapomnieli dodać że chodzi im o call of duty chyba. Krótkie gry to zajeb.. gry niezły trend się nam narodził. Oby ta gierka zaliczyła klapę sprzedażową. Chamstwo Sony ostatnimi czasy robi się już wręcz niesmaczne. Mają szczęście że te pudło sprzedaję się tak dobrze gdzie oni sami niewiedza nawet czemu. JA wiem ludzi im zaufali po 3 generacjach. Po tym co do dzisiejszego dnia robią z ps4 mam nadzieję że w następnej generacji jeśli taka w ogóle będzie gracze wystawią im tym razem prawdziwy rachunek. Wstyd.

Edytowane przez vincent

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi się zdarzyło. Generalnie nie mam już tyle czasu co kiedyś, to też pewnie będzie tutaj czynnikiem. Przede wszystkim jednak tyczy się to gier sandboxowych lub po części sandboxowych, w których często pakowane są jakieś bezsensowne questy. A zasadę wyznaję nie tylko do gier, ale i do filmów, albumów muzycznych itd. Mistrzostwem jest tutaj Hobbit, krótką książkę rozbito na 3 filmy. Jak to się skończyło wszyscy wiedzą, ale kasa się zgadza :biggrin:

 

Po pierwsze gry sa roznorodne, masz caly wachlarz gatunkow. Po drugie nawet w sandboxach niektorych mozesz olac questy poboczne zrobic fabule i dziekuje.

Tak wiec wybieraj co Tobie pasuje - ale prosze wez pod uwage ze sporo osob, ktore tez maja mniej czasu na granie - kupi jedna produkcje i po prostu spedzi z nia wiecej czasu i dla nich  gry singlowe ktore sa coraz krotsze a ceny sa wysokie po prostu nie sa czyms dobrym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie zdarzją się gry są za długie, np ostatni obcy mimo że momentami bardzo dobry, miał spory problem z dłuością. Po drodze miałem co najmniej dwa momenty gdzie myślałem że oglądam satysfakcjonujący koniec, a gra ciągnęła się dalej trochę na siłę. Wracając do The Order, 5-6h przeładowane cutscenkami to zdecydowanie za mało i mam nadzieję że zostanie to wytknięte w recenzjach. Dla mnie ten nowy pseudo-filmowy trend w grach to porażka bo jak sama nazwa wskazuje, to ma być gra, a nie film, jak będę chciał oglądnąć film to pójdę do kina i będzie mnie to kosztowało 25, a nie 250 pln. Czekam do środy na jeszcze jakieś opinie, jak się potwierdzi to chyba jednak konto z ebaya, lub kupno w piątek i w poniedziałek wystawka na allegro.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@vincent

Napisałem, że lepsza ZA krótka, niż ZA długa. Jeśli nie rozumiesz subtelnej różnicy to.. trudno.

Wg. Ciebie branża schodzi na psy z powodu długości gier. No fajnie. Gram może nie długo, od około 17, może 18 lat i nie zauważam jakiegoś wybitnego trendu. Zawsze pojawiały się gry krótsze i dłuższe. Zawsze też FPSy statystycznie były w tej pierwszej grupie, RPGi w tej drugiej. W Inkwizycję ludzie grają po 120h, w Mass Effecty, sandboxy typu AC, GTA też po kilkadziesiąt, gdzie ten trend?

To czym branża w ostatnim czasie zawodzi to poziom trudności. Otrzymujemy w większości samograje, EA wydaje komunikaty, że ich gry są wciąż zbyt trudne (?). Przestawienie na najtrudniejszy poziom rzadko pomaga. Oczywiście jest to spowodowane otwarciem rynku na coraz szerszą publikę, szczególnie na Kowalskich, którzy siadają sobie wieczorem przed telewizorem na godzinę i chcą "coś przejść". Czy możemy coś z tym zrobić? Nie bardzo. I tak oto najtrudniejszymi grami często teraz są indyki. No i serie od From Software, które mają wiernych odbiorców.

 

Tak wiec wybieraj co Tobie pasuje - ale prosze wez pod uwage ze sporo osob

Przecież wyraziłem tylko swoją opinię, też wolałbym, żeby The Order był dłuższy, bo zapowiada się fabularnie bardzo ciekawie i z tego powodu napisałem, że kupię raczej później niż wcześniej i to używkę. W ten sposób zagłosuję portfelem. Gra i tak sprzeda się wybitnie, czy nam się to podoba czy nie :)

Edytowane przez cMonry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Zdecydowanie zdarzją się gry są za długie, np ostatni obcy mimo że momentami bardzo dobry, miał spory problem z dłuością. Po drodze miałem co najmniej dwa momenty gdzie myślałem że oglądam satysfakcjonujący koniec, a gra ciągnęła się dalej trochę na siłę. 

Dokładnie tak samo pomyślałem obcy im bliżej końca tym wydawało się jak by na siłę był wydłużany. I bieganie na końcu z jednego końca mapy na drugi po czym znowu to samo. Giera fajna ale trochę na siłę  za długa 

Edytowane przez marko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi się zdarzyło. Generalnie nie mam już tyle czasu co kiedyś, to też pewnie będzie tutaj czynnikiem. Przede wszystkim jednak tyczy się to gier sandboxowych lub po części sandboxowych, w których często pakowane są jakieś bezsensowne questy. A zasadę wyznaję nie tylko do gier, ale i do filmów, albumów muzycznych itd. Mistrzostwem jest tutaj Hobbit, krótką książkę rozbito na 3 filmy. Jak to się skończyło wszyscy wiedzą, ale kasa się zgadza :biggrin:

 

Argument o braku czasu na granie jest totalnie z czapy wg. mnie. Gry mają być mniej wymagające niż obecnie i krótsze ponieważ ludzie nie mają czasu ?. To bzdura która prowadzi do spłycenia zawartości w naszej ukochanej branży. Jak ktoś nie ma czasu żeby grać 20h tygodniowo, tylko np: 2h tygodniowo. To zamiast ogrywać tytuł 5 tygodni ogrywa go 50 tygodni. Problem solved. Proszę o rozwagę i nie psucie branży bardziej niż już jest zniszczona, tekstami po kroju "za długo, za trudna, bo nie ma czasu na granie". 

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Argument o braku czasu na granie jest totalnie z czapy wg. mnie. Gry mają być mniej wymagające niż obecnie i krótsze ponieważ ludzie nie mają czasu ?. To bzdura która prowadzi do spłycenia zawartości w naszej ukochanej branży. Jak ktoś nie ma czasu żeby grać 20h tygodniowo, tylko np: 2h tygodniowo. To zamiast ogrywać tytuł 5 tygodni ogrywa go 50 tygodni. Problem solved. Proszę o rozwagę i nie psucie branży bardziej niż już jest zniszczona, tekstami po kroju "za długo, za trudna, bo nie ma czasu na granie". 

Teraz to już najzwyczajniej pieprzysz jakieś głupoty i próbujesz mi podkładać jakieś nie moje opinie. To, że nie mam tyle czasu co kiedyś (a nadal jest go więcej niż u większości) nie znaczy, że wybieram mniej wymagające produkcje. Nie zmienia to faktu, że zbyt przeciągnięta gra po prostu nudzi (i tylko i wyłącznie to jest tutaj zarzutem), czy ktoś ma 50h czy 5h (zobacz choćby wyżej opinie o Obcym). Co do tematu trudności to też wypowiedziałem się przed chwilą.

Edytowane przez cMonry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za dużo postów na mojego neta ;D nie wszystkie mi pokazuje :) Anywhoo...shit just hit the fan ;D 

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Miałem brać na premierę ale widzę że te ploty o grze na 6h się potwierdzają, jeśli recki to potwierdzą to biorę Dying Light na razie a Order niech tanieję. Nie ukrywam że liczyłem minimum na 10h zabawy, będę mocno rozczarowany jeśli to się okaże prawdą.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Długość na pewno nie zachwyca, tak samo podobno zawartość świata. Zobaczymy jeszcze jak fabularnie się prezentuje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

 Miałem brać na premierę ale widzę że te ploty o grze na 6h się potwierdzają, jeśli recki to potwierdzą to biorę Dying Light na razie a Order niech tanieję. Nie ukrywam że liczyłem minimum na 10h zabawy, będę mocno rozczarowany jeśli to się okaże prawdą.

Też coraz mocniej się nad tym zastanawiam, specjalnie zwlekałem z DL żeby order wziąć na premierę i znowu klapa :)

 

 

EDIT

 

Tu opinia ziomka z GAF'a odnośnie długości

 

Hi guys! :P

I'm gonna offer you a detailed breakdown of my playtime with the game since you brought me up into this discussion.

It took me almost 10 hours to finish the game (from 12:45 from 22:30) on normal mode without aim assist. But I also took a lunch break of almost 30 minutes and another small break of 15 minutes. So that's somewhere around 9 hours.

Edytowane przez zyga101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

 

 

Hi guys! :P

I'm gonna offer you a detailed breakdown of my playtime with the game since you brought me up into this discussion.

It took me almost 10 hours to finish the game (from 12:45 from 22:30) on normal mode without aim assist. But I also took a lunch break of almost 30 minutes and another small break of 15 minutes. So that's somewhere around 9 hours.

I got the first trophy after almost 2 hours of gameplay.

I didn't rush through the game at all. I explored every possible zone in the game. I have admired and took pictures (that gore picture that is around the internet is made by me, 

I even posted here on GAF). I listened to all pedestrians conversations. I got almost all collectables except for 2 (I would also like to point out that the game doesn't keep track of your collectables somewhere so I didn't know where to search for them). I even restarted some checkpoints intentionally where there were a lot of enemies to get some combat related trophies.

After finishing the game I took a 2 hour break I think. And then restarted the game on easy in order to find the missing collectables. After some chapters of playing I remembered a I didn't get to explore a room completely because a cinematic was triggered and it got me out of the room. Fortunately, the last collectables where in that room.

Yes, the game is pretty short. I think someone can even finish it in 7-8 hours on their first playthrough if they don't go after trophies/collectables, just following the objective.

If you guys have any other questions I am here to answer. :)

Cytaz z gafa.

 

Ja tam się dalej jaram :biggrin: A DL bierzcie fajna gierka w coopie :)

Edytowane przez Turin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdradze Ci fajny patent;) staram się kupować gry w dniu premiery jak najtaniej. Szybko przechodzę i sprzedaje ze stratą max, maax 30 zł. Na xbox360 nieraz sprzedawalem nawet z zyskiem:) Oczywiście nie mam na myśli gier których multi zatrzyma mnie na dłużej. Z tego co czytałem The Order będzie nie za długą jednorazowka. I tak planowalem zrobić i tym razem, choć trochę stopuja mnie bardzo negatywne opinie o tej grze - skrypt na skrypcie i niemal zero gameplayu..

 

Słuchaj każdy robi według własnego uznania. Ale granie na taki sposób wyżej przez Ciebie opisany to żadna przyjemność, a po prostu zaliczanie na wyścigi gry na hop siup.

Tym bardziej,że należe do graczy 30 plus gdzie czas nie pozwala na zaliczanie gier w expresowym tempie.

Mimo wszystko podziwiam tych co grają na pełnej k!@$ w piątek kupują a w poniedziałek już aukcja na allegro ze statusem sprzedana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

 Miałem brać na premierę ale widzę że te ploty o grze na 6h się potwierdzają, jeśli recki to potwierdzą to biorę Dying Light na razie a Order niech tanieję. Nie ukrywam że liczyłem minimum na 10h zabawy, będę mocno rozczarowany jeśli to się okaże prawdą.

Gra przeciętnemu graczowi wystarczy na 10-12 godzin. Jeżeli odpalicie gierke na easy i będziecie lecieć na pałe przed siebie to owszem zmieścicie się w tych 6h, ale w Orderze na wyższych poziomach trudności nie jest już tak prosto, a rozmieszczenie checkpointów sprawia, że gra się wydłuża. 

Edytowane przez Starh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem marudzenia...tzn. sama gra mnie nie interesuje ani trochę, dopiero jak stanieje do 100zł, ale nie o to mi chodzi.

Chodzi mi o to, że jakiś dziwny fenomen się wykształcił w okół tej gry...

 

Nie zagłębiałem się w informacje, ale z tego co czytałem to jest to pierwsza tak duża gra tego studia, tak?
Jeśli się nie mylę, to wg mnie dali sobie rady bardzo dobrze i jeśli to jest ich pierwsza gra to nie ma się co martwić o kolejne tytuły.

Wracając do "fenomenu" czasu przejścia gry... To o co chodzi? Czego się spodziewaliście? RPGa z fabułą i rozgrywką na 100 godzin?

Przecież praktycznie każda gra tego typu to około 8-9 godzin grania, pomijając platynowanie, itd.

Jakoś nie widziałem, żeby ludzie marudzili przy Unchartedach, a też gry długością nie grzeszyły, również zwykłe tunelówki ze zwykłym naparzaniem zza osłony.

Czyżby hipokryzja level 9000, czy po prostu klapki na oczach?

 

Najpewniej banda krawaciarzy ma taką tabelkę, gdzie tego typu gierki muszą mieścić się w takich granicach godzinowych, bo tak im wychodzi najlepiej.

 

Zamiast cieszyć się, że jest kolejny exlusiv, z którego może coś fajnego wyrosnąć, to mamy jakieś zbiorowe narzekanie.

Najlepsze, że temat podłapują już gimbusy, które pojęcia o grze nie mają i ośmieszają się tylko swoimi głupawymi tekstami.

No bo przecież "jutubowa gwiazdeczka" coś tam powiedziała, to ludzie bez swojego zdania powtarzają jak małpki.

 

Moje zdanie jest takie, że gra na pewno nie jest warta pełnej kwoty, ale na pewno nie będę jej beształ za długość, bo jest standardowa w tego typu produkcjach.

Skoro długość Wam tu nie pasuje, to zapraszam do innych podobnych gier, z Uncharted na czele i chciałbym tam posłuchać jak ludzie marudzą na długość gry.

  • Like 6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Gosc grajac w miare spokojnie skonczyl The Order w jakies 4-5 godzin, tutaj mozna obejrzec calosc: https://www.youtube.com/playlist?list=PLlBoxwve3-ZEy3pPYBI4xlQ6dCcXmWwfX

 

Jak ktos bedzie gapil sie na scenerie i lizal sciany w poszukiwaniu znajdziek to pewnie zejdzie troche dluzej.

Edytowane przez Bansai

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja juz widziałem w ok 3h bez cutscenek także kiepsko i tez bez jakiegoś speedu

Typowy szybko przejść i na sprzedaż

Za 3 tygodnie bedzie za 140 zł max

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno The Order można ukończyć w 15 minut, ale Sony płaci teraz jutuberom, aby zakłamywali rzeczywistość. Kłamstwo na kłamstwie. Pierwsze trofeum wpada jeszcze w menu głównym konsoli. Mój kuzyn wbił platynę w 27 minut, pisząc w tym czasie wypracowanie z przyrody. 

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uuu, ten cynizm, jestem pewien ze jutuber ktorego wyzej podalem sprytnie zmontowal wszystko zeby tylko 5 godzin wyszlo xD

 

A, warto tez dodac ze niektore rozdzialy w tej grze to przerywniki filmowe w ktorych nawet pada nie podnosimy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Tru Sinematik Ekspirjens ;D Jak już pada nie podnosimy to jest grubo XD

 

Widzę w tym przyszłość branży gier.

Edytowane przez TRaCeGuitar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×